Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hocam formda hala ogrenci olan secenekte var ama 2 til sigortali calismamis parca parca yani o herhalde bize olmayacak diplomayi bekleyecez sira erken gelirse bizim icin kotu olur cunku subatta falan mezun olabilecek kanaatimce. 3 sinavdan gecmese muaf olur ve diplomaya hak kazanir hala ogrenci yazsak daha mi iyi olur acaba

• Bide hocam eski sigortali islerini yazmasak sorun olurmu mulakatta acaba

• Yasaklı

@yilmaz basvuru yaparken ne yazdınız, lise mezunu mu?parça parça çalıştığı işleri yazmasan bir şey olamaz."hatırlamıyorum" diyorsunuz zaten.halen öğrenciyse o şıkkı işaretle.sonra duzeltirsiniz.

• Evet hocam lise mezunu yazdim

• Yani hala ogrenci yazacam degilmi hocam

• Yasaklı

@yilmaz ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

Yani hala ogrenci yazacam degilmi hocam

halen öğrenci yazınız garanti olsun.meslek uygunluğunu da liste var ordan kontrol edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir sorum daha olacak liseyi suan aciktan okuyor kredileri toplamis sadece 3 dersi var zorunlu olarak ocak veya subatta bitecek insallah diplomayi alacak ds260 a hala ogrencimi yazayim yoksa mezun mu

DS260 ile ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

Mezun olmamis biri icin, mezun diye yazmamalisiniz. Bu formu doldurdugunuz gun bilgileriniz ne ise, formdaki sorulari ona gore doldurmalisiniz.

• Hello everyone! Please can you help with one question? The reason Im writing is somehow related to Turkey. I studied in Northern Cyprus ( Kuzey Kibris ) which is unrecognizable country in the world, except for Turkey. So the queston is how do I fill the DS260 form regarding Northern Cyprus ?? Maybe someone had such experience or case as mine . I dont know which country from diven list should I choose , either Cyprus or Turkey, in order to fill it in a correct way?? Lutfen help me guys, thx

• Yasaklı

@marcha hi, According to my opinion you should write Just cyprus instead north ıf you studied more than 1 year in there.

• Arkadaslar cok acil bilen varsa yazssin KCC. Case number nedir sona geldim istedi vaka numarami yazdim kabul etmedi

• @yilmaz bey ilk olarak şunu sormalıyız kazanan siz misiniz yoksa eşiniz mi? eğer kazanan siz iseniz eşinizin bilgilerini şuan ki mevcut şekilde girebilirsiniz mülakat öncesi düzeltme yaparsınız fakat kazanan eşiniz ise eşinizin biran önce lise diplomasını alması gerekir bu konuda size tavsiyem eğer eşinizin sadece 3 dersi kaldı ise yaz aylarında bütünleme sınavları yapılıyor bu konuda aöl bürolarından bilgi alabilirsiniz, bütünleme sınavlarına katılabilme hakkı varsa ve sınavlara girip bu üç dersi verebilirse diploma alma tarihinizi daha erkene almış olursunuz, eğer bütünlemeye giremeyecek iseniz case numarınızdan yola çıkarak submit etmenizi tavsiye ederim yani düşük bir numaranız varsa ve mülakatınızın eşiniz diploma alabileceği tarihten önce geleceğini tahmin ediyorsanız diplomanızı aldıktan sonra submit edersiniz ve böylelikle mülakatınız bir müddet ertelemiş olursunuz, mülakata girdiğinizde lise diploması engeline takılmamış olursunuz, aklınıza takılan başka birşey varsa seve seve yardımcı olmaya çalışırım, saygılarımla

• Esime cikti ama ben yanlislikla esimin ds 260 formunu bitirip gonderdim herhalde tekrar duzeltme yapamayacam degilmi eylul ayinda kayit yapip oyle sinavlara girmesi gerekiyormus

• Onune barkod kadlu confirme numarali bir sayfa cikti herhalde gonderdim ben normalde daha sonra gondermeyi dusunuyordum simdi sira benim ds 260 formumda onuda doldurmam gerekiyor

• Selamlar, DS260 formuyla ilgili bir sorum olacak siz tecrübeli arkadaşlara:)

Work/Education/Training ana başlığı altında okul ile ilgili bilgileri eklerken (okul adı vs) hangi sıra ile sisteme eklemeliyim? ben günümüze en yakından geçmişe doğru olacak şekilde ekledim doğru mudur? (ilk master yaptığım okul bilgilerini, sonra lisans okul bilgilerimi en son da lise okul bilgilerimi ekledim)

İkinci soru olarak da lisansda çift anadal programı yaptım inşaat mühendisliği ve çevre mühendisliği olarak. Bu 2'sini de ekleyeyim mi yoksa bu bölümlerden en son diplomayı aldığım inşaat mühendisliğini eklemem yeterli olur mu? Bu sorularda eksik giriş yapmak çok kritik midir elenmeye neden olur mu?

• Yasaklı

@grkmtpc ,work/education/trainin kısmını doğru yapmışsınız.lisans kısmında iki üniversiteyi ekleseniz de olur,birini yazsanız da olur.yeter ki üniversite mezunu olduğunuz ispat edilebilsin.

• Arkadaslar kendi formumu dolduruyorum ama adreslerde hep hata veriyor her adres arasinda 1 yil ve daha fazla sure var adresleri yazmiyorum yine hata veriyor 3 saattir ugrasiyorum lutfen bilen varsa yardim etsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar kendi formumu dolduruyorum ama adreslerde hep hata veriyor her adres arasinda 1 yil ve daha fazla sure var adresleri yazmiyorum yine hata veriyor 3 saattir ugrasiyorum lutfen bilen varsa yardim etsin

Ds260 formuyla ilgili sorulari su konuda sormaniz gerekiyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• Yasaklı

(21 subat 2007-15 temmuz 2011), ( 15 temmuz 2011-10 ocak 2013),(10 ocak 2013- 8 nisan 2014),(8 nisan 2014-1 mart 2016), (1 mart 2016-10 mayıs 2017), (10 mayıs 2017-12 haziran 2018) ,bu sekilde "günler hariç" yazılan adresleri ds260 formu doldurulurken kabul edilmıyor,hata veriyor!!!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@başkan ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

(21 subat 2007-15 temmuz 2011), ( 15 temmuz 2011-10 ocak 2013),(10 ocak 2013- 8 nisan 2014),(8 nisan 2014-1 mart 2016), (1 mart 2016-10 mayıs 2017), (10 mayıs 2017-12 haziran 2018) ,bu sekilde "günler hariç" yazılan adresleri ds260 formu doldurulurken kabul edilmıyor,hata veriyor!!!!

Formu dolduran kisi 27 yasindan buyukse hata verme nedeni buyuk ihtimalle 16 yasindan sonraki butun adresleri icermiyor olmasi. Basvuran kisi 16 yasina girdigi gunden itibaren (ya da daha oncesinden itibaren) butun adresleri yazmali.

• @crazycells ama formun icinde gun yok sadece ay ve yil var onu unutmamak lazim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |