Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhancengizk eylül ayı kılavuzu açıklanmadan kim ne derse desin inanma çünkü bu kılavuzda ne yazıyorsa RESMİ olarak geçerli olan bir şeydir. Ondan dolayı eylül ayında ki kılavuz da herşeyi yazacakları için senin sorunun cevabı da yazacaktır

• @hadi-BE zaman geçmiyo abi bugun tecili bozdurdum askere gidicem yapıcak iş çok olur orada zaman hızlı geçer 😃

• ⭐⭐⭐

@akıf_turk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE zaman geçmiyo abi bugun tecili bozdurdum askere gidicem yapıcak iş çok olur orada zaman hızlı geçer 😃

Vay asker 🙂 En iyisini yapmışsın. Aradan çıksın. Şimdiden hayırlı teskereler sana. Bizi de habersiz bırakma.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhancengizk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

DV2023 için 55.000 den 85.000 e çıkacak söylentisi vardı,

Bu kotanin degismesi icin gocmenlik yasalarinin degismesi gerekiyor, henuz gocmenlik yasalari kongrede gorusulmeye baslanmadi...

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@orhancengizk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Bende ara ara ziyaret edenlerdenim (haftada 2-3 kez), kazanamama şok'unu atlatmak zaman alıyor 😞
    Diğer yandan bu ayı saymaz isek 4 ay sonra başvuru tarihi geliyor, yeni bir heyecan, yeni umutlar...
    DV2023 için 55.000 den 85.000 e çıkacak söylentisi vardı, bu konuda bir gelişme varmı? bilgisi olan varmı? yani yasallaştımı bu konu?

Birde katılan herkes de olduğu gibi bende ya çıkarsa umudu ile buradaki hayatımda bazı adımları atmayı erteliyorum (araba değiştirmek yada ev değiştirmek vs gibi)
    bu da ister istemez bu umut uğruna buradaki yaşamımızıda bir şekilde etkiliyor...

Umarım forumda olan hepimize 2023 de greencard çıkar diyerek mesajımı sonlandırıyorum.
    Herkese selamlar..

her çıkmadığında bir şeyi değiştiriyorum tavsiye ederim geçen sene çıkmayınca evi değiştirdim, bu sene arabayı değiştiriyorum böyle böyle hayatta kalıyoruz

• Merhaba arkadaşlar formu gonderdikten sonra gelen mailde sadece başvuru yapan kişiye ait olan evraklarmi gonderiliyor yoksa herkesin evraklarimi. Ona göre evraklari hazirlayacagim

• Dostlar pasaportum hiç yok, pasaport çıkartacağım yeşil mi çıkartmayım bordo mu? babamdan dolayi yeşil çıkartabiliyorum ama ikamet değişince yani green card çıkarda ikamet amerika olursa pasaport düşecektir üstümden.ama yeşil pasaportunda faydası çok bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bariş-Koç-Sahne-Sanatlari senin ailen kaç kişilik ise her bir birey için ayrı ayrı DS260 doldurman gerekiyor. Her doldurduğun kişi için de ayrı ayrı evrak göndereceksin. Bir de burası kaybedenlerin bulunduğu yer aklından bile geçmiyor ama fesatlık yaparmış gibi oluyor burada gelipte bu tür sorular sormak @gariban yazdığı site de sana yardımcı olacaklar.

• Az kaldı az kaldı sıkalım dişimizi coronada hafifliyor rahat olur işlemler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zox yeşil pasaport amerika da işlemiyor. Ondan dolayı amerika dışında başka yerlere gideceksen evet çok avantajlı. Memur olarak 3/1 kıdeme gelenler alır. Fakat sadece amerika düşünüyorsan hiçbir işe yaramıyor. Sana ayrıcalıkta tanımıyor amerika için dediğin gibi kazanıpta daha sonra herkes yeşil pasaportunu geri verdiler. Bu arada forumda sadece vize basamıyoruz geriye kalan tüm soruların cevapları hakkında bilgi sahibiyiz

• @ayvalik10 aklımdan kötü niyetli birşey yok. Ve bu sayfaya 2023 diye girdim kaybedenler diye değil sakina yanlış anlamayın ins herkesin istediği olur

• ⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Evet arkadaşlar ayin 11 inde greencard vizemi almış bulunmaktayım.. 🙂 Umarim şu sıkıntılı günlerde herkes vizesini alıp gider...
    Vede hayallerine kavuşur
    Mülakata çağrılma mailini 6 mayıs günü aldim ve sisteme baktığımda 11 haziran gününe saat 10:00 a randevu verilmisti..
    Hayatim boyunca tüm işlerimi ilkgunden yaptığım için tüm evraklarımı ve tercumelerini 4 5 ay önceden hazırladıgımdan (banka dokumleri haric) herhangi bir belgeyle uğraşmam gerekmedi fakat Fransızcam olmadığı ve İngilizcemde kötü olduğu için bir tercumana ihtiyacım olduğundan ve bu tercuman Türkçe-Fransizca mı Türkçe- ingilizce bilenmi olacak konusu muallakta olduğundan epey bir can sıktı.. Konsolusluga attığım mesajlara dönüş olmadı ve telefonla bit türlü ulaşamayınca Fransızca bilen tercumanla gittim (Pariste Türkçe-ingilizce tercuman bulamadım!!) Tercuman işini hallettikten sonra konsolusluk sitesinden Pariste anlaşmalı oldukları iki doktordan birini seçip 2 hazirana randevu aldım ve doktordan asilarimi kendim olmam gerektiğini öğrenince eczaneden aldığım 5 asidan 3 aşıyı (grip ve kizamik zamanı degilmis) randevuya gitmeden aile doktoruma yaptırıp asi kartımı aldim
    2 haziran günü gelipte doktora gittiğimde ogrendimki röntgen ve kan tahlillerini önceden biz ayarlayıp (onların anlaşmalı oldukları yerler) alıp doktora gidiyormusuz tabi sevgili sekreter hanim bunu belirtmedigi için ogün epey bir surunduk 😞 bir ayağım alçida olunca 😞 Vesselam doktora gitmeden ais ten kaydımı yapıp pasaportumun gelecegi adresi seçtikten sonra 2 haziran günü doktordan sağlık raporumu alıp beklemeye başladım...
    Randevum saat10 daydi ve biz tercumanla saat 9 da konsolusluk kapısında buluştuk ve 9:40 civarı girmek için kapıya gittiğimizde içeriye tercuman alınmadığı söylendi tabi ısrarla sitede alındığına dair açıklama var vb ısrar edince içeriyi arayıp tercümanimla birini konuşturdular ve sonrada artık alınmıyor ama bu seferlik alıyoruz gibi birseyler soylendi ama ben o heyecanla anlamadim açıkçası ama tercumani aldılar:)
    Asansörle yukari çıktığımızda girişte bir tane görevli önce listeden ismimize baktı sonrada Ds260 onay sayfası ve 1 2 belgeyi alıp bizi vezneye yönlendirdi ordan çıktıktan sonra 7 numaralı gişeye gideceğimizi söyledi... Bu arada Türkiyede de daha önce abd mülakatı deneyimim var ve buradaki konsolusluk ortamı bizdekinden çok çok farklı..Güvenlikleri daha rahat icerisi kafeterya gibi gerginlik yok herkes rahat ve yasaklı eşyalari telefon vb güvenliklerin kendisi emanete alıyor. Türkiyedeki konsolusluga girince sanki Pentagon agiriyorsun gibi gergin herkes .. Neyse 330 doları ödedikten sonra 7 numarada beklemeye başladık (Greencard a bakan bölümmüş) önümüzde 3 kişi vardı. Tahminen 40 dk sonra beni çağırdılar guler yüzlü bir kadın çalışan benden birkaç evrak ve pasaportumu istedi bir kaç işlem yaptıktan sonra parmak izlerimi aldı.. burada yaklaşık 20 dk kaldık ve tek takıldığı konu aile nufus k. örneğinde anne kimlik soyadını araması (Ds 260 formunu daha önce actirmistim anne kimzlik s. Düzeltmek icin) daha sonra sağlık raporumu açıp inceledi ve eger vizeyi alırsam Aralık ayının 20 sine kadar Abd ye girmem gerektiğini söyleyip bize oturmamizi daha sonra yandaki gisenin çağıracağını söyledi...
    Sırada beklerken önümüzdeki 50 li yaşlarındaki Fransiz kadın 6. Başvuruda kazandığını daha önceki başvurularının aracı şirketlerin hatası yüzünden hep yanlış olduğunu söyledi ve vizesi onaylaninca sevinçten uçuyordu 🙂 🙂
    Tahminen 25-30 dk sonra ismim okununca gittiğim bölümde 30 35 yaşlarında bir erkek çalışan ve yanında oturan stajyer bir kadınla bana arada stajyer e isi anlatacagini ve bu yüzden arada mikrofonu kapatacağını söyleyip özür diledi neyse biraz bilgisayarla uğraşıp daha sonra sağ elimi kaldırıp tüm bilgilerin doğru olduğu ile ilgili yemin ettirdi ve eğitim sevyemi sordu cevaplayinca universitede en sevdiğim dersin ne olduğu ve aciklamami istedi daha sonra Abd ye gidip gitmediğimi sorunca eski pasaportumu çıkarıp eski vizemi kendisine gösterince çok güzel gibi birseyler söyledi ..Daha sonra bana Fransızca bir kitapçık uzattı tercuman Amerika'daki hakların yaziyor deyince vizeyi aldığımı anladim 🙂 2.sorusu nerde çalışıyorsun oldu cevapladiktan sonra bana askerlik yapıp yapmadığım yaptıysam ne zaman nerde diye sordu bende kendisine askerlik yaptığıma dair belgelerini ve tercumelerini uzattım...Biraz bilgisayarla uğraştıktan sonra tebrikler vizeniz onaylandı ve 1 2 hafta içinde seçtiğiniz adrese yollayacak dedi 🙂 🙂
    Not: 1-Tercumanim faydalı olur biraz ingilizce konuş desede hiç konuşmadım:)
    2- Banka hesaplarıma bıkmadılar evraklar bende kaldı
    3-iki gün sonra vizemin basıldığında dair mail aldım ve 15 inde pasaportumu teslim aldım

Forumda 2021 talihlilerinden ilki vize aldı. 🥰

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE Türkiye den değil ki normal ki sonuçta konsolosluk açılmış tabiki de vize verecek

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE Türkiye den değil ki normal ki sonuçta konsolosluk açılmış tabiki de vize verecek

E olsun. Zorlu bir beklemenin ardından forumdan bir arkadaşımız vizesini aldı. Güzel, sevindirici bir durum. 😊
    Darısı Türkiye'dekilerin başına diyelim.

• ⭐⭐⭐⭐

bugün perşembeymiş günlerden 1 gün kaybım var.

• ⭐⭐⭐⭐

çarşambam nereye gitti arkadaşlar paranormal bir durum yaşadım galiba

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

çarşambam nereye gitti arkadaşlar paranormal bir durum yaşadım galiba

Bir uyanmışsın hop çekilişe katılma zamanı gelmiş 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE galiba böyle böyle sonumuz o olacak 😃 resmen gün yiyom 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |