Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam herkese aranıza yeni katıldım ve birazdan başvurularıma başlayacağım ancak benim bir sorum var. Benim pasaportumun süresi 21 Haziran 2023 de bitiyor eğer şansım varsa ve bu sene greencardı kazanırsam ve mülkatlara 21 Hazirandan sonra çağırılırsam ne olur? Çok bilgisizim beni aydınlatabilir misiniz?

Teşekkürler!

• @O-Doherty Başvuru anında geçerli olması yeterli. İsterse başvurduktan 10 dk sonra geçersiz hale gelsin mülakata çağırıldığınızda yanınızda eski pasaport+geçerli yeni pasaportunuz olması yeterli.

• @ibrahimasar İbrahim Bey ağzınıza sağlık. Ne güzel dökmüşsünüz içinizi. Bende inanın aynı duyguları paylaşıyorum sizinle. Umarım herşey gönlünüzce olur.

• @sonarsokar Size iki şey daha sormak istiyorum. E devletteki adresten farklı bir adreste yaşıyorum bu bir sıkıntı olur mu? Ayrıca adres oldukça uzun, Mahallesi yerine Mh. Caddesi yerine cd. gibi kısaltmalar yaparsam bir problem olur mu?

• ⭐⭐⭐

@O-Doherty, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@sonarsokar Size iki şey daha sormak istiyorum. E devletteki adresten farklı bir adreste yaşıyorum bu bir sıkıntı olur mu? Ayrıca adres oldukça uzun, Mahallesi yerine Mh. Caddesi yerine cd. gibi kısaltmalar yaparsam bir problem olur mu?

Hayır sorun olmaz artık postayla herhangi bir evrak göndermiyorlar. Adresi kısaltma yaparak yazabilirsiniz noktalama işaretleri kullanmayın bol şanslar

• DS-260 formunun belli bir ücreti var mı yoksa ücretsiz midir ?

• @ibrahimasar ibrahimasar yaş 40, iki oğlum var. En büyük pişmanlığım 2006-2007 lerde f1 vizesiyle gitmemek oldu. Şimdi çoktan vatandaştım. Herşeyi hazırladım ama vazgeçtim nedense. Sonra 1-2 defa turist olarak gittim.. Gc ye 3-4 başvuru yaptım.. Bu yıl da başvurdum. Çocuklarım için çıksın istiyorum.. Ama tabiki kendime de haksızlık edemem... Para kazanıp adam akıllık bir hayat yaşamak istiyorum..forumda şu yaştaki gitmrsin bu yaştaki gelmesin diyen 20 yaşındaki adam gelsin ona abd yi anlatayım gitmeden gitmiş kadar olur.. Kafam rahat gönlüm ferah.. Gc cıkarsa eyvallah çıkmasa da cocuklarımı ileride bir şekilde oralardaki iyi üniversitelerde okutacağım.. 5 yaşındaki büyük oğlum şimdiden okuyor matematik yapıyor. Onun bu yeteneğini harlayıp ateşe çevirmem lazım... Bunun için en cazibi abd liseleri ve üniversiteleri.. Gc yolunda sana bol şans dilerim..

• @napervam, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar. Hesapta 45-50 bin TL ile şansımız nedir acaba ? Herkese bol şans bu arada 🙂

Aslında konsolosluk paranız olup olmadığına hiç bakmasa bile 50bin sıkıntı değil mi sizcede. 50bin TL 5bin dolar etse ozaman. TRde rapor vize vs derken bin dolar. Uçak bileti vs iyi ihtimal 500 dolar. En iyi olasılıkla ABDye 3500 kaldı. Araba ev telefon sigorta ilk girişte en kötü gerekenler vs. Eğer kardeşiniz falan orda değilse perişan olmak var bilmedik etmedik yerde.
    Bu arada dilinizin çok iyi seviyede olduğunu varsaydım. Yoksa zaten işler dahada kötü gibi.

• Yasaklı

@kardeniz-akdeniz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar ibrahimasar yaş 40, iki oğlum var. En büyük pişmanlığım 2006-2007 lerde f1 vizesiyle gitmemek oldu. Şimdi çoktan vatandaştım. Herşeyi hazırladım ama vazgeçtim nedense. Sonra 1-2 defa turist olarak gittim.. Gc ye 3-4 başvuru yaptım.. Bu yıl da başvurdum. Çocuklarım için çıksın istiyorum.. Ama tabiki kendime de haksızlık edemem... Para kazanıp adam akıllık bir hayat yaşamak istiyorum..forumda şu yaştaki gitmrsin bu yaştaki gelmesin diyen 20 yaşındaki adam gelsin ona abd yi anlatayım gitmeden gitmiş kadar olur.. Kafam rahat gönlüm ferah.. Gc cıkarsa eyvallah çıkmasa da cocuklarımı ileride bir şekilde oralardaki iyi üniversitelerde okutacağım.. 5 yaşındaki büyük oğlum şimdiden okuyor matematik yapıyor. Onun bu yeteneğini harlayıp ateşe çevirmem lazım... Bunun için en cazibi abd liseleri ve üniversiteleri.. Gc yolunda sana bol şans dilerim..

Size her yer Amerika 😂

Benim yaşım 32 ve o bahsedilen bilgi ve maddi birikime sahip olan aranılan mesleklerden birine sahip olan bir bireyim. Öncelikle bir şey söylemek ve sonrasında bu konuda yorum yapmak istiyorum.

Öncelikle; Ben bu şekilde düşününlere pek takıldığınızı sanmadığım için sizlerin yapılan yorumları görmediğinizi düşünüyordum.

Bir kere sadece Amerika’ da yaşamak olarak değilde genel olarak bu şekilde insanların hayatları ile ilgili köklü değişiklik yaptıkları konularda asıl olan mental sağlıktır. 20 yaşında çocuğun deliliği benim gibilerin garanticiliği çok kolay kırılabilecekken sizin, 50 yaşındaki abinin ve @ibrahimasar Abi gibi bireylerin dirençlerinin çok daha sağlam olacağını ve pes etmeyeceğini çok daha sıkı tutunacağını düşünmekteyim ben. Bence sizler çok daha başarılı olursunuz diye düşünüyorum. Gerek çocuklarınız için her türlü zorluğa direnecek olmanız gerek tecrübeleriniz doğrultusunda atacağınız net adımlar gerek ise gençlere nazaran bireysel yetkinlik ve eksiklerinizin farkında olmanız bunu harika destekleyecektir.

Cehaletin verdiği bir özgüven var maalesef gençlerimizde sizler bizleri maruz görün. 🙃

• Merhaba! Bir süre aradan sonra tekrar ben. 🙂

Öncelikle buralara en son uğrayabildiğim zamandan bu yana birçok yeni yüz ve yaklaşık 90 sayfalık iletiyi gördükten sonra ben de heyecanımı ve sevincimi bir nebze paylaşmak ve ilk adımımı yazmak, anlatmak istedim. Belki de bundan aylar sonra sonuçlar açıklandığında şanslı kişilerden olursam ileride geriye dönüp "her şey böyle başlamıştı, o zamanlardaki hislerim demek ki böyleymiş" diyerek gülümsemek ya da olumsuz olursa bile yoluma aynı motivasyon ve heyecanla devam edebilmek için bu iletiyi bırakıyorum.

Her şeyden önce pasaport benim için tam bir muamma olmuştu. Aslına bakarsanız 3-5 iş gününde gelir denilen pasaportu başvuruyu yaptığım günün akşamından itibaren günde en az 2, bazen 3-4 kez olmak kaydıyla e-devlet üzerinden durumunu kontrol eder oldum.(Tam 10 günde geldi.) Geçtiğimiz çarşamba gününe kadar bu süreç böyle devam ederken perşembe günü dayanamayıp 199'u aradım ve pasaport işlemlerimin hızlandırılması için başvuruda bulundum, sağ olsun çağrı merkezindeki hanımefendi çok ilgili ve yardımsever idi, ertesi gün yani 15 Ekim 18:45'te pasaportun basıldığına dair mesaj geldi ve PTT'ye teslim edildiğini öğrendim.

Gariptir ki, bugün, aynı zamanda doğum günüm olan günde(16 Ekim) pasaportum PTT tarafından tarafıma teslim edildi ve yeni yaşıma girmişken yeni pasaportum, yeni hayatıma, hayallerime ilk kapıyı açabilmem için anahtarımı elime almış oldum. Bir de tesadüfün böylesi, ilk kez başvuru yapmıştım ve pasaportum da 16 Ekim 2022 tarihine kadar geçerli olarak geldi... 🙂

Uzun lafın kısası, 16 Ekim olan doğum günümde, 16 Ekim'de gelen ve 16 Ekim 2022'ye kadar geçerli olan pasaportumla, 16 Ekim'de başvurumu yapmış bulundum. Bu arada üç kez bağlantı hatası aldım(ilk defa bağlantı hatasını aldığımda hissettiğim adrenalini hayatımda hiç yaşamadım, birkaç dakika kalbim çarptı forumdan araştırıp içime su serpene kadar) ve üçüncü denememde Success! yazısını görebildim. Bundan sonrası beklemek, forumdaki her konuyu okumaya çalışmak, her gün daha da kendimi(zi) geliştirip hayatın karşımıza neler çıkaracağını beklemek. Gönülden isteyen, gidebilecek ve bunu başarabileceğine inanan herkesle 8 Mayıs günü aynı sevinci paylaşabilmek dileğiyle. Herkesin yolu açık olsun, sevgiler. 🙂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@kardeniz-akdeniz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar ibrahimasar yaş 40, iki oğlum var. En büyük pişmanlığım 2006-2007 lerde f1 vizesiyle gitmemek oldu. Şimdi çoktan vatandaştım. Herşeyi hazırladım ama vazgeçtim nedense. Sonra 1-2 defa turist olarak gittim.. Gc ye 3-4 başvuru yaptım.. Bu yıl da başvurdum. Çocuklarım için çıksın istiyorum.. Ama tabiki kendime de haksızlık edemem... Para kazanıp adam akıllık bir hayat yaşamak istiyorum..forumda şu yaştaki gitmrsin bu yaştaki gelmesin diyen 20 yaşındaki adam gelsin ona abd yi anlatayım gitmeden gitmiş kadar olur.. Kafam rahat gönlüm ferah.. Gc cıkarsa eyvallah çıkmasa da cocuklarımı ileride bir şekilde oralardaki iyi üniversitelerde okutacağım.. 5 yaşındaki büyük oğlum şimdiden okuyor matematik yapıyor. Onun bu yeteneğini harlayıp ateşe çevirmem lazım... Bunun için en cazibi abd liseleri ve üniversiteleri.. Gc yolunda sana bol şans dilerim..

Size her yer Amerika 😂

Benim yaşım 32 ve o bahsedilen bilgi ve maddi birikime sahip olan aranılan mesleklerden birine sahip olan bir bireyim. Öncelikle bir şey söylemek ve sonrasında bu konuda yorum yapmak istiyorum.

Öncelikle; Ben bu şekilde düşününlere pek takıldığınızı sanmadığım için sizlerin yapılan yorumları görmediğinizi düşünüyordum.

Bir kere sadece Amerika’ da yaşamak olarak değilde genel olarak bu şekilde insanların hayatları ile ilgili köklü değişiklik yaptıkları konularda asıl olan mental sağlıktır. 20 yaşında çocuğun deliliği benim gibilerin garanticiliği çok kolay kırılabilecekken sizin, 50 yaşındaki abinin ve @ibrahimasar Abi gibi bireylerin dirençlerinin çok daha sağlam olacağını ve pes etmeyeceğini çok daha sıkı tutunacağını düşünmekteyim ben. Bence sizler çok daha başarılı olursunuz diye düşünüyorum. Gerek çocuklarınız için her türlü zorluğa direnecek olmanız gerek tecrübeleriniz doğrultusunda atacağınız net adımlar gerek ise gençlere nazaran bireysel yetkinlik ve eksiklerinizin farkında olmanız bunu harika destekleyecektir.

Cehaletin verdiği bir özgüven var maalesef gençlerimizde sizler bizleri maruz görün. 🙃

Amerika herkesin hedefi ben dede olup green carda başvuran adam bile gördüm

• yeşil pasaportum var ama 11 kasımda bitiyor ve uzatmak istiyorum ancak liseden geçen sene mezun oldum üniversite sınavına girdim ve mezuna kaldım yani bu 22 yılında üniversite sınavına giricem dersaneye gidiyorum bu süreçte üniversiteye gitmediğim için işsizmi gözüküyorum babam sordurduğunda okumaya devam etmeyenler yeşil pasaportu uzatamıyor demişler yani şuan işsizmi gözüküyorum yada okuma şartı var mı uzatmam için net bir bilgi bilmiyorum bilen varsa cevaplayabilir mi

• Merhabalar. Yanlış hatırlamıyorsam 2007'de ilk defa duyup, facebooktaki 99 TL'ye Amerika'da yaşama fırsatı şeklindeki reklamları görüp dolandırıcılıktır diyerek hiç üzerine düşmediğim greencard'a bu sene ilk defa ben de başvurdum. Bir haftadır bu başlıktaki mesajları okuyorum ve fotoğraf ile ortanca isim konusu üzerinde çok durulduğunu gözlemledim ve açıkcası bayağı tereddüt ettim çünkü ufak bir hata yüzünden bir yıl sonrasına kalmak da istemedim aslında. Aslında ön kamerası kötü olan bir telefon ile kendim evde denedim ancak pek beceremedim ve yardımcı olacak kimsem olmadığından; ''Evet bunu beceremedim, yarın fotoğrafçıya gideyim.'' dedim. Yapılan yardımlar ve yol göstermeler neticesinde çektirdiğim dümdüz vesikalık fotoğrafı kendim ayarladım ve gerekli kontrolleri yaptım. Şahsen yardım ve yönlendirmeleri için @ayvalik10 , @crazycells ve kullanıcı adını hatırlayamadığım diğer kişilere teşekkür ederim.

• @neo bildiğim kadarıyla tamamen formalite gereği herhangi bir şey geleceğinden değil o kadar sıkıntı edilecek bir durum değil diye biliyorum doğrumudur?

• ⭐⭐⭐

@izm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

en durumunu kontrol eder oldum.(Tam 10 günde geldi.) Geçtiğimiz çarşamba gününe kadar bu süreç böyle devam ederken perşembe günü dayanamayıp 199'u aradım ve pasapo

Mayıs ayında düşük bir numara ile kazandığını gör. E hadi 16 Ekim'de de mülakat olsun (Gerçi 2022 mülakatları Kasım'da başlıyor )

• Bütün toolları kullanmama rağmen fotoğrafımın 600x600 300dp olmasına rağmen bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1

• @sonarsokar 😅 😄

• ⭐⭐

@Berkay-Seymen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bütün toolları kullanmama rağmen fotoğrafımın 600x600 300dp olmasına rağmen bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1

@Berkay-Seymen 601x601 yapın sorun çözülür

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

zler bizler

Bu tarz mesajları daima görmezden geliyorum. Kaldı ki Joe Biden arayıp dese ki, İbo, gelme abi, Yaşın olmuş 40 küsür. Burada işler ağır ve zor, kriz var burda, yapamazsın edemezsin bitersin dese gene iplemem.
    Fakat 45-50 yaşındaki bazı abilerimizin ve ya 20-25 yaşındaki genç kardeşlerimizin bu tarz mesajlardan etkilenip üzüldüklerini görüyorum. O yüzden böyle bir yorum yazdım. Yaş, ruhun hissettiğidir. Gençken hadi lenn derdim bu lafa, şimdi anlıyorum ki sen yapabileceğini hissettiğin yaştaysan, TAMAMDIR...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |