Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG bilmiyorum, ABD içinde yaşarken GreenCard’a başvurabiliyor, şartları karşıladığı icin.

Tuhaf,
    Eger greencard i alacagi kesinse evlilik vesaire gibi bir surecin son asamasinda felansa eyvallahta.
    Biraz enteresan.

• AOS yapan biri zaten greencard alacaktır kesin, yoksa AOS işlemini işleme almaz USCIS.

• Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı. Asker eşlerine askeriye ne gibi faydalar sağlıyor? Örneğin eğitim daha ucuz ya da bedava oluyor mu? İş konusunda yardımcı oluyorlar mı? Ya da başka bir faydası var mı?

• @sadıkkurtoglu iş konusunda yardımcı oluyorlar genelde eğer istersen . Ucuzluk çok değil ama %5 etkisi olabilir ama bedava hiç duymadım

• Asker kisi en az 6 yil active olarak calisirsa GI Bill’ini esine ya da cocuklarina transfer edebilir bedava egitim icin.

• Yasaklı

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Asker kisi en az 6 yil active olarak calisirsa GI Bill’ini esine ya da cocuklarina transfer edebilir bedava egitim icin.

Hizmet süresi uzadıkça GI BILL in miktarında artış oluyor mu?
    Çocuklara, eşine ve kendine parça parça kullandırılıyor mu?

Konuda böyle bir bilgi yok. Senin deneyimlerinden cevap bulursa süper olur. 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir arkadaşım, GreenCard’a başvurup adjustment of status, yapmış , kartın gelmesini beklerken de, başvuru alındığı dair gelen Notice kağıdı ile army recruiterle görüşmüş, ona o kağıtla orduya girebileceğini söylemişler, hatta ASVAB sınavına gün vermişler, böyle bir şey mümkün mü? Yoksa yanlış bilgi mi vermişler?

Mumkun olabilir sanirim. AOS basvurusu, ABD icindeyken GC almak demek... Bu asamada sinava sokmus olabilirler bence.

Ama tamamen orduya katilmak, yani imzayi atmak icin buyuk ihtimal onaylanmis bir I-485(AOS) basvurusu gerekecektir diye tahmin ediyorum. Ancak mulakatta onay alirsaniz resmen GC sahibi olmus oluyorsunuz.

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Bir arkadaşım, GreenCard’a başvurup adjustment of status, yapmış , kartın gelmesini beklerken de, başvuru alındığı dair gelen Notice kağıdı ile army recruiterle görüşmüş, ona o kağıtla orduya girebileceğini söylemişler, hatta ASVAB sınavına gün vermişler, böyle bir şey mümkün mü? Yoksa yanlış bilgi mi vermişler?

Mumkun olabilir sanirim. AOS basvurusu, ABD icindeyken GC almak demek... Bu asamada sinava sokmus olabilirler bence.

Ama tamamen orduya katilmak, yani imzayi atmak icin buyuk ihtimal onaylanmis bir I-485(AOS) basvurusu gerekecektir diye tahmin ediyorum. Ancak mulakatta onay alirsaniz resmen GC sahibi olmus oluyorsunuz.

AOS ta yapsanız, anladığım kadarıyla sağlık aşamasından geçmek gerekiyor. Her ne kadar AOS hakkınız olsada sağlık aşamasından geçemezseniz greencard ınızı alamazsınız. Bu da her AOS un olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmediğini gösteriyor.
    Diye düşünüyorum.

Tabi bunu AOS yaparken sağlık testi aşaması es geçiliyorsa bu bilgiye sahip olmadan yorumluyorum. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim sayın @crazycells 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

AOS ta yapsanız, anladığım kadarıyla sağlık aşamasından geçmek gerekiyor. Her ne kadar AOS hakkınız olsada sağlık aşamasından geçemezseniz greencard ınızı alamazsınız. Bu da her AOS un olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmediğini gösteriyor.
    Diye düşünüyorum.

Tabi bunu AOS yaparken sağlık testi aşaması es geçiliyorsa bu bilgiye sahip olmadan yorumluyorum. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim sayın @crazycells 🙃

Evet, AOS'ye baslamak %100 Green Card alacaginiz anlamina gelmiyor, ama alma oraninin cok yuksek olacagini soyleyebiliriz... Tam orani bilemiyorum ama %90'dan fazladir diye dusunuyorum. Bu nedenle onaylanacakmis gibi bilgi vermis olabilirler...

• @Richmond Sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor mu?

• @sadıkkurtoglu, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond Sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor mu?

faydalanabiliyor.

• Öncelikle iyi forumlar dil okulu ile amerikaya gitmiş birisi vizesini üniversite için değiştirirse ardından 1-2 ay geçtiğinde usa army’e başvurursa ne sonuç alınır.
    Bildiğim kadarıyla askerlik aşamasına geçtiğin için üni sözleşmen iptal oluyor ve verdiğin ücreti iade ediyorlar. Ayrıca sadece haftasonları askerlik yaptığın için yaşama iznine sahip oluyorsun. ( bunlar duyduğum şeyler )
    Doğru olup olmadığını eğer yanlışsa işlerin nasıl ilerlediğini anlatabilirmisiniz

• Mavni programı var, tabi trump kaldırmış bu uygulamayı. Şimdi geldi mi bilmiyorum. bu programa başvurmak için ABD içinde son 2 yılda 90 gündür duruyor olman lazım olup okuduğum kadarıyla her türlü vize harfi var burada. linkini bırakayım.

• ⭐⭐

@rasul1995 Yukarida sol üst köşede atlanmis statüler var NATO görevi, diplomatik misyon, transit geçiş ve turist vizesi MAVNİ programı kapsamında değil

• @kadirkaracaoglu ABD ordusuna katılmak için green card ya da vatandaşlık şart diye biliyorum.

• Şu anda bu program aktif değil ama zaten bu program her önüne geleni gel seni vatandaş yapayım diyen bir program değil. Açık bir şekilde "vital to national interest" yazıyor. Zaten Amerika kendi ülkesinde bulamadığı yetenekteki adamları alıyor, öyle bir yeteneğiniz varsa e1b vizesi alabilirsiniz şu anda.

• @kadirkaracaoglu Yanlış değil. Resmi sitelerinde yazıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |