Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Selam Malkoç Ömer.. Benim size içinde uber de barındıran farklı bir sorum var. ABD de yatırımcı vizesi ile bir Seyahat acentası+acentaya bağlı Uber şirketi açmayı düşünüyorum. Bu konudaki fikirlerinizi alabilir miyim böyle bir şirket 2 ya da 3 ortaklı ne kadara mal olur araç+ şoför olarak ve bir ofis gerekli izinler vs... Bu vize muhtemelen E2 olacak bu durumda ailemiz de bizimle birlikte gelebilir ve çocuklarımız ABD devlet okullarında okuyabilir mi? Teşekkür ederim

• @mehmett Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Lyft yapan arkadaslara bir sorum olacak.
    Mil basina en fazla ve en az ne kadar kazaniyorsunuz?
    Hangi saatlerde daha cok musteri buluyorsunuz?
    Arac model yili minimum ne olmali ?

Simdiden tesekkurler.

Bu sorularin cevabini kendim deneyimleyerek buldum 🙂
    Lyft, mil basina her zaman 1 dolardan az veriyor. Ornek verecek olursak 28 mile 24 dolar, 16 mile 13 dolar, 11 mile 10 dolar vermis. Eger uzerine tip alirsaniz ne ala. Aslinda rakamlar fena degil, fakat uzun bir mesafe gittiginiz zaman ve geri bos donerseniz o zaman mil basina kazanc orani azaliyor.
    Musteri bulmanin en kolay yolu havaalani yonune destination vermek, bu durumda havaalanina gidecek olanlari size yonlendiriyor. Tabi gunun her saati olmayabilir. Ben sabah 4 am de actigim zaman 2 dk icinde musteri buldum ve 30 mil uzaktaki havaalanina goturdum. Havaalaninda Lyft ve Uber icin ayrilmis bekleme alaninda siraya giriyorsunuz ve gelen yolculardan birini alip artik sansiniza downtown yada uzak bir noktaya goturuyorsunuz. Bunun disinda Cuma ve Cumartesi geceleri de musteri bulmak kolay. Fakat ben henuz gece calismadim.
    Indiana da 2004 model bir arac ile Lyft yapilabiliyor. Benim aracim 2007 Toyota Camry. Verdigim bilgiler Indiana eyaleti icin tecrube ettigim bilgilerdir. Baska eyaletlerde farkli oranlar olabilir. Rideshare yapmanin hoslanmadigim kismi genelde highway de arac kullaniyorsunuz, bu da yorucu olabiliyor. Food delivery isinde ise sehir icinde arac kullaniyorsunuz ve daha az stresli ve yorucu. Sonuc olarak aksam 5 PM-8 PM arasi food delivery isini tercih ederim.

• ⭐⭐

@Malkoç-Ömer Selam Bir konu hakkında fikrinizi öğrenmek istiyorum. Fort lauderdale de evi havalanına yakın bir yerde tutmayı planlıyoruz ki eşim lyft yaptığında iş potansiyeli olsun . ne dersiniz ? birde bu bölgede (fort lauderdale) lyft yapanların haftalık kazancı 1500$ ortalamasında görünüyor, check edebileceğimiz herhangi bir site varmı? Teşekkürler

• @hockeyumpire2
    Youtube da kanalı olan iboabd o bölgede yaşıyor. kendisi nadir de olsa uber - lyft de yapıyor bildiğim kadarı ile. kendisine ulaşabilirseniz bilgi alabilirsiniz.

• Arkadaslar Uber ve ozellikle Lyft hakkinda detayli bilgi verebilcek yakin zamanda tecrube etmis kimse yokmudur?
    Benim en cok merak ettigim yeni alinmis ve 1 yili doldurmamis ehliyeti uber ve lyft kabul ediyormu? yakin zamanda basvurup kabul gormus veya ret yemis kimler var aramizda. detayli sekilde anlatip yardimci olabilirlerse sevinirim.

tesekkurler.

• ⭐⭐

@smesut onlar miami taraflarında sanırım.

• @Gkhn-CLKKN eyalete göre değişiyor. Genel mantık rekabete sonradan giren Lyft eksik kaldığını düşündüğü yerlerde 1 yıl şartının aramıyor. Ama başabaş ya da önde olduğu eyaletlerde 1 yıl şartını istiyor. Gideceğiniz bölgeye göre değişir sanırım.

• @caglaror anladim. Peki o zaman CA hakkinda bilginiz varmidir?

• Bay Area'da Lyft sıfır ehliyeti kabul etmiş.

• @caglaror anladim. Cok tesukker ederim. Artik sansimizi denicez.

• @smesut Ayrıca ibo Abd'nin videosundaki bilgileri göre WAT ile gidip SSN alan birisi bile Uber&Lyft yapabilir diyor. 1 yıl şartı yok olarak algıladım, Florida'da.

• @hockeyumpire2
    bugünkü videoda Fort lauderdale de olduklarını söylemişlerdi .

video linki ;

• Houston da lyft kontenjan vermedi bana.

Uber 1 yıllık ehliyet olmadığı için onaylamadı baştan ama garip bir şekilde 2 gün önce onayladı 11aylik olmasına rağmen...

Dün akşam denemek için açtım yazılımı ve bir kaç saat denedim...

Şansıma konser çıkışı denk geldi. Genelde kısa mesafe... Polis yolları kapatmış falan... 1.5 saatim boşa gitti neredeyse. buna rağmen 65 dolar civarı bir şeyler kalmış. Makul bir bölge bulunursa daha iyi verim alınabilir cuma cumartesi ve Pazar akşamları.

Arabaya binenler baya bir şaşırdı ama 🙂 bende ki diğer arabalar uygun olmadığı için Mercedes ML550 ile yaptım. Manyak bu demişlerdir 8 silindir araba ile uber ki yapılır diye 🙂

Uber için araç belirleyip haftanin bir kaç günü ek olarak yapmak mantıklı. Hakeza delivery tarzı işlerde düşünülebilir... Ek gelir ciddi bir şekilde arttırır hayat standartlarını burada...

500 dolar ek kazandığınız düşünün...

Ayda 500 dolar takistle lease edemeyeceğimiz lüks araç yok neredeyse...

Yasa 50) dolar fazla mortgage verdigiginizde inanılmaz bir eve tasinabilirsiniz...

Yada atın kenara TR de dolar iyi para ediyor diyorlar... 🙂

• Nj de ki lyft durumu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı peki

• ⭐⭐

@smesut o kadar kısık sesli ki videolar kaçırmışım demekki sağolun.

• @hockeyumpire2 fort lauderdale tarafinda hollywood da oturuyorum ben ve tek isim lyft soforlugu. ocak ayindan bu yana bu isi yapiyorum ve haftada 1500 imkansiz diyebilirim size. gunluk 8-10 saatlik calisma ortalamasi ile haftalik max 1000-1100 toplayabilir ancak

• @semavi lyft kontenjan vermedi derken ne demek istediniz ?

• @gkhn-clkkn uber kesinlikle kabul etmiyor yeni ehliyetleri. lyft basta kabul etmiyor destek kismeyla irtibata gecilirse yuksek ihtimalle onaylaniyor basvuru.

• ⭐⭐

@fbazer haftanın kaç günü çalısıyorsunuz? İşinizden Memnun musunuz?

• @fbazer cok tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |