DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba!
    İlk kez başvuru yapmayı düşünüyorum. Aşamalar hakkında malesef çok az bilgim var. Bana yardımcı olacak, rehber niteliğinde bir yazı ya da konu var mı?

• @flz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Benim 4 basvurum olcak Bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum amerika diye takılmamak lazım her yıl bir hevesle başvurup mayis ayında hüzünlere giriyoruz yıllar geçiyor ve umudumda gittikçe azaliyor

Basvurular nezaman basliyor

• ⭐⭐⭐

@kaizer, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

eşimle ayrı ayrı başvursak. Sonra eşime çıksa, eşimden dolayıda banada vize aldıktan sonra, eşim gelmesede olurmu bir müddet ben yerleşene kadar

teşekür ederim..

Kim kazanırsa ilk girişte onunda olması lazım. Sonrasında belirli bir süre geri dönebilir.

@hhuctas, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba!
    İlk kez başvuru yapmayı düşünüyorum. Aşamalar hakkında malesef çok az bilgim var. Bana yardımcı olacak, rehber niteliğinde bir yazı ya da konu var mı?

Bu konudan başla. Okudukça fikrin oluşacaktır.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/222/ücretsiz-green-card-çekiliş-başvurusu-nasıl-yapılır

@burak132, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@flz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Benim 4 basvurum olcak Bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum amerika diye takılmamak lazım her yıl bir hevesle başvurup mayis ayında hüzünlere giriyoruz yıllar geçiyor ve umudumda gittikçe azaliyor

Net tarih henüz belli değil. Genelde Ekim Kasım aylarında oluyor.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

eşimle ayrı ayrı başvursak. Sonra eşime çıksa, eşimden dolayıda banada vize aldıktan sonra, eşim gelmesede olurmu bir müddet ben yerleşene kadar

teşekür ederim..

Kim kazanırsa ilk girişte onunda olması lazım. Sonrasında belirli bir süre geri dönebilir.

Merhaba!

https://yesilkartforum.com/forum/topic/222/ücretsiz-green-card-çekiliş-başvurusu-nasıl-yapılır

Peki kazanma istatistikleri hakknda bilginiz varmi bu yil kinde bir artis bekleniyor mu

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

teşekür ederim..

Merhaba!

Peki kazanma istatistikleri hakknda bilginiz varmi bu yil kinde bir artis bekleniyor mu

Bu sayfada da 2022 istatisliklerini görebilirsin 😊
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4402/sayılarla-dv2022

Bu ay hem çekiliş tarihleri hem de (varsa) değişiklikler açıklanacak. Değişiklikle alakalı benim bildiğim bir şey yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sekendiz bu Mart ayinin haberi, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, geçen seneden belki tanıyanlar çıkar beni 🙂
    2 yaşındaki çocuk için pasaport gerekli midir? Başvuru gününde

Sadece ana basvuru sahibinin pasaport bilgilerini girmesi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Kırıkkale de yaşayan var mı ben artık Kırıkkale li oldum 😃

hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

En az kaç yaşındaki çocuk için pasaport gerekiyor?

Basvuru sirasinda sadece ana basvuru sahiplerinin pasaportu olmasi yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogu3424, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

merhabalar bu seneki başvurular için pasaport şartı hala devam ediyor mu acaba bilgisi olan varmı ?

evet. neden kaldirilacagini dusunuyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba!

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/222/ücretsiz-green-card-çekiliş-başvurusu-nasıl-yapılır/

• Yasaklı

@tolgasatir aynen öyle . Amerika’ya girme sebebim maddiyat değil . Türkiye’de ortalamanın üzerinde bir gelire sahibim ama sabah evden çıktığım zaman akşam dönebileceğimin garantisi yok . Trafikte tartıştığın kişi seni kurşuna dizer ve bir kaç seneye çıkar

• @PeS-MoBiLe, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@tolgasatir aynen öyle . Amerika’ya girme sebebim maddiyat değil . Türkiye’de ortalamanın üzerinde bir gelire sahibim ama sabah evden çıktığım zaman akşam dönebileceğimin garantisi yok . Trafikte tartıştığın kişi seni kurşuna dizer ve bir kaç seneye çıkar

Tamam ülkemiz asabi insanlar ve yüzü gülmeyenlerle dolmaya başlasada, bu kadarda karamsar olmaya gerek yok.
    Unutmayın Amerikada cennet değil.
    Suçlular,katiller ,tecavüzcüler o ülkede hatırı sayılır miktarda var.
    Bireysel silahlanmada ise amerika açık ara önde.
    Sizin gibi ülkemde kaza kurşununa hedef olurum endişesi ile ülkeyi terk etme nedenlerim arasında hiç olmadı.
    Kaliteli satın alma gücünün olmaması, eşitlik ve fırsatta engeller çıkartılması,siyasal ahlaksızlıklar ,yozlaşmanın getirdiği gereksiz kamplaşmalar ve çekişmeler bıktırdığı için bende amerika şansını yakalamaya çalışıyorum.

• Merhaba başvuru için pasaport çıkarttıracağım üniversite son sınıfım öğrenci pasaportu çıkarsam olur mu? 25 yaşına kadar öğrenci pasaportu kullanabiliyormuşuz galiba ben 98 doğumluyum olası bir kazanmada pasaportun süresi dolmuşsa yeniletebilir miyim yoksa hakkım yanabilir mi? Son olarak pasaport ve greencard başvuru fotoğrafımızda abartı olmadan düz sakallı çektirsek bir sıkıntı olur mu tamamen kesmeli miyim? Umarım saçma sorular değildir teşekkür ederim şimdiden iyi günler.

• @dentist merhaba dostum, pasaportun süresi dolması önemli değil. sadece olası kazanma durumunda başvuru yaptığın pasaportun yanında olması gerekiyor. sakal da abartmadığın sürece bir sorun olmuyor.

• ⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@PeS-MoBiLe, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Tamam ülkemiz asabi insanlar ve yüzü gülmeyenlerle dolmaya başlasada, bu kadarda karamsar olmaya gerek yok.
    Unutmayın Amerikada cennet değil.
    Suçlular,katiller ,tecavüzcüler o ülkede hatırı sayılır miktarda var.
    Bireysel silahlanmada ise amerika açık ara önde.
    Sizin gibi ülkemde kaza kurşununa hedef olurum endişesi ile ülkeyi terk etme nedenlerim arasında hiç olmadı.
    Kaliteli satın alma gücünün olmaması, eşitlik ve fırsatta engeller çıkartılması,siyasal ahlaksızlıklar ,yozlaşmanın getirdiği gereksiz kamplaşmalar ve çekişmeler bıktırdığı için bende amerika şansını yakalamaya çalışıyorum.

Bak alttaki haber bizim bir kaç sokak ilerimiz
    vakti zamanında bizim sokakta da satılıyordu. Sabahları bildiğin kuyruk oluyordu kuyruk. Market kuyruğu gibi. O kadar rahattılar ki.

Şu an bizim sokakta yoklar (bildiğim kadarıyla) ama biliyoruz ki bitmediler. Sadece başka sokağa gittiler.

Alttaki fotoğraf da bizim apartman kapısı. Yazın sıcağında havalandırma deliği açtılar diye geyik yapsam da komşunun oğlu vurulmuştu. Daha önce de başka bir komşunun oğlu bıçaklanıp rahmetli oldu.

IMG_20210906_102506.jpg

Amerikanın cennet olmadığının farkındayız ancak şu an yaşadığımız yerde pek iyi değil sanki? İstanbul'un güzel, tatlı, insan olarak elit yerlerinde yaşıyor olabilirsin ama buraya yazdığım şeyler artık İstanbul'un genelini kapsıyor. Belki de Türkiye'nin geneli.

Buraya yazdıklarım bekar olarak benim fikrim. Evli ve çocuklu olduğumu düşünemiyorum bile.

• @hadi-BE Haklısın dostum. Bireysel olarak maalesef güvenli bir hayat yaşamıyoruz. Ne zaman başımıza ne geleceği hiç belli değil. İşin kötüsü bizi yaralayan, öldüren veya malımızı çalan bir insanın gerçekten ceza alabileceğini bile düşünmüyoruz. Geçen bir haber izledim, adamın birisinin arabasını çalmışlar, parçalara ayırmışlar. Adam kendi imkanlarıyla çalanları buluyor polis hırsızları içeri alıyor. Daha sonra da adli kontrol şartıyla serbest bırakıyorlar.

• ⭐⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE Haklısın dostum. Bireysel olarak maalesef güvenli bir hayat yaşamıyoruz. Ne zaman başımıza ne geleceği hiç belli değil. İşin kötüsü bizi yaralayan, öldüren veya malımızı çalan bir insanın gerçekten ceza alabileceğini bile düşünmüyoruz. Geçen bir haber izledim, adamın birisinin arabasını çalmışlar, parçalara ayırmışlar. Adam kendi imkanlarıyla çalanları buluyor polis hırsızları içeri alıyor. Daha sonra da adli kontrol şartıyla serbest bırakıyorlar.

Yani bu sadece benim yaşadığım şeyleden 2'si. daha neler var neler. Tam olarak "Ne şehittir ne gazi ..... " olayı mevcut.
    Cidden pisipisine ölüyor insanlar. Bu kadar ucuz olmaması lazım ya. Acaba Amerikada o hırsızlar da serbest kalır mıydı ki?
    Neyse. Yazılacak çok şey var da moral bozmayalım. 😊

• @hadi-BE Aynen bence de. Umarım güzel bir hafta olur . Herkese iyi haftalar 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

He birde unutmadan bırakın insanlarla siyaset veya başka birşey konuşmayı sosyal medyada her paylaştığımız şeyde öküz altında buzağı aranıyor resmen . Eleştirel bişey paylaşınca iktidara yönelik aman sil evladım başına bi iş gelmesin diye 3-5 akraba mutlaka yazar ki hakkaten de olmayacak bir paylaşımdan anlam çıkarıp başımıza bi iş getirebilirler bu korkularla yaşamak gerçekten ne kadar sağlıklı

Gitmek isteme sebeplerimizden biri de bu değil mi zaten? Olay sadece ekonomik, geçim derdi vb. değil.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 29993
  • 22394
  • 15270
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

258

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |