Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @uzaysan bence guzel bir yeni baslik cikarmis bundan😎

• Evet kaldı bir kaç ay zaman hızlı geçiyor o muhteşem gün yaklaşıyor , mutluluk verici.

• ⭐⭐

@gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan bence guzel bir yeni baslik cikarmis bundan😎

Olur aslında ama hangi konuya açsak ki?

• @uzaysan benden daha aktif olan arkadaslar dogru basligin altina yonlendiriceklerdir die dusunuyorum.

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Forumla tanışma hikayeniz nedir?

Ben Twitter'da "vallahi selected" videosuna denk gelmiştim ve altında bir kişi, "Çekilişi ben de kazandım ama ne yapacağımı bilmiyorum" yazmıştı. Onun altına da "Hemen git Yeşilkartforum'a kaydol bana sonra dua edersin" diye bir yanıt gördüm. Kendi kendime "Lan amk bunun forumu da mı var" diyerek Google'a forumun adını yazmıştım. Forumla tanışma hikayem bu şekildedir.

Bundan ortalama 3 sene önce bir youtube kanalını takip ediyordum hatirladigim kadariyla 30lu yaşlarda gozluklu bir memur abimizdi yemek molalarinda arabasina binip gelismeleri acikliyordu mülakata çagirilmişti en son sonra da ne olduysa kaybettim o kanali geçen yine baktim bulamadim.. ilk orada duymuştum yeşilkartforumu, ondan sonra da @Muhtaradana 'nin paylastigi videoyu izledim daha detayli girdim siteye.

• Herkese merhabalar,
    Tampa veya Orlando’da kiralık oda arıyorum. Oda kiralayan varsa iletişime geçebilir mi veya başka oda arayan varsa ortak ev arkadaşı da olabilir. Çalışma ve oturma iznim var. 24 yaşındayım 2 üniversite mezunuyum. Kolay uyum sağlarım, teşekkürler şimdiden…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufsezgintr bu sayfa daha kazanmamış kişilerin sohbet ettiği yer olduğu için bu yazdıklarına kimse cevap vermez. Aşağıdaki sayfa da ben 7 - 8 tane link paylaştım oraya göz atar mısın sadece bölge kısmını değiştirmen gerekiyor

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5006/chicago-da-oda-ariyorum?_=1643177963334

• @ayvalik10 ben cevap veriyorum.

Nispet mi yapıyorsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adgercu başlıkla alakalı olmayan sohbetler uzayıp gidiyor sonra başka bir insan gelip bu konuda bilgi arıyor bulamıyor ondan dolayı @crazycells en hassas olduğu konulardan biri her başlık altında sadece o başlıkla ilgili sohbet edilsin ki şimdi olan gelecekte gelenler en yararlı en dolu dolu forumu kullansın diye.

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@musty, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar aynı sorun benim de kafamda var. Sadece gelecekte orda olmasa da Türkiyeye gelip giderlerse daha iyi olurlar düşüncesi teselli ediyor. Olur da yanluz gidersem kazandıklarım onlara burda daha rahat yaşamalarına yardımcı olur ama bilmiyorum. Kafamda deli sorular... Mantıklı düşünenler yazsın, sakinleşelim.

İyi Haftalar herkese öncelikle.

Hocam aklıma ilk gelen şu. Siz hiç çocuğunuzdan 1 ayı aşan bi süre ayrı kaldınız mı? Bu psikolojinin ne demek olduğunu yaşamadan anlamak zor bence.

Nacizene kendimden bişey anlatmak istiyorum. Herkeste böyle olacak diye bişey yok tabi. Evde büyük bi tadilat işi yapılacaktı çocuk hanım rezil olması diye onları memlekete bıraktım döndüm biara. Yaklaşık 1buçuk hafta olarak hesaplamıştım. Giderken bildiğin mutluydum 1 buçuk hafta bi kafa dinlerim akşamları takılırım falan baya seviniyorum anlayacağın. Öncelikle dönüp eve girince sevinilecek bişey olmadığı çıktı ortaya. Tadilat 23 gün sürdü (malum ustalar çok "sözünün eri" oluyor) Bittiğinde tüm hız sınırlarını altüst edip gittim çocukların yanına. Özlem nasıl gözümü kararttıysa tüm toyzrus mağazasını aldım. Sonra hanım baktı bunların yarısı vardı neden aldın diyo. Dediğim gibi herkeste böylemi olur bilemem. Üniversiteye kadar hiçbişey için bi daha çocuklarımdan ayrı kalmam. Hiçbişey için. Para zaten söz konusu bile olamaz.
    dipnot: hanımla tartışmamız bayadır bu. TRde olursak ve yatılı okuması gereken iyi bi lise kazanırsa ne olacak diyor. Gittiği şehre giderim bende. Yatılıda okuyamaz.
    tekrar söylüyorum bunlar benim için böyle illa herkes bunu hissetmemz tabi ki.

Evlat özlemini anlayabilirim bir noktaya kadar. Ancak "yatılı da okuyamaz, gittiği yere ben de giderim" ve benzeri söylemler ve uygulanırsa davranışlar çocuğun gelişimi için hiç sağlıklı bir durum değil.. Mesela eğitimi için yatılı okul ona iyi gelecekse, göndermeyip düz bi liseye mi vereceksiniz?

Türkiye'deki ebeveynlerin sorunu bu bence.. Çocuğu ayrı bir birey olarak görmek lazım. Sizin her dediğinizi yapacak bişi olarak değil..

• @ayvalik10 Haklısınız. Cevabı size değil yazan arkaşa vermiştim.

• @travelleth, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@musty, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar aynı sorun benim de kafamda var. Sadece gelecekte orda olmasa da Türkiyeye gelip giderlerse daha iyi olurlar düşüncesi teselli ediyor. Olur da yanluz gidersem kazandıklarım onlara burda daha rahat yaşamalarına yardımcı olur ama bilmiyorum. Kafamda deli sorular... Mantıklı düşünenler yazsın, sakinleşelim.

İyi Haftalar herkese öncelikle.

Hocam aklıma ilk gelen şu. Siz hiç çocuğunuzdan 1 ayı aşan bi süre ayrı kaldınız mı? Bu psikolojinin ne demek olduğunu yaşamadan anlamak zor bence.

Nacizene kendimden bişey anlatmak istiyorum. Herkeste böyle olacak diye bişey yok tabi. Evde büyük bi tadilat işi yapılacaktı çocuk hanım rezil olması diye onları memlekete bıraktım döndüm biara. Yaklaşık 1buçuk hafta olarak hesaplamıştım. Giderken bildiğin mutluydum 1 buçuk hafta bi kafa dinlerim akşamları takılırım falan baya seviniyorum anlayacağın. Öncelikle dönüp eve girince sevinilecek bişey olmadığı çıktı ortaya. Tadilat 23 gün sürdü (malum ustalar çok "sözünün eri" oluyor) Bittiğinde tüm hız sınırlarını altüst edip gittim çocukların yanına. Özlem nasıl gözümü kararttıysa tüm toyzrus mağazasını aldım. Sonra hanım baktı bunların yarısı vardı neden aldın diyo. Dediğim gibi herkeste böylemi olur bilemem. Üniversiteye kadar hiçbişey için bi daha çocuklarımdan ayrı kalmam. Hiçbişey için. Para zaten söz konusu bile olamaz.
    dipnot: hanımla tartışmamız bayadır bu. TRde olursak ve yatılı okuması gereken iyi bi lise kazanırsa ne olacak diyor. Gittiği şehre giderim bende. Yatılıda okuyamaz.
    tekrar söylüyorum bunlar benim için böyle illa herkes bunu hissetmemz tabi ki.

Evlat özlemini anlayabilirim bir noktaya kadar. Ancak "yatılı da okuyamaz, gittiği yere ben de giderim" ve benzeri söylemler ve uygulanırsa davranışlar çocuğun gelişimi için hiç sağlıklı bir durum değil.. Mesela eğitimi için yatılı okul ona iyi gelecekse, göndermeyip düz bi liseye mi vereceksiniz?

Türkiye'deki ebeveynlerin sorunu bu bence.. Çocuğu ayrı bir birey olarak görmek lazım. Sizin her dediğinizi yapacak bişi olarak değil..

Haklı olabilirsiniz. Herşeyi biliyorum falan gibi bi iddiada bulunabilcek birisi değilim. "Türkiye'deki sorun bu" falan gibi büyük tespitlerde yapabilecek birisi değilim.
    Mantıkla değil duygusal düşünüyor olabilirim. Ama çok güçlü olacak diye bazı şeyleri yaşatamam çocuğuma. Zaten yatılı okuyanların hep güçlü yada aile yanında okuyanların hep içine kapanık olduğu kesin bir durum olduğunuda sanmıyorum. Ha keze ben çocuğu altın kafese kapatmaktan zaten bahsetmedim.

Mesela eğitimi için yatılı okul ona iyi gelecekse, göndermeyip düz bi liseye mi vereceksiniz?

Bir cümle önce söylemişsiniz zaten. onun eğitimi için iyi olacak olan ile gidip yerleşebilirim. Sadece yatılı okunabilinen akşam eve gitmenin yasak olduğu bi okul türü yok bildiğim kadarıyla Türkiyede.

Sonuç olarak tecrübelerinizden faydalanmak bazında sormak istiyorum. Uzun bir süre evladınızdan ayrı kaldınız mı? Kaldıysanız ne kadar süre?
    Yatılı okulda mı okudunuz? Eğer okuduysanız ne kadar sıklıkla ailenizi görmek imkanınız oldu?
    Siz kendi evebeynlerinizden ne kadar ayrı kaldınız? (0-18 yaş aralığında)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wisconsin92 burada sana cevap yazıyorum. Öncelikle kalkan şey DS260 değil evrak gönderme işlemi şimdi sana sırayla yazıyorum

1- mayıs ayında açıklandı
    2- açıklandıktan 2 - 5 gün içinde DS260 formunu doldurman için ekran açılacak.
    3- Daha sonra eylül 2022 tarihinden başlayarak ağustos 2023 yılına kadar her ayın 15 - 20 arası bülten açıklanıyor. Bu bülten açıklandığı bir ay sonra ki ay hangi numaraya sahip kişiler mülakata gidecek diye yayınlanan listedir. Bu liste yayınlandıktan sonra sana mülakat tarihi veriliyor.
    4- Bu tarihten sonra senden DS260 doldurduğun bilgilerin ne kadar doğru yanlış mı diye ispat niteliğinde evrakları senden istiyorlar.
    5- Bu mülakat tarihinden sonra sen ungan sağlık raporu için randevu oluşturuyorsun
    6- Mülakata gitmeden mülakata gidince pasaportunu veriyorsun ya vize basılacak daha sonra sana posta ile geri gelmesi için postane ismini adresini kayıt ediyorsun. Bu işleme ais kaydı deniliyor.
    7- Mülakattan çıktın pasaport orada kaldı vizeli hali ile ais kaydı oluşturduğun adrese geldi.
    8- Ondan sonra green kart basımı için para ödeyeceksin. Ancak bu parayı Türkiye de iken de ödeyebilirsin yada amerikaya gidince de ödeyebilirsin. Uscis ödeme deniliyor.

Mayıs ayında açıklandıktan amerikaya gidene kadar ki tüm süreç sıralaması bu şekilde. FAKAT 3 yıldır bu sıralama artık bu şekilde gitmiyor çünkü covid - 19 kendine göre sıralama yaptırdı hatta bazı sıra numaralarını sildi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• @ayvalik10 İvedi ve fazlasıyla tatmin edici geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Bu arada açıklamış olduğunuz 3.maddede ki çıkan bültenleri takip edeceğimiz numara "Case Number" değil mi? Çok teşekkür ederim 👏🏻 👏🏻

• @yusufsezgintr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhabalar,
    Tampa veya Orlando’da kiralık oda arıyorum. Oda kiralayan varsa iletişime geçebilir mi veya başka oda arayan varsa ortak ev arkadaşı da olabilir. Çalışma ve oturma iznim var. 24 yaşındayım 2 üniversite mezunuyum. Kolay uyum sağlarım, teşekkürler şimdiden…

Burası duası kabul olmayanların yeri güzel kardeşim yanlış gelmişsin. İlgili başlıkta eminim vardır yardımcı olacak birisi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wisconsin92 evet aynen mayıs ayında sevgili wisconsin bana ayırdığın kalbin kadar temiz cümle ile başlayan mektupta yazan kalıcı numaran başvuruda ki geçici numara silip mektuptaki ile işlemler yapılacak

• selamlar benim aklıma takılan bir şey var lise diplomamı üniversiteye kaydolurken öğrenci işlerine verdim talihli olmam durumunda o diplomaya ihtiyacım olur mu

• @hotlanta
    Olmaz. Bi sıkıntı yaşamazsın

• Selamlar kazanan talihlilere verilen green cart kaç yıllık oluyor bunu bilen var mı ? 5 mi yoksa 10 mu

• ⭐⭐

@hotlanta, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

selamlar benim aklıma takılan bir şey var lise diplomamı üniversiteye kaydolurken öğrenci işlerine verdim talihli olmam durumunda o diplomaya ihtiyacım olur mu

Hali hazirda öğrenciyseniz öğrenci belgesini götürebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |