Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG aury token aldım çok umutluyum siz ne düşünüyorsunuz

• @ibrahimasar Bu konuyu merak edip detaylıca araştırmıştım zamanında ve yanlış hatırlamıyorsam USA'da normal olarak ekstra vatandaşlık yasal olmasa da herhangi bir yaptırımı veya cezası bulunmuyordu. O sebeple kimse tınlamıyordu ve hala tınlamıyor anlayacağınız. Çıkma zorunluluğu gibi bir şey yok diye hatırlıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@sonarsokar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar Bu konuyu merak edip detaylıca araştırmıştım zamanında ve yanlış hatırlamıyorsam USA'da normal olarak ekstra vatandaşlık yasal olmasa da herhangi bir yaptırımı veya cezası bulunmuyordu. O sebeple kimse tınlamıyordu ve hala tınlamıyor anlayacağınız. Çıkma zorunluluğu gibi bir şey yok diye hatırlıyorum.

1. bi vatandaşlık alabilmek için eldeki ikisinden birinden çıkmak gerekiyor konusu idi. Bu konuda daha önce de kesin bilgiler verilmişti. Amaaan, US vatandaşlığı olduktan sonra başka olmasa da olur 🙂

• @Ping-PONG normalde inovasyon delisi birisi olmama ragmen coin meselesine olumsuz bakiyorum. arz-talep degil de arz-manipulasyon varliklari olduklarini dusunuyorum. yatirim araci olarak degil de sanal para olarak kullanilmalilar...

• @Atlantis00 merhaba artik online olarak kolay sekilde basvuramiyor muyuz?

• @greenHasanHuseyin başvuruda bi değişiklik yok. Eskiden pasaportunuz olması gerekmiyordu. Şimdi başvuru sırasında aktif geçerli bi pasaport no yazmanızı istiyor. başka değişiklik yok

• ⭐⭐

Son 163 gün 🙃

• @Erkand
    bundan 163 gün önce 8 lira olan dolar.
    şimdi 12.
    bu durumda aynı şekilde giderse çekiliş günü 18.
    mülakat günü 27
    gitme vakti geldiğinde 40.
    forumda söylenen 15k+5k matematiğiyle
    15k+5k+5k =20bin dolar o da eder 800bin tl 3 kilik aile
    hadi hayırlısı
    güleyim mi ağlayayım mı karar veremiyorum bi türlü

(bu bir düz mantık paylaşımıdır. ekonomist arkadaşlar boşuna zorlamayın kendinizi. şaka yani)

• Dolar arttı, geliri iyi olan orta düzeyde takılan akrabağlarımı yakın takibe aldım. Artık markajımdan kurtulamazlar 😀 Sadece DV2023 talihlisi olma kaldı 😅😅

• ⭐⭐

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand
    bundan 163 gün önce 8 lira olan dolar.
    şimdi 12.
    bu durumda aynı şekilde giderse çekiliş günü 18.
    mülakat günü 27
    gitme vakti geldiğinde 40.
    forumda söylenen 15k+5k matematiğiyle
    15k+5k+5k =20bin dolar o da eder 800bin tl 3 kilik aile
    hadi hayırlısı
    güleyim mi ağlayayım mı karar veremiyorum bi türlü

(bu bir düz mantık paylaşımıdır. ekonomist arkadaşlar boşuna zorlamayın kendinizi. şaka yani)

Evliler içinnzor bir durum gerçi bekarlar içinde ayni durum olmaya basladi bu gidisle kazanlarda gidemeyecek

• @Erkand evet aynı durumdayım şu anda bile matematik şaştı nereye gidecek sonu bilemiyorum.

• Şimdi ciddi ciddi bi mesele var.
    Dolar roket taktı aya çıkıyor.
    Diyelimki çekilişten çıktı benim 15k dolar param yok. Bankalar kredi vermiyor. Tefeci ye bulaşmak da istemiyorum.
    Meslek olarak iyi bir mesleğim var yazılımcıyım.
    Konsoloslukta Mesleğimden dolayı insiyatif kullanıp onay verme ihtimalleri varmı.
    Yoksa red alıp dönermiyim.

• @cgrmetin 15k dolar şartı yok biriktirebildiğini biriktirmeye bak sen daha 1.5 yıldan fazla zaman var

• @cgrmetin 15k olması şart değil, atıyorum 10k ile giriş yapıp x bölgesinde IT işi arayacağım derseniz de görevliler bu kişi giriş yaptıktan sonra sorun yaşamayacak kanısına varacaklardır. Yalnız tefeci olayı hafiften kafama yatmadı değil. tl ile alıp dölarla öderiz borçlarını. Kaldı ki aldığım parayı tam geri ödeyemesem de atlanta'ya gelip beni vuramazlar heralde 😉

• @efe-kansaslıoğlu Hocam kader bu belli olmaz. Sen atlantadan geri dönmek zorunda kalırsan. ozaman sıkıntı olabilir 😃

• @efe-kansaslıoğlu Valla dostum o hiç belli olmaz ya.

Ben tefeci olsam mesela gelirdim Atlanta'ya kadar.

Para için değil, adam borcunu ödemedi hiç üşenmedim ta atlanta'ya gidip vurdum, hem de gezdim biraz güzel bi deneyim oldu benim için diye anlatıp, hatırladıkça gülmek için 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@cgrmetin, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Şimdi ciddi ciddi bi mesele var.
    Dolar roket taktı aya çıkıyor.
    Diyelimki çekilişten çıktı benim 15k dolar param yok. Bankalar kredi vermiyor. Tefeci ye bulaşmak da istemiyorum.
    Meslek olarak iyi bir mesleğim var yazılımcıyım.
    Konsoloslukta Mesleğimden dolayı insiyatif kullanıp onay verme ihtimalleri varmı.
    Yoksa red alıp dönermiyim.

Tefeciye bulaşabilirsin. 🙂

• ⭐⭐

Bankalar kredi vermiyor

Vermiyor mu? Bu adamlar bize 2 haftada bir mesaj atıyor kredi verelim diye. Geçen kredi kart limitini de iki katına çıkarmışlar durduk yere. Garanti Bankası bahsettiğim

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bankalar kredi vermiyor

Vermiyor mu? Bu adamlar bize 2 haftada bir mesaj atıyor kredi verelim diye. Geçen kredi kart limitini de iki katına çıkarmışlar durduk yere. Garanti Bankası bahsettiğim

"mesela" demiş arkadaş o yüzden. şimdi öyle değil ama diyelimki olursa??

• @cgrmetin konsolosluğun paraya falan baktığı yok anladığım kadarıyla. orda devlete yük olup olmayacağını anlmaya çalışıyorlar.

Ben bu mantıkla konsolosluk yetkilisi olsam. Sizinle mesleki geçmişiniz üzerine ingilizce mülakat yapmak isterdim. Mesleki geçmişiniz tatmin eder ve mülakatı yapacak kadar ingilizceniz varsa zaten paraya gerek yok.
    Ama yeni mezun deneyimsiz bi yazılımcı ve ingilizcesi hiç yoksa. Ozaman 15k olsada almayabilirdim. Yanlış anlama lütfen ama yazılım gibi global bi bölümde çalışıp ingilizceyi geliştirmemişsen ozaman sıkıntı paradan daha büyük gibi.
    Para önemli tabiki ama sen microsftta işim hazır ve yazılımcıyım dersen kim napsın parayı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |