Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@ugurksknbck, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Ping-PONG umarım gönlünce olur dostum ben dolar çok daha düşük iken 13k gibi bi yatırım yapmıştım belki çıkar diye ve hiç dokunmadım kaç yıldır son 1 haftadır dolara ciddi bi hamle yapılcagını düşündügümden elim hep tetikde bekliyordum resmen 17.80 den çıkış yaptım tahmin ettiğim düzeylere gelirse mevcut nakitim gc sürecimi tamamlamama yetecek miktara gelicek yetmezsede evi satar yine gideriz çıksında 🙂

Senden 5 yaş gençmişim hocam. Ama yine de geç. Geç kalıyoruz her geçen gün. DV ümidim nedense hiç yok. Hayallerimi gerçekleştirebilmek için maksimum 5-6 senede Greencard ı elime geçirmem lazım. 🥲

Söyleyince insanlar gülüyor ama tek amacım gidip askeriyeye katılmak. O yüzden 5 sene içerisinde sahip olmalıyım. 🥲 yaş geçtiği takdirde çıksa da çok ilgimi çekmiyor çünkü. 🙃

• @Ping-PONG bu sene ali yaptı başvurumu ondan çıkar ya ali başvurdu niye çıkmasın ki diyorum :)2 yıl daha çıkmazsa çok geç olmadan bişeyler yapmayı planlıyorum bende

• Yasaklı

@Ping-PONG bu sene ali yaptı başvurumu ondan çıkar ya ali başvurdu niye çıkmasın ki diyorum :)2 yıl daha çıkmazsa çok geç olmadan bişeyler yapmayı planlıyorum bende

Ben de Florida Üniversitesi ile görüştüm. Önlisans mezuniyet ortalamam 3.38 ve IT üzerine sağlam iç geçmişi ve sertifikalarım olduğu için onay konusunda sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Hazır olduğunuzda hem süreci başlatmak hem yardımcı olmak adına bana bir mail atabilirsiniz dedi. Türkiye de okunabilecek en iyi okullar ODTU 571. Dünya’ da ve İTÜ 701-800 Florida University ise 99.

Gidip orada tutunamasam (greencard sahibi olamasam) bile en azından döner daha iyi pozisyonlarda çalışırım. Kafam bu yönde şu an. Computer Sience okumak istiyorum. Ya da öğrenci vizesini alamazsam eğer Kanada yapıcam.

Sahip olduğum bir tane IT sertifikası 18 kredilik dersten MUAF ediyor. Bir sertifika daha var onu da alırsam gitmeden 27 kredi. Önlisans tan da biraz silerlerse belki 4.-5. Dönemden başlarım.

Bakalım nasıl olacak. 🙃

Şans diliyorum sana da. 🙃

• @Ping-PONG iranla kıyaslanmamız tabi ki çok kötü sonuçta ambargo uygulanıyor, petrol ve doğalgazdan başka zenginliği yok. Aklı başında bir hükümet olsa şuan Türkiye rahat ilk 10 ekonomi arasına girerdi.

• $1 = 10.99 TL

• döviz almak için cele etmeyin 8.5 bandına oturması bekleniyor

• @Bahadır-Kükrer bende aynı fikirdeyim 8 tl civarında bi yerde duracagını düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Kafa yapımız

Screenshot_20211225-154103_Instagram.jpg

• 2019 yilinda turkiyedeyken biraz amerikan dolari almistim,temmuz ayi olmali,amerikan dolari 6 tl civarlarinda seyrederken bir iki gun icinde5-6 kurus dustu.doviz satan arkadasin yuzundeki ifadeyi anlamak zor degildi dun 6 liraya aldigi dolari bu gun 5,55 e satiyordu.kendi kendime bu isler gercekten riskli diye dusunmustum...

..son bir aydir turk lirasinda korkunc dusus baslayinca millet dolar almaya basladi, hemde yuksek fiatla dolar alanlar cok oldu,,,,aniden alinan bir kararla dolar turk lirasi karsisinda 4-5 lira geriledi.dolar yukseliyor diye dolara yatiranlar icinde cok buyuk bir yikim oldu..

• ben tekrardan yükseleceğini eminim sizin dediğiniz gibi 8 lira seviyelerine gelir ama kontrol edilemez patlak verir sistem gene halk hükümete güvenmiyor haklılarda bugün yarın ne olacağı beli değil bir anda düşer de bir anda artarda millet kendini güvenceye almak için gene altın dolar euro ya para yatırım yapacaklar zaten birde TC hazinesi dayanmaz direk biter doları düşürmek için bas bas bir yerden sonra düşüremeyecekler doğal olarak da bir anda artacak (benim şahsi düşüncem bu yönde sizce?)

• Burada boş muhabbet eden insanlara fazla bakmayın yok şuradan aldım yok kredili çektim aldım yok 6 dan kredi çektim 18 sattım bunlar boş kişiler zaten bir insan buraya gelip alım satımını ne için yazar onuda anlamış değilim adam oradan aldım buradan sattım şunu yaptım bunu yaptım diyen kişilere fazla itibar etmeyin ben bu işi meslek olarak yaptığımdan yani bu işlerden ekmek yediğimden piyasalarda bunlara casper denir diğer adı manipülasyoncu denir gerçek kimlikleriile değilde çakma isimlerle ortalarda dolanıp kendini aşağılık kompleksi ile ispatlamaya çalışır.Dünyanın hiç bir ülkesinde hiç bir insan hiçbir robotik alım satımcı en tabandan alıp en tavandan satamaz eğer öyle bir yeteneğin varsa dünya merkez bankasının başkanı olarak seni o koltuğa oturturlar lakin bu işler böyle değildir.Alırken kar etmek istiyorsan ekonomi kitaplarında dahi böyle yazar kademeli alım destek noktalarından alım direnç noktalarından satım he siz ben satmak istemiyorum 1 yıl dursun ben bu işi para için yapmıyorum derseniz her destek noktasından ufak ufak alım yaparsınız ki düşerse ortalamanızı alt kademelere çekebilirsiniz.Not sakın sözlerimi buradaki arkadaşlar yanlış anlamasın yukarıdan almış olabilirsinizde lakin bu işler sabır işidir

• ⭐⭐

@Bahadır-Kükrer bende aynı fikirdeyim 8 tl civarında bi yerde duracagını düşünüyorum

Ben 10'un altını göreceğimizi zannetmiyorum. 8 falan görürsek zaten orada kalmaz iğne atar geçer bence.

• @uzaysan olabilir.Şöyle bir senaryoyu düşünmek gerekiyor.Merkez bankası ilk toplantısında 21 ocak cuma olması planlanıyor faiz arttırımına gidebilir açıklama cb ben mb artık karışmıyorum sadece varsayım 3 ay faiz sebep enflasyon sonuç ve nas suresi ortada söylemlerinin ertesi günü faiz değil türk usulu tl mevduatında değer kaybına ek misal varsayım olarak söylüyorum prim ?Olabilirmi herşey olabilir

• Yasaklı

@Bahadır-Kükrer
    Hocam,
    Eğer yorumlarıma bakarsanız ben daha yükselmeden 1 hafta 10 gün önce 17 sınırını aşacağını yazdım burada. Bundan emin olduğum için de mevcut yatırımıma ek olarak kredi çekip ekleme yaptım.

Açıklama yapılacağı günde çıkarsa kar edememiş ama bir planları varsa inerse zarar etmemiş olacağım için satmaya karar verdim toplantıdan önce. Olasılıklara oynadım yani anlayacağınız.

Bütün yatırımımı da coin borsalarında tuttuğum için tek hareketle tl/dolar arası change yapabiliyorum.

Bunun için merkez bankasına başkan yapmalarına gerek yok kimseyi. Öngörü ve olasılık.

Saldıracak birileri aramanızın sebebi ne olaki acaba anlam veremedim ama size yakıştıramadım.

Aşağılık kompleksinin en belirgin sebeplerinden biri duayeni olduğunuzu düşündüğünüz bir konu hakkında insanlar yorum yaptığında en çok siz hep siz biliyorsunuz zannedip çirkinleşmektir.
    Bence daha az saldırgan olmayı deneyin.

• @Ping-PONG Ben saldırganlaşmıyorum neredeyse 1 yıldır forma girip yazmıyorum ara sıra uğrayıp sadece okuyorum lakin senin sadece 1 günlük yazını değilde 5-6 aylık yazılarına baktığımda pozisyon açıp kapatmalarını yazmışsın ? Ne alaka kar etmiş olabilirsin zarar etmiş olabilirsin bununla alakalı değilde birilerine veya buradakilere birşeyler kanıtlamaya çalışırcasına şöyle yaptım böyle yaptım dolar çıldırmış olmalı başlığı altında senden başka pozisyon açıp kapatan kimse yok alıp satan tutan kimse yok bir lider edesıyla ben şöyle yaptım ben böyle yaptım.(Amaç) ? 5 saat uğraşıp sana teknik grafik çizip birşeyler kanıtlamak istemiyorum fakat.Ön görüleri bu kadar tavan yapmış bir kişi buralarda harcanıyor benden demesi 6,85 kredi çekip döviz aldım 1 yıl içerisinde %300 yakın kar yaptım diyorsan harcanıyorsun 6,85 döviz bir anda 17,85 çıkmadı 8-9,2 10,3 geri düşşüleri 9,2 8,3 11,3 12,1 13,2 11,4 12,8 yani 3 ay içerisinde haftada 4 defa açıklama yapılıyor ve sen buralarda değilde 20 aralıkta birşeyler olacak diyip en tavandan bak söylediğin rakam piyasanın kapandığı saatte sattım diyorsan harcanıyorsun bu yaptığın işlemleri git istediğin finans kuruluşuna ver seni finansman müdürü yaparlar holdinglerde altında araban makam şöförün sana özel oda bir elin yağda bir elin balda yaşarsın bak sadece t.c demiyorum istediğin ülkede yaparsın dersin ki siz birşey bilmiyorsunuz buyrun bu iş böyle olur der ve işine bakarsın.HARCANIYORSUN yazım hatalarım olabilir şimdiden özür diliyorum

• Yasaklı

@uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Bahadır-Kükrer bende aynı fikirdeyim 8 tl civarında bi yerde duracagını düşünüyorum

Ben 10'un altını göreceğimizi zannetmiyorum. 8 falan görürsek zaten orada kalmaz iğne atar geçer bence.

Ben bütün nakitimi metaverse lerde değerlendirdiğim için TL ye çevirdiğim bütün nakitimi 11 den tekrar dolara dönüp metaverse yatırımlarıma aktardım. 8 leree insede kaybedeceğim 25-30% ları telafi edeceğini düşündüğüm için TL de beklememeye karar verdim.

Kısa vade de senin gibi bir ihtimal iğne atabileceğini ama uzun vadede tutamayacaklarını düşünüyorum. Amacımız belli olduğu için kısa vade sonuçlarıyla pek işimiz yok zaten hiçbirimizin. Önümüzdeki ay ALICE in oyunu çıkacak. Beklentilerimizi karışlarsa Süper olacak. 🙃

• Yasaklı

@Bahadır-Kükrer
    Bahsettiğiniz gibi bir yorum yapmadım maalesef. 6.8 lerden felanda girmedim. (Keşke girebilseydim🙃) Farkındaysanız yorumlar ben de dahil herkesin söylediği zaten artacağı yönündeydi 6 aydırda. Herkes aynı şeyleri söyledi ve büyük ihtimalle sizde aynı görüşteydiniz bu süreçte. Zaten herkes bu yönde parasını dolar ile change ediyordu. Siz benim zamanında çıkıp düşüşten kar etmiş olmama ve bundan bahsetmeme takılmışsınız. Bunu anlıyorum. Ama bunun için bu kadar sert bir dille eleştirmenize anlam veremedim. 20 yaşında bir genç olsanız anlayabilirim ama tepkim 40 yaşında bir adam kullandığınız kelimelere. Yakıştıramadım açıkçası.

Dediğinize katılıyorum bu arada. Türkiye’ nin en büyük holdinglerinden 2 tanesi döviz ile çalıştırdıkları kişilere bu kurun gidişatı ile size bu şekilde maaş ödeyemeyiz. Euro kurunu 13-14-15 vesaire ye sabitliyoruz maaşlarınızda dediler ve euro nun şu anki hali belli. Onlar bile öngöremeyip böyle bir hamle yapıp rezil oldular. Benim böyle bir cümle kurmam bilgili birisi için saçma gelmiş olabilir. Ama dediğim gibi sadece 2 olasılıktan birini değerlendirdim ve kazandım. Diğer tarafra kar edememişim olacaktım. Doğru olanı seçtim ve olunlu sonuçlandı. Bu beni finans uzmanı yapmaz.

Kaldı ki zaten masa başı bir işim şirket arabam vesaire bunlara sahibim. Daha iyi benefit leri varsa şansımı deneyebilirim. 😂

• Şu anda kur korumalı vadeli hesaba geçmek en mantıklısı. 4 bin TL kadar zarardayım ben 🙂 ama 8-9-10 TL’den topladıklarımla kafa kafaya getiriyorum. 3 aylık kur korumalı vadeliye attım. Zaten yükselse bile verecek devlet. Şahsen düşüşün devam edeceğini düşünüyorum. 7-8 seviyelerine inecektir ve bir süre oralarda kalacaktır diye düşünüyorum.

• Yasaklı

@Hopes1, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Şu anda kur korumalı vadeli hesaba geçmek en mantıklısı. 4 bin TL kadar zarardayım ben 🙂 ama 8-9-10 TL’den topladıklarımla kafa kafaya getiriyorum. 3 aylık kur korumalı vadeliye attım. Zaten yükselse bile verecek devlet. Şahsen düşüşün devam edeceğini düşünüyorum. 7-8 seviyelerine inecektir ve bir süre oralarda kalacaktır diye düşünüyorum.

Burada giriş çıkış larından bahsetmemeni tavsiye ederim. Tepki alıyorsun. Bak şekil a ben 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |