Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• baby boomer jenerasyonunun basımıza musallat ettiği "siyasal islamın" bana göre son demlerini yaşıyoruz. kim bu baby boomerlar? tek bir işçi maaşı ile evini arabasını alıp çoluğunu çocugunu okutan, henüz 40'lı yaşlarında emekli olan, emekli ikramiyeleri ile yazlık filan alabilen, zamanında liseden mezun olup kpss-mülakat zart zurtla uğrasmadan öğretmen, memur filan olabilen, kısacası bu ülkenin kaymağını yemiş. babalarımız, amcalarımız, teyzelerimiz, dayılarımız.

topyekün bu ülkenin "siyasal islam"ın ne beter birşey olduğunu deneyimleyerek görmesi gerekiyordu. hele hele y ve x jenerasyonunun önümüzdeki yıllarda çoğunluğu ele alacagı söz konusuyken, özellikle y ve x jenerasyonunun gördükleri, deneyimledikleri bu saatten sonra siyasal islam'ın devrinin tamamen kapanmasına vesile olacak. ve dediğim gibi bunun için maalesef acı deneyimler ve musibetler gerekiyordu ve şu an onları yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz bir müddet daha.

din ve devlet işleri bir daha hiç birleşmemecesine ayrılacağını ve devletin başına asla geçemeyeceğini düşünüyorum.

• ⭐⭐

@sir-altan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

....istanbulda ayda 1000 tl getiren bir dairemiz var 3 ay evveline 1000 tl karsiligi 250 aud dolar alabiliyorduk,,bu gunlerde galiba 1000 tl karsiligi 90 dolar filan alabilecegiz.turk lirasinda acimasiz sekilde cok hizli bir deger kaybedis var,kurus kurus duserdi simdi gunde lira lira dusus yasiyor.cok endiseli bir durum...

Bizim ev sahibi Rusya da 1000tl ye oturuyorduk dolar 7 TL iken adama 140dolar olarak kira gidiyordu zam yaptı ocak itibariyle1300oldu hatta ben birden bu kadar çok vs dedim zam kararı alırken dolar 9 TL neyse dedik anlaştık şuan zamlı hali 79dolar bugün yine ses kaydı atmış dolar arttı bu zam az olacak diye dedim biz anlaştık dolar arttıkça ben zam mı yapacağım diğer daireleri zam kabul etmeyenleri avukata verdiler 1100 olan evi 2500 TL istediler herkes bir çıldırdı kolay kiracı çıkartmak için kendi aralarında ev takası yapıyorlar satış gösteriyorlar onlar açısından bakınca tamam haklılar yatırım eridi getiri yok ama dolar arttı diye yine gelmişler ev almaya Türkiye'ye

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene telef olduk telef 😃

• @nicky haklısın ama son istanbul seçimlerini gördüğüm zaman kolay kolay gideceklerini sanmıyorum , eğer öyle olsaydı hemen seçime giderlerdi ama gitmiyorlar , benim anladığım şu ya ülke ekonomik olarak batacak sonra faiz yukseltecekler bak kurtardik diyerek halktan destek isteyecekler zaten oy alirlar makarna için oy vereni çok gördüm , yada son olarak tüm muhalefet parti vekilleri milletvekili görevinden istifa edecek iktidar mecbur seçim yapacak , o zamanda hain ilan eder ve polisler ile operasyon yaparlar . Ben bunlardan herşeyi bekliyorum artık , sırf gitmemek için ülkeyi batırırlar çünkü demokratik ortam yok güven yok , sadece a haber ne diyorsa ona inanıyorlar

• FB_IMG_1639867460248.jpg

• yabancilarin erdogan ve faiz indirimleri hakkindaki fikirleri icin videonun yorumlarini okuyabilirsiniz. rezil olduk ya...

• Yasaklı

@greenHasanHuseyin, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

yabancilarin erdogan ve faiz indirimleri hakkindaki fikirleri icin videonun yorumlarini okuyabilirsiniz. rezil olduk ya...

Have you seen the palace Tayyip built for himself? Its magnificent !
    🥲

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

yabancilarin erdogan ve faiz indirimleri hakkindaki fikirleri icin videonun yorumlarini okuyabilirsiniz. rezil olduk ya...

🥲

Magnificent Tayyip. Tayyip erdoğanın 66 yıllık hayatının 46 yılını at üstünde geçirdiğini biliyor muydunuz?

• Yasaklı

@uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

🥲

Magnificent Tayyip. Tayyip erdoğanın 66 yıllık hayatının 46 yılını at üstünde geçirdiğini biliyor muydunuz?

Adamı at bile sırtında tutmuyor. Gözlerimizle gördük. Bir at kadar olamadık. 😂

• ⭐⭐

🥲

Adamı at bile sırtında tutmuyor. Gözlerimizle gördük. Bir at kadar olamadık. 😂

Atın toplumsal bilincinin türk halkından daha fazla olduğunu anladığın o an. Bruh moment.
    tumblr_13b50481559b23d733ead9f6fdd96b1b_127bc2ca_1280.jpeg

• Yasaklı

@uzaysan National Geographic de inanılmaz makineler programında Lockheed C-5 Galaxy belgeseli var şu an.
    Yoğun duygusal değişimler geçiyorum izlerken.
    50 yıllık teknoloji ve günümüzde bizim hala başaramadıklarımızı görünce. 🥲

• ⭐⭐

@uzaysan National Geographic de inanılmaz makineler programında Lockheed C-5 Galaxy belgeseli var şu an.

Metalurji alanında zaten çok geriyiz. Ve tersine mühendislik yapılacak bir alan da değil. Deneme yanılma yaparak bulmak lazım teknik destek almıyorsak. Uzay mekiğindeki seramik ısı yalıtım kaplamalarını hala üretemiyoruz mesela. Bu adamlar şimdi aynı malzeme ile süpersonik füze falan yapıyorlar. Bizde en son şu proje vardı.

Şuan ne durumda bilmiyorum. Sen bunu yakalasan bile karşındaki adam da boş durmuyor. Fark devam ediyor. Bir dünya savaşı olur da Nato olarak üretim tesisleri kurulursa ancak öyle yakalarız gibi.

• Yasaklı

Metalurji alanında zaten çok geriyiz. Ve tersine mühendislik yapılacak bir alan da değil. Deneme yanılma yaparak bulmak lazım teknik destek almıyorsak. Uzay mekiğindeki seramik ısı yalıtım kaplamalarını hala üretemiyoruz mesela. Bu adamlar şimdi aynı malzeme ile süpersonik füze falan yapıyorlar. Bizde en son şu proje vardı.

Şuan ne durumda bilmiyorum. Sen bunu yakalasan bile karşındaki adam da boş durmuyor. Fark devam ediyor. Bir dünya savaşı olur da Nato olarak üretim tesisleri kurulursa ancak öyle yakalarız gibi.

NATO’ da yer edinebilir miyiz bu gidişle pek emin değilim açıkçası. Yarın sabah dolar ın hangi rakamlardan bize merhaba diyebileceğini bile kestiremiyoruz henüz. 😂

• ⭐⭐

NATO’ da yer edinebilir miyiz bu gidişle pek emin değilim açıkçası. Yarın sabah dolar ın hangi rakamlardan bize merhaba diyebileceğini bile kestiremiyoruz henüz. 😂

Natodan çıkartamazlar. Çıkarma mekanizması yok çünkü. Bir karar alınacağı zaman, örneğin çıkarma kararı, oy birliği lazım yani çıkacak üyenin de evet ben çıkmak istiyorum demesi lazım. Dolayısıyla biz istemeden atamıyorlar.

• @greenHasanHuseyin buda birşeymi faizin ineceğini 1 gün önceden hazine bakanının kardeşi söyledi , yasaya göre bu suç ama inanılır gibi değil kimse soruşturma açamıyor , yabancı yatırımcı gelirmi ? , adamlar dalga geçiyor bizimle , birşeyler deniyorlar ama cezasını halk çekecek , hergün etiket değiştiriyorlar , merak etmeyin bizde cahil çok bunlarda %40 oy almasa ben hiçbirşey bilmiyorum , ekmek 100 tl olmasa bunlar akıllanmaz , markete poşet ile giriyorlar 25 kuruş diye ama %50 zamlanan ürünü görmez ve sorgulayamaz , üzülmeyin ve umursamayın sadece sabır edin gidin

• ⭐⭐

10bin dolar 164bin tl yapiyor kazansakda çok zorlastiracak bu durum o zamana kadar dolar 25de olur gibi

• @Erkand haklisin abi. maalesef tl ile para kazanmak cok zor oldu. hadi konsolosluk insiyatifiyle vize alsak amerika da yetmez az miktardaki para, mecbur kazanicaz. bu durum uzun yillar surecek gibi duruyor... 😕

• ⭐⭐

@Erkand haklisin abi. maalesef tl ile para kazanmak cok zor oldu. hadi konsolosluk insiyatifiyle vize alsak amerika da yetmez az miktardaki para, mecbur kazanicaz. bu durum uzun yillar surecek gibi duruyor... 😕

En azindan konsolosluk onay verse adimimizi atsak bir seyleri degistirebiliriz, Turkiyede biriktirdigin her para saat basi hatta dakika basi deger kaybediyor.. çok aci durumdayiz

• ⭐⭐⭐⭐

Tübitak bağlantısını zikirmatik projesine açılacak sandım bi an. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Yıl 2024… Türkiye 2023 seçimlerini başarı ile atlatmış, Elon Musk ile uzaya çıkmış bir ülke. Dünyanın gözü üzerimizde ve Türkiyeye girmek isteyen herkes için Yellow Card çekilişi yapılıyor. Yılda yanlızca 55 şanslı kişiye Yellow Card veriliyor ve eğer uslu bir kişilik sergilerse 15 yıl sonra vatandaş olabiliyor.Türk Lirası Dolar karşısında rekor üstüne rekor kırıyor. Saatte % 12 sabit hız ile dolar karşısında sürekli artışta. 1 Bitcoin 0,07 kuruş. Elon ile Erdoğan yeni bir kripto varlık çıkardı. Adı Türkcoin. İşlem yapabilmek için bile 100 bin dolar alt limit var. Uzay, boyutlar arası geçiş, evrenin sırları hep Türkiyenin elinde. Erdoğanın, tüm dünya merkez bankalarının fikir birliği ettiği iktisat programlarının tam tersine uyguladığı yeni ekonomik program, sırları tam olarak anlaşılamaz şekilde Türkiyeyi ŞAHLANIŞ a geçirdi. Yeni uzay programı da adını buradan alıyor. Öyle ya, herkesin ''Böyle Olmalı'' dediği ekonomik programlarda Türkiye tam olarak batış halindeydi. Tersini uygulayınca neden çok iyiye gitmesin. Bütün solcular ateistler muhalifler Erdoğanın yörüngesinde birleştiler. Kılıçdaroğlu soyadını Erdoğlu olarak değiştirdi. Akşener Erşener yaptı. Sedat Peker, adını Recep soyadını Pekerdoğan olarak değiştirdi. Dünya basınının kafasını kurcalayıp dikkatleri kendi üstüne çekerek Erdoğanın yeni ekonomik planını oluştururken yaptığı twit atma görevlerini layığıyla yerine getirdiği için Üstün hizmet madalyası verilip Başkan Şovalyesi ilan edildi.

Klasik bir koyunun uyumadan önce göreceği hülyalar bunlarla sınırlı değil ama ne yazık ki bizim hayal dünyamız sınırlı onlarınkine nazaran.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |