Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• O değil de DV 2023'ün mülakatlarına kadar dolar 20 TL'yi bulacak gibi gözüküyor. Hesapta $20.000 göstermek için 400.000 TL bulmamız gerekecek

• " Dolar ;Türk lirası karşısında bugün dünden daha güçlü olabilir, yarından daha zayıf olacaktır."
    Bu da diğer bir söylem olsun.

• @Timitus, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

O değil de DV 2023'ün mülakatlarına kadar dolar 20 TL'yi bulacak gibi gözüküyor. Hesapta $20.000 göstermek için 400.000 TL bulmamız gerekecek

Bir politikaci onceki secimde, eger RTE secilirse, dollar 8-10 TL olur demisti. Tutturdu.

Simdi ise yine RTE bir sonraki secimde secilirse (2023 secimleri), dollar 18-20 TL olur diyor. Yine tutturabilir!

• @MySea Bence dogru bir yaklasim. Cunku yanlis bilmiyorsam parasal kiyaslarda bir engel yoksa (diger devletlerin sizden zorunlu aldigi bir meta vb.) paranizin digerleri karsisinda deger kaybetme siniri da yok.

• $1 = 9.17 TL

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

$1 = 9.17 TL

• @kartalveat Eger MB haftaya 21 Ekim'deki toplantida yine faiz indirimi karari alirsa ki, buyuk ihtimalle oyle olacak, dollar kuru 9.50 TL uzerine cikabilir.

• 9'a sinirlenmeye vakit kalmadan 9.15 9.20 bandına geldi, şaka gibi!

• .............

• Doların adı çıkmış 9 a inmez 8 e.vay halimize .Doların yakın süre için hedefi 10.50 .kademe kademe çıkacağı benziyor.

@kartalveat Eger MB haftaya 21 Ekim'deki toplantida yine faiz indirimi karari alirsa ki, buyuk ihtimalle oyle olacak, dollar kuru 9.50 TL uzerine cikabilir.

Siyasi ve ekonomik olarak belirli zümreler hariç halkına zaten 9 doğurtuyorlarken ,doların 9 olmasına hiç şaşırmadım.

Oturma aygıtından Ekonomi yönetimi için "faiz sebep enflasyon sonuçtur" kuralını çıkartacak kadar sığ iktisat bilgisine sahip olanın 20 yıldır aynı hatayı tekrar ederek farklı sonuç beklemesinden daha feci bir ekonomi yönetimi olur mu?

• @kartalveat, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

$1 = 9.17 TL

maalesef aci gercekler,memleketimin insani ne agliyabiliyor ne de gulebiliyor...
    ..devletlerin 6 aylik petrol depolamalari lazimmis,australyada boyle depolama imkani olmadigi icin 6 aylik petrolu amerika topraklarinda depolamayi dusunuyorlardi.....
    ..virus dolayisiyla kapanma dolayisiyla yollarda araba sayisi az oldugu bicin benzinciler petrol satamiyorlar onun icinde mecburen benzine zam yaptilar, litresi 1,25 dolarlik dusuk oktanli benzinin litresini 1,80 e yaklastirdilar,gelecek hafta daha serbestlik gelecegi icin, benzin fiatlarida duser diye dusunuyorum.

• @kartalveat belki böyle yapmaları onların ve yardakçıların işine geliyordur

• Dolar değil ekonomi kötüye gidiyor afganistan para birimi bile değer kazandı TL ye karşı.

• Herkes hak edildiği şekilde yaşıyor Türkiye'de ama acı gerçek şu ki kurunun yanında yaşta yanıyor.

• Dollar cikmis 9'a,
    Inmez 8'e,
    Hizla kosuyor 10'a..

Dollar cikmis 9'a,
    Inmez 8'e,
    Hizla kosuyor 10'a..

Planlarımı devreye almanın vakti geldi o zaman.

• ⭐⭐⭐⭐

Gece yarısı operasyonuyla 9.27 lere tırmandırdı amcam doları. Kendi dandik medyalarında satır haber yok. Mazota benzine yapılan zam, Elektriğe Doğalgaza beklenen zam, Yılın Başındaki 7,40 lık doların 2 TL artışı ile 9,27 (%25 in üzerinde artışı) ile uçurumun kenarından itilen halk. Gençliğimizi, orta yaşlılığımızı katleden iktidar Siyasi Cinayet diyince illa bir muhalifi tabanca ile öldürmek anlıyor. Bizi öldürdü işte. Gençliğimizi, umutlarımızı, Planlarımızı, geleceğimizi. Kime, nereye şikayet edebiliriz?

• 1976 yilindan itibaren turk lirasi tepetaklak bas asagi gitmeye basladi, devamli sifirlar eklendi,eklendi,benimde anliyamadigim bir sistemle liradan sifirlar atildi,dolar ve lira esit oldu,mucize bir olay....ve ardindan tl yine bas asagi gitmeye basladi,kendim tl nin cok kotu gunlerini gordum,bir dolar 10 tl olunca benim icin normal gorunuyor.olmasin ama deger kaybi durmuyor iste.

• @sir-altan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

1976 yilindan itibaren turk lirasi tepetaklak bas asagi gitmeye basladi, devamli sifirlar eklendi,eklendi,benimde anliyamadigim bir sistemle liradan sifirlar atildi,dolar ve lira esit oldu,mucize bir olay....ve ardindan tl yine bas asagi gitmeye basladi,kendim tl nin cok kotu gunlerini gordum,bir dolar 10 tl olunca benim icin normal gorunuyor.olmasin ama deger kaybi durmuyor iste.

Alım gücü çok kötü seviyelerde ve her gün kötüleşiyor.

Benzer Başlıklar

• 13
  • 1
  • 14
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |