Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cycraft eğer başvuru olduysa ben 3 defa başvurdum

• @Öfa-Bey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@tlgkyz o yönden sıkıntı yok sizin atınız 3 tane program var onlardan geçmiyor

Hocam aynı sorun bende de var. Fotoğrafı fotoğrafçıda çektirdim ama forumda paylaşılan sitelerde kontrol ettiğimde fotoğraftaki yüzün büyük olduğunu söylüyor. Başvurumu göndermeden önce siteleri kontrol etmemiştim, bugün gezerken siteler gözüme çarptı ve kontrol etme gereği duydum. Kontrol ettiğimde fotoğrafın sizin de dediğiniz gibi büyük olduğu yazıyor. Ben başvurumu çoktan attım, başvurumu attığım için geri dönüşü yok sanırım bu saatten sonra.

• ⭐⭐⭐⭐

@Cycraft, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ıl bir dön

Bu soruyu daha önce de sordun ve crezycells dahil pek çok kişi yanıtladı. Eğer yeterli gelmiyorsa bekleyip göreceksin. Mantıklı olanı, görüşmeye gittiğinde elinde diplomoman ve ya okulu bitirdiğine dair, diplomanı filanca tarihte alacağına dair okuldan bir yazı olmalı. Eğer bu yazı da olmayacaksa, lise mezunuyum diyerek yalan söylediğini düşünecektir konsolos. Çünkü her beyan ispata tabidir. Eksik, tamamlanacak evrak konusu daha spesifik alanlarda, örneğin bankadaki paranı yetersiz bulursa gibi, iş mektubu isterse gibi konularda tamamlayacağın şeyler. Bir de sen son tarihi 30 Eylül baz alıyorsun ama vizeler örneğin 20 Temmuzda 55 bin adet basılmış olup GC için ayırılan vize sayısı tamamlandığından görüşmeleri kapatabilirler. Hiç bir şey için geniş zamanınız yok. DS-260 ı dikkatlice ve kısa sürede doldurmalısınız. İş bulmalı, banka hesabınızı yükseltmeli görüşme zamanınız geldiğinde evrak olarak hazır olmalısınız. Ki vizenizi bassınlar ve ayrılmış kontenjanda yerinizi alabilesiniz. Bir bakarsın başka bir salgın olur, senin görüşme gününden 1 gün önce tüm konsolosluk faaliyetleri durdurulup 2 yıllık bir muamma dönemi başlar.. Birilerine öyle olmadı mı?

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ıl bir dön

Bu soruyu daha önce de sordun ve crezycells dahil pek çok kişi yanıtladı. Eğer yeterli gelmiyorsa bekleyip göreceksin. Mantıklı olanı, görüşmeye gittiğinde elinde diplomoman ve ya okulu bitirdiğine dair, diplomanı filanca tarihte alacağına dair okuldan bir yazı olmalı. Eğer bu yazı da olmayacaksa, lise mezunuyum diyerek yalan söylediğini düşünecektir konsolos. Çünkü her beyan ispata tabidir. Eksik, tamamlanacak evrak konusu daha spesifik alanlarda, örneğin bankadaki paranı yetersiz bulursa gibi, iş mektubu isterse gibi konularda tamamlayacağın şeyler. Bir de sen son tarihi 30 Eylül baz alıyorsun ama vizeler örneğin 20 Temmuzda 55 bin adet basılmış olup GC için ayırılan vize sayısı tamamlandığından görüşmeleri kapatabilirler. Hiç bir şey için geniş zamanınız yok. DS-260 ı dikkatlice ve kısa sürede doldurmalısınız. İş bulmalı, banka hesabınızı yükseltmeli görüşme zamanınız geldiğinde evrak olarak hazır olmalısınız. Ki vizenizi bassınlar ve ayrılmış kontenjanda yerinizi alabilesiniz. Bir bakarsın başka bir salgın olur, senin görüşme gününden 1 gün önce tüm konsolosluk faaliyetleri durdurulup 2 yıllık bir muamma dönemi başlar.. Birilerine öyle olmadı mı?

Okuldan yazı olayını ilk defa duydum,daha önce öyle şeyler oldu mu?,benim banka miktarındaki para vs hiçbir şekilde sorunum yok tek sorun mülakata dediğiniz gibi kanıtla gitsem bir esneklik olur mu

• İsterseniz bu konuları Mayıs a bırakalım. Kura çıkarsa konuşulacak konular. Şimdiden yapacak bir şey yok.

• Basvuru yaparken, lise mezunu olmus olmaniz gerekli. Yalan beyan ile basvuranlar secilirse diskalifiye olur. ABD hukumeti sizin diplomanizi bekleyecek degil muhtemelen yalan beyan verdiginiz anlasilir ve bu yuzden elenirsiniz.

Sartlari saglamadan zaten katilmanin anlami ne? Sadece baskalarinin sansini dusuruyorsunuz. 1 yil bekleseniz cok sey kaybetmezsiniz.

Asagidaki videolarda avukat bey gayet net acikliyor. Basvuru yaparken sartlari sagliyor olmaniz lazim.

• @kebabdefender, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Basvuru yaparken, lise mezunu olmus olmaniz gerekli. Yalan beyan ile basvuranlar secilirse diskalifiye olur. ABD hukumeti sizin diplomanizi bekleyecek degil muhtemelen yalan beyan verdiginiz anlasilir ve bu yuzden elenirsiniz.

Sartlari saglamadan zaten katilmanin anlami ne? Sadece baskalarinin sansini dusuruyorsunuz. 1 yil bekleseniz cok sey kaybetmezsiniz.

Asagidaki videolarda avukat bey gayet net acikliyor. Basvuru yaparken sartlari sagliyor olmaniz lazim.

Ben forumda danistigimda genellikle olur dediler,bu erteleme olayı vs olmuş online olarak lakin ucu açık bir konu olduğu için yine foruma danışmak istedim son olarak emin olmak için,kcc vs hepsinin cevabını aldım lakin bu konu az karışık olduğu için son kez emin olmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐

r esnek

Nasıl üniversitede transkript varsa lisede de not dökümü vardır, o belgede eğitim durumunuzla ilgili -Terk, - Mezun yada -Devam Ediyor şeklinde bir ibare olacaktır. Haziranda karne oluşturulduğunda bu mezuniyet belgesi de düzenlenir. Öğrenci işlerinden temin edersiniz. Bu belge ile üniversite kaydınızı yaparsınız. Lise diplomanız elinize değmeden kaydolduğunuz üniversiteye yollanır.
    Siz GC yi kazanın önce, bu sorularla kafanızı sonra meşgul edersiniz.

• @Cycraft secilirsen insallab interview gunu tum belgelerin elinde olur kardesim ne diyeyim

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

r esnek

Nasıl üniversitede transkript varsa lisede de not dökümü vardır, o belgede eğitim durumunuzla ilgili -Terk, - Mezun yada -Devam Ediyor şeklinde bir ibare olacaktır. Haziranda karne oluşturulduğunda bu mezuniyet belgesi de düzenlenir. Öğrenci işlerinden temin edersiniz. Bu belge ile üniversite kaydınızı yaparsınız. Lise diplomanız elinize değmeden kaydolduğunuz üniversiteye yollanır.
    Siz GC yi kazanın önce, bu sorularla kafanızı sonra meşgul edersiniz.

Haklısınız,kazandıktan sonra Allah'ın izniyle bu işler su gibi geçer hallolur,en zoru kazanmak

• Arkadaşlar selam kısa bir sorum var. Şu anda yüksek lisans eğitimi alıyorum bir kaç ay içinde bitmiş olucak. Eğitim sorusuna aşağıdakilerden hangisini demem gerekiyor yoksa çok fark etmez mi?
    Some Graduate Level Courses ( yüksek lisans terk)
    Master's Degree

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celestial_2, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar, fotograf cektitirken direk abd vizesi için diyorum ben hep, yani vize icin resim ebatları olacak yanlış bilmiyorum degil mi?

su sayfada bilgileri bulabilrisiniz:

https://yesilkartforum.com/basvuru-fotografi-nasil-olmalidir/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nikre, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Sakallı fotoğraf ile başvurmak problem olur mu?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kral_37, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhabalar bol şanslar 🙂 Bu yıl ilk defa bizde başvuracağız. eşim çifte vatandaş diğer vatandaşlığı Hollanda ve Hollanda pasaportu ile başvuruda bulunacağız ayrıca Hollanda doğumlu eşimin başvurusu Hollanda kontenjanı üzerinden mi olacak? Bu durumun avantajı dezavantajı nedir? Bildiklerinizi aktarırsanız sevinirim.

Hollanda uzerinden olacak. Ne Hollanda ne de Turkiye su ana kadar asiri basvuru sayisina sahip olmadigi icin ikisi arasinda henuz bir fark yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdem-Aksoy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar ben 2 yıllık Önlisans mezunuyum. Okulum biter bitmez açık öğretimden 3 ve 4e uzattım. Sınavsız dikey geçiş yaptım. Başvuru sırasında okul durumunu ne olarak işaretlemeliyim? İyi bilen bir kişi yardımcı olabilir mi?

some university courses uygundur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nikre, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Greencard başvuru açıklamalarında "ABD vatandaşı çocuklar için başvuruya gerek yoktur" yazılmış, bu durumda çocuk sayısını "0" olarak mı girmek gerekir?

cocuklarinizin hepsi ABD vatandasi ise 0 olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delreyno1, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

kendim için başvuru yaptım sırada annem için yapacağım. peki annem için yaparken kendi e-mail imi yazmam sıkıntı olur mu tekrardan ?
    ,

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kamile, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells merhaba bu yanlış bilgi olmaz mı?Çocuk sayısına iki yazıp bilgileri girsek sorun olur mu?

2 yazamazsiniz. Cunku tum cocuklarin bilgilerini istiyor ve 21 yas ve ustundekileri form kabul etmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozykan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Biden fazla giriş yapmak tam olarak ne demek?Confirmation numarasını aldıktan sonra. Emin olmak için aynı bilgileri deģiştirmeden girdim? Bu bilgilerle zaten giriş yapıldı dedi. Bu diskalifiye sebebimidir?

ikinci kez basvuru yapmayin. evet, diskalifiye sebebidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Dün hemen doldurdum yoğunluk olur korkusuyla sitede donma vs oldu mu önceki senelerde

hayir.

Benzer Başlıklar

• 13339
  • 906
  • 7674
  • 29945
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |