DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Değerli dostlar selamlar,
    Amerika'ya GC için 6 aylık vizemiz onaylandı ve gitmeye artık hazır duruma geldik. Burada maddi olarak devam ticari ilişkilerimi tek seferde bırakamama durumun söz konusu olursa ve bir hafta sonra geri dönmem söz konusu olduğundan en çok ne kadar ABD dışında kalma hakkım oluyor?
    Biliyorum bu konuya muhakkak bazı arkadaşlar daha önce değinde lakin site içerisinde bulamadığım için soruyorum,

Bilge verebilirseniz makbul geçer,
    Teşekkürler,
    Cihangir K.

• ⭐⭐

@Cihangir-KARABAGCI bu konu ile konu başlığı var forumda. Bu konu çok çoook tartışma götürecek bir konu.
    Vatandaşılk için dikkat etmeniz gerekenler var.
    Green Card ı kaybetmemeniz için yapmanız gerekenler var.
    Hepsi ayrı ve kuralı olmayan konular.
    Adamlar sizin ABD de yaşama niyetinizin olmadığı anda kartınıza el koyup size mahkemeye yönlendirebilir.
    Ama ilk 1 2 sene bu tür şeyler pek sorun olmuyor.
    Zaten ilk girişte vizenizi iptal edip pasaportunuza bir damga vuruyorlar. Bu 1 sene geçerli. Bura da demek istedikleri gel gör eve dön toparlan ve gel.
    Ama yılda 1 kere 1 hafta gidip senelerdir bu işi sürdürende var.

• ⭐⭐

Nihai olarak 6 ayda bir giriş çıkış yapmanız tavsiye ediliyor. Her seferinde ne kadar kaldığınız önemli değil. 1 haftada kalabilirsiniz. Ama bunu çok uzun zaman yapamazsınız.

• @bowline @arnblt çok teşekkür ediyorum değerli paylaşımlarınızdan ötürü.

• @cihangir-karabagci Re-entry permit konusunu da inceleyebilirsiniz.

• @cihangir-karabagci Sanirim GC iniz adresinize gelene kadar ( 1 ay ) amerikada kalmaniz gerekiyor...

• ⭐⭐

@Monarizzaa böyle bir zorunluluk yok. Zira GC bazen 3 ay da da gelebiliyor. Adresinize kart gelir. Daha sonra ki gidişinizde o adresten alırsınız. Pasaportunuzdaki mühürle 1 sene giriş yapabiliyorsunuz.

• @Monarizzaa benim de bildiğim üzere, mimimum bir süre kıstası yok. Lakin gittikten sonra TR ye dönüş söz konusu olursa bir banka hesabı açıp $10-15K gibi bir mevduatı yatırmak da faydalı olabilir. Kalıcı olmakla ilgili olarak ciddiyetinizi göstermek anlamında.

• @arnblt aynen doğru ifade ettiniz, gösterdiğiniz adrese daha sonra ulaşabilme ihtimali de var. böylece siz bir sebepten ötürü dönmüş olsanız bile GC kimliğinizi alabiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

162

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |