Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese Bol sans arkadaslar... Umarim en cok motive olan, sansini denemek isteyen degilde, hayatini degistirmek isteyenlere cikar...

Guzel haberlerinizi almak dilegiyle...

İyi temennilerin için çok sağol abi, deneyimlerinden faydalanıyoruz yayınların çok faydalı oluyor, ülke gündeminden uzaklaşarak biraz olsun bir nefes alıyoruz. Sohbetin daim olsun..

• @Atlantis00 Ne gibi bir bilgi istiyorsunuz? Belirli okullar eğitim fakültelerinde açar formasyonu , ücreti devlet belirler 3876 tl sanırım bu sene.

• arkadaşlar, forumdaşlar merhaba . yaptığımız başvuruyu iptal etme şansımız var mı ? ben ve eşim adına başvurmuştuk ama dolar bu seviyedeyken zaten yeterince bankada para gösteremiyeceğimiz için eleneceğiz o yüzden başkalarının hakkına girmek istemiyoruz. akşam böyle bir karar aldık çıkarsa üzerimizde çok hak olacak, iptal edilebiliyorsa etmek istiyoruz yardımcı olacak arkadaş varsa şimdiden teşekkürler. sağlıcakla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YSNDNZ iptal olayı yok sadece çıkarsa işlemleri yürütmezsin o kadar eğer başvuru süresi bitmemiş olsaydı ozaman 2 defa başvuru yaparak ret olurdu. Ama artık çıkmaması için dua edersin vicdanını rahatlatmak için

• ⭐⭐

@YSNDNZ, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

arkadaşlar, forumdaşlar merhaba . yaptığımız başvuruyu iptal etme şansımız var mı ? ben ve eşim adına başvurmuştuk ama dolar bu seviyedeyken zaten yeterince bankada para gösteremiyeceğimiz için eleneceğiz o yüzden başkalarının hakkına girmek istemiyoruz. akşam böyle bir karar aldık çıkarsa üzerimizde çok hak olacak, iptal edilebiliyorsa etmek istiyoruz yardımcı olacak arkadaş varsa şimdiden teşekkürler. sağlıcakla

İptal etmenin bir mantığı yok. Siz gidemezseniz bile numarası sizden sonra olan başka birisi gider yani boşa giden vize olmaz. Ayrıca o zamana kadar belki toplayabilirsiniz. Hatta kredi çekip giden bile var. ABD'ye gidip dolar kazanmaya başlayınca kredi çerez parası oluyor. aylık 100 dolar ayırsanız ayda 1100 tl olarak taksidini rahat ödersiniz.

• Bence hükümet biz gitmeyelim diye uğraşıyor arkadaşlar dolar 10.94

• Yasaklı

@efes22, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bence hükümet biz gitmeyelim diye uğraşıyor arkadaşlar dolar 10.94

Bare 1500 baz puan düşürüp faizi 0 lasınlar. Nasıl olsa alıştık dolar 18 lira olsa da sorun değil.

Ekmeği dolar üle almıyoruz sonuçta. 🙃

• @Ping-PONG Öyle deme, oyun böyük yigenim. Onların dolarları varsa bizim de imanımız var. Bugünleri de atlatacağız zaten onlar da bunu bildikleri için bizden korkuyorlar

🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Bence hükümet biz gitmeyelim diye uğraşıyor arkadaşlar dolar 10.94

Dün gece herkes derin uykudayken bu seviyeyi test ettiler zaten. sonra bi baktım sabah (12:00 civarı) kur 10,44. Aha dedim keklik ayıklaması yapıyorlar. Ucuz fiyattan 50 kuruş aşağıdan topladılar. Merkezin faiz düşüreceği ve doların 11 e çıkacağı geceden belli olmuştu.

• ⭐⭐

Euro olmuş 12,55 TL. Ben anlamıyorum ki niye TL ile uğraşıyor bizim Merkez Bankası.
    TL ile uğraşacağına at abi Euro'dan 1 sıfır, olsun sana 1 TL = 1 € 😃

• @abrakadabra Euro'dan sıfır atmak Avrupa merkez Bankası yetkisindedir,onlarda da istikrarlı ekonomi ve politika olduğu için paradan sıfır atmaya gerek kalmaz

• ⭐⭐

@abrakadabra Euro'dan sıfır atmak Avrupa merkez Bankası yetkisindedir,onlarda da istikrarlı ekonomi ve politika olduğu için paradan sıfır atmaya gerek kalmaz

Hiç bizim gibi atraksiyonlu hayatları yok. Ne biçim iş o öyle hep istikrar hep aynı kur mu olurmuş hiç. Böyle bir sabah bir kalkacaksın 1 Euro olmuş 0,1 TL şaşıracaksın. Ne o öyle hep aynı aynı 😁

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra Euro'dan sıfır atmak Avrupa merkez Bankası yetkisindedir,onlarda da istikrarlı ekonomi ve politika olduğu için paradan sıfır atmaya gerek kalmaz

Hiç bizim gibi atraksiyonlu hayatları yok. Ne biçim iş o öyle hep istikrar hep aynı kur mu olurmuş hiç. Böyle bir sabah bir kalkacaksın 1 Euro olmuş 0,1 TL şaşıracaksın. Ne o öyle hep aynı aynı 😁

Mizah olmasa bu memlekette yaşanmaz yemin ediyorum 😂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SchoField, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yusuf-Özger bende önlisans mezunuyum şuan lisans tamamlıyorum. WAT ile gidip SSN alıp sonrasından dil okulu yapılabilir belki. Bu konuda bilgi sahibi olan kişiler daha iyi bileceklerdir. WAT ile ssn alıp,dil okulu yapıp bi işe girersek o işi de sponsor olmaya ikna edersek Green Card alınabilir tabii bu süreç baya uzun olacak 🙂

Ssn ile is bulamazsin. Calisma iznin olmasi lazim.
    Ayrica forumda illegal yollar hakkinda yorumlar yapmak yasak. Dikkat etmeni oneririm. 🙃

Yeni üye olduğum için yasak olduğunu bilmiyordum ama teşekkürler uyarınız için. Yani bende kaçak göçek kalma peşinde değilim ama youtube'da dediğim şekilde watla gidip dil okuluna çevirdikten sonra çalışan onlarca kişi var mesela ubereats vs işlerin hepsini başkasının hesabıyla mı kullanıyorlar?

• Yasaklı

@Yusuf-Özger, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yusuf-Özger bende önlisans mezunuyum şuan lisans tamamlıyorum. WAT ile gidip SSN alıp sonrasından dil okulu yapılabilir belki. Bu konuda bilgi sahibi olan kişiler daha iyi bileceklerdir. WAT ile ssn alıp,dil okulu yapıp bi işe girersek o işi de sponsor olmaya ikna edersek Green Card alınabilir tabii bu süreç baya uzun olacak 🙂

Ssn ile is bulamazsin. Calisma iznin olmasi lazim.
    Ayrica forumda illegal yollar hakkinda yorumlar yapmak yasak. Dikkat etmeni oneririm. 🙃

Yeni üye olduğum için yasak olduğunu bilmiyordum ama teşekkürler uyarınız için. Yani bende kaçak göçek kalma peşinde değilim ama youtube'da dediğim şekilde watla gidip dil okuluna çevirdikten sonra çalışan onlarca kişi var mesela ubereats vs işlerin hepsini başkasının hesabıyla mı kullanıyorlar?

Bildiğim kadarıyla okul yolu ile SSN e sahip olup aynı zamanda ehliyetlerini de alıp senin dediğin gibi o işleri kovalıyorlar. Kesin emin değilim ama bende öyle biliyorum.

Ama bu yasal olarak sıkıntılı bir işlem ve böyle bir adım atarsanız bildiğim kadarıyla yasal bir statü kazanmadan çıkarsanız bir daha kesinlikle giriş yapamazsınız. Forum böyle şeyleri konuşmanın yeri değil ama yine de tehlikesini bilmenizi istediğim için görüş belirtmek istedim.

Edit: evlilik yolu ile greencard alamanizin onu acik ama lottery ve diger yollarla greencard almanizin onunu kesiyor mu, illegal bir eylemde bulundugunuz icin bu konularda sorun yasiyormusunuz bilmiyorum. O da ayri bir konu 🙃

• Bi şirkete bana nasıl olsa dönüş yapmazlar diye bir CV bırakmıştım. Bugün o şirketten bana mail geldi ve benimle telefonda görüşmek istiyorlar. Dil kursuna yeni başladım ve henüz konuşma derecesine bile gelmedim 😂 Şimdi ben bu maile nasıl bir cevap vermeliyim?
    Gelen Mail

• Yasaklı

Bi şirkete bana nasıl olsa dönüş yapmazlar diye bir CV bırakmıştım. Bugün o şirketten bana mail geldi ve benimle telefonda görüşmek istiyorlar. Dil kursuna yeni başladım ve henüz konuşma derecesine bile gelmedim 😂 Şimdi ben bu maile nasıl bir cevap vermeliyim?
    Gelen Mail

Ayrinti yok.
    Sen nerdesin?
    Sirket nerde?
    Statu ne?

Buyuk bir ihtimal ile sen Turkiye’ desin sirket Amerika’ da?

• @Ping-PONG Evet ben Türkiye'deyim şirket Amerika'da kusura bakmayın heyecandan belirli bilgiler verememişim. Kalite kontrol teknikeri pozisyonuna başvuru yapmıştım. Sadece 4 aylık bir tecrübem vardı. Başvuru yaptığım yer en az 1 yıllık istiyordu bende nasıl olsa kabul etmezler diye şansımı denedim. Şirket: Phillips-Medisize,tıbbi cihazlar üzerine kurulmuş bir şirket. Menomonie, Wisconsin bölgesinde..

• Yasaklı

@Ping-PONG Evet ben Türkiye'deyim şirket Amerika'da kusura bakmayın heyecandan belirli bilgiler verememişim. Kalite kontrol teknikeri pozisyonuna başvuru yapmıştım. Sadece 4 aylık bir tecrübem vardı. Başvuru yaptığım yer en az 1 yıllık istiyordu bende nasıl olsa kabul etmezler diye şansımı denedim. Şirket: Phillips-Medisize,tıbbi cihazlar üzerine kurulmuş bir şirket. Menomonie, Wisconsin bölgesinde..

Sponsor olucagini aciklamis mi sirket ilanda?

• @Ping-PONG yok belirtmemiş ancak ben başvuru yaparken çalışma iznimin olmadığı seçeneği seçtim ve sponsor, çalışma vizesine ihtiyaç olduğunu belirtmiştim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |