Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fatihk Sizin case no kaçlarda? Sanki biraz erken endişelenmeye başlamış gibisiniz.

• @entelman ben dv2019 eu26xxx
    2018 e bakınca biraz endişeleniyorum gerçekten. Bir önceki yılın eksik kalan vizelerini tamamlama gibi bir çabası yok dimi KCC nin. Nasıl bir matematiği var bunun hiç anlamadım.

• ⭐⭐

@Fatihk aslında bu işin matematiği gayet basit. Bu konu ile ilgili zaman içinde daha net bilgin olur. Mali yıl yani fiscal year diye bir kavram var. Abd de bu 1 ekimde başlayıp 30 eylül de bitiyor. Bizde 1 ocaktan 31 aralıka. 2018 talihlileri 2018 mali yılının dışında hiç bir şekilde vize alamaz. Bu kanunla belirlenmiş. Örneğin siz gelecek sene ağustosda mülakata girdiniz fakat belge eksikliğiniz oldu. 30 eylüle kadar o belgeyi tamamlamazsanız vize alamazsınız ve green card hayaliniz sona erer. Bir sonraki seneye devretmez.

• @arnblt bu kötüymüş ya 😞

• @fatihk DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@entelman ben dv2019 eu26xxx
    2018 e bakınca biraz endişeleniyorum gerçekten. Bir önceki yılın eksik kalan vizelerini tamamlama gibi bir çabası yok dimi KCC nin. Nasıl bir matematiği var bunun hiç anlamadım.

Hayır yok. 1 Ekim 2018 ile 30 Eylül 2019 arasında aldınız, aldınız. Alamadınız o sene kapanıyor.

• Uzun zamandır yazmıyordum forumada girmiyordum canım çok sıkkındı gc sonucu hayaller vs bir çöküş dönemindeydim lakin 2 gün önce iş yerimde başıma gelen bir olay ile şu anda çok heyecanlıyım ve sanırım bu sefer şeytanın bacağını kırmayı bırak koparacağım.
    Olayı kısaca anlatayım mı 🙂
    Adana'da Ptt bölge müdürlüğünde güvenlik ten sorumlu kişiyim.Günlük rutin işlerle uğraşırken hafif yaşı olan bakımlı bir teyzemin niye kimse bana yardımcı olmuyor diye serzenişini duydum.
    Buyurun dedim yurt dışına para göndereceğim ama buradaki sistemi bilmiyorum dedi.Bende nereye diye sorduğumda New Jersey deyince yanına gittim siz benimsiniz size ben yardımcı olacağım dedim 🙂
    İşini hallettikten sonra bende 2 senedir gc başvurusu yapıyorum ama çıkmıyor diye bir sohbete başladık.O da ya çok üzüldüm falan derken bana yaşımı bekar olup olmadığımı falan sordu ayak üstü muhabbet masada devam etti 🙂 Eşinin üniversitede çalıştığını ve bu konuda bana nasıl yardımcı olabileceğini falan konuşurken telefon numaramı da alıp iş yerinden ayrıldı.
    Akşam yabancı bir numara 🙂 alo dedim 🙂
    Eşimle görüşmüşsün delikanlı bugün bizim oralara gelmek istiyormuşsun falan derken bey amca sana bu konuda yardımcı olacağım dedi.
    Önce yaşımı sordu 33 dedim vay be dedi bende o yaşta Amerika'ya geldim dedi 🙂
    Acayip oldum konuşmam istekli oluşum duruşum falan teyzemin çok hoşuna gitmiş sanırsam orada da benim yaşlarımda 2 oğulları varmış.
    Bana birikimim olup olmadığını dil kursuna yazılmamı ve en kısa sürede turist vizesine başvuru yapıp 3-6 aylık vize ile yanlarına gelmemi istedi.
    Geri kalan konuları orada halledeceklerini dile getirdi.Orada ki telefon numarasını verdi şuan hala Adana'dalar tatil için tekrar görüşeceğiz yani 🙂
    Şuan başka ne yazacağımı bilmiyorum MUTLUYUM 🙂 🙂

• @proff01 hayırlı olsun sen ortada şeytan falan bırakmamışsın maşallah :)))

• @yekta Teşekkürler bakalım şimdi farklı bir süreç için hazırlık yapmak gerekecek.
    Taşınmazlar banka hesap girdi çıktıları vs
    Ama gc dan daha kolay olacağını düşünüyorum b2nin konsolos iknası için biraz yardıracağız artık .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@proff01 sayin @proff01 haberler sevindirici... ben B1 konusunda tavsiyeleri su konuya yaziyorum simdi:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

Bu arada yuzyuze konustuktan sonra hareket edin.

• @crazycells Siz yazarken o konuyu hatim ediyordum bende 🙂 Sonuna kadar haklısınız yüz yüze konusunda da o işi de çözüp öyle devam edeceğim hazırlıklara...
    Umarım bu sefer bir sorun çıkmaz komşu 🙂

• Merhaba aylık visa bültenlerinde yayınlanan rakamların artışı konusunda şöyle bir yorumum var ama doğrumudur;
    Şimdi ekim ayında ilk rakamı açıklıyorlar bunun içinden boşluk olanlar ve başvurusu başarısız olanlar elenip geriye kalanlara mülakat maili gidiyor ve bu sayı o ay için belirlenmiş oluyor. O dan sonraki aylarda duruma göre çokda arttırabiliyor veya sınırlı arttırabiliyorlar
    Belki tabiki böyle başka ne olabilir ki diyebilirsiniz ama süreci anlamaya çalışıyorum.

• @fatihk aynen dediğiniz gibi süreç . Ama ilk 2 3 ay da boşluklar çok az olur . 2018 in dez avantajı 38 39 binlere kadar numara verdiler aslında onları yedek tuttular . Ve malesef binlerce insanın umudunu kırdılar

• @yekta bu sene kaça kadar verildiğini ne zaman öğreneceğiz. Gerçi bu sene seçilen geçen seneden 30000 kadar az. Bir fırsat olabilir herkes için. İlginç olan bir yıllık süreçte geride kaç kişiye vize verildiğini de görmelerine rağmen ve bu da hala toplamın çok altındaysa bile bunu gelecek aylarda arttıracak önlemler almıyorlar.

• @entelman mesajların altında yazan bilgi satırlarında bir değişiklik olmadı mı?

• ⭐⭐

@Fatihk 1 ocak 2019 dan sonra öğreneceksin kaç numara verildiğini.

• @fatihk Anlamadım sorunuzu tam olarak ama?

• @entelman sizin mesajlarınızın altında otomatik olarak çıkan (yada ben öyle sanıyorum ;)) case number, sağlık kontrolü, mülakat tarihi gibi bilgiler var ya. Mülakat tarihi henüz almadınız mı, gerçi Bir iki ay içinde vizenizi alırsınız neler planladınız durumunuzu merak ettim.

• @fatihk Mülakat tarihim belli, Ağustos ayı başında. Numaram uzun bir bekleyişin ardından current oldu. Muayeneyi de hallettim, sıkıntı çıkmadı. Şimdi evrak hazırlığı sonrası vize mülakatını bekliyorum. Süreç ilerledikçe ben de tek tek, imzamı güncelliyorum. Forumda aktif kullanıcı olduğum için, süreçten diğer arkadaşları da zaten haberdar ediyor olacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihk DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@entelman sizin mesajlarınızın altında otomatik olarak çıkan (yada ben öyle sanıyorum ;)) case number, sağlık kontrolü, mülakat tarihi gibi bilgiler var ya. Mülakat tarihi henüz almadınız mı, gerçi Bir iki ay içinde vizenizi alırsınız neler planladınız durumunuzu merak ettim.

O kismin ismi "imza" oluyor. Sag ust taraftan isminize tiklayin, sonra da "profil duzenle" kismina gelin ve imzanizi olusturun 🙂

• DS260 sistemi off galiba? Ben formumu yollamıştım da bugünlerde yazacaklar için sıkıntı sanki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |