Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Amerika’da bulunan bir arkadaşım için bilgi almak amaçlı yazıyorum.

Arkadaşım finance ederek ve belirli bir miktar peşinat vererek 2 tane pickup truck denen araçlardan aldı. Bu araçların tahmini değerinin 140 bin ila 150 bin dolar arasında olduğunu söylüyor.
    Öğrenmek istediğimiz soru şu;
    Bu araçlar yatırım olarak gösterilip bir şirket kurması durumunda öğrenci statüsünden E2 statüsüne geçiş yapılabilir mi?
    Not:Öğrenci statüsündeyken SSN ni para kazanmak amaçlı fazlaca kullanmış.

• Muslu Law Firm

@senkromec, içinde söyledi: E2 Vizesi/Statüsü için Uygun İşler

Merhabalar,
    Amerika’da bulunan bir arkadaşım için bilgi almak amaçlı yazıyorum.

Arkadaşım finance ederek ve belirli bir miktar peşinat vererek 2 tane pickup truck denen araçlardan aldı. Bu araçların tahmini değerinin 140 bin ila 150 bin dolar arasında olduğunu söylüyor.
    Öğrenmek istediğimiz soru şu;
    Bu araçlar yatırım olarak gösterilip bir şirket kurması durumunda öğrenci statüsünden E2 statüsüne geçiş yapılabilir mi?
    Not:Öğrenci statüsündeyken SSN ni para kazanmak amaçlı fazlaca kullanmış.

Sayın @senkromec,
    Yatırım E2 vizesi şartlarına uyduğu surece ve kişi kendi vizesini ihlal etmemiş olduğu surece bu geçişi yapmak mümkündür. Ancak öğrenci statüsünü ihlal etti ise, izin verilmeyen islerde calismis olmak gibi, o zaman E2 vizesini ancak Türkiye’den alma ihtimali olabilir. Öğrenci vizesi ile yapılabilecek isler cok limitlidir ve siz öğrenci iken SSNini fazlası ile kullandığınızdan bahsetmişsiniz. Eğer F1 statüsünü ihlal etti ise ABD içinde statü değişikliği yolu ile vizesini değiştiremez.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

@claudia-j-muslu bu konu özelinde ben de bir şey sormak istiyorum. Turist vizesi ile gelip işletme bakıp E2 statü değişikliği veya E2 vizesine müracaat etmek istiyoruz. Ama eğer istediğimiz tarzda bir işletme bulamazsak yasal bulunma süremiz olan 6 ayı geçirmeden F1 e statü değişikliği yapmak istiyoruz. Bulunca da E2 statü değişikliği veya E2 vizesine başvurmak istiyoruz. Acaba bu mümkün müdür? Yoksa sadece E2 statü değişikliğine mi başvurabiliriz? Ya da başka sıkıntılar yaşar mıyız? Teşekkürler.

• Muslu Law Firm

@denizci10, içinde söyledi: E2 Vizesi/Statüsü için Uygun İşler

@claudia-j-muslu bu konu özelinde ben de bir şey sormak istiyorum. Turist vizesi ile gelip işletme bakıp E2 statü değişikliği veya E2 vizesine müracaat etmek istiyoruz. Ama eğer istediğimiz tarzda bir işletme bulamazsak yasal bulunma süremiz olan 6 ayı geçirmeden F1 e statü değişikliği yapmak istiyoruz. Bulunca da E2 statü değişikliği veya E2 vizesine başvurmak istiyoruz. Acaba bu mümkün müdür? Yoksa sadece E2 statü değişikliğine mi başvurabiliriz? Ya da başka sıkıntılar yaşar mıyız? Teşekkürler.

Sayın@denizci10; bu iki işlemi de yapmanız mümkündür. Ancak turist vizesi ile niyetinizin turistik olması gerekir. Sizin niyetiniz sonradan ABDde iken değişirse bunları yapmak mümkün olabilir. Eğer ABDye baştan bu niyetlerle gelirseniz sorun yaşarsınız. Her durumda ilk 90 günden sonra bunları yapmanız daha uygun olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐

@claudia-j-muslu teşekkürler

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 2
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |