Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efe-kansaslıoğlu mantıklı ama bende b1 seviyesi olmayınca zor oluyor şu an sadece kelime ezberleri yapıyorum

• @sabri-ft W harfini söyleyemiyorum ağzımdan hep V çıkıyor filmde adam west diyor anlamını merak ediyorum çeviriden çevirim diyorum sesli bir şekilde ben vest diyorum bir türlü çıkmıyor w harfi ağzımdan tavsiyeleriniz nelerdir ?

• ⭐⭐⭐

@sabri-ft, içinde söyledi: İngilizce de telaffuz nasıl geliştirilir ?

@sabri-ft W harfini söyleyemiyorum ağzımdan hep V çıkıyor filmde adam west diyor anlamını merak ediyorum çeviriden çevirim diyorum sesli bir şekilde ben vest diyorum bir türlü çıkmıyor w harfi ağzımdan tavsiyeleriniz nelerdir ?

W adlandırıldığı gibi double U'dır (Double U, Dabılyu). Yani çift u sesi.
    W harfinin olduğu yerleri V değil de çift U olarak telafuz ederseniz bu harfi en doğruya yakın şekilde seslendirirsiniz.
    Çift U olarak okumaya çalıştığınız zaman ağzınızdan V'ye benzer ama V olmayan bir ses çıktığını göreceksiniz.

Örnekler:
    West > vest değil uuest diye okumaya çalışın
    Bu şekilde yaptığınız zaman Batı anlamındaki WEST ile Yelek anlamındaki VEST kelimelerini birbirinden ayırarak doğru ve belirgin şekilde telafuz ederseniz.

What> Uuhat
    Saw > Sauu
    Law > Lauu
    Lawyer > Lauuyır
    Where > Uuher
    Power > Pauuır

• ⭐⭐

ww ve harfi gibi kullanilir,bazi yerlerde w bastadir ama okunmaz wrestling, gibi.. what derken aradaki h harfi kalkar. where derken yine h harfi kalkar. water derken yine v olarak kullaniriz.western derken muhakkak v gibi kullanilir..birisine w harfine soylerken double yu dabil yu gibi

• @smartcells Az once hayatimin aydinlanmasini yasadim. Cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

Korkmadan Konuşun tekniği

• @redsat2000 güzel teknik etrafımızda konuşacak kimse olmayınca ister istemez speaking fazla iyi geliştiremiyoruz o konuda sınıfta kaldık da denilebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Ana Dilimiz gibi İngilizce Konuşabilmek için İlk Adımlarımız... 11 Kelime ile Başlayalım mı!!

• @ytrbilgisayar Kesmeyenlere 43 Kelime Kısaltma Telaffuzlarıyla Ablam İddialıdır... Gruplandırmış...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |