Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Trump'ın çin politikaları çin'i durduramayacak hatta çin'in yükselişini hızlandıracak. Tıpkı türkiyede alkole yapılan zamların alkol kullanımını düşürmediği gibi.
    Trump baskı yaptı huawei için, huawei çok geçmeden kendi yazılımını çıkardı ve amerikaya bağımlılığı azalttı. Trump'ın baskıları tüm dünyayla ilişkileri kötüye götürüyor. Avrupa ile arası kötü, çin ile arası kötü, rusya ile keza kötü. Göçmenleri sevmediği de aşikar ama amerikayı amerika yapan göçmenlerdir. Hindistanda bulunmayan zeki hintliler bugün nasa'da çalışıp amerikaya fayda sağlıyor. Trump'ın kalmasını doğru bulmuyorum. Ha biden çok mu iyi, değil ama bir 4 yıl daha trump daha kötü olabilir.

• Kongre Yardım Paketinde Anlaşamadan Tatile Girdi 100 yılda 1 olabilecek bir virüs salgın durumu var ama tatil yapıyorlar akıl alır gibi değil dünya saçma sapan bir yer.

• Demokratlar $300 milyarlik yardim paketini bloke ettiler.

• @MySea Kimsenin halkı düşündüğü yokya hepsi genel bakınca alayı seçimi kazanma pesinde 😃 Önceden de Cumhuriyetçiler red etmişti aynı şey aslında ...

• @nicely Trump Reis secimi kazanirsa, Thanksgiving ve Noel oncesi yeni paketler gonderebilir 😃

• Selamlar, şu twit 50.000 dolar altında kredi alanların kredilerinin affedileceği anlamına mı geliyor acaba ?

• @candreva Paycheck Protection Program (PPP) adi altinda alinan krediler icin gecerli.

• @MySea, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

@candreva Paycheck Protection Program (PPP) adi altinda alinan krediler icin gecerli.

SBA için geçerli değil öyleyse, teşekkürler yanıt için

• @MySea Pis pis ayak oyunlari. Halkin yararina olan seyi basin onayi gecsin. Politika cidden ne igrenc seymis arkadas.

• ⭐⭐

Merhabalar arkadaslar, bugun Amerikali arkadasimdan son bir stimulus check yardimi yapilabilecegiyle ilgili birseylerden bahsetti. Sizin bilginiz varmi ? 😁

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Merhabalar arkadaslar, bugun Amerikali arkadasimdan son bir stimulus check yardimi yapilabilecegiyle ilgili birseylerden bahsetti. Sizin bilginiz varmi ? 😁

Iyi alistiniz bedava paraya 🤑 Baska yok artik 🤣 Birde cocuk parasi gonderildi mi, that's it! No more free bucks 😁

• @HockeyUmpire2 Ek odeme paketlerinden bahsediliyor ama sanirim genele degil de belirli sartlari saglayanlara. Tax return ile birlikte fazladan para alanlar oldugunu duyuyoruz. Temmuz 15 inde cocuk vergi kredisi yasa gore olacak sekilde parcali olarak yatmaya baslayacak. Google haberlerde finans siteleri tiklama cekmek icin surekli 4. stimulus cek ismiyle haber/soylenti duyuruyor. Ama resmi olarak genele yayilan bir stimulus ceki degil anladigim kadariyla.

• @caglaror Infrastructure icin bir paket var ve sanirim bipartisan anlasma saglandi ama bu paketten sahislara birsey yok. Altyapi icin olacak.

• ⭐⭐⭐

Dusuk maasli islere calisan bulamiyorlar. Maaslari artirmak yerine lobi faaliyeti ile stimulus ceki engellemeyi tercih eder firmalar.

• @keysnambır Dusuk ucretli islerde zaten son gunlerde saat ucretleri yukselmis durumda. Eskiden saati $7-10 araliginda olan isler, simdi $12-17 araliginda ilan edilmeye baslandi.

• @keysnambır, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Dusuk maasli islere calisan bulamiyorlar. Maaslari artirmak yerine lobi faaliyeti ile stimulus ceki engellemeyi tercih eder firmalar.

Adama calismadan da calistigi kadar maas aliyorsa neden calissin.Bu oran bazilari icin calistigindan daha fazla.Sistemin hukumet bazinda degismesi lazim.

• ⭐⭐⭐

@aliarmgn Yasadigimiz bu kotu pandemi surecinin bir nebze iyi olan sonuclarindan biri de bu oldu. Uzun yillar boyunca herseyin fiyatinin artip, maaslarin artmamasina insanlar bir sekilde alistirilmisti/kabul ettirilmisti. Insanlarda ufak da olsa bir uyanmaya sebep oldu.

• @keysnambır Evet, issizlik maaslari sona ermesine ragmen kimse artik 12-16$ bandinda calismak istemiyor. Cok daha dusuk min wage olan eyaletler varken hele. Hatta istifalarin oldugunu duyuyoruz.

• $20 altindaki isler zaten normalde ilk gelindiginde gecici bir surede yapilmasi gereken isler olmali. Yani boyle dusuk ucretli islerde genelde ogrenciler, liseliler, yeni gelen gocmenler ve illegal statude olanlar calisirlar. Hedefiniz bu olmamali. Bunlar hedeflerinizi gerceklestirme yolunda ilerlerken bir basamak gibi olmali, bir cesit toparlanma, uyum saglama, adaptasyon donemi gibi dusunun.

Kisisel fikrim, eger saatlik ucreti $25-30 altinda bir isde uzun sure calisiyorsaniz, yani bir ilerleme yapamiyorsaniz, bir sorun var demektir. Bunu yenmek icin ya kendinizi egitim icin zaman ve para harcamaniz gerekiyor, yada kabugunuzdan rahatlik alaninizdan cikip, biraz etrafta arastirma yapmaniz yeni firsatlar kovalamaniz gerekiyor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |