Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kuzey Dakota, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kanada sınırı boyunca uzanan, ülkenin Ortabatı eyaletlerilerinden birisidir. Eyaletin komşuları kuzeyde Kanada, doğuda Minnesota, güneyde Güney Dakota ve batıda Montana eyaletleridir. Kuzey Dakota Birleşik Devletler'in büyüklük açısından 19. Eyaleti olmasına rağmen en az nüfusa sahip 3. eyaletidir. Kuzey Dakota, Dakota bölgesinin Kuzey bölgesinden oluşturulmuş bir eyalettir ve 2 Kasım 1889 tarihinde ABD’ne kabul edilmiştir.

Eyaletin Başkenti Bismarck, en büyük şehri ise Fargo'dur. Grand Forks ve Fargo'da devlet üniversiteleri bulunur. Hava kuvvetlerinin Minot AFB ve Grand Forks AFB isimli 2 hava üssüne ev sahipliği yapmaktadır.

Eyalet on yılı aşkın süredir güçlü ekonomisiyle dikkat çekmektedir. İşsizlik oranı ülke ortalamasının altındadır. Ekonomik gelişimde Eyaletin Batı kısmında yeralan Bakken Petrol bölgesi, teknoloji ve servis sektörlerindeki gelişim rol almaktadır. 2011 Haziranında meydana gelen sel felaketi Minot'ta maddi hasara yol açmıştır. Kuzey Dakota'da bu zamana kadar hiç deprem olmamıştır.

alt text

Bayrağı :

alt text

Kaynak: Wikipedia

• İlgimi fazlasıyla çeken bir eyalet , South Dakota da keza aynı şekilde araştırmaya devam..

• North Dakota'da yasayan Turkler var mi acaba?

• @yigiyigi ben yerleştim daha yeni buraya. Ben 2020 talihlisiydim

• @ali-kadayifci Burayı listemden çıkartalı çok uzun süre oldu ancak müsait bir vaktinizde isteyen kişileri veya meraklılarını bilgilendirmek adına bir yazı yazmanız mümkün müdür acaba? Şimdiden çok teşekkürler.

• @ali-kadayifci, içinde söyledi: North Dakota

@yigiyigi ben yerleştim daha yeni buraya. Ben 2020 talihlisiydim

Fargo'damı yaşıyorsunuz yakın bir zamanda bende oralara yerleşmeyi düşünüyorum

• Selamlar , Ben North Dakota Jamestown da yasiyorum. Ekonomi olarak iyi ve suc orani gercekten cok dusuk bir yer. Fargo ve Bismarcki da cok sik ziyaret ediyorum keza onlar da ayni sekilde. Eyalette bayir yok heryer dumduz.Soguk sizin icin onemli degilse yasanilasi yer ancak turkiyeye kiyasla burasi kutup bolgesi gibi. Eylulde kar basliyor mayisa kadar kar kalkmiyor ve bu kis eksi 40 celcius lari gorduk ve ruzgarda cok siddetliydi . Iklimi alaska ile benzer amerikanin en soguk eyaletlerinden birisi diyebilirim.

• @oğuzhan-emir-oğuz Hocam biraz daha ayrıntı verebilir misin? Sosyal aktivite ortamı nasıl? Birkaç sayfa gezdim insanları psikopat diyenler var. Sessiz sakin bir yer gibi duruyor.İnternet nasıl iyi mi? İşlerimi bilgisayar üzerinden hallediyorum o yüzden soruyorum.

• @teddydaniels Sehirlerde(Fargo ve Bismarck) sosyal aktivite ortami guzel ozellikle yaz aylarinda. Ama eger Turkiye'de dogu tarafinda yasamiyorsaniz sizin icin 9 ay kis 3 ay yaz gibi gecicektir. Asil kis aylari geldiginde hayat biraz izole olabiliyor. Insanlari guzel, ben su ana kadar bir sikinti yasamadim ama her yerde oldugu gibi psikopatlari da vardir.

• @teddydaniels sosyal hayat olarak 2 buyuk sehir disinda kesinlikte zayif . Araba sart toplu tasima
    Pek yok herkesin arabasu var kis sartlari zor . Internetten yana da sikinti yok

• @yigiyigi Zaten Türkiyede'de hayatım evde geçiyor dışarıda takılmıyorum pek o yüzden kışın izole olmak sorun olmayacak😂 Market fiyatları nasıl büyük marketler var mı Walmart vs. Market fiyatları uçuk mu hani -40 -50 dereceleri görüyor ya belki fırsatçılık falandır yüksektir 😂 İnternette hiçbir bilgi yok ilginç. Youtube da videolara bakıyorum 7 yıl önce falan yani onlarda iyi bir tanıtım videosu değildi. North dakota hem sakin hem izole hemde kiralar daha düşük sanırım o yüzden ilgimi çekiyor.

Benzer Başlıklar

• 158
  • 4
  • 42
  • 108
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |