Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Furkan-Dönmez D kısmına ilçe E kısmına il örnek olarak D-Polatlı, E-Ankara

• Günaydın.Benim bulunduğum şehirde Merkez ve ilçeleri bulunmakta.Yani ben merkezde yaşadığım için D kısmında ilçe yerine ne yazabilirim?

• @Orcrist Edevlet üzerinden İkametgah belgesi oluşturun eğer ilçede merkez yazıyorsa D kısmına ilçe E kısmına il örnek olarak D-Merkez, E-Bursa kabul olacaktır

• ''Names can not contain numbers or special characters.'' şehir ve adres bilgilerini girdiğimiz alanda sürekli bu hatayı alıyorum. Herhangi bir türkçe karakter ve numara kullanmama rağmen

• Bu ileti silindi!

• @neo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Orcrist Edevlet üzerinden İkametgah belgesi oluşturun eğer ilçede merkez yazıyorsa D kısmına ilçe E kısmına il örnek olarak D-Merkez, E-Bursa kabul olacaktır

E-devletten sorgulattım ve ilçe kısmınde merkez yazıyor.Görünüşe göre D kısmına merkez yazacağım.Dediğiniz gibi sıkıntı olmaz umarım.Peki doğum yerine ne yazmalıyım.Şehrin adını mı yoksa Merkez şeklinde mi? Merkez yazmak bana mantıklı gelmiyor şehir ismi daha mantıklı geliyor ama emin olmak için sormak istedim.Teşekkür edeirm.

• @Orcrist Pasaportta doğum yeri yazıyor aynısını yazın gene merkez ise gene merkez yazın. 😁

• @neo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Orcrist Pasaportta doğum yeri yazıyor aynısını yazın gene merkez ise gene merkez yazın. 😁

Cevabınız için teşekkürler.Pasaportta şehrin ismi yazıyor merkez yazmıyor:)

• Sayın @crazycells sizden de soruma cevap beklerim.

• Merhaba İphone’den çektiğim fotoğrafı fotoğraf aşırı sıkıştırılmış 20:1’den küçük bir sıkıştırma oranı kullanın hatası veriyor ne yapmadım nerede hata yapıyorum?

• @tr3301 Çekilen resmi SS alıp alttan üsten siyahlıkları kırpıp deneyin. jpg formatında olucaktır ve sistem kabul etmişti benim için.

• @emir11, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

''Names can not contain numbers or special characters.'' şehir ve adres bilgilerini girdiğimiz alanda sürekli bu hatayı alıyorum. Herhangi bir türkçe karakter ve numara kullanmama rağmen

Türkçe karakter kesin kullanmadınızsa noktalama işareti kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin el alışkanlığı ,ile kullanabiliyoruz
    cd. gibi yada sk. kısaltma sonuna nokta işareti yada D:7 gibi iki nokta üstüste işareti kullanmış olabilirsiniz.

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yıldırım-Özcan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan aynen bende bunları düşünüyordum. Durumu çok iyi olmayan genç birinin gitmesi çok zor. Ama nedense 20 yaş civarı çok arkadaş başvuruyor sanki. Umarım gitme ihtimali olmayan kişiler başvurmaz. Yoksa gerçekten gidebilecek kişilerin şansı azalır.

35 yaşındayım. Maddi sıkıntım yok. Greencard konusunda 20 yaşında ve parasız olmayı tercih ederdim. Şuanda 20 yaşında ve ufku geniş bi genç kardeşimizin Amerikaya benden çok daha mükemmel adapte olacağını ve daha başarılı olacağını düşünüyorum. Para kısmınıda çözecektir eğer dediğim kadar ufku geniş bi arkadaşsa eğer.
    Neden başvuruyosun ozaman dersen? Benim çocuğum 20dende küçük. O 20 yaşındakinden de daha iyi adapte olabilsin diye. 🙂

Ben 50 yaşındayım. Birçok sizin yaşıtlarınıza yakın kişi bile geç kaldığını bu saatten sonra gidilmeyeceğini falan düşünüyor. Hatta bazıları 35 yaşından büyükler başvurmasın gençlerin önü açılsın falan gibi mesajlar attı. Bence bunun yaşla bir ilgisi yok. Şükür ben orta halli biriyim. Çocuğum olmasa bu saatten sonra çalışmasam bile geçinir giderim. Seneye emekli olacağım. Ama sizin de dediğiniz gibi 13 yaşında bir oğlum var. Bu saatten sonra onun geleceğini düşünüyorum. Burada ona orta gelir düzeyimiz ile çok iyi imkanlar sağlayamayacağız. En azından eğitimini orada tamamlayıp, iyi bir ingilizce ye sahip olursa ilerde ister orada kalır, isterse ülkesine dönüp hayatına burada devam eder.
    Yani kısaca her yaştan her kesimden insan eğer gerçekten gitmeyi kafasına koyduysa kendince haklı sebebi vardır.

• @tr3301, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba İphone’den çektiğim fotoğrafı fotoğraf aşırı sıkıştırılmış 20:1’den küçük bir sıkıştırma oranı kullanın hatası veriyor ne yapmadım nerede hata yapıyorum?

Fotoğrafı hangi telefondan çektiyseniz PC ye o telefondan yükleyin olmuyorsa fotoğrafı mail olarak atın birine PC deb mail olarak açıp yükleyin bende aynı sorun oldu Gmail ile yolladıktan sonra bu hatadan kurtuldum ilk whatsap tarzı uygulamalardan yolladım bu hatayı aldım dediğim gibi mail olarak gönderin PC den açın maili fotoğrafı photo- tool da deneyin.

• merhaba arkadaşlar benim 7. eşimin 5. başvurusunu yaptım azönce zaman ne çabuk geçmiş anlamadım. Bu zamana kadar gelmişiz ne ümitlerle ,hepimizin hakkında hayırlısı olsun, herşey gönlünüzce olsun...

• @b2cberrak Bir an 7. Eşiniz için başvuru yaptınız sandım

• @sonarsokar Aynen bende ilk öyle okudum 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan aynen bende bunları düşünüyordum. Durumu çok iyi olmayan genç birinin gitmesi çok zor. Ama nedense 20 yaş civarı çok arkadaş başvuruyor sanki. Umarım gitme ihtimali olmayan kişiler başvurmaz. Yoksa gerçekten gidebilecek kişilerin şansı azalır.

35 yaşındayım. Maddi sıkıntım yok. Greencard konusunda 20 yaşında ve parasız olmayı tercih ederdim. Şuanda 20 yaşında ve ufku geniş bi genç kardeşimizin Amerikaya benden çok daha mükemmel adapte olacağını ve daha başarılı olacağını düşünüyorum. Para kısmınıda çözecektir eğer dediğim kadar ufku geniş bi arkadaşsa eğer.
    Neden başvuruyosun ozaman dersen? Benim çocuğum 20dende küçük. O 20 yaşındakinden de daha iyi adapte olabilsin diye. 🙂

Ben 50 yaşındayım. Birçok sizin yaşıtlarınıza yakın kişi bile geç kaldığını bu saatten sonra gidilmeyeceğini falan düşünüyor. Hatta bazıları 35 yaşından büyükler başvurmasın gençlerin önü açılsın falan gibi mesajlar attı. Bence bunun yaşla bir ilgisi yok. Şükür ben orta halli biriyim. Çocuğum olmasa bu saatten sonra çalışmasam bile geçinir giderim. Seneye emekli olacağım. Ama sizin de dediğiniz gibi 13 yaşında bir oğlum var. Bu saatten sonra onun geleceğini düşünüyorum. Burada ona orta gelir düzeyimiz ile çok iyi imkanlar sağlayamayacağız. En azından eğitimini orada tamamlayıp, iyi bir ingilizce ye sahip olursa ilerde ister orada kalır, isterse ülkesine dönüp hayatına burada devam eder.
    Yani kısaca her yaştan her kesimden insan eğer gerçekten gitmeyi kafasına koyduysa kendince haklı sebebi vardır.

Sahiplenme diye bir hastalığımız var. Bir çoğumuzun var, bazılarımız farkında değil, bazılarımız farkında ama umursamıyor. Bazıları da farkında ama bunu törpülemeye çalışıyor. Kiminde hiç yok. 50 yaşından büyükler GC ye başvurmasın mantığı da bu hastalıktan ileri geliyor. En iyinin, iyinin ya da kıymetlinin yalnız kendi hakkı olduğunu düşünüyor. Kendisi 30 yaşında bekar, üniversite mezunu, kenarda 100 bin doları olan bir mühendis ise, istiyor ki o girsin ve sonra amerikanın kapıları herkese kapansın.
    50 yaşındaki başvurmasın, adapte olamaz.
    20 yaşındaki başvurmasın, beceremez.
    25 yaşındaki-30 yaşındaki lise mezunu başvurmasın, dandik işler yapmak zorunda, o işleri burada da yapar.
    Kadınlar başvurmasın, yalnızlıktan sıkılıp ağlarlar.
    Evliler başvurmasın, eşleri gelmek istemez.
    Forumda olmayan, sonradan duyan, GC nin ne olduğunu tam bilmeyen haketmiyor başvurmasın...
    Kendisi gibi 30 yaşında üniversite mezunu 100 bin doları olan 2-3 dil bilen mühendisler de başvurmasın, kendisine rakip olur...
    Kendince haklı pek çok bahaneyi sıralayıp insanları demoralize ederek, boş tartışmalar yaratılmasına sebep oluyor. Fol yok yumurta yok, sanki her başvuran yarın gidiyormuş gibi, Amerikada yer kalmayacakmış gibi insanlara başvurabilme ve ya başvuramama hakkı görüyorlar kendi kendilerine.
    Ben 42 oldum, 1 kızım var. Olmasa da başvururdum. 50-60 yaşında olsam da. Çocuğum için tabii bir kurtuluş olanağı, ama benim için de öyle. Yani hayatta bir şeyi de her hangi bir gerekçeden öte, kendim için isteme hakkım yok mu? Bence bu kadarcık bencillikten bir zarar gelmez. Amerikada yaşamayı en çok kendi mutluluğum için istiyorum. Birilerinin kafasındaki kriterlere uymuyorsak yaşamayalım o zaman. 50 nin üstü nefes alıp oksijeni tüketmesin. 20 yaş altı yüzmesin, deniz kirlenmesin. Kandınlar et tüketmesin, erkeklere lazım. Evliler eğlenmesin, harf seçsinler, ya eĞlensinler ya eVensinler. Ğ mi V mi, ikisi birden olmaz. En çok da böyle kriter ırkçılığından dolayı, gittiğimde facemi telefonumu kapatıp ve mümkün olduğunda adımı değiştirip, kimseyle temasta olmamak istiyorum.

• @b2cberrak, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

merhaba arkadaşlar benim 7. eşimin 5. başvurusunu yaptım azönce zaman ne çabuk geçmiş anlamadım. Bu zamana kadar gelmişiz ne ümitlerle ,hepimizin hakkında hayırlısı olsun, herşey gönlünüzce olsun...

İlkinde ben de 7.eşimin 5.başvurusu diye okudum.😃

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |