Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Hopasej
    Fırsatı değerlendir. Yapabildiğin kadar dövizini yap. Boşver gerisini. Hedefine odaklan. 😉

• @Ping-PONG Aynen başkan pozisyonumuz bu 🙂 Çok şükür olaya da hiç yakalanmadım, çünkü adım gibi iyi biliyordum bunu yapacaklarını. Sadece 18.5 liradayken beklemiyordum, kafi geldi demek ki :))

• Yasaklı

@Hopasej, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Ping-PONG Aynen başkan pozisyonumuz bu 🙂 Çok şükür olaya da hiç yakalanmadım, çünkü adım gibi iyi biliyordum bunu yapacaklarını. Sadece 18.5 liradayken beklemiyordum, kafi geldi demek ki :))

Ben kredi çekip döviz alanlardanım.
    Ben de öngördüm. Doğru pozisyonda çıkışımı yaptım.
    11.15 sularında gezerken geri girdim. Politika faizi 14 sularında, buralarda gezeceğini tahmin ettim.
    Şu an kredi olarak çektiğim parayı ikiye katlamış pozisyondayım.

Biraz analiz biraz şans da yaver gidince 🙃
    Keşke day trading ile bir kaç yıl daha erken tanışmış olsaydım diyorum şu an. 🙃

• @Ping-PONG Tebrik ederim 🙂

Saat 14:00 'te dövize endeksli programın detayları açıklanacak. Bu açıklamaların tatmin ediciliğine göre yine bir ralli olabilir dikkat et. Aynı zamanda hesaplar da gün içerisinde açılabilecekmiş çünkü. Bu açıklamaları TL'siz izleme bence. Her iki pozisyona da %50 oranında açık olmakta fayda var bence.

Ytd yazayım bir de adettendir 😃

• ⭐⭐

@Hopasej ben de full nakitle beklemedeyim GC çıkana kadar al satla parayı katlamak lazım 🙂

• ⭐⭐⭐

3 kuruş para var, eriyip pula dönmesin diye uğraşırken maymuna döndüm valla. Arkadaş 3 kuruş da olsa paran var, derdin var yahu! Zenginlik başa bela 😂

• Hazine açıklama.jpg

Anladığım kadarı ile vadenin erken kapatılması kısmında bir risk var sadece.

Onu da haramı helale çevirme taktiği olarak bırakmışlar sanırım. Yer mi, bilemiyorum :))

• Agustosta dolar 8,65 idi , insanlar su an 18den 13e indi diye bayram ediyor. Balik hafizaliyiz.

• ⭐⭐

yil
    1923 cumhuriyet yeni kurulmus 80 kurus verilince bir dolar aliniyor..
    yil 1974 australyaya geldigim sene dolar 13,7--- 1923 den sonra 50 yil icinde dolar turk lirasi 14 misli dusmus diyelim .o yillarda yurt disina dolar cikarmak doviz cikarmak kolay degildi.. 2001 yili dolar bir milyonun ustu,2004 yili dolar 1.422 milyon 2004 e kadar 30 yilda dusmusde dusmus......1970 li yillarda dolar 13- 14 liraydi,insanlar mutluydular bu gunlerin teknikleri gelisimleri yoktu ama bir gazoz icip mahalle maci izlerken mutlu oluyorlardi

• FB_IMG_1640132503269.jpg

• @MySea Ayse teyzenin kızı var mı 🙂 bekar mı ? 🙂 aklımda cılgın sorular

• @cnpist @MySea ayse teyzeye de talip cikabilir bu arada, hanım efendiyi es gecmeyelim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea yerlisini yazdı bende yabancıdan örnek veriyim

111.jpg

• @cnpist

Ayse teyzenin parasi 1 yil sonra mevduat faizi ve dollar kur farki faizi alsa bile, enflasyon denen canavara yenilecegi icin cok fazla heveslenen olmasin.

Burada ister dollarda kalsin ister kur farki faizine inanip bankaya TL olarak yatirsin, en onemli faktor enflasyon.

Ayse teyzenin parasi bu kadar yuksek enflasyona 1 yil sonrasinda mutlaka yenilecektir. Bunu engellemenin tek yolu, gercek sokaktaki enflasyonun uzerinde parasina faiz almasidir.

• @MySea
    "Ayna ..ayna.... söyle bana....
    benden iyi ekonomist varmı bu dünyada? "
    diyen Şahsım ; TL yerine doların ülke parası olarak kabul ettiğini ifşa etmiş oldu.

• ⭐⭐

.....1990 li yillarda evimin borcunun bir kismini odemistim,birazcikta param vardi,turk lirasi iyi faiz veriyordu,bir muddet oturdum dusundum tasindim, evimi satarim,paramda var turkiyeye giderim parami faize koyarim,hem gecinirim hem faizle param artar,yahu ben burda bosuna yasiyorum filan dedim, haftalarca hesaplar yaptim,arkadaslara anlttim, kimileri iyi fikir dediler, kimileri kaybedersin dediler..evet turk lirasi iyi faiz veriyordu ama enfliasyonda faizi yiyordu,seytana uyup gitmedigim icin cok sansiliyim.100 bin dolar goturup 500 bin tl aliriz ama bir kac yil sonra hadi 100 bini toplayip australyaya geri donelim dersem o zamanda 500 bin yerine milyon lira vermem lazim.

.....3 gun evvel australya dolari11,50 tl filandi bu gun 8,80 olmus,erdogan efendi dunya haberlerinde cikiyor %50 deger kaybeden lirayi duzeltecegi soyleniyor, hayirli isler diyelim..

• @sir-altan Türkiye büyük güç olma yolunda ilerliyor. Şahlanıp devam edeceğiz 🚀

• ⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@sir-altan Türkiye büyük güç olma yolunda ilerliyor. Şahlanıp devam edeceğiz 🚀

Dolar çakılmış elhamdülillah. 👊👊👊👊👊👊👊👊👊

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@nicely, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@sir-altan Türkiye büyük güç olma yolunda ilerliyor. Şahlanıp devam edeceğiz 🚀

Dolar çakılmış elhamdülillah. 👊👊👊👊👊👊👊👊👊

Dis guclere yumrugumuzu nasil vurduk ama ✊👊 Izindeyiz uzun adam 🌹🥀

• $1 = 11.53 TL

Benzer Başlıklar

• 7
  • 14
  • 13
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |