Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selamlar. Bana da bu yıl ilk denemem de çıktı 5 yıldır müzik öğretmeniyim doğu görevindeyim bu yıl. Youtube da gördükçe çok imrendim şansıma çıktı 9xx sıralamam eğer vize alabilirsem 1 yıl memuriyetimi donduracağım. Orada hiç kimseyi tanımıyorum ne yapabilirim bilmiyorum aşırı heyecanlıyım. Herkese başarılar dilerim . Henuz ds260 dolduramadm pasaportum süresi bitmiş. Bilmem gereken birşeyler varsa beni aydınlatırsanız mutlu olurum. Saygılarımla.

• Merhaba arkadaşlar herkese:) benim sorum ds-260 ile ilgili. Üstünden çoookk uzun zaman geçtiği ve eski evraklarımı bulamadığım için lise başlangıç-bitiş tarih ve mezuniyet notumu hatırlamıyorum:) lisans ve yüksek lisans belgelerinde sorun yok, o bilgiler var. Lise ile bilgiler önemli mi? Tahmini bir şey yazsam olur mu yoksa lisans falan dururken lise diploması da isterler mi ki yahu:) diğer sorum da geçmiş adresler ile ilgili. Bu adresler ikametin resmi olarak olduğu adresler mi olmak zorunda? Mesela ben istanbul'da okurken ikametgahımı hiç aldırmayıp babamın evinden sağda solda kalıyordum. O iş nasıl olacak:)
    Teşekkürler
    Dosya Numarasi: 2022EU16XXX
    DS-260 Gonderimi:........

• @Omer-Dereli-0, içinde söyledi: DV2022 Sonuç Odası

@yanutsu benim 1xxx iki hafta içinde doldurmam mı gerekiyor acaba ?

yok hocam 2 hafta süreyi örnek verdim. Acele etmeden araştıra araştıra doldurun diye. Zaten su aralar sistemsel problem var ds260 doldururken hata alınıyor. önümüzdeki haftalarda iyice araştırıp öyle doldurun derim.

• @Ahmet-Kölüş, içinde söyledi: DV2022 Sonuç Odası

ocam benim CN 900 küsürde haftaya doldurayım diyorum. Ankara başlarsa sizce ilk ay ekimde çağrılır mıyım. Kasıma atar mı. Birde dostum benim ve eşimin anne babalarının doğum yerini ne yazacağız. Eski kimliklerde sıkıntı yokta yenilerde yazmıyor doğum yeri

eski kimlik bilgilerine edevletten ulaşılıyor diye biliyorum. Ülkemizdeki korona vaka sayıları ve konsoloslukların çalışmaya tam zamanlı başlamasına bağlı size ne zaman sıra geleceği. 2020 ve 2021 yılında cıkanlar için greencard alamayanlar varmış. 2021 hiç alamamış galiba. bu durumla da karşılaşabiliriz. Ama bizim için umut daha fazla.

• ⭐⭐

Tum kazanan arkadaslari tebrik ederim. Tum sureclerde herkese bol sans

• Merhaba herkese, DS260 formunu doldurmaya çalışıyorum. Adres kısmında takıldım. Ben zonguldakta doğdum ve büyüdüm. Üniversite yüksek lisans eğitimlerimi İstanbulda tamamladım. Fakat okurken ikametgahımı istanbula aldırmadım. 3 yıl yurtta 1 yıl evde kalmıştım. Sizce doldururken bu adresleri de belirtmeli miyim? Sonuçta İstanbulda okuduğum belli. Aynı zamanlarda resmi kayıtlarda zonguldakta kalmış olduğumu mu yoksa gerçekte yaşamış olduğum yerleri mi belirtmeliyim?

• @AykutCEGIN bende memurum doğudan bu sene geldim. Bende 1 yıl ücretsize çıkacağım. Hayırlısı olsun tüm kazananlara. Bu arada benimde ilk başvuru ve CN 9XX 😃

• @Ahmet-Kölüş Merhaba ahmet bey nasılsınız 🙂 çok sevindim sizde öğretmen falan mısınız.

• Herkese merhabalar, 2007-2016 seneleri arasinda ABD'de yasamis (ogrencilik ve ardindan calisan olarak) ve son 8 sene boyunca duzenli olarak green card'a basvurmus biri olarak bu sene talihlilerden birisi de ben oldum. Henuz ds-260 formuna erisemiyorum hep hata veriyor bilgileri girince sanirim sistemsel bir hatadan kaynakli. Merak ettigim 2 şey var.

1- Ben son 2 senedir Malezya'da yaşıyorum buradaki ABD konsoloslugunda vize gorusmesine gidebilmem mumkun mudur?
    2- Nişanlımla Eylül ayında evlenmeyi planlıyorduk fakat şimdi bu sürece dahil olabilmesi adına bu ay içerisinde evlenip DS-260 formunu o şekilde göndersem bir sorun çıkar mı sonuçlar açıklandıktan hemen sonra evlenip eşimi de belgelere eklemekten dolayı?

son olarak bütün talihlileri tebrik eder, eğer los angeles hakkında bilgi almak isteyen olursa 9 sene yaşamış biri olarak yardımcı olmaya çalışırım.

• @goldenhill mozilla deneyin ya da telefonun internetini bilgisayara bağlayıp o şekilde deneyin bende böyle hallettim. Veya tarayıcı geçmişinizi silin tekrar girmeye çalışın , zor da olsa bende hallettim sistemsel bir sorun var galiba

• @Damla-Aslan Bende adres kısmında çok takıldım sorduğumda yazmakta fayda olduğu söylendi , 2 sene evde kalmıştım ikametgahda almadım sizin gibi ama yinede formda belirttim.

• @Can-Çağdaş-Yeşiloğlu sağolun hallettik hocam. 🙂

• merhaba dv-2022 çıktı bana pasaportum seneye martta bitiyor. Mülakattan önce de en az 6 ay süresi olması gerekiyormuş. Sizce ne yapmalıyım. Şu an elimde olanla ds 260 formunu yollayıp göndermeli miyim? Böyle yaparsam güncelleme şansım var mı ? Yoksa pasaport süresini uzakttıktan sonra mı ds 260 formunu göndermeliyim. Şu an da Türkiye de yasak olduğu için 15 20 sürer yeni pasaportu almam. Ds 260 formunu da çok geç yollamayın diyorlar ne önerirsiniz bana ?

• dv 2022 talihlilerindenim önümüzdeki sene mart ayına kadar pasaportumun süresi var. Mülakattan önce 6 süresi olması gerekiyormuş. Sizce pasaportumun süresini uzatıp mı ds 260 formunu yollamalıyım . Pasaportumun yenilenmesi 15 20 gün alabilir yasaklardan dolayı ds 260 formunu da bir an önce doldurun diyorlar bir sıkıntı olur mu ?

• ⭐⭐ Yasaklı

Elinde olanla doldurup gönder bir an önce ds 260 ı gönder süresi bitince yenisini alırsın

• Merhabalar, benimde ikinci başvurumda çıktı, 24 binlerdeyim. Bir yandan sevindim bir yandan da sıra gelmemesinden korkuyorum, bakalım neler olacak.
    Çıkanlara da henüz çıkmayanlara da bol şanslar dilerim, umarım her şey gönlümüzce ve rahatlıkla ilerler.

• Bana da 3. Denememde çıktı. Case #13xxx şu son 2 senedeki COVID sebebiyle sıra bana gelir mi hiç bilmiyorum 😞 o yüzden çok da heves yapamadım.

Çıkan herkese tebrikler 🍀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goldenhill, içinde söyledi: DV2022 Sonuç Odası

@crazycells Merhaba hocam,isminizi çok duydum forumda, baya yardımcı olmuşsunuz arkadaşlara.Yeşil Kart konusunda daha çok acemiyim. Nerdeyse 2 gündür işlemleri yanlış yapma ya da bir sıkıntı çıkar korkusuyla tam sevinemiyorum 🙂 Sizden Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Şuan ds-260 formunu dolduramıyorum.Özel bir kanal vasıtasıyla birebir konuşma şansımız var mı? Aklımda milyon soru var.Bu arada Aralık ayının başlarında Turist vizesi için başvuru yapmıştım,yani Aralık ayında vize görüşmem de var,nasıl bir yol izlemeliyim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Maalesef ozelden sorulara cevap vermiyorum 🙂 size tavsiyem yavas yavas forumu okuyup su baslikta aklinizdaki tum sorulari sormaniz yonunde:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfklkn34, içinde söyledi: DV2022 Sonuç Odası

Merhaba arkadaşlar herkese:) benim sorum ds-260 ile ilgili. Üstünden çoookk uzun zaman geçtiği ve eski evraklarımı bulamadığım için lise başlangıç-bitiş tarih ve mezuniyet notumu hatırlamıyorum:) lisans ve yüksek lisans belgelerinde sorun yok, o bilgiler var. Lise ile bilgiler önemli mi? Tahmini bir şey yazsam olur mu yoksa lisans falan dururken lise diploması da isterler mi ki yahu:) diğer sorum da geçmiş adresler ile ilgili. Bu adresler ikametin resmi olarak olduğu adresler mi olmak zorunda? Mesela ben istanbul'da okurken ikametgahımı hiç aldırmayıp babamın evinden sağda solda kalıyordum. O iş nasıl olacak:)
    Teşekkürler
    Dosya Numarasi: 2022EU16XXX
    DS-260 Gonderimi:........

sorularinizi su baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guybrush, içinde söyledi: DV2022 Sonuç Odası

Herkese merhabalar, 2007-2016 seneleri arasinda ABD'de yasamis (ogrencilik ve ardindan calisan olarak) ve son 8 sene boyunca duzenli olarak green card'a basvurmus biri olarak bu sene talihlilerden birisi de ben oldum. Henuz ds-260 formuna erisemiyorum hep hata veriyor bilgileri girince sanirim sistemsel bir hatadan kaynakli. Merak ettigim 2 şey var.

1- Ben son 2 senedir Malezya'da yaşıyorum buradaki ABD konsoloslugunda vize gorusmesine gidebilmem mumkun mudur?
    2- Nişanlımla Eylül ayında evlenmeyi planlıyorduk fakat şimdi bu sürece dahil olabilmesi adına bu ay içerisinde evlenip DS-260 formunu o şekilde göndersem bir sorun çıkar mı sonuçlar açıklandıktan hemen sonra evlenip eşimi de belgelere eklemekten dolayı?

son olarak bütün talihlileri tebrik eder, eğer los angeles hakkında bilgi almak isteyen olursa 9 sene yaşamış biri olarak yardımcı olmaya çalışırım.

sorularinizi su baslikta sormalisiniz:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

72

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |