Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bilmiyorum böyle bir başlık ve içerik doğru olu rmu ya da legal yaptırımlar yol açar mı ama birilerinin buna ses etmesi gerek.
    Bir arkadaşın arkadaşını dolandırmaya çalışıyorlar.
    Aşağıda gelen epostaı olduğu gibi aktarıyorum. Kendisi başvuru için de para yatırmış önceden. Şimdi size GC çıktı işlemler için yeniden para yatırın diyorlar, 1600 TL istemişler yanılmıyorsam...

Yorumlarınıza sunuyorum.

SAYIN ; ****** *******

GREENCARD KALİFİYELİ ADAY İŞLEMLERİNİZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER.

KALİFİYE ADAY KADROSU NEDİR?

Kurumumuz bünyesinde Her yıl Sadece
    Kalifiyeli Adayların Katılabildiği ve Yıl Bazında 500 Kişilik bir Kontenjan sınırı olan ve 2008 yılından beri, Her yıl takip edilen Kadrodur.
    Önümüzdeki Dönemlerde Sistemin tamamen bir Puanlamaya döneceği yani sadece Nitelikli Adayların Katılabileceği duruma gelecektir.

ZATEN ARKA PLANDA BİR PUANLAMA SİSTEMİ OLUP ARTIK,

RESMİ OLARAKTA AMERİKANIN BUNU 2013’te AÇIKLAMASI BUNUN YÜRÜRLÜĞE GİRECEĞİ HABER LİNKİ AŞAĞIDADIR.

LİNKİ ARAMA MOTORUNA KOPYALAYIP KONTROL EDEBİLİRSİNİZ.

Ekte Kılavuz ve Size gönderilecek örnek: Sertifika var Lütfen Kontrol Ediniz.

Detaylı evrak ve faturalarınız ödemenizden sonra mail olarak mailinize ve fiziki olarak ev yada iş adresinize gönderilecektir.

Yapmanız gereken ödeme 399$=1.587 TL dir. Ödemeniz 3(ÜÇ) Yıllık süreç ve başvuru işlemlerinizin tamamı içindir.

Tüm sürecinizi kapsayan ilk ve son yasal ödemenizdir.

(NOT: Bu ödeme dışında tarafımıza başka ödeme yapılmayacaktır)

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

O*****E İLETİŞİM DANIŞMANLIK HİZ. SAN. TİC. LTD.ŞTİ.

DENİZBANK IBAN : TR72 0013 4000 0114 ***** 9000 01

Hesap No - Şube 9440-11472289-***

SIRINEVLER SUBESI

NOT: HAVALE YAPMANIZ DURUMUNDA HAVALE DEKONTUNUZU MUTLAKA UZMAN İŞLEM YETKİLİNİZE ULAŞTIRINIZ.

NOT: DİLERSENİZ UZMAN İŞLEM YETKİLİNİZDEN DESTEK ALARAK KREDİ KARTI ÜZERİNDEN TAKSİTLİ İŞLEM DE YAPABİLİRSİNİZ.

SÜRECİNİZİ OLUMLU ETKİLEYECEK BELGELER
    *DİPLOMALARINIZ+ MESLEKİ SERTİFİKALAR+BAŞARI BELGELERİ+KURS VE SEMİNER BELGELERİ
    *İŞYERİ SAHİPLERİ İÇİN VERGİ LEVHASI ?
    *KONSOLOSLUKTA SUNABİLECEĞİNİZ FARKLI İŞ KOLLARIYLA İLGİLİ KANIT NİTELİĞİ TAŞIYAN BELGELER (ÖRN: Tecrübenizin olduğu 2. İşiniz var ise)

*YURT DIŞI ÇALIŞMALARINIZ VEYA EĞİTİMİNİZ OLDU İSE, MUTLAKA BELGELEYİNİZ.

Meslek puanlarınızın 7 ‘nin üstünde olduğunu aşağıdaki linkten teyit edebilirsiniz.
    https://www.o********e.org/
    Sitenin sağ üst köşesinden Türkçe’ ye çevirerek daha rahat ilerleyebilirsiniz.

NOT: BU TÜR BELGE VE EVRAKLARINIZ VARSA DİREKT MAİL OLARAK BU MAİLE ATABİLİR VE ARAS KARGO İLE KARŞI ÖDEMELİ OLARAK KURUMUMUZA GÖNDERE BİLİRSİNİZ.

Ödemenizi Kapsayan,
    Sürecinizi ve yapılacak olan işlemlerinizi özetleyecek olursak;

• kentucky'e gidip gelecek evraklarınız NOTER masraflarınız.
    • yazışma trafiğinizin yönetilmesi Avukatlık masraflarınız.
    • başvuru için gerekli evrakların temini
    • konsolosluk sürecinizin takibatınızın sağlanması ve bildirgeleriniz
    • mülakat eleminasyon ve diskalifiye aşamalarından direkt geçiş işlemleriniz içindir.

İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim. Bana aşağıdaki iletişim numaralarından

hafta içi sabah: 10:00 ile akşam: 19:00 saatleri arasında Ulaşım sağlayabilirsiniz.

İYİ ÇALIŞMALAR

O*****e Greencard İşlem Yöneticisi

GSM: (0506) 127 29 **

VIP: (0212) 709 95 **

Call center: (0212) 603 57 **

(USA) (0850) 433 ****

Şirinevler Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad.

N:** K.1 D.* Şirinevler / İstanbul

www.*******greencard.net

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror bana elde henuz hicbir bilgi yokken para koparmaya calisiyorlar gibi geldi. Eger cekilisten cikmis olsaydi arkadasin daha cok ustune giderlerdi sanirim... Bu tur sarlatanlardan uzak durmak lazim, maalesef bu durumda en buyuk gorev kisinin kendisine dusuyor. Her yazilan cizilen bilgiye inanip guvenmemek lazim. Bu sarlatan arkadaslarin hangi vize turune basvuracaklarini bile anlayamadim 🙂 EB vizeleri ve DV vizesi hakkinda bilgileri harmanlayip kafa karistirmaya calismislar gibi geldi bana...

• Geçenlerde arkadaşım telefonla aradı. Green card ile ilgili kendisini aradıklarını, green card çıktığını, para gönderirse resmi belgeleri ileteceklerini söylediklerini anlattı. Oda emin olamamış biraz süre istemiş kendilerinden, bu arada beni aradı ve sordu. Bende çekiliş sonuçlarının mayıs ayında belli olduğunu, çekiliş sonucu resmi belge göndermenin olmadığını, internet üzerinden sürecin yönetildiğini anlattım. Bu aralar dolandırıcılar green card revaçta olduğu için bu alanda da faaliyet gösteriyorlar. @crazycells dediği gibi ilgili kişilerin bu konuda farkında olması ve uzak durarak tuzağa düşmemesi gerekiyor.

• 1 hafta önce babamı aramışlar size green kart çıktı posta ile belgeleri yolluyucagiz. Bize şu kadar ödeme yapmanız gerekmektedir diye bu aralar çok fazla oluyor bu tarz olaylar

• Evet ben de arkadaşa diğer arkadaşına bunun bir dolandırıcılık olduğunu yok saymasını belirttim. Ama bizim insanımız saflığından mı yoksa denize düşen yılana sarılır hesabı gidebilmenin umuduyla mıdır nedir her türlü belgeyi parayı yatırmış-vermiş adamlara.
    Oysa doldurması 2 dk sürmeyen bir form yahu.
    Bilmiyorum bunun adı sosyal seleksiyon belki de...
    Örnek olması açısından paylaştım. Kimbilir daha ne örnekleri vardır.
    ÇiftlikBank konusu ne kadar hızlı soğudu gitti. Dolandırılan kalakaldı öyle kayıplarıyla...

• Daha onceki zamanlarda, confirmation numarasini sakli tutarak boyle girisimlerde bulunuyorlardi.
    Fakat artik herkes kendi confirmation numarasini bu linkten ogrenebildigi icin bu tarz santajlarin bir etkisi kalmadi. Bu gibi durumda olanlarin verdigim linkten kendi kontrollerini yaparak, kazanmis olmalari durumunda islemlerini baslatmalarini oneririm.

• Dün sabahtan annemi aramışlar green kart çıktı posta ile belgeleri yolluyucagiz. Bize şu kadar ödeme yapmanız gerekmektedir diye annemde benim ona da başvurduğumu sanmış ama şans eseri ben yanındaydım ona böyle bir şey olmadığını posta ile evrak gelmediğini ayrıca ben sadece kendi adıma başvurduğumu bunların dolandırıcı olduğunu belirttim bugün de mng kargodan green kartlarınız ile ilgili belge geldi diye bir kurye geldi yüklü miktara bir
    para istiyordu tahsilatlı gönderi yapmışlar çakallar bende böyle bir şey istemedim diye geri gönderdim dikkatli olun arkadaşlar bu aralar yine çoğaldı böyle dolandırıcılar

• Bana green card çıktığında kimse inanmadı 😃 Emin misin bana geldi gibi yorumlar aldım.

• Herkesin dikkatli olması gerekiyor bu aralar çok fazla vaka olmaya başladı

• @arrow Bunu düşünmediklerini sanmıyorum. Zira azıcık gündemi takip ediyorlarsa kendi domainleri üzerinden bir eposta girmiş olmalılar. Veya gmailden ayrı bir hesap oluşturmuşlardır. Ama tabii bence tüm hikaye false olduğundan o detayla uğraşmamışlardır.
    Bir firma bu işi ciddi rant haline getirdiyse başvuranın kendi epostasını forma girmeyecek kadar akıllıdır 🙂

• Forumda dolaşırken gördüm başlığı. Beni de 2 hafta kadar önce bir bayan aradi. İste amerikada bize ev is ve geçici araç sağlayan bir kurulusuz. Kar amacı gutmuyoruz ama bazı masraflar için bağış aliyoruz.
    Ne hizmeti veriyorsunuz dedim. Gidince 1 aylık araç ve 1 aylık ucretsiz konaklama ve ilerleyen süreç için is ev konularında yardımcı olacaklarmis.
    Ofis nerde ny daymis ama ankara ve istanbulda şubeleri varmış. Ne gerekiyor dediğimde kişi başı 150 dolar yatıracağım bir hesap numarası verdi. Dekontu yanında goturecekmisim felan. Dedim adresi verin siz ben bakayim. İste parayı yatirinca adres bilgisi otomatik gelecekmiş.
    Nerden bileceksiniz benim yatirdigimi dedim açıklama kısmına telefon numarası yazacakmışım. Sonra hesap numarasını istedim abla heyecan yapti. Verdiği numarayı biraz arastirinca şirinevler de bi şahsa ait olduğunu ogrendim. İnternetten basit bi aramayla vatandasin barda pavyonda çekilmiş fotograflarini gordum. Numarayı tekrar aradım. Odunu verdim. Ne numara kaldı nede facebook hesabi.

• Aslında lottery başvuru formunu doldurmak da DS260 formunu doldurmak da inanılmaz kolay. Ne başvuru esnasında aracı kuruma ne de başvuru sonrasında danışmanlık firmasına ihtiyacınız var. Tek yapmanız gereken öncesinde, forumdaki yönergeleri takip etmek. Ayrıca, bu tür aracı kurumlar birkaç sene üst üste aynı fotoğraf ile adınıza başvuru da bulunup, otomatikman diskalife olmanıza da sebep olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |