Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sercan-Özüsağlam bende de görünmyor çok garip. Acaba vize türü mü farklı dicem ama turist grubundayız😂

• @lfcali Geçmiş olsun, sizin için sorun yoksa, yaşınız ve evli misiniz? Öğrenebilir miyim? Yukarıda bir çift başvuru yapmış, onlarda ret almış, sanırım burda püf nokta onları geri döneceğimize inandırmak, burda güçlü bir bağ arıyorlar? Peki bu ne olabilir?

• @zeynepsoylev Evet çok garip, acaba ben acil randevu talebi oluşturdum o nedenle mi sistem göstermiyor diye düşündüm ama sizde göremediğinize göre aklıma başka hiç bir şey gelmiyor. Şu an baktığımda en yakın tarih 30 mayıs 2023 görünüyor.

• @MuRtY, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba sayın @crazycells ve bilgili diğer arkadaşlar,

ABD seyahat bilgilerim ve daha önce bulunduğum ülkelere yenisi ekleneceği için DS160 formunu yenilemek durumundayım. Bununla alakalı sorularım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1- Bu formu yeniden doldurduğumda, kendileri yeni doldurulan formu sistemden görecek mi ? Bunun için konsolosluğa mail atmam mı gerekir yoksa formu yazdırıp mülakata götürmem yeterli mi?
    2- Önceki formdaki cevaplara erişebilmem mümkün mü? Bilgiler tutarsız olsun istemiyorum. Tutarsız bir bilgide yanlış anlamalarından çekiniyorum.
    3- GC için çekindiğim ve cropped ettiğim digital fotoğrafı yükleyeceğim DS160 formunu doldururken. Önceki formda farklı bir foto yüklemiştim. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Bu soruları yine hortlatayım da @crazycells en sağlıklı cevaplarlar dönüş yapabilsin. Teşekkürler.

• @Kef14 yazacam yoldayım 🙂

• @Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lfcali Geçmiş olsun, sizin için sorun yoksa, yaşınız ve evli misiniz? Öğrenebilir miyim? Yukarıda bir çift başvuru yapmış, onlarda ret almış, sanırım burda püf nokta onları geri döneceğimize inandırmak, burda güçlü bir bağ arıyorlar? Peki bu ne olabilir?

Kesinlikle püf nokta ona inandırmak ama.
    Bence bana sorarsanız asıl püf nokta pasaport.
    Ha bugün biri almış mesela 0 passport 0 yurtdışı ile.
    Ben alamadım.
    Bence giriş çıkışlarım olsaydı olabilirdi diye tahmin ediyorum.
    29 yaşındayım.
    Memurum.
    Bekarım.
    Belki bekar olmam.
    Yaşım da genç sayılır etmen olmuş olabilir.
    Öyle yani. Açıktan üniversite de okuyordum ama.
    Hiç bir evrağıma bakmadı.
    3 4 dk sürdü ama görüşme.
    Çok kısa sürmedi yani.
    Ne için gidiyorsunuz?
    Ne iş yapıyorsunuz?
    Yeşil pasaportunuz var mı?
    Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    California da ne kadar kalacaksınız dedi.
    Klasik şeyler ya.
    Benim memur olmam ve yeşil pasaportumun olmaması biraz kafasını karıştırmış olabilir 🙂

• @lfcali hesanımda bence yeteri kadar para da vardı ama. Bakmadı.
    Daha önce Gürcistan a gittim geldim ama onu kaile almadı 🙂
    Normal olarak.
    Hiç bir evrağıma bakmadı.
    Sadece 8 duraktan oluşan gezi planımı ben kendim dosyayı açtım gösterdim.

• @Sercan-Özüsağlam aynen bende de 🙂

• ⭐⭐

@lfcali o bahsettiğiniz 0 pasaport 0 ülke kişisinin profili de önemli tabi, 3-4 dakika sürdü ise anlatamadığınız yada hatırlamadığınız bir yer bir soru nedeniyle cebavi beğenmemiş olabilir diye düşünüyorum, ama muhtemelen pasaportunuz ile ilgili sizinde dediğiniz gibi red sebebi

• @LordBolton ya bence mesleğim ile de alakalı gibi biraz. Bilmiyorum ya sağlık olsun.
    Aslında anlattım sadece şurda bi yanlışlık yapmış olabilirim.
    Amerika da ne kadar kalacaksın demedi.
    California da kaç gün dedi. Bence 2 veya 3 gün.
    Daha sonra araç alıp tura çıkacam dedim.
    Hiç bir şey sormadı maalesef.
    Eğer bir evrak isterse bence o vereceğine işaret.
    Eğer o evrağıda beğenirse.

• ⭐⭐

@lfcali Evrak genelde nadiren isterler bir iki shengen ülkesine gidip daha sonra tekrar deneyin 6 ay sonra ve California 2-3 gün kalınacak yer değil yakın ve küçük bir ülkenin şehrinde ancak 2-3 gün olağan mantıklı olabilir dediğiniz gibi bir şey demedi ise diyecek bir şey bulamayıp red vermiş

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lfcali Evrak genelde nadiren isterler bir iki shengen ülkesine gidip daha sonra tekrar deneyin 6 ay sonra ve California 2-3 gün kalınacak yer değil yakın ve küçük bir ülkenin şehrinde ancak 2-3 gün olağan mantıklı olabilir dediğiniz gibi bir şey demedi ise diyecek bir şey bulamayıp red vermiş

Ama ben California dan sonra tura çıkacağımı söyledim ama anlamadım bilmiyorum sorun neyde ama. Schengen ülkesine gitmek de hiç kolay değil benim için ama hayırlısı olsun bakalım.

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@hknsnk, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Benim daha önce aile olarak doldurduğum DS-160 formunda gitmeyi planladığımız tarih mülakata gittiğimizde geçmiş olacak. Bu durumda tekrar form doldurmalı mıyım? ve eşim ve 2 çocuğumuz için olmak üzere herkes için mi yapmalıyım? Cevabınız için teşekkürler şimdiden

Zaten aile olarak degerlendirileceksiniz, o nedenle sadece kendi DS-160 formunuzu guncelleyip diger aile uyeleri icin eski formlari goturebilirsiniz. Kendi formunuza onceki planin degistigini de not olarak dusun. Bol sanslar.

@crazycells Peki bu şekilde bütün aile üyeleri vize aldığında sonradan örneğin çocukları bırakmaya karar versek sadece eşler olarak gitmek istesek bir sorun olur mu girişte?

Hayir, sorun olmaz. Fakat bunun icin bir nedeniniz olmali... Cunku kapidaki gorevliler (eger secondary passport control odasina sizi sokarlarsa) orada konsoloslukta verdiginiz cevaplari gorecekler... Konsoloslukta neden o sekilde cevapladiginizi ve simdi neden bu sekilde giris yaptiginizi mantikli bir sekilde aciklayabiliyorsaniz hicbir sorun yasamazsiniz.

@crazycells çok soru sordum ama ihtimaller dans ediyor kafalarda:-) Aslında amacımız ailece gezip bölgeyi tanımak biraz tatil ayrıca onlar gezerken bütçemize uygun E2 yatırımlarına bakmak. Mülakatta bunu ifade etmek gerekir mi? ya da nasıl ifade etmeli? Turistik gezinin yanı sıra yatırım imkanlarını da araştırmak istiyorum denir mi? Daha önce alınmış Schengen vizemiz ile 1-2 ülkeye gidip geldik mülakat tarihine kadar bir Hollanda ziyareti de olacak. Biraz karışık oldu sanırım ama amaç ve eldekiler bunlar 😧

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lfcali, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells ama randevu onay çıktısında eskisi yazıyor.

sorun degil, dogru formu mulakatta yaninizda bulundurun, konsolos bu bilgileri gunceller.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba sayın @crazycells ve bilgili diğer arkadaşlar,

ABD seyahat bilgilerim ve daha önce bulunduğum ülkelere yenisi ekleneceği için DS160 formunu yenilemek durumundayım. Bununla alakalı sorularım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1- Bu formu yeniden doldurduğumda, kendileri yeni doldurulan formu sistemden görecek mi ? Bunun için konsolosluğa mail atmam mı gerekir yoksa formu yazdırıp mülakata götürmem yeterli mi?
    2- Önceki formdaki cevaplara erişebilmem mümkün mü? Bilgiler tutarsız olsun istemiyorum. Tutarsız bir bilgide yanlış anlamalarından çekiniyorum.
    3- GC için çekindiğim ve cropped ettiğim digital fotoğrafı yükleyeceğim DS160 formunu doldururken. Önceki formda farklı bir foto yüklemiştim. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

CEAC'tan form bilgilerinize erisebilmeniz lazim.

DS-160 formlarindaki bilgiler guncellenmedigi icin yeni bir DS-160 formu doldurmaniz gerekli. Fakat mulakata yeni formun barkodu goturmeniz yeterlidir... bu durumda konsolos yeni formu inceleyerek dosyaniza karar verecek. Bunun oncesinde bir email atmaniza gerek yok, zaten siz mulakata katilmadan formu incelemiyorlar.

Farkli bir fotograf kullanabilirsiniz, herhangi bir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

1.5 hafta önce vizeye başvurdum ve bugüne boş tarih yakalayıp girdim randevuya.

Eşim şirket sahibi, ben bir firmada genel müdür olarak görünüyorum.
    Hesaplarımızda yüklü para vardı, 2 adet ev tapusu tapunun biri 2 gün önce alınmış. Fakat bunların hiçbirine bakmıyor bile.

Ne için gitmek istiyorsunuz: evlilik yıldönümü kutlaması için.
    Ne kadar kalacaksınız: 2 hafta.
    Tanıdık aile var mı amerikada: yok
    Neden new york: rutin haline getirmek istiyoruz ilk önce new york hem diğer seneler avrupanın çeşitli ülkelerinde kutlamak istiyoruz.
    Şirketinizde kaç işçi çalışıyor: 3

Bu kadarcık. Ve red 🙂

gecmis olsun, aslinda durumunuz hic kotu gorunmuyor ama bu pandemi doneminde turizm amaciyla uzak yere gitmek istemenizi sorgulamis olabilirler... ("neden once Avrupa ile baslamadilar acaba?" gibi...)

mulakattaki konusmalardan siz ne dusunuyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Evet istanbul. Yazdığınız gibi yaptım önce siteden ulaştım, daha sonra detaylı bir email attım. Ardından otomatik email geldi, çok uzun bir yazının bir bölümünde böyle bir uyarı var.

ACİL VİZE RANDEVU TALEPLERİ
    Acil bir vize randevusu talep etmeniz gerekiyorsa, resmi ABD Dışişleri Bakanlığı Vize Randevu Hizmetleri Sitesinde (https://ais.usvisa-info.com) hesabınıza giriş yapın ve ilk müsait randevuyu planlayın. Daha sonra, "Grup Eylemleri" bölümü altında “Hızlandırılmış Randevu İste”yi seçin ve acil durumunuzu detaylı bir şekilde belirtin.
    ''Lütfen e-posta ile acil randevu talebi göndermeyin. Yanıt verilmeyecektir.''

Bu beni kaygılandırdı açıkçası, mail de tüm detaylara yer verdim. Belgeleri de yükledim. Ne olur ne olmaz, sağlam olsun diye sitede de fazlaca detaya yer verdim, lakin belge yükleyemediğim için ne kadar tatmin olacaklar göreceğiz. Kişisel yorumum acil randevu vermemek üzerine kurulmuş bir sistem gibi geldi bana!!! Yani belge sunamadan nasıl ispatlayacağız derdimizi. Üstelik kelime sınırı da var.
    ( tabi ki biri öldü, şu oldu, bu oldu denilerek ikna oluyorsa ne ala) Çok tuhaf, neyse bekleyip göreceğiz. Bundan sonrası onlara kalmış, kısmet artık. Bilgi için çok teşekkür ederim.

maalesef dediginiz gibi... demek ki pek cok kisi bu yontemi kullanmaya baslayinca bu acigi kapatmislar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Tekrar başvuracağım başvurmak için ne kadar süre beklemeliyim?
    Yine çift olarak mı yoksa bu defa ayrı ayrı başvurmamız daha mı mantıklı olur?

Cevaplarsanız sevinirim.

normalde durumunuzda bir degisiklik yaratip basvurmak en ideali... lakin sayin @hmntskn uzun bir sure Avrupa'daki ulkeleri gezmesine ragmen basvurusundan yine red almis...

Bu kosullarda sanirim, giris niyetinin "pandemiye uygunlugu"na da bakiyorlar... Bu sartlar altinda "gezmek" amaciyla ABD'ye gitmek normal zamanlara kiyasla daha az inandirici kaliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Benim daha önce aile olarak doldurduğum DS-160 formunda gitmeyi planladığımız tarih mülakata gittiğimizde geçmiş olacak. Bu durumda tekrar form doldurmalı mıyım? ve eşim ve 2 çocuğumuz için olmak üzere herkes için mi yapmalıyım? Cevabınız için teşekkürler şimdiden

Zaten aile olarak degerlendirileceksiniz, o nedenle sadece kendi DS-160 formunuzu guncelleyip diger aile uyeleri icin eski formlari goturebilirsiniz. Kendi formunuza onceki planin degistigini de not olarak dusun. Bol sanslar.

@crazycells Peki bu şekilde bütün aile üyeleri vize aldığında sonradan örneğin çocukları bırakmaya karar versek sadece eşler olarak gitmek istesek bir sorun olur mu girişte?

Hayir, sorun olmaz. Fakat bunun icin bir nedeniniz olmali... Cunku kapidaki gorevliler (eger secondary passport control odasina sizi sokarlarsa) orada konsoloslukta verdiginiz cevaplari gorecekler... Konsoloslukta neden o sekilde cevapladiginizi ve simdi neden bu sekilde giris yaptiginizi mantikli bir sekilde aciklayabiliyorsaniz hicbir sorun yasamazsiniz.

@crazycells çok soru sordum ama ihtimaller dans ediyor kafalarda:-) Aslında amacımız ailece gezip bölgeyi tanımak biraz tatil ayrıca onlar gezerken bütçemize uygun E2 yatırımlarına bakmak. Mülakatta bunu ifade etmek gerekir mi? ya da nasıl ifade etmeli? Turistik gezinin yanı sıra yatırım imkanlarını da araştırmak istiyorum denir mi? Daha önce alınmış Schengen vizemiz ile 1-2 ülkeye gidip geldik mülakat tarihine kadar bir Hollanda ziyareti de olacak. Biraz karışık oldu sanırım ama amaç ve eldekiler bunlar 😧

tam emin degilim maalesef sayin @hknsnk , iki cevap da durumunuza gore mantikli olabilir diye dusunuyorum... belki bu durumu bir avukat veya danismanla ozel olarak tartismaniz daha iyi bir sonuc getirebilir... son gunlerde foruma aktarilan deneyimler cok icacici degil maalesef... konsolosluk normal zamanlara kiyasla turist vizesi verme konusunda daha kati...

• @LordBolton sırbistan karadap yalnızca

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |