Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bir danışma firmasında 1700 TL miktarında para ödemiş bulunmaktayım. Ve aklımda binlerce soru işareti oluştu ve şöyle vaatler belirttiler harç ücreti ve ankarada yapılacak olan sağlık testlerinin kendi taraflarınca karşılanıp uçak biletinin alınacağını ve benden istanbul içinde özel bir hastanede test yaptırmam gerektiğini söyledir ben bu işi bilmediğimden dolayı firma aracılığı ile başvurdum. Kendimi dolandırılmış hissediyorum 😢

• ⭐⭐⭐⭐

@huzurweriN geçmiş olsun. sadece unganlarda test yaptırabilirsiniz o da kazandıysanız ve mülakata çağırıldıysanız.

• Biz iki sene önce 5000 TL civarında danışmana para ödemiştik. Yani 1700 TL çok akla, mantığa gelemeyen bir rakam olduğu gibi ABD konsolosluklarının hemen hemen her ülkede sağlık muayenesi için anlaşmalı oldukları tek bir tıbbi kurum mevcut oluyor diye biliyorum. Ben UK'da yaşıyorum burada bile her türlü ABD vize başvurusunu ilgilendiren sağlık prosedürleri/muayeneleri Londra'da bulunan tek bir sağlık kuruluşundan yapılabiliyor ancak.

• Dava açmalı mıyım

• @huzurweriN paranızın iadesini talep edin. Eğer geri vermezlerse hukuki yollara başvurun demeyi isterdim ama alacaklarını icradan çift haneli sıralara girerek alamayan kişiler var. Giden paranın üstüne malesef biraz daha para ekleyip zararınız artabilir. Üzüldüm sizin adınıza. Sadece Abd bilet fiyatı verdiğiniz rakamın 3 ila 5 katı. Geri kalan sağlık muayenesi zaten yetkili olan kurum Ankarada Unganlarda yapılıyor. Umarım geri alabilirsiniz paranızı

• Geçmiş olsun. 😢

• Öncelikle geçmiş olsun. Peki neden danışmanlık firmasına başvurma gereği duydunuz? Şöyle düşünün: abd'de çok daha yoğun süreçlerden geçeceksiniz. Buradaki süreç bence çerez. Diğer arkadaşlara önerim her işinizi kendiniz yapın, takıldığınız noktada bakın burası var. Sorun sorunuzu mutlaka birisi yardım eder. Parada talep eden olmaz.

• @huzurweriN

Youtube da bir sürü video var

Green Card işinde sadece birileri sana form doldurmak için yardım edebilir gerisinde hep kendin bireysel işlemleri yürütmek zorundasın .

Green Card çekilişnde sağlık kontrolü için sadece UNGANLAR da bu işi yaptiriyorsun 2. bir kurum bile yok

Sen bu işi bilmiyorsan keşke foruma yazsaydın en az 3-5 kişi herhangi bir sağlık merkezi değil sadece sağlık kontrolünün UNGANLAR da yapılacağını yazardı .

Uçak bileti şuan İstanbuldan - Amerika ortalama 9000 TL civarı ( THY ) dün ortaya karışık inceledim .

Böyle birilerinin para kaptırdığını görünce çok üzülüyorum .

• @Rhonster

Böyle birilerinin kandırıldığını görünce çok üzülüyorum şuan çok üzgünüm mesela

Zaten milşlet bıkmış gitmek istiyor bir de bu dolandırıcılara para kaptırınca iyice kötü oluyor .

Bari insanlar son günlerinde dolandırılmadan gitsinler .

• @huzurweriN Cok gecmis olsun. En azindan daha fazla masraf yapmayin. Paranizin geri iadesini isteyin ama mahkeme falan isin icine girerse, daha fazla masraf da olabilir. Ustelik o durumda bile parayi geri alabileceginizin garantisi yok sanirim.

• ⭐⭐

İcra takibi başlatın derdim ama sizden once yine bir sürü kişi başlatmıştır. Ve sizinki sonuçsuz kalır. O yüzden en mantıklı hareket şirketle ilişkinizin sonlandırılması olur. En azından daha fazla para kaptırmayın. Ve şirketle iletişime geçip paranızı isteyin. Vermezlerse de üstüne bir soğuk su için. Ama ne olursa olsun şirkete tekrar para vermeyin.

• ⭐⭐

@huzurweriN geçmiş olsun

• @huzurweriN, içinde söyledi: Dolandırıcılık şüphesi ?

Merhaba bir danışma firmasında 1700 TL miktarında para ödemiş bulunmaktayım. Ve aklımda binlerce soru işareti oluştu ve şöyle vaatler belirttiler harç ücreti ve ankarada yapılacak olan sağlık testlerinin kendi taraflarınca karşılanıp uçak biletinin alınacağını ve benden istanbul içinde özel bir hastanede test yaptırmam gerektiğini söyledir ben bu işi bilmediğimden dolayı firma aracılığı ile başvurdum. Kendimi dolandırılmış hissediyorum 😢

geçmiş olsun.Acaba siz dv2021 talihlisi misiniz?yoksa greencard çekiliş başvurusu için mi para ödediniz?dv talihlisiyseniz lutfen durumunuzu imza kısmına tasıyın.her konuda daha dogru cevaplar alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Başvuru yaparken aracı kurumlar insanları nasıl dolandırıyor en güzel videosu ki bu videoyu yayınlayan da kurumun kendisi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |