Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• mayıs, haziran, temmuz ve ağustos 2022 öne çekildiğine göre; öne çekilenler hariç şubat mart ve nisanda randevusu olan kimse olmaması lazım. aramızda bu tarihlere randevusu olup bekleyenler var mı acaba?

• Benimde bu sabah 9 da vardı 2-3 yalandan soru sorup red verdiler aynı vezneden benden önceki çift onay aldı

• ⭐⭐

@u-fuk detay verirseniz sorunu anlayıp yardımcı olabiliriz görüşmede "yalandan" sorduğu soruları ve ne cevap verdiniz profiliniz nedir çalışıyor musunuz veyada daha önce kaç ülkeye gittiniz

• Yani profile çok uğraşmaya gerek yok çünkü belli zaten onaylanıp onaylanmayacağı belki çok ekstrem durumlarda insiyatif kullanıyorlardır yüzde yüz tüm banka hesap hareketlerinizi görüyorlar swift visa master vs bankacılık günümüzde kullandığımız sistem onlara bağlı zaten döküm sormuyorlar bile evrak vs talepleri de yok. Ziyaret amacı, kaç gün kalmayı planlıyorsunuz, nereye gideceksiniz, orda aile üyeniz var mı, ne iş yapıyorsunuz sorular bunlar

• @u-fuk bankadan gidip bakması mümkün değil. Sanırım findex'den sorguluyor. Sanki oraya gittiğinizde her şey önceden belli gibi. Siz sadece sonucu öğreniyorsunuz . boşu boşuna gelmiş olmamak için size standart bir kaç soru soruyorlar. Geçmiş olsun.

• @necmettin-dağli tebrikler. Acaba o 3 klasik soruyu da öğrenebilir miyiz?:) bir de 160 formunu yeniden doldurup yanınızda götürdünüz mü? Teşekkürler..

• ⭐⭐

@kef14 Neden findex'ten sorguladığını düşünüyorsunuz

• @lordbolton Bilmiyorum ki, öyle düşünüyorum. Daha doğrusu bunların onay kriterini çözmeye çalışıyorum, neye göre onay neye göre red veriyorlar.

• Bence hiç bir yerden banka bilgilerinizi sorgulamıyorlar, Türkiye’deki bankalara yasal olarak erişemezler, kullanıcı gizliliği var bankalarda müşteriyi koruyan, findex raporu teknik olarak alabilirler ama sanırım bir kişi veya kurum sizi findex üzerinden sorguladığında bunu kayıtlarda bildirim olarak görebilirsiniz yanı bu ihtimalde devre dışı. Tamamen genel profilinize göre veriyorlar.

• @florida2 S: Niçin Amerika'ya gidiyorsunuz C:Turistik gezi ve arkadaş ziyareti S:Ne kadar kalacaksınız C:1ay S:Emekli olduğum işi sordu ingilizce olarak rütbemi söyledim vizeniz onaylandı dedi teşekkür ederim dedim.Diyalog bu kadar.

• @florida2 Önceki Ds160 formunda doğum yerinin yanlış olduğunu görünce yeni form doldurup onu götürdüm hiç bir sorun olmadı.

• ⭐⭐⭐⭐

Günaydın bu sabah randevum vardı. Eşim ve ben vizemiz onaylandı. İnşallah bikaç gün içinde de elimize ulaşır. Gün içinde detaylı bir şekilde anlatacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 gözünüz aydın patlatın havai fişekleri vurun davulun dibine dibine evde bayram havası var. Şimdi artık rahat bir uyku çekebilirsin. Adımlardan biri gitti bye bye şimdi gelsin E1 - E2 vizeleri korkun amerika gümbür gümbür geliyor @denizci10

• @denizci10 hayırlı olsun.

• @denizci10 Hayırlı olsun. Hayırlı yolculuklar şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 hocam çok teşekkür ederim. Vallahi sormayın. Çok rahatladık. Artık daha emin adımlar atacağız inşallah. Hele vizelerimiz elimize gelsin. Gerisi daha kolay olur inşallah

• ⭐⭐⭐⭐

Evet arkadaşlar durumumu anlatıyorum. Ben 13 Mayıs 2021 tarihinde ds160 formunu doldurarak başladım. Ücreti yatırdım ve ilk randevumu Haziran 2022 ye aldım. Sonra Temmuz 2021 de randevumu 14 Mart 2022 ye çektim. Ekim 2021 de vize görüşmeleri başlayınca randevuyu öne çekmek için defalarca elime fırsat geçti ama hem ben uygun olmadığım için hem de evraklarımın hazır olmadığını düşündüğüm için randevumu öne çekmedim. 10 Aralık 2021 tarihinde konsolosluktan 2 mail aldım. İlki randevunuz iptal edilip öne çekilecek dedi sonraki de randevumun 7 Ocak 2022 tarihine aldığını anlatan bir maildi. Randevum tarihi öne çekilince uzun zamandır temas halinde olduğum bir danışmanla tekrar ds160 formunu doldurduk ve hazırlıklarımızı tamamladık. Yanımda götürdüğüm evraklar şunlar; son ds160 formunun konfirmasyon sayfaları, pasaportlarımız, ds160 formuna yüklediğimiz fotoğraflar, vukuatlı nüfus kayıt örneği, 6 aylık maaş bodları, banka hesap dökümleri, iş yeri kimlik kartları, sgk dökümleri, eski pasaportlarımızın orjinalleri, iş yerinden izin kağıtlarımız. Bunların hiç birini istemediler ve hiç birine bakmadılar.

Şimdi gelelim bugün neler oldu. Öncelikle sabah 07.20 de arabayı konsolosluk yakınındaki carrefour otoparkına aracı bıraktık. 5 dk lık yolu yürüdük ve konsolosluk önüne geldik. Kapıdaki güvenlik ekibi saat kaçta ise randevunuz o saatteki herkesi çağırıyor. Öncelikle içeri girdik ve ilk olarak pasaport ve fotoğraf kontrolü yapıldı. Sonra binanın içine girdik. Binanın içine girerken aynı havaalanında olduğu gibi kemer dahi her şey çıkararak güvenlikten geçiyoruz. Sadece araba anahtarı yanımızda olabiliyor.

Sonra içeri girdikten sonra ikinci kata çıkıyoruz. Vize görüşmesinin olduğu yere. Önce pasaport ve yeni ds160 formunu kontrol ediyorlar. Sonra başka bir cama gidiyoryz burada bir daha pasaport kontrolü yapılıyor. Yan tarafa geçiyoruz parmak izi veriyoruz. Oradan sonra sıraya giriyoruz ayakta. Bantlarla çizilmiş olan alanda ilerliyoruz. Konsoloslarla görüşme yerine geçiyoruz.

Burada neden gideeğimizi nereye gideceğimizi sordular. Biz sorulara İngilizce cevap vermeyi tercih ettik. Danışmanımız öyle dedi çünkü. Ücreti kimin karşılayacağını sordu. Kendimiz dedik. En son da ne iş yaptığımızı sordu. Onları söyledik. Teşekkürler dedi ve vize onaylandı yazan kağıdı uzattı. Ve oradan ayrıldık.

Biz düz saçlı kadın konsolosa denk geldik. Bir de siyahi konsolos vardı.

Arkamızdan gelen bir arkadaş daha tursit vizesi aldı ama profilini bilmiyorum.

Bizim profilimiz eşim ve ben devlet memuruyuz. Eşim 12 yıllık ben 14 yıllık. Yeşil pasaportumuz var. 7 Avrupa ülkesine gitmiştik eşimle beraber.

Bu kadar diyeceklerim. Sorunuz varsa buradan veya özelden sorabilirsiniz müsait oldukça cevaplamaya çalışırım. Fakat lütfen benim böyle nolur diye değil de yaşadıklarımı sorarsanız sevinirim.

Bu arada sıra ile gidildiği için önümüzdeki 3-4 kişi duyabiliyoruz. 2 kişi f1 den red aldı. Bir yaşlı ama tursit ten onay aldı bir kişiye de idari işlem yani sarı kağıt verildi.

Bu arada içeriye elektronik hiç bir alet alınmıyor. Dijital saat de dahil. Çanta falan da alınmıyor. Karşıda emanetçiler var isterseniz bırakabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 tebrikler çok çok sevindim onca zamandır stresli bekleyişe değdi hayırlı olsun, detayları merakla bekliyorum.

• Arkadaşlar merhaba size bir kaç sorum var.
    1 DS160 formunda 'National Identification Number' yazan kısımda ne yazıyoruz
    2 Adres kısmında state / Province kısmına yaşadığımız ilçeyimi yazıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@mehmetkonuklu
    Soru 1 e t.c. kimlik numaranızı.
    Soru 2 ye city ye şehir ismini yazın, State kısmına does not apply yazın.

Benzer Başlıklar

• 47
  • 5
  • 22
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |