Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakantolga, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar. Ben ve 5 arkadaşım bu sene Green Card a başvuracağız. Bizim ABD de bir adresimiz yok. Aranızdan bize adres konusunda yardımcı olabilecek birileri olur mu? Güvenlik açısından tereddütünüz olursa bütün arkadaşlarım ve kendimin instagramını verebilirim. Sadece burada bir çözüm bulabileceğimizi düşündük ve buraya yazma gereği duydum. Hepinizin bildiği gibi çekilişi kazanırsak yalnızca o zaman sizin adreslerinize ihtiyacımız olacak ve en olası ihtimalle aramızdan sadece birine çıkar 😁 Bu yüzden bize yardımcı olursanız çok sevinirim. Eğer adres isteme yasak ya da konu yanlış yyerde ise lütfen yazın hemen hallederim.

Adres, secildikten sonra lazim olacak. Basvuru yaparken kendi posta adresinizi belirtebilirsiniz.

Forumun aktif uyelerine adres konusunda yardimci oluyoruz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Gençtürk bir sorun gorunmuyor, fotoyu kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustfaak, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bi şey sorabilir miyim pasaport başvurusunu bugün yaptım ama pasaport no son başvuru tarihine kadar elime ulaşmayabilirmiş ne yapmam lazım

199 veya twitter uzerinden iletisime gecerek hizlandirmaya calisin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duelist999, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Green card çekilişi tam olarak hangi ayda yapılıyor
    Sonuçlarını kastetmiyorum kazananları hangi ayda belirliyorlar hemen mi yoksa mayıs ta hem çekilişi yapıp sonuçları söylüyorlar?

Tarihi net bilmiyoruz ama Mayis degildir.

Daha once 2012'de sonuclari iptal edilen Green Card cekilisinde yeni sonuclari Mayis'in ilk haftasindan 15 Temmuz'a almislardi... Yani cekilisi sifirdan yapip, tum surec ve sonuclar icin altyapiyi hazirlamak ~2 aylik bir zaman almis...

• yeniden kürkçü dükkanındayız... gönülden isteyen herkesin bekleme odalarındaki son senesi olması dileği ile... seneye umarım daha güzel başlıklarda buluşuruz 🙂

• @crazycells hocam teşekkürler.

• ⭐⭐

@academicus, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

yeniden kürkçü dükkanındayız... gönülden isteyen herkesin bekleme odalarındaki son senesi olması dileği ile... seneye umarım daha güzel başlıklarda buluşuruz 🙂

DV2023 sonuç odasında buluşmak niyetiyle, bir mükabele, aynen kürkçü dükkanındayız

• Arkadaşlar nasılsınız...
    Süre kısalıyor lütfen son güne bırakmayın. Saat farkını unutmayın..
    Forum arkadaşlarımın bu sene en çok kazanan listesinde görmeyi umut ediyorum bu sene rekor kıralım 🙂
    Bu sene bizim senemiz olsun..

• @MrtGnr

@MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@deniz16 %2'yi yabana atma hocam, %2 gayet iyi bir oran =))

Dostum talihli olsan bile 100 de 100 vize alacağın anlamına gelmiyor 🙂 . Süreç başlayalı 1 buçuk ay olacak neredeyse daha 1 kişi mülakat alabildi 🙂 . Neyse sen baya toz pembe bakıyorsun bu işe anlaşılan bozmayayım 😃

• ⭐⭐

Saat farkını hesaplarsak tam olarak başvuru bitiş tarihi ne zaman ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mikael SALI 20.00

• ⭐⭐

Şu sıralar pasaport yoğunluğu da yaşanıyormuş, iyi ki önce aldım ben şu saatten sonra alanlar diken üstündedir. unutmayın pasaportunuz gelmediyse e devlete girin pasaportunuz ön incelemeyi geçince basıma aşamasına ulaşınca orada pasaport numarasını veriyor. iyi şanslar

• Merhabalar , başvuru yapacağım 3 yıllık evliyim eşimin pasaportta ki soyadı kızlık soyadı yazmaktadır. Pasaportu değiştirmek için ayın 9 una kadar süre yeterli olmayacağını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım sorun olacakmıdır benim ve eşimin başvurularını nasıl yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşlar meşgül olduğum için başvurumu yapsın diye arkadaşımdan rica ettim başvurusu esnasında middle name yerine onur yazmış öyle biliyormuş ama benim göbek adım yok yani ismim sadık özatak ama sadık onur özatak olarak yazmış bu bi sorun teşkil eder mi ederse gidip ismime onur ekletsem hallolur mu

• ⭐⭐

@aadolff bu soru daha önce sorulmuştu, kızlık soyadı ile pasaporttaki ismi kısmını doldurabilirsiniz. Uygundur.

• @Hasan-Gündüz geçen sene Ekim’de başvurdum olmadı bu sene Kasım’ı deneyim dedim aslında 8 Kasım’da yapacaktım oğlumun Doğum günü sonra belki sistemde yoğunluk olur diye 1 Kasım’da başvurdum☺

• ⭐⭐

Merhabalar. Ben Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirmek üzereyim. 1 yıllık iş deneyimi sonrasında intership programı ile Amerika'ya gitmeyi düşünüyorum. Daha sonra İngilizce seviyem de gelişmiş olacağından Kanada'ya college programıyla gidip 3 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlıktan başuvurunda bulunmayı düşünüyorum. Bu konular hakkında bilgisi olan biri rica etsem yardımcı olabilir mi? Püf noktaları ya da yapıp yapmamam gereken kısımlarda beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum 🙂

• Yasaklı

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar. Ben Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirmek üzereyim. 1 yıllık iş deneyimi sonrasında intership programı ile Amerika'ya gitmeyi düşünüyorum. Daha sonra İngilizce seviyem de gelişmiş olacağından Kanada'ya college programıyla gidip 3 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlıktan başuvurunda bulunmayı düşünüyorum. Bu konular hakkında bilgisi olan biri rica etsem yardımcı olabilir mi? Püf noktaları ya da yapıp yapmamam gereken kısımlarda beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum 🙂

3 yilda degil 5 yilda.
    Son 5 yilin son iki senesi kesintisiz ve PR li olarak Kanada’ da gecirirseniz daha onceki okul calisma vesaire sureli de gecerli.

Toplamda 5 yil son iki senesi PR li olarak dusune ilirsiniz. Ilk 3 senenin en az 181 er gununu orada gecirnis olmaniz yeterli.

Kanada’ da okul okumaniz size puan kazandirir. Calismis olmaniz puan kazandirir. Mesleginiz puan kaznadirir. Ingilizce seviyebiz fluent olursa su anki CRS Cuttoff larina gore cok rahat PR alirsiniz.

Ancak; Soyle bir konu var. calisma iznini sadece ve sadece Post Graduate okuyarak alabilirsiniz. Post Guraduate Work Permit Program (PGWPP)

PGWPP nedir diye sorarsaniz. Bizdeki master gibi ama tam olarak degil. Bunu okuyabilmek icin lisans mezunu olmak zorundasiniz 2 yillik mezunu olacaksaniz okuyanazsiniz.

1 yil PG okursaniz 1 yil
    2 yil okursaniz 3 yil calisma izni alirsiniz.

2 yil okursaniz PGWPP icin onunuz oldukca acik ancak sadece bunlarla sinirli degil. Iyi arastirma yaparsaniz daha detayli puan kazanabileceginiz maddeler var.

En yuksek puani ingilizceniz getirir. Asagidaki paylastigim ielts seviyesi resmindeki seviyeye sahip olursaniz daha gitmeden CRS Cut off sinirina dayanirsiniz zaten.

Ama internship degil de intership yazdiginizi gorunce onunuzde cok yol oldugunu tahmin etmek zor degil.

Her zaman soyluyorum. Ilk yapilmasi gereken dil egitimlerine buyuk onem vermek.

![alt metni](928362E1-91AC-4015-89EE-B0D4B320BA85.jpeg görsel url)

• 01.11.2021 tarihinde pasaport başvurusunda bulundum, buradan edindiğim bilgiler ile nüfus müdürlüğünde dilekçe doldurdum ve pasaportum bugün itibari ile PTT kargoya verilmiş e-devlette gözüküyor, fakat burada ki bilgiler olmasa dümdüz başvuru yapıp belki de günlerce bekleyecektim teşekkürler herkese 🙂

• başvurduk. her şey gönlünüzce olsun ❤

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |