Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bu sene 2.başvurum, geçen sene fotoğrafımı fotoğrafçıda çekildim fakat düzenlemedim. bu sene kontrol ettiğimde boyutları biraz büyüktü. etkisi var mı bilemiyorum. bu sene kitabına uygun şekilde yaptım. umarım şansımız açık olur

• @janhord Bu arada her yıl başvururken yeni fotoğraf çektirilmeli diye biliyorum ben.

• Yasaklı

11 yılda 9 başvuru

• Sevgiliyken 3 sene ikimiz adına da başvurduk çıkmadı. 2020 de düğün hazırlığında pasaporta ayıracak bütçe kalmamıştı ve basvuramamıştık bu sene evli olarak ilk başvurumuz oldu ve tam hazırız bi gel desinler yeter ki 😂

• ⭐⭐⭐⭐

17-18 yıldır, ilk 5 yılı acenta ile boş boş oturup dolandırılma hissi ile, sonrasında aralıksız her yıl başvurdum. Bu sene çıkacağını hissediyorum. Mental ve mali olarak hazırım. Kızımın lise çağı geldi. Eğitiminin önemli kesimine orada başlasın istiyoruz. Biz ticari olarak iyi yetiştik. Serbest bir şekilde kendi işimizi yapabilecek mantalitedeyiz. Bir yandan gezip dolaşıp Amerikayı keşfetme arzusundayız. Türkiyenin en güzel yeri Bodruma kadar sığındık. Bodrumdan da nefret etmeye başladık. Tatil için yer bakıyorum, Bodrum yok içinde düşünün artık. Tam göçme zamanı. Bu sene bekle bizi America. We will coming..

• İlk ve son İnşAllah 🤲🏻 Kazanacağım 🇺🇸

• @academicus Evet @Melih-Tokal 'ın dediği gibi başvuru numaramı unuttum'a tıklayınca ve doğum tarihi ve isim soyisim gibi bilgileri girince sana başvuru numarasını veriyor. Belki başkalarının işine yarar yazalım burda kalsın.

• Yasaklı

Bu sene kardeşimle beraber başvurduk. İkimiz de öğretmeniz. Acaba ikimizden birine çıkarsa, kardeşlik vasıtası ile GC ya da vatandaşlık alabilme durumu olur mu?

• @katafalk vaarmış öyle bir durum ama diğer arkdaşlardan gördüğüm kadarı ile kardeş üzerinden gc alma 10 yıl kadar sürüyomuş forumda bi başlığı vardı sanırım doğru süreci ordan bulabilirsin 🙂

• Yasaklı

@akıf_turk, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

@katafalk vaarmış öyle bir durum ama diğer arkdaşlardan gördüğüm kadarı ile kardeş üzerinden gc alma 10 yıl kadar sürüyomuş forumda bi başlığı vardı sanırım doğru süreci ordan bulabilirsin 🙂

Evet hocam diğer aile birleşimlerine göre baya uzun sürüyormuş. Açıkçası ben ihtimal bile vermiyordum. Uzun sürecek olsa da böyle bir imkanın olduğunu bilmek bile güzel.

• Bende 15-16 yildir basvuruyorum malesef cikmiyor. 2 kez abd de bulundum ogrenci ve turist olarak ona ragmen cikmiyor ne yazikki. Bu sene de cikacagindan umitli degilim. Ne zaman cikacak diye deniyorum ve kaldirilana kadar da basvurmayi surdurecegim gibi. 🙂

• Yasaklı

@mexido, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

Bende 15-16 yildir basvuruyorum malesef cikmiyor. 2 kez abd de bulundum ogrenci ve turist olarak ona ragmen cikmiyor ne yazikki. Bu sene de cikacagindan umitli degilim. Ne zaman cikacak diye deniyorum ve kaldirilana kadar da basvurmayi surdurecegim gibi. 🙂

Merhaba. Dil eğitimi mi aldınız yoksa üniversite mi okudunuz?

• ⭐⭐

5 kere başvurdum çıkmadı. Bu meret benim anladığım ilk iki seferde çıktı çıktı, çıkmayınca 3-5-10-15 diye gidiyor anladığım kadarıyla 🙂

• Bu yıl ilk kez başvurdum.Yıllardır başvuran arkadaşlara saygım sonsuz,gerçekten güçlü bir iradeniz olmalı.

• Arkadaşlar bir teorim var sizce mantıklımı?
    Araştırdığım kadarıyla başvuru ve kazananlar bölgesel olarak EU NA vs şekilde ayrılıyor ve orantılı olarak kazananlar seçiliyor türkiyeden kazanan sayısı genel olarak 4000/2500 kişi arasında değişiklik gösteriyor. Teorim şu ;
    Orantılı olarak kazanan seçildiğine göre başvuru yapacağımız zaman amerikada olur ve oradan başvuru yaparsak oradaki başvuru sayısı avrupaya kıyasla az kalacağından kazanma olasılığımız daha yüksek olur. Düşünceniz nedir?

• ⭐⭐

@DOĞUKAN-BOSTANCI, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

Arkadaşlar bir teorim var sizce mantıklımı?
    Araştırdığım kadarıyla başvuru ve kazananlar bölgesel olarak EU NA vs şekilde ayrılıyor ve orantılı olarak kazananlar seçiliyor türkiyeden kazanan sayısı genel olarak 4000/2500 kişi arasında değişiklik gösteriyor. Teorim şu ;
    Orantılı olarak kazanan seçildiğine göre başvuru yapacağımız zaman amerikada olur ve oradan başvuru yaparsak oradaki başvuru sayısı avrupaya kıyasla az kalacağından kazanma olasılığımız daha yüksek olur. Düşünceniz nedir?

Katıldığınız bölge başvuruyu yaptınız yer değil, doğduğunuz yer. Yani sizin doğum yeriniz türkiye ise isterseniz Jupiterden başvurun farketmez. Çekilişe Türkiye kontenjanından katılırsınız.

• 2019 başvurusunda bulunmuştum her gün videolar izleyip kesin bana çıkacak psikolojisi ile evler buldum. Bölge ayarladım kızım için okul buldum caddeleri sokakları google dan gezdim Greencard yok sanki ABD yaşıyorum. 🙂
    Ehliyet sınavına hazırlandım videoları izliyorum sınava insanlarla beraber giriyorum. İş kollarını tek tek araştırdım gidiyorum ben çekilin 🙂 🙂 oooo görmeyin bütün zamanlarımı ABD videoları ve bulduğum bütün yazıları okumakla geçiriyorum ve büyük gün geldi ekran karşısına geçtim.

Numaramı bir bir yazıyorum içimi bir korku sarıyor her numaraya basışımda. Biraz bekledim ve bastım Enter tuşuna sonuç döndü döndü yoğunluk var tabii Has Not Been Selected o an bir kaynar su döküldü 🙂 🙂 Bir şansım daha var durun eşim eşimin numarası yazıyorum ama artık umudum kalmadı veeee hazın son = Has Not Been Selected o anı ne siz sorun ne ben söyleyeyim 🙂

Kısadan hisse benim yaptığımı yapmayın 🙂 çıkmadı çıkmıyor alıştım artık beklenti yok nasılsa çıkmayacak diyerek başvuruyorum...
    olmayınca olmuyor 🙂 🙂

• @Rüzgar aynı ben. bu kadar mı benzerlik olur

• Benim bu sene ilk. Böyle 20 seneleri duyunca ümitsizlik çöküyor. Gerçekten isteyen herkesin gitmesi dileğiyle.
    Hatırladığıma göre alınması planlanandan daha fazla kişiyi seçiyorlar, mülakatta elenenler oluyor diye. Peki bunun istatistiğinin olduğu bi yer var mıdır özellikle ülkemiz için. Bir diğer sormak istediğim, bazı arkadaşlar gidenlerin cofirmation numarasını merak ediyor. Oradaki rakamların çekiliş ile bir alakası var mı, şansımızı arttıran ya da azaltan Bi durum var mı? Teşekkürler.

• Bu sene ilk defa başvuru yaptım elim ısınsın misali. İlk seneden çıkacağını düşünmüyorum, ümitlenmek istemiyorum. Temennim tüm hazırlıklarını tamamlamış ve sadece formaliteden green card çıkmasını bekleyen arkadaşlarımızın yüzünün gülmesi.

Uzun süredir başvuru yapıp kazanamayan arkadaşlarımız için ise şeytanın bacağını kırmalarını diliyorum belki bu sene o senedir. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |