Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@mikael, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 Parası olan için zaten sıkıntı yok. Olmayan kişiler ise ortalama on bin dolar parayı TL kazanarak nasıl toplayacak . İçinde bulunduğumuz durum malum . Konsolos dayımın dediğine göre oraya gidince bazı giderler olacak ve ABD’de para birimi dolar .

Ev bakma derdi olmayan ailesiyle yaşayan bir genç artık asgari ücretle çalışarak 2-3 yılda 100.000 in üstünde parayı kenara koyabilir. Dolar 10 lira olursa iş çözülür. Burada kritik nokta “ Dolar 10 lira olursa iş çözülür.” 🙃

• ⭐⭐

• Yasaklı

@Ping-PONG 😄

10.000 inci yorumu da kaptın bu arada.
    Ben kapıcaktım. 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mikael 3 ay önce gelmişsin yenisin acemiliğine veriyorum sen yazmasan da zaten herkes ne olduğunu biliyorlar. Ondan dolayı bu konuda daha fazla yazma. Başvuru yaparken insanlar belli bir programı yada planları var para konusunda sen boşver başkaların maddi durumu için yorum yapmayı. Bu arada yazmasan kimse bilemeyecek amerikanın para birimi dolar olduğunu.

• Yasaklı

2024 ABD Seçimlerinde yüksek darbe/iç savaş yaşanma ihtimali göz önünde bunundurulmalı açıklaması yapılmış 3 eski general tarafından.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

2024 ABD Seçimlerinde yüksek darbe/iç savaş yaşanma ihtimali göz önünde bunundurulmalı açıklaması yapılmış 3 eski general tarafından.

Ben gidersem abd ye orası çöker Türkiye şahlanır merak etmeyin 😂😂

• Yasaklı

@denizci10
    Aynı şans bende de var.
    Biz gidersek, herkesin sebebi oluruz büyük ihtimalle 😂

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben gidersem abd ye orası çöker Türkiye şahlanır merak etmeyin 😂😂

Yeminle aynı şeyi geçirdim ben de aklımdan. 😁

• Merhabalar 2022'de başvuru yapmayı düşünüyorum fakat bu sürecin tamamlanması 2 sene mi sürüyor? En erken benim başvurum 2024'de mi açıklanacak? şimdiden teşekkürler.

• @cancbkcu merhaba başvurunuzu 2022 yılı ekim ve kasım ayları arasında yapabilirsiniz. Bu başvurunun sonuçları ise 2023 yılı mayıs ayında yapılıyor.

• @cancbkcu
    Ekim 2022 başvuru
    Mayıs 2023 sonuç açıklanması
    -Çıkarsa-
    Kasım 2023 mülakatların başlaması
    İşler yolunda giderse 2024 yazında Amerika

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancbkcu @avar yazdığı gibi sadece ilk mülakat tarihi ekim 2023 yılından başlayıp eylül 2024 yılına kadar mülakatlar sürüyor. Numaran ne kadar küçükse o kadar mülakata erken girersin. Mülakat tarihi bitiş tarihi 2024 olduğu için DV2024 diyorlar. Bu sene için de DV2023 diyorlar çünkü mayıs 2022 açıklanacak. Ekim 2022 - eylül 2023 tarihleri arasında mülakatlar sürecek. Ondan dolayı mülakat bitiş yılı ne ise ismi de o oluyor.

• ⭐⭐

@cancbkcu siz istanbul'da mısınız? sanki tanıdığım birinin ismine benzettim sizi ama mesaj da yazamadım size

• Herkese selamlar, benimde birkac sorum olacak. Cevaplarsaniz cok mutesekkir olurum ;

1-) Yasim 32 ve 7 yildir evliyim bu sene hayatimda ilk kez greencarda danisman firma ile basvurdum ve confirmation number i mail attilar ekran goruntusu ile. Sizce ilk basvuruda cikma şansi yuksekmidir ? Cogu site ve forumlarda ilk basvuru da cikma sansinin yuksek olsugunu yaziyorlar surekli ( basvuruyu 1 kisi yaptik benim adima)

2-) Abd de is durumu olarak bir yerle anlasamadigimi varsayarak. Bir cok kisi gibi delivery yada liyft tarzi islerle ugrasagiz gibi gozukuyor. Ne kadar para gerekli ve ne islem yapacagiz . Ssn aldiktan hemen sonra pesin 2.el oto alip baslayabilir miyim ?

3-)Yanimda 10 bin dolar ile gittigmde bana ne kadar yeter ? Florida (orlando) yada teksas ( austin) bolgeleri icin ?

4-) Ilk basta kendim gitsem isi vs. Halletsem 2-3 ay sonra esimi getirsem ( esim icin abd ye giris-cikis yaptirip zaman da kazanabiliriz ) sizce saglikli olur mu ? Bunda bende kararsizim sadece fikir verirsrniz sevinirim.

5-) Ortalama 5 bin dolar civari arac alip liyft/doordasha hemen baslayabilirmiyim?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler🙂

• @mikael, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Türkiye’den GC kazanan pek çok insan ABD’ye gittiği zaman bir süre kendisini idare edecek meblağda parayı toplayamayacak gibi görünüyor. Konsolosluk vize vermez bu şekilde. Kafama takılan ise üçüncü dünya ülkelerinden GC kazanlar bu süreci nasıl geçiriyor . Adam varını yoğunu satsa yüz dolar falan eder . Pakistan’lı, Nijerya’lı kardeşlerim bi taktik verse

Çoğunlukla başvuranlar zaten belirli bir durumda olan insanlar, bir ülkenin fakir olması herkesin fakir olduğu anlamına gelmiyor. Evlerini satsalar 10bin dolar edecek zenginlikte yani. Aynı şekilde bu insanların tanıdıkları da çok oluyor. Benim afganistanlı bir arkadaşım var mesela okuldan, gc'a başvuruyor düzenli olarak ve her sene çıkan tanıdıklarından bahsediyor. Yani illa o parayı karşılayabilecek birileri var 3. dünya ülkelerinde bile.

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bizdeki bu şansla reserve'e yazılırız sonra darbe çıkar arada kaynar gideriz 😕

• ⭐⭐

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Türkiye’den GC kazanan pek çok insan ABD’ye gittiği zaman bir süre kendisini idare edecek meblağda parayı toplayamayacak gibi görünüyor. Konsolosluk vize vermez bu şekilde. Kafama takılan ise üçüncü dünya ülkelerinden GC kazanlar bu süreci nasıl geçiriyor . Adam varını yoğunu satsa yüz dolar falan eder . Pakistan’lı, Nijerya’lı kardeşlerim bi taktik verse

Çoğunlukla başvuranlar zaten belirli bir durumda olan insanlar, bir ülkenin fakir olması herkesin fakir olduğu anlamına gelmiyor. Evlerini satsalar 10bin dolar edecek zenginlikte yani. Aynı şekilde bu insanların tanıdıkları da çok oluyor. Benim afganistanlı bir arkadaşım var mesela okuldan, gc'a başvuruyor düzenli olarak ve her sene çıkan tanıdıklarından bahsediyor. Yani illa o parayı karşılayabilecek birileri var 3. dünya ülkelerinde bile.

ıraklı birisi vardı yıllar önce, ailesine greencard çıkmış gidiş geliş yapıyorlardı türkiyede oturuyordu. Irakta 18 yaşına gelince vatandaşlık tazeleme gibi birşeyden bahsetti onu yaptırmamış vatandaşlığı düşmüş, greencardda da giriş çıkış yapmamış o hakkını da kaybetmiş türkiyede oturdu evin faturaları ile yurt dışına çıkıyordu. Sıfır vatandaş olduğunu istediği yer yere gittiğini, giriş çıkışta biraz sorun olduğunu anlatmıştı. Sıfır vatandaşlık ile ilgili bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

@fatih-celep, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese selamlar, benimde birkac sorum olacak. Cevaplarsaniz cok mutesekkir olurum ;

1-) Yasim 32 ve 7 yildir evliyim bu sene hayatimda ilk kez greencarda danisman firma ile basvurdum ve confirmation number i mail attilar ekran goruntusu ile. Sizce ilk basvuruda cikma şansi yuksekmidir ? Cogu site ve forumlarda ilk basvuru da cikma sansinin yuksek olsugunu yaziyorlar surekli ( basvuruyu 1 kisi yaptik benim adima)

2-) Abd de is durumu olarak bir yerle anlasamadigimi varsayarak. Bir cok kisi gibi delivery yada liyft tarzi islerle ugrasagiz gibi gozukuyor. Ne kadar para gerekli ve ne islem yapacagiz . Ssn aldiktan hemen sonra pesin 2.el oto alip baslayabilir miyim ?

3-)Yanimda 10 bin dolar ile gittigmde bana ne kadar yeter ? Florida (orlando) yada teksas ( austin) bolgeleri icin ?

4-) Ilk basta kendim gitsem isi vs. Halletsem 2-3 ay sonra esimi getirsem ( esim icin abd ye giris-cikis yaptirip zaman da kazanabiliriz ) sizce saglikli olur mu ? Bunda bende kararsizim sadece fikir verirsrniz sevinirim.

5-) Ortalama 5 bin dolar civari arac alip liyft/doordasha hemen baslayabilirmiyim?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler🙂

özel değilse çocuk var mı? bence eşinizi de alın bu yola hep birlikte başlayarak tüm zorluklara birlikte göğüs gerin. Lift olsun delivery olsun bunlar çözülür iş bulursunuz olmazsa işçi olursunuz. Bana kalırsa siz bunlarla uğraşırken eşiniz ve varsa çocuklarınızda oradaki locak klise veya okullar aracılığıyla dil sorununu çözerler. Aile durumunuza karışmak bana düşmez bu benim düşüncem. Ben ilk etapta planlarımı şu şekilde uygulamayı planlıyorum.

• ⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Irakta 18 yaşına gelince vatandaşlık tazeleme gibi birşeyden bahsetti onu yaptırmamış vatandaşlığı düşmüş

Bu uygulama aşırı saçmaymış.

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Irakta 18 yaşına gelince vatandaşlık tazeleme gibi birşeyden bahsetti onu yaptırmamış vatandaşlığı düşmüş

Bu uygulama aşırı saçmaymış.

Irakta öyleymiş, kimlik değiştirip yeniden vatandaşlık alınıyormuş halen aynı mı bilmiyorum 2000'li yılların başlarındaydı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |