Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. GreenCard 2022 kazandım. Florida'da 2 yıllık İç Mimarlık (Interior Design) okumak istiyorum. 2 yıllık okumak istememin sebebi çok daha ucuz olduğu için. Okul bitince yani 2 yıl sonunda iç mimar olarak çalışabilir miyim? İlla 4 yıllık üniversitelere mi gitmem gerekiyor? İş bulma konusunda ne gibi dezavantajlar yaşarım?

• Merhaba. Ben amerikada ic mimarlik/dekorasyon tarzi is yapmak istiyorum Turkiyede alakasiz bir bolum okudum orada egitimi sifirdan alacagim yani. Bunun icin universite olarak okumam sart mi yani 1 yillik/2 yillik sertifika programlari da is bulabilmeme olanak saglar mi? Yeterli olur mu? Bilen birileri yardimci olursa cok sevinirim 🙂

• @DewRM @penyeztancot merhaba, her eyaletin koşulları genel olarak farklı iç mimarlık yapmak için. Florida eyaleti lisans şart koşuyor. Bazı başka eyaletler de şart koşuyor internetten öğrenebilirsiniz hangi eyaletlerin şart koştuğunu.

NCIDQ denen bu lisansı almak için üç bölümden oluşan bir lisans sınavını geçmek gerekiyor. Bu sınav baya zorlu ve pahalı ama legal olarak kendinize iç mimar diyip florida eyaletinde iç mimar olarak çalışmak için bu lisansa sahip olmanız gerekiyor. Sınava girebilmek için faklı ön koşullar mevcut. 4 yıllık üniversitenin mimarlık veya iç mimarlık bölümlerini bitirip 2 tam yıl NCDIQ sertifikası olan bir iç mimarın gözetimi altında tam zamanlı çalışmak, veya 2 yıllık yüksekokul bitirip 3 yıl NCDIQ sertifikası olan bir iç mimarın gözetimi altında tam zamanlı çalışmak bu sınava girme hakkı kazanmanın yollarından ikisi. Ayrıntılı bilgi için su siteye bakabilirsiniz: https://www.cidq.org/paths

Benzer Başlıklar

• 27
  • 2
  • 15
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |