Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaha Muslu Hukuk Buro Yetkilileri,

26/06/2013 tarihinde green cardimi aldim ve isim geregi Turkiye de ikamet etmeye devam ettim bu arada re entry permit alarak sorun yasamak istemedim.

1 ci re entry permit  26/06/2014 - 26/06/2016
    2 ci  re entry permit 27/06/2016 - 27/06/2018

2ci re entry permit suresi bitmeden yaklasik 6 ay once yani  20/12/2017 tarihinde Amerika ya giriş yaptım ve bu tarihten itibaren Amerika da yasiyorum,calisiyorum ve duzenli vergilerimi oduyorum.

Vatandaslik icin arastirma yaptigimda Chapter 4 de re entry permit alan kisiler icin soyle bir ornek hesaplama yontemi gordum.

Chapter 4
    “Continuous Residence” Example
    • An applicant became a Permanent Resident on January 1, 1994.
    • She lived in the United States for 3 years, then returned to her native country for 1 year and 3 months.
    • She got a Re-entry Permit before leaving the United States so that she could keep her Permanent Resident status.
    • The applicant re-entered the United States with Permanent Resident status on April 1, 1998.
    Question: When is the applicant eligible for naturalization?
    Answer: On April 2, 2002, 4 years and 1 day after she returned to the United States. The last 364 days the applicant was out of the United States count toward her time as a Permanent Resident in “continuous residence,” but the 3 years in the United States before leaving do not.''''''

Bu ornege gore vatandaslik icin hangi tarihte muracaat etmem gerekir giris yaptigim tarih olan

20/12/2017 + 4 yil 1 gun yani 21/12/2021 mi yoksa

2ci re entry per mit bitis tarihi olan 27/06/2018 + 4 yil 1 gun yani 28/06/2022 mi ?

Ayrica bu tarihlerden 90 gun once basvurma opsiyonu re entry permit aldigim icin gecerli olacak mi?

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

• @iceice re permit nasil nereden alabiliyoruz Turkiye de kalis sure 6 ayi gecti sansim var mi?

• ⭐⭐

• Muslu Law Firm

@iceice, içinde söyledi: 2 kere Re entry Permit alan kisinin Vatandaslik basvuru sureci

Merhaha Muslu Hukuk Buro Yetkilileri,

26/06/2013 tarihinde green cardimi aldim ve isim geregi Turkiye de ikamet etmeye devam ettim bu arada re entry permit alarak sorun yasamak istemedim.

1 ci re entry permit  26/06/2014 - 26/06/2016
    2 ci  re entry permit 27/06/2016 - 27/06/2018

2ci re entry permit suresi bitmeden yaklasik 6 ay once yani  20/12/2017 tarihinde Amerika ya giriş yaptım ve bu tarihten itibaren Amerika da yasiyorum,calisiyorum ve duzenli vergilerimi oduyorum.

Vatandaslik icin arastirma yaptigimda Chapter 4 de re entry permit alan kisiler icin soyle bir ornek hesaplama yontemi gordum.

Chapter 4
    “Continuous Residence” Example
    • An applicant became a Permanent Resident on January 1, 1994.
    • She lived in the United States for 3 years, then returned to her native country for 1 year and 3 months.
    • She got a Re-entry Permit before leaving the United States so that she could keep her Permanent Resident status.
    • The applicant re-entered the United States with Permanent Resident status on April 1, 1998.
    Question: When is the applicant eligible for naturalization?
    Answer: On April 2, 2002, 4 years and 1 day after she returned to the United States. The last 364 days the applicant was out of the United States count toward her time as a Permanent Resident in “continuous residence,” but the 3 years in the United States before leaving do not.''''''

Bu ornege gore vatandaslik icin hangi tarihte muracaat etmem gerekir giris yaptigim tarih olan

20/12/2017 + 4 yil 1 gun yani 21/12/2021 mi yoksa

2ci re entry per mit bitis tarihi olan 27/06/2018 + 4 yil 1 gun yani 28/06/2022 mi ?

Ayrica bu tarihlerden 90 gun once basvurma opsiyonu re entry permit aldigim icin gecerli olacak mi?

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Sayın @iceice,
    Türkiye’de ikamet edip çalışırken reentry permit almış olmaniz yeşil kartınızı tehlikeye girmekten kurtarır. Ancak vatandaşlık acısından ABD’de daimi oturma durumu da gerekir. Bu bolüme bakmanızı tavsiye ederim. https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-12-part-d-chapter-3
    ABD dışında 6 aydan fazla kaldığınızda kasisinizin daimi oturma durumunu ihlal etmiş olma ihtimali vardır. Bu nedenle vatandaşlık başvurunuzun ret edilme durumu olabilir.
    Teşekkürler.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 4
  • 3
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |