Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Cycraft ne alaka neden çok zor olsun özel sebebin nedir

Yaştan ve eğitimden dolayı,Ali hocamla konuştuğumda 2023 Haziran'da mezun olmamin ve o zaman 18 olmanin bir sorun teşkil etmeyeceğini söyledi/(çektiğim çizgiden sonraki kısım Ali hocamın dedikleri değil)ondan önce mülakat randevum olursa bekleme kararını vermesinin biraz konsolosluk çalışanına bağlı olduğunu söyledi,yani ya bekleme almam gerek ya da 25 Haziran gibi gireceğim ki banka hesabı açıp içine 15000-16000 dolar koyup belge hazırlama vs yapmam gerek

• ⭐⭐

Tam 2 ay kaldı sonuçlara, hadi hayırlısı 😊🙏

• Selam arkadaşlar, ben de başvurmayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Yaşım 20 ama 21 oldum sayılır. Şu an üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum. Düşünüyorum hadi çıktı, sıra filan geldi olumlu geçti diyelim. Sanırım orada devlete yük olmamak için 10k dolar gibi birikim istiyorlarmış ki haklılar. Öğrenci olduğum için böyle bir birikimim yok. Sıradan bir öğrenci olduğum için tam burslu şekilde de üniversitelere kabul alamam. Gidecek kadar parayı bulurum ama oraya gidince barınma, yaşam çok zor olacak. Gidince orada da çalışırım zaten hemen olacak bir süreç değil o zamana kadar ingilizcemi biraz daha ilerletirim diye düşünüyorum. Şu an işe girip çalışamam çünkü sınava hazırlanıyorum iyi bir okul tutarsa tercih yapacağım yine öğrenci olacağım ve yine birikimim yapamayacağım üstüne borç olacak belki de.
    Bence ben başvurmadan kaybettim en iyisi sınavıma bakayım. Belki yüksek lisans için giderim... Ya da mezun olunca iş yolu ile... Konudan bağımsız Avrupa için okullara da baktım tam burslu olmadığı sürece kabul alsam bile gidemem gibi gözüküyor malum kurdan dolayı. Sizce başvurmamın manası var mı? 😞

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Tam 2 ay kaldı sonuçlara, hadi hayırlısı 😊🙏

Aklıma Galatasaray'ın Saraçoğlu yakın şampiyonluk daha yakın kareografisi geldi sebepsizce
    Bizim de mottomuz Amerika yakın green card daha yakın olsun 😃

• ⭐⭐

@houey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar, ben de başvurmayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Yaşım 20 ama 21 oldum sayılır. Şu an üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum. Düşünüyorum hadi çıktı, sıra filan geldi olumlu geçti diyelim. Sanırım orada devlete yük olmamak için 10k dolar gibi birikim istiyorlarmış ki haklılar. Öğrenci olduğum için böyle bir birikimim yok. Sıradan bir öğrenci olduğum için tam burslu şekilde de üniversitelere kabul alamam. Gidecek kadar parayı bulurum ama oraya gidince barınma, yaşam çok zor olacak. Gidince orada da çalışırım zaten hemen olacak bir süreç değil o zamana kadar ingilizcemi biraz daha ilerletirim diye düşünüyorum. Şu an işe girip çalışamam çünkü sınava hazırlanıyorum iyi bir okul tutarsa tercih yapacağım yine öğrenci olacağım ve yine birikimim yapamayacağım üstüne borç olacak belki de.
    Bence ben başvurmadan kaybettim en iyisi sınavıma bakayım. Belki yüksek lisans için giderim... Ya da mezun olunca iş yolu ile... Konudan bağımsız Avrupa için okullara da baktım tam burslu olmadığı sürece kabul alsam bile gidemem gibi gözüküyor malum kurdan dolayı. Sizce başvurmamın manası var mı? 😞

Ailenden maddi destek beklemiyorsan, başvurman bir şey ifade etmez kazansan da gidemeyeceksen bu seni daha fazla yıpratır.

• ⭐⭐

@Erkand rabbim isteyen herkese olumlu sonuç almayı nasip etsin Amin

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@houey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar, ben de başvurmayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Yaşım 20 ama 21 oldum sayılır. Şu an üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum. Düşünüyorum hadi çıktı, sıra filan geldi olumlu geçti diyelim. Sanırım orada devlete yük olmamak için 10k dolar gibi birikim istiyorlarmış ki haklılar. Öğrenci olduğum için böyle bir birikimim yok. Sıradan bir öğrenci olduğum için tam burslu şekilde de üniversitelere kabul alamam. Gidecek kadar parayı bulurum ama oraya gidince barınma, yaşam çok zor olacak. Gidince orada da çalışırım zaten hemen olacak bir süreç değil o zamana kadar ingilizcemi biraz daha ilerletirim diye düşünüyorum. Şu an işe girip çalışamam çünkü sınava hazırlanıyorum iyi bir okul tutarsa tercih yapacağım yine öğrenci olacağım ve yine birikimim yapamayacağım üstüne borç olacak belki de.

Ailenden maddi destek beklemiyorsan, başvurman bir şey ifade etmez kazansan da gidemeyeceksen bu seni daha fazla yıpratır.

Kura bakınca imkansız gibi bir şey yardım etmeleri. Başvurmamam daha iyi galiba şu an için dediğiniz gibi. Vazgeçmek yok tabi, şimdi olmasa bile ilerleyen yıllarda gidebilirim umarım. Teşekkürler cevap için.

• ⭐⭐

@emirgenco Amin 🙏

• ⭐⭐

Günaydın forum ailem,

Bugün günlerden New Jersey

new jersey.jpg

New Jersey, Amerika Birleşik Devletleri’nin 13 kurucu eyaletinden biridir. Bölgede bulunan en küçük eyaletlerden biri olmasına rağmen, oldukça şehirleşmiş özelliği ile ülkenin en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip eyaletleri arasında yer alır.
    Önemli bir sanayi merkezi olan New Jersey, bu sebeple yoğun göçe maruz kalmıştır ve bu da ülkenin çeşitliliği en bol eyaletlerinden biri olmasına zemin hazırlamıştır. Etnik çeşitliliğin en yüksek olduğu eyaletlerden biri olan New Jersey, Kaliforniya ve New York’un ardından yabancı kökenli yerleşimci oranı en yüksek olduğu eyalettir. Başta İtalya (%7.3) olmak üzere, Küba (%6.5), Hindistan (%5.4) ve Almanya (%4.4) buraya en çok göç veren ülkeler olmuştur. New Jersey, kentsel yaşam ile kırsal yaşamın; yoksulluk ve refahın; muhafazakarlık ve yenilikçiliğin bir arada bulunduğu bir eyalet durumundadır.
    1896 yılında kabul edilen New Jersey Eyalet Bayrağı’nın resmi rengi devetüyüdür ve üzerinde eyalet arması yer alır. Eyalet bayrağının renkleri, devetüyü ve Jersey mavisi, George Washington’ın Bağımsızlık Savaşı sırasında New Jersey askeri birliklerinin bayrağı için seçtiği renklerdi. 1777 yılında Pierre Eugene du Simitiere tarafından tasarlanan Eyalet Arması, her birinin New Jersey ile ilgili bir şeyi temsil ettiği 5 sembolden oluşmaktadır. Kalkanda bulunan 3 saban eyaletin tarım geleneğini onurlandırmaktadır. Kalkanın üzerindeki miğfer eyaletin bağımsızlığına gönderme yapmaktadır. Miğferin üzerindeki sorguç eyaletin sembolü olan at şeklindedir. İki yanda bulunan kadın figürlerinden soldaki Liberty, asasının üzerinde bir özgürlük başlığı taşırken sağda yer alan Roma mitolojisindeki tahıl tanrıçası Ceres, içi hasat edilmiş ürünlerle dolu boynuz biçiminde birkap taşır.
    Stratejik olarak ülkenin kuzeyi ve güneyini birleştiren geçiş noktasında olması, New Jersey’de kanal ve yol çalışmalarının önemini artırmış ve Hoboken’da Amerika’nın ilk buharlı demiryolu inşa edilmiştir. Hava yolculuğunun tarihi de New Jersey ile yakından ilgilidir. Amerikan tarihinde ilk yolcu uçuşu, 3 Mayıs 1919’da New York’tan Atlantic City’ye gerçekleştirilmiştir.
    Abraham Browning’in 1876 yılında yaptığı bir konuşmada New Jersey’den “Garden State” (bahçe eyalet) olarak bahsettikten sonra eyaletin takma adı olarak benimsenmiştir. Bu konuşmasında Browning, eyaleti güzel yiyeceklerin bulunduğu, iki tarafı açık olan, bir yanından Pensilvanyalıların bir yanından New Yorkluların tuttuğu bir fıçıya benzetmiştir.
    Yüzölçümünün küçük olması ve sınır komşularının New York, Pensilvanya gibi köklü geçmişe sahip yerler olmaları nedeniyle New Jersey bu eyaletlerden çok etkilenmiştir. Özellikle eyaletin kuzey kısmında orada çalıştıkları için günübirlik New York’a giden çalışan kesim bu eyaletin kültürünü de New Jersey’ye taşımaktadır. Eyaletin bu kısmında New York televizyon kanalları tutmakla birlikte, yine bu eyaletin spor kulüplerini destekleyen kişiler de vardır. Hatta Amerika’nın en önemli sembolü olan Özgürlük Heykeli, New York ile New Jersey’nin ulusal anıtı niteliğindedir.

• @Corleone93 Çok güzel gelişme ya, teşekkür ederim.

Bu konu iyiden iyiye canımı sıkmaya başlamıştı..

Bu arada herkese güzel bir hafta dilerim arkadaşlar! 🙂

• @Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 Çok güzel gelişme ya, teşekkür ederim.

Bu konu iyiden iyiye canımı sıkmaya başlamıştı..

Bu arada herkese güzel bir hafta dilerim arkadaşlar! 🙂

Rica ederim. 2022 Mülakat deneyimleri sayfasını okumanı tavsiye ederim 🙂

• Herkese günaydın, iyi haftalar 🙂
    Şimşek gibi hızlı geçen bir hafta olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Corleone93 nisan ramazan başlıyor mayıs ilk haftası ramazan bayramı ondan sonra çekiliş çifte bayram olmasını dileyelim bence

• Bu sene umarım her şey çok güzel olacak. Güzel bir editleme yaparım umarım bu post a 🙂 herkese iyi şanslar

• @ayvalik10 İnşallah 🙂 çünkü bazı şeyler ciddi anlamda çekilmez oldu. Kendimi kaptırmak istemiyorum bu konuda sürekli kendime engel oluyorum ama bazen sanki tek şansım bu çekiliş gibi hissediyorum.

• ⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 İnşallah 🙂 çünkü bazı şeyler ciddi anlamda çekilmez oldu. Kendimi kaptırmak istemiyorum bu konuda sürekli kendime engel oluyorum ama bazen sanki tek şansım bu çekiliş gibi hissediyorum.

Ah. Oyunbozanlık yapmak istemiyorum ama bu kadar fazla umut bağlama hocam. Yani mülakat sayfasını falan okuduysan o sayfa insanı etkiliyor. Ben o sayfayı okumayı bıraktım.

Bu video biraz reality check olsun herkese.

• @Corleone93 al bende de o kadar ne TV'ye bakılıyor ne de sosyal medyaya sıkılıyorum bunalıyorum Sabri 😀 bu ülkenin her şeyinden başıboş uçan kuşundan bile soğudum şimdilik susuyoruz sessiz bir bekleyişteyiz elbet bir gün bir yerde bitecek bu hayatın berbatlığı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Corleone93 günlük whatsapp durum paylaşanlar vardı

Adsız.jpg

• @Arifçe sen onu 21 yap dostum, ben de 8 şubat doğumluyum 🙂

• @uzaysan Bu videoyu biliyorum 😃 arada sırada izliyorum bunu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |