Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV 2022 ler için

1 USD = 9.3 TL
    Amerikaya daha gitmeden yaklaşık 2000 usd gerekiyor ( 1 kişi bekar ) ( 1000 usd uçak , 300 usd vize +300 sağlık + 400 usd genel harcamalar )
    Yanına alması gereken para 13000 usd ( 6000 usd araba + 5000 usd ev +3000 usd yanına kalan para )
    Toplam : 15000 usd
    15000 usd = 140 000 TL düz hesap para lazım

Eğer DV 2023 için şuan başvuru yapıyorsanız Mayıs 2022 de kazandığınız açıklansa her şey yolunda giderse 2023 Şubat ayında Amerikaya uçmaya kalktığınızda

1 USD = 13 TL den aşağı olmaz o zaman da düz 200 000 TL para gerekecek .

• Esas sıkıntı Mart 2022 de FED basdiği paraları geri çekmeye başlarsa ( Varlık Alımı ) işte o zaman 3.Dünya ülkelerinde USD müthiş bir şekilde değerlenecek .

Bizde de 13 den aşağısını görmez

• @ertevl, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Esas sıkıntı Mart 2022 de FED basdiği paraları geri çekmeye başlarsa ( Varlık Alımı ) işte o zaman 3.Dünya ülkelerinde USD müthiş bir şekilde değerlenecek .

Bizde de 13 den aşağısını görmez

FED bastığı paraları geri çekemez.Bunu yaparsa ilk önce amerika içinde işsizlik ve enflasyon artışı ve yaşam kalitesinde düşüş olmaya başlar.Piyasada para çok olursa alım gücü ve üretim daha fazla olur.
    Tabii Türkiyedeki gibi kontrolsuz para basıp dağıtmaktan bahsetmiyorum.
    Amerika hiç bir şey yapmasa bile bizdeki bu ak kafa oldukca dolar dediğin gibi zaten 13 rahat bulur.

• Kasten dolari arttiriyorlar, ihracat yukselecek cunku degersiz para birimi olan bir ulke olduk ama girdiler de doviz bazli olunca kazancin cogu gidiyor. Cari acigi az gosteriyorlar. Burada olan, zengin kesimin daha fazla zenginlesmesi, ihracat vs elemanlar ile kazaniyorlar lakin maasli ve vergi yukunun cogunu sırtına almis olan calisan kesim gittikce fakirlesiyor. Insanlar bunu goruyor mu , belki, medyanın cogu hukumet kontrolunde oldugu icin itirazlari dahi goremiyoruz belki. Sosyal medya da gorunenler var ama ne kadar bilemem. Sonucta bu gidisle dolar onumuzdeki sene ortasına bence 15i rahat gorur.

• ⭐⭐

Eğer parasız kalmazsa, aç kalmazsa tayyibe 50 sene daha oy verecek bir koyun sürüsü var. Ekonomi iyi gitseydi elli yıl daha akp yönetirdi bu ülkeyi. 3 sene önce bana chpye oy veren teroristtir diyen adam bugun cocuğuma bez alamadım diyor. Alabilseydi yine akpye vermeye devam ederdi. Bunlar sevinilecek konular değil biliyorum ama bu milletin aklı yumurta göte gelmeden çalışmıyor maalesef.

• @uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Ben aslında doların çıktığına halkın daha da fakirleşmesine biraz seviniyorum. Sebebi ise basit. Eğer parasız kalmazsa, aç kalmazsa tayyibe 50 sene daha oy verecek bir koyun sürüsü var da ondan....

Ekonomi gittikce kötüleşirken,adalet yerini bulmazken,liyakatsızlar her alana sızmışken,yandaşlar zengin olurken CHP nin aldığı anketteki oy oranına ne demeli.

Asıl rezalet bu durumda bile hala halkına kendini inandırmadığını, halkan kopuk yaşadığını göstermiyormu?

Bir ana muhalefet partisinin oy oranı niye 20 yıldır %25 i geçmez .
    Bunuda CHP yönetimin aklını başına alıp iyice düşünmeleri gerekir.

[ANKET SONUÇLARI ](link url)https://tr.euronews.com/2021/10/12/2023-cumhurbaskanl-g-secimleri-son-anketler-ne-diyor

• @Rhonster Kardeş sil bu başlığı başına bela alma. Senin bu başlığı açtığında 5.8 olan dolar kuru şuan 9.27 seviyelerinde. Levent Üzümcü tweet attığı için dolar kurunu yükseltmekten ifade vermişti senin için de benzer şeyler olabilir, doların yükselmesinin sebebi senin bu başlık olabilir 😃

• ⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Ekonomi gittikce kötüleşirken,adalet yerini bulmazken,liyakatsızlar her alana sızmışken,yandaşlar zengin olurken CHP nin aldığı anketteki oy oranına ne demeli.

Abi sıkıntı burada zaten. Normal ülkelerde muhalefet partisi iktidar yolsuzluk yapıyor ülkeyi uçuruma sürüklüyor deyip iktidardan oy alır. Normal olan budur ama bizdeki halk yolsuzluğu savunuyor. Geçiş garantili köprüyü savunuyor adam. Bak diyorsun vakıf üyesi hakim olmuş müdür olmuş diyorsun adam sana namaz kilan biri geçmiş iyi olmuş diyor. CHP ne yapsın bu adamlara. Bunların aklının çalışmasının tek yolu AKP'den başka bir iktidar görüp diğerlerinin akpden daha iyi yönetebileceğini görmesi.

• @uzaysan Süzme Ak koyunlara laf anlamadığı konusunda haklısın.Adamlar dindar geçinir fakat tayyibi peygamber ilan ederler ,islama Kurana aykırı söz söylüyorsunuz demezler seslerini çıkarmazlar birlikte Allahı yalanlarlar.

Allah şatafatı ,gösterişi israfı yalancılığı,liyakatsızlığı,adaletsizliği Kuranda yasaklamış bunlar özde değil sözde müslüman oldukları için Kuranda ne yazıyorsa tam tersini yaparlar.

Hatta AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk “insanların günah işleme özgürlüğüne müdahale edildiğini” söyleyecek kadar yüzsüzleşmişti.
    Bu gibi insanların peşinden koşan ahmaklara elbette muhalafet söz anlatamaz.

Fakat AKP tabanın tamamı bu gibi menfeatci veya aptallardan oluşmuyor.
    İşte o kitleye hitap edip %10-15 oy oranındaki bir kitleyi kapsalar bile AKP iktidarını bitirir.

CHP bunu yapamıyor bu konuda strateji geliştiremiyor.
    Onların bildiği bir plan ekonomi kötü olacak ,halk onlardan yaka silkip bize oy verecek.
    Siyaset bu değildir.

İyi parti ilk seçime girdiğinde %7-8 gibi oy almıştı ,yeni anket çalışmalarında oy oranını 2-2,5 kat arttığı görülüyor.Niye?
    Meral Akşener sürekli sahada halkla iç içe tayyip aleyhine ve kendi lehine anlatımlar yapıyor.Bu bile seçmenin tercihine doğrudan etki yapıyor.
    CHP nin en büyük yanlışı salon muhalefeti yapması.
    Stratejilerini değiştirmezlerse yıllarca %25 i geçemez.

Atatürk'ün partisi ve adı halk parti olan partinin hala HALK'ın partisi olamaması çok acı.
    20 yıldır parti yönetimlerinde bulunanlar kendilerini geliştiremezmiydi?
    Sürekli nerede yanlış yapıyoruz,sonradan kurulan partiler neden bizden daha çok oy alıyor diye kafa patlamayacaklarsa o mevkileri boşuna işgal etmesinler.

Ülkenin sıkıntısının sürekli sürmesinin sebepleri arasında ;iyi, doğru ve yerinde muhalefet yapamayan muhalefet partilerinin de ciddi suçu var.

Neyse 1$=9,27 olmuş.

26 eylül 2020 de yayınlanan Orta vadeli 2021-2023 planında

*sayfa 21 de Fiyat İstikrarı başlığı altında "2021 yılı sonunda enflasyonun % 8 olarak gerçekleşmesi beklenmektedir" yazılmış.

*sayfa 27 de Cari işlemler dengesi başlığı altında "Karadenizdeki doğalgaz keşfi daha rekabetci fiyatlı alımlar yapılmasını sağlayacak ve 2023 yılında buradaki doğalgazın kullanılmaya başlayacak olması enerji ithalatına olumlu yönde katkı yapacaktır" denilmiş.

*sayfa 12 de Temel hedefler başlığının 1.maddesinde: "2023 yılı sonunda enflasyon %4,9 a indirilecek "denilmiş

Bu kadar öngörüsüz insanların yönettiği ülkede hangi hedef tutabilir,ülkeyi nasıl düze çıkartabilirler?

Bu planların; andersenden masallarından, la'fontaine den masallardan bile daha masalsı tadı var.

• ⭐⭐

İyi parti ilk seçime girdiğinde %7-8 gibi oy almıştı ,yeni anket çalışmalarında oy oranını 2-2,5 kat arttığı görülüyor.Niye?
    Meral Akşener sürekli sahada halkla iç içe tayyip aleyhine ve kendi lehine anlatımlar yapıyor.Bu bile seçmenin tercihine doğrudan etki yapıyor.
    CHP nin en büyük yanlışı salon muhalefeti yapması.
    Stratejilerini değiştirmezlerse yıllarca %25 i geçemez.

İttifak olarak oyları artmışsa eğer bence sorun yok. İyi parti de chp de aynı ittifakın üyesi. Zaten ittifak bu yüzden var. Akpyi sevmeyen sağcısı iyi partiye, iyi partiyi sevmeyen solcusu chpye versin. Akpden oy gitsin de iyi parti olmuş chp olmuş inan bana farketmiyor. Benim başa chp geçsin gibi bir takıntım da yok zaten. Kısa vadeli hedefim erdoğanın gitmesi.

• ⭐⭐⭐⭐

@JessePinkman hiç dert değil 😃

• ⭐⭐

Şuan tek ihtiyacımız Boş Koltuk koltuk 6 ay görev alsa dolar 6 seviyesine kadar düşer

09.11.2020 Tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa metninin ardından görevi devralan makam koltuğu, piyasalarda olumlu bir hava estirdi. Görevdeki ilk gününde doları 8.50 seviyelerinden 8.05 seviyelerine kadar indirmeyi başaran boş koltuk için

"İşte Türkiye ekonomisinin aradığı taze kan" yorumları yapıldı.

alt metni

• @uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Akpden oy gitsin de iyi parti olmuş chp olmuş inan bana farketmiyor. Benim başa chp geçsin gibi bir takıntım da yok zaten. Kısa vadeli hedefim erdoğanın gitmesi.

Sizinle tamamen aynı fikirdeyim.

• @Ramazan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Şuan tek ihtiyacımız Boş Koltuk koltuk 6 ay görev alsa dolar 6 seviyesine kadar düşer

09.11.2020 Tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa metninin ardından görevi devralan makam koltuğu, piyasalarda olumlu bir hava estirdi. Görevdeki ilk gününde doları 8.50 seviyelerinden 8.05 seviyelerine kadar indirmeyi başaran boş koltuk için

Boş koltuk,boş beyinlilerden daha çok ülke ekonomisine katkı sağlamış.

• ⭐⭐⭐⭐

@JessePinkman, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

ebi sen

Kesinlikle katılıyorum. Hepsi @Rhonster in suçu..

• Onumuz kis mevsimi, Silivri soguktur. O yuzden, detaylara girmeden kisaca yazayim: AKP onumuzdeki secimi kaybedemez! Kaybederlerse, kaybedecekleri cok sey var. Ne yapip ne edip bu secimi alacaklardir. Bosuna hayal kurmayin!

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Onumuz kis mevsimi, Silivri soguktur. O yuzden, detaylara girmeden kisaca yazayim: AKP onumuzdeki secimi kaybedemez! Kaybederlerse, kaybedecekleri cok sey var. Ne yapip ne edip bu secimi alacaklardir. Bosuna hayal kurmayin!

Hangi seçimi kaybederlerse kaybetsinler, arkalarında bıraktıklarını temizleyen bir yönetim başa geçtiğinde pirinçleri ayıklanacak. Bu seçim ve ya 2028 farketmez. Çünkü adamlar yaptıklarının üstünü örtme gereği bile duymuyor. Yani bir kez daha kazanıp 2028 e kadar ortalığı temizlemek yerine daha da beterini yapmaya girişeceklerdir. Zaten şu anda ''Yağıdan mal kaçırma'' girişimlerinin sebebi de bu seçimin o seçim oluşudur. Belediyelerin gitmesi ve bunun ardından yaptıkları çirkeflikleri herkes gördü. Akp oy oranı düşerek değil, sandığa gitmeyenlerin, sandığa gidip muhalifleri seçmesiyle kaybedecek.

• @ibrahimasar Umarim oyle olur! Ama ben secimi kaybetmemek adina her turlu kirli isi yapacaklarini dusunuyorum.

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

İttifak olarak oyları artmışsa eğer bence sorun yok.

CHP bunu yapamıyor bu konuda strateji geliştiremiyor.

2023'de her parti tek aday çıkarmazsa AKP 5 yıl daha görevde kalır her parti tek aday çıkarıp 2. turda çatı adayı olması lazım aksi takdirde 5 yıl daha bekleriz ama bu olaya AKP gitsin kim gelirse gelsin gibi bir mantık kuruyorsanız bundan kaçının Bizim ülkemize iyi bir siyasetçi değil geçek bir devlet adamı lazım

Ümit Özdağ ve Muharrem İnce gibi muhalefet yapan olmazsa zor çok zor

• ⭐⭐⭐

30297bc3-7bf8-43dc-b74c-fd24958ef240-image.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |