Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efe-kansaslıoğlu mantıklı ama bende b1 seviyesi olmayınca zor oluyor şu an sadece kelime ezberleri yapıyorum

• @sabri-ft W harfini söyleyemiyorum ağzımdan hep V çıkıyor filmde adam west diyor anlamını merak ediyorum çeviriden çevirim diyorum sesli bir şekilde ben vest diyorum bir türlü çıkmıyor w harfi ağzımdan tavsiyeleriniz nelerdir ?

• ⭐⭐⭐

@sabri-ft, içinde söyledi: İngilizce de telaffuz nasıl geliştirilir ?

@sabri-ft W harfini söyleyemiyorum ağzımdan hep V çıkıyor filmde adam west diyor anlamını merak ediyorum çeviriden çevirim diyorum sesli bir şekilde ben vest diyorum bir türlü çıkmıyor w harfi ağzımdan tavsiyeleriniz nelerdir ?

W adlandırıldığı gibi double U'dır (Double U, Dabılyu). Yani çift u sesi.
    W harfinin olduğu yerleri V değil de çift U olarak telafuz ederseniz bu harfi en doğruya yakın şekilde seslendirirsiniz.
    Çift U olarak okumaya çalıştığınız zaman ağzınızdan V'ye benzer ama V olmayan bir ses çıktığını göreceksiniz.

Örnekler:
    West > vest değil uuest diye okumaya çalışın
    Bu şekilde yaptığınız zaman Batı anlamındaki WEST ile Yelek anlamındaki VEST kelimelerini birbirinden ayırarak doğru ve belirgin şekilde telafuz ederseniz.

What> Uuhat
    Saw > Sauu
    Law > Lauu
    Lawyer > Lauuyır
    Where > Uuher
    Power > Pauuır

• ⭐⭐

ww ve harfi gibi kullanilir,bazi yerlerde w bastadir ama okunmaz wrestling, gibi.. what derken aradaki h harfi kalkar. where derken yine h harfi kalkar. water derken yine v olarak kullaniriz.western derken muhakkak v gibi kullanilir..birisine w harfine soylerken double yu dabil yu gibi

• @smartcells Az once hayatimin aydinlanmasini yasadim. Cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

Korkmadan Konuşun tekniği

• @redsat2000 güzel teknik etrafımızda konuşacak kimse olmayınca ister istemez speaking fazla iyi geliştiremiyoruz o konuda sınıfta kaldık da denilebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Ana Dilimiz gibi İngilizce Konuşabilmek için İlk Adımlarımız... 11 Kelime ile Başlayalım mı!!

• @ytrbilgisayar Kesmeyenlere 43 Kelime Kısaltma Telaffuzlarıyla Ablam İddialıdır... Gruplandırmış...

Benzer Başlıklar

• 25
  • 2
  • 14
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |