Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• yeni bir heyecan arayışı + ekonomik olarak düze çıkma isteği + kibar/rahat insanlar.... hadi olum Biden bu sefer şaşırt beni United States of 'merica hadi artıkk

• @ozkancimen
    Hocam herseyin hayirlisi deyin bence de. Cok umutsuzluga da kapilmamak lazim. Her zaman en iyisini yapmak icin ugrasmak gerekiyor ailemiz icin... Umarim ileride oyle guzel zamanlariniz olur ki ailenizle ve cocugunuzla, bu acilarinizin tamamini tatli bir hatira olarak hatirlarsiniz...

• Yasaklı

@Ibrahim-aşar Su an 541 milyon $ in olucakti bozmamis olsan. Ben oturur aglardim. 😂

• @simurg9492 eminim olacaktir cok sukur halimize bu siralar arastirma icerisindeyim sadece bu green card uzerine degil en azindan cocuk gitsin oralwrda okusjn diye var bakalim hayallerimiz 🙂 hayirlisi olsun herkes icin ama cok pimpirikli oldugumdan su foto olayini acaip dert edindim yanlismk acaba diye :)) bakalim ne olacak

• Bi ciksada şu akraba ortamindan kurtulsam avrupada tanidiklarda var yardimci olun diyom kem küm ediyorlar en iyisi kimseye minnet etmemek İnşAllah tekde cikarirda giderim akraba ortami psikolojimi cok bozuyor intihar etme ihtimalim bile var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben şuan üniversite eğitimine devam ediyorum. Başvururken eğitim kısmında high school degree demiştim sıkıntı olur mu ? Olur da seçilirsem mülakata transkript ve öğrenci belgesi götürmeyi düşünüyorum liseden aldığım diplomanın aslı kayıp çünkü. @crazycells

eger universiteye kayit olduysaniz, lise diplomanizi kayit sirasinda universiteye vermissinizdir diye dusunuyorum, normalde ikisi sizde kalmiyor...

Bu durumda universite ogrenci belgesi de tek basina yeterlidir, transcripti de eklemenizi tavsiye ederim.

• çekilişin açıklanmasına daha aylar var ama çok heyecanlıyım saçma bir şekilde.çıkma ihtimali bu kadar düşük bir hayal için bu kadar umutlu olmak büyük hayal kırıklığına uğratacak diye korkuyorum,sadece paylaşmak istedim.

• ⭐⭐

@umut-arda-adıgüzel boşver sen hayal kur baksana kaç milyonda bir ihtimali olan yılbaşı için bile çıkmayacağını bile bile hayal kuruyoruz. Hayal kurmak iyidir.

• @gariban vallahi doğru bende ilk kez başvurdum. Sanki çıkacakmış gibi plan yapıyorum. Ne yapalım umut fakir meselesi. Daha düne kadar, orada ne işiniz var diyen ailelerimiz bile çıksında gidin diyor. Durum vahim

• ⭐⭐

@Doğaniçke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban vallahi doğru bende ilk kez başvurdum. Sanki çıkacakmış gibi plan yapıyorum. Ne yapalım umut fakir meselesi. Daha düne kadar, orada ne işiniz var diyen ailelerimiz bile çıksında gidin diyor. Durum vahim

Evet, Bu konuda biz sansliyiz galiba bazilarinin ailesi istemiyor, sorun cikariyor ben basvurmadan once de ailemle konustum o zaman da destekliyorlardi beni ilk basvurumu da bu sene yaptim hala da destekliyorlar talihli olsam gram dusunmem basar giderim.

• Arkadaşlar şimdi düşündüğümüz vakit şans oyunu çekilişlerinde milyonda bir şans var fakat bildiğim kadarıyla "umarım yanlış değildir" green card lottery'de bu oran yüzde bir iki civarı yani olaya bu açıdan bakarsak milyonda bir olan şans oyunları için bile hayal kurabiliyorken bu çekiliş için hayaller kurmamız gayet tabi doğal tabi bu hayallere kendimizi fazla kaptırmadan aklımızda bu yıl olmazsa seneye diyerek o azim ve istekle hayalimizin peşinden koşmaya devam etmeliyiz, herkese bu yolda bol şanslar diyerek sözlerime son noktayı koyuyorum 😀

• ⭐⭐⭐

Yazmıyacam dedim ama dayanamadım 🙈
    Şafak 174 🥳

• ⭐⭐

@Doğaniçke benim kaçıncı başvurum halen hayal kuruyorum, evdeki eşyaları azalttım geçen bir kahve fincanı takımı aldım kutusuyla Amerikaya götürürüm diye açıyorum. Birde yazıcı aldım kutusunu atmadım kutusuna koyup götürürüm diye. Ufak ufak böyle hayaller eşliğinde hazırlıklar bile yapıyorum çıkmasada seneye gene deneriz. Ben öyle yaşım geçti olayına takılmıyorum ne de olsa çocuklarım ufak bana yaramasada çocuklarım için güzel gelecek

• ⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Doğaniçke benim kaçıncı başvurum halen hayal kuruyorum, evdeki eşyaları azalttım geçen bir kahve fincanı takımı aldım kutusuyla Amerikaya götürürüm diye açıyorum. Birde yazıcı aldım kutusunu atmadım kutusuna koyup götürürüm diye. Ufak ufak böyle hayaller eşliğinde hazırlıklar bile yapıyorum çıkmasada seneye gene deneriz. Ben öyle yaşım geçti olayına takılmıyorum ne de olsa çocuklarım ufak bana yaramasada çocuklarım için güzel gelecek

@gariban fincanları kazıdım hafızaya bir kahve içmek nasip olur inşallah beraberce de 🙏

• ⭐⭐

@Hyller amerikada birlikte içeriz artık florida mı olur texas mı uzak düşmeyelim çocuklar da takılır benimkiler biri 8 diğerğ 4 yaşında

• ⭐⭐⭐

@Hyller amerikada birlikte içeriz artık florida mı olur texas mı uzak düşmeyelim çocuklar da takılır benimkiler biri 8 diğerğ 4 yaşında

@gariban 7 ve 5 de bende var 😁 neresi olursa olsun yeter ki 🙏

• ⭐⭐

@Hyller ben inat ettim çıkana kadar devam

• @Doğaniçke Sanırım dün yada önceki gündü; Webtekno'da bir araştırma haberi vardı.

33 yaşına kadar olan gençler ile bir araştırma yapılmış ve her 5 gençten 3'ü yurt dışına çıkma hayali taşıyormuş.

Farklı sosyal mecralarda olsun, yüz yüze arkadaş ortamında olsun, bu konuya ciddi anlamda meraklıyım ve şunu söyleyebilirim ki Türkiye'de gençlerin içerisinde bulunduğu durum gerçekten içler aracısı ve git gide daha da büyük bir sorun haline geliyor. Üstelik hem sosyolojik açıdan, hem ekonomik açıdan hem de şuan aklıma kısaca gelmeyen bir çok noktada gerçekten büyük yıkım var.

Geleceğe dair hayal ve umut zaten gençlerin neredeyse hiç birisinde kalmadı

• ⭐⭐⭐

@Hyller ben inat ettim çıkana kadar devam

@gariban sonuna kadar vazgeçmek yok 👍 Elbet bir gün kavuşacağız.

• ⭐⭐

@Hopasej ben yurtdışı muhabbetini etrafıma özellikle yayıyorum ve greencardtanda bahsediyorum belki 100 kişiyle konuştum ve tavsiye verdim katılsınlar diye yüz kişide katılım sayısı 0 kimse icraatta pek bulunmuyor sadece lafta ki etrafım memur kesimi kimse garanti işini bırakmaya gönüllü değil ayrıca gitme hayali kuran genç kesim gideceği yerde garanti arıyor (benim dışarıda almancı kuzenimiz bile yok kimsemiz yok) işim hazır olsun evim tutulsun. Size diyeyim garanticilik zaten bizi bu hale getirdi. Geçireceğim zor günleri göz önünde tutarak ve yasal yolla bende tek şansımın gc olduğunu düşünüyorum az bir garantici olsamda kimse buna bile yanaşmıyor. sıkmayın canınızı herşey olacağına varır kahve takımım ve yazıcımı alıp çocuklarım ve eşimle gc çıkınca basıp gideceğim tek bildiğim bu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

54

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |