Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Deep-Blue-78 40 yaşındayım son beş senedir nasıl gidebilirimi düşünüyorum çünkü umut etmeyi bıraktım

• @abrakadabra evet 20 li yaşlar gitti belki ama daha önce bir yorumda da yazdım 50 yaşında gc kazanıp Türkiyede'ki şirketini kapatıp Teksas'a yerleşen bir abimiz var. Hatta foruma da üye. Yaş falan ne olursa olsun. Hani bir atasözümüz var ya "zararın neresinden dönersen kardır" diye. Biz şimdi bunun hesabındayız işte

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Joey, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ramazan vaaay @ibrahimasar abim kazandı mı? çok iyii

Kazandım ama gitsem mi bilemiyorum. Korona çok şey yaa...
    Yok olm kazanamadım. Bir yıl daha kürek çekicez

O değilde geçen sene kazanana bu sene de çıkmış... kimsenin şansında gözüm yok da yahu bu kadarda olmaz diyor insan... helal olsun ne diyelim...

• ⭐⭐

@nevzatyildizz Planım o yönde f1 ile başlayıp şansımı denemek istiyorum ama birikimimi de har çur etme korkumda var 🙂 19 k - 20k hali hazırda mevcut ama yalan olsun istemiyorum

• .,.,.,.,

• ⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ramazan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz yaş 25 muhasebe ve vergi uygulamaları mezunuyum ama 5 yıldır bir şirkette yazılım alanında çalışıyorum yazılım üzerine birçok sertifika üstün başarı belgem mevcut

IT alanında bir master ile Amerika'da çok güzel işler yapabilecek bir cv ve arkadaşların dediği gibi yaşlarımız yakın ve çok güzel yaşlar 🙂

Şubat ayında ben de IT yüksek lisansını bitirdim. Pandemi sağ olsun uzaktan olunca, tabi her şey de uzaktan oldu 🙂 Biraz geliştirmeye çalışıyorum kendimi programlamada çünkü alanım dışıydı bitirdiğim bu bölüm. Hiç olmazsa bu alanda kendimi hazır hissettiğim anda gideceğim ben de hb1 ile.

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@abrakadabra aynısını ben söyledim 🙂 Keşke o yaşa dönebilsem. Erken yaşta farkındalık çok önemli. Dönemin şartları itibariyle acilen işe girip sözde kariyer oluşturmaya başladık ama geri dönüp bakınca kumda kulaç atmışım sadece.

Maalesef aynen öyle. Geriye dönüp bakıyorum ne var elde diye, hiçbir şey. Çocuğuma iyi bir geleceği nasıl sunayım ki şimdi ben bu ülkede? 2 gün önce anaokulunu aradım Eylül'de başlatırız belki diye. 12.000₺ para istiyorlar. 12 bin birim para ile Amerika'daki yapabileceklerini hayal et sadece yeter. Maalesef adil bir dünyada yaşamıyoruz.

1. sınıfa gidecek olan kuzenim Uğur Koleji'nin bursluluk sınavına girdi ve %60 burs kazandı. Okulun %60 burslu fiyatı 17000 tl. Normal fiyatı 42.500 tl yapıyor ve bu okul Trabzon'da öyle İstanbul gibi bir şehirde değil ki olsa da orası için bile çok pahalı bir fiyat. İnsanların yarısından çoğu asgari ücretle açlık sınırının altında yaşadığı bir ülkede bir okulun fiyatına bakar mısın
  • ⭐⭐

@emreypc Aramıza hoş geldiniz bol şanslar

• ⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@abrakadabra aynısını ben söyledim 🙂 Keşke o yaşa dönebilsem. Erken yaşta farkındalık çok önemli. Dönemin şartları itibariyle acilen işe girip sözde kariyer oluşturmaya başladık ama geri dönüp bakınca kumda kulaç atmışım sadece.

Maalesef aynen öyle. Geriye dönüp bakıyorum ne var elde diye, hiçbir şey. Çocuğuma iyi bir geleceği nasıl sunayım ki şimdi ben bu ülkede? 2 gün önce anaokulunu aradım Eylül'de başlatırız belki diye. 12.000₺ para istiyorlar. 12 bin birim para ile Amerika'daki yapabileceklerini hayal et sadece yeter. Maalesef adil bir dünyada yaşamıyoruz.

1. sınıfa gidecek olan kuzenim Uğur Koleji'nin bursluluk sınavına girdi ve %60 burs kazandı. Okulun %60 burslu fiyatı 17000 tl. Normal fiyatı 42.500 tl yapıyor ve bu okul Trabzon'da öyle İstanbul gibi bir şehirde değil ki olsa da orası için bile çok pahalı bir fiyat. İnsanların yarısından çoğu asgari ücretle açlık sınırının altında yaşadığı bir ülkede bir okulun fiyatına bakar mısın

Maalesef adil bir dünyada yaşamıyoruz

• @abrakadabra Coğrafya kaderdir sözünü ülkenin girişine yazmamız gerekiyor.

• @Ramazan Hoşbuldum 🙂

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Deep-Blue-78 Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum. Ama şöyle de bir durum var ki artık ülkemizde her şey o kadar kötü durumda ki neredeyse bütün gençler bu durumların farkında. Benim yaşıtlarım ülkelerinin başbakanlarını, bakanlarını tanımazken biz bütün bakanları, vekilleri, parti sözcülerini tanıyoruz. Her gün bir olaylar oluyor o olayları takip ediyoruz, doları, altını faizi takip ediyoruz ama aslında ülke şartları bizi bunları yapmaya zorluyor.

Ne yazıkki gençlerimizin pek birşeyin farkında olduğunu düşünmüyorum. Instagramda trend olmak için türlü şaklabanlıklar yapmak yerine oturup benim hayatım nereye gidiyor ben ne olacağım diye düşünseler, sizin gibi benzer projelerinden bahsederlerdi bu mecralarda. Özetle gidiş hat ciddi anlamda kötü ve aklı selim arkadaşlarımızın başka coğrafyalarda kendilerine daha medeni bir yaşam arayışlarını sonuna kadar destekliyorum. 10 yaşındaki kızımın asla bu ülkede büyümesine müsaade etmeyeceğim

• ⭐⭐⭐

@Ali-Ege-Can-0 Herkes gidecek sen ben @tolgasatir kalacaz burda bak 🙂

Öyle gözüküyo 😁😁 gidenler olsunda en kötü turist vizesi alır ziyaret ederiz çalacak kapımız olur 😁

• @Deep-Blue-78, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Deep-Blue-78 Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum. Ama şöyle de bir durum var ki artık ülkemizde her şey o kadar kötü durumda ki neredeyse bütün gençler bu durumların farkında. Benim yaşıtlarım ülkelerinin başbakanlarını, bakanlarını tanımazken biz bütün bakanları, vekilleri, parti sözcülerini tanıyoruz. Her gün bir olaylar oluyor o olayları takip ediyoruz, doları, altını faizi takip ediyoruz ama aslında ülke şartları bizi bunları yapmaya zorluyor.

Ne yazıkki gençlerimizin pek birşeyin farkında olduğunu düşünmüyorum. Instagramda trend olmak için türlü şaklabanlıklar yapmak yerine oturup benim hayatım nereye gidiyor ben ne olacağım diye düşünseler, sizin gibi benzer projelerinden bahsederlerdi bu mecralarda. Özetle gidiş hat ciddi anlamda kötü ve aklı selim arkadaşlarımızın başka coğrafyalarda kendilerine daha medeni bir yaşam arayışlarını sonuna kadar destekliyorum. 10 yaşındaki kızımın asla bu ülkede büyümesine müsaade etmeyeceğim

Öyle bir kesim de var tabiki hatta azımsanamayacak bir kesim ancak her şeyin farkında olan bir kesim de var ki o hiç azımsanamayacak bir kesim. Ülkemiz biz farkına varalım diye elinden geleni yapıyor zaten adamlar bizim için daha ne yapabilirler 🙂 Ben de henüz ilkokul ve ortaokul çağındaki kuzenlerim için aynısını söylüyorum, şimdiden yurtdışına en kolay gidebilecekleri şekilde eğitimlerini alsınlar, bölümlerini seçsinler, burada kalmayı akıllarından bile geçirmesinler.

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra Bence bu iş sadece greencarda başvurmakla olmaz. Dediğin gibi gitmek isteyen insan azmedecek, çabalayacak, bir şeyler yapacak. Defalarca yazdım tek yol greencard olarak bakan bir insanın kazanma olasılığı sadece %2.

Ya şöyle bir durum var, E2 falan ciddi paralar istiyor, birde evli cocuklu olunca emin olun her kapıyı tırmalayamıyorsunuz hele ki eşiniz çokta gönüllü değilse o yüzden benim tek umudum gc gibi belki iu e ticaretten yürüyebilirsem E2 ye yürürüm onun dışında zor

• @Ramazan paralı olma mevzusu daha önce konuşulmuştu ve çekilişin seyrini değiştireceği yönünde bir çok farklı yorum vardı ancak ABD hükümeti dv çekilişlerinde o kadar rastgele seçim yapıyor ki ilk kez başvuran'a çıkıyor 7 yıldır başvuran'a çıkmıyor, geçen sene başvurup bu sene de başvuran'a gidiyor bir daha çıkıyor, master'lı adama çıkmıyor spor olsun diye başvurup asla gitmeyecek adama çıkıyor. Hal böyle olunca çekilişe şart ya da ücret gelmeli diye düşünüyor insan

• Önümüzdeki yil için kota artar mı sizce ? 80.000 dedikoduları var ama ortada halen somut bir adım yok ?

• @depresif, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Deep-Blue-78 40 yaşındayım son beş senedir nasıl gidebilirimi düşünüyorum çünkü umut etmeyi bıraktım

Benzer durumdayız, umudunuzu yitimeyin. Ben işimi büyütüp E2 ile gitmeyi planlıyorum en kötü durumda. 2 3 yılımı alabilir ama en azından her geçen gün hayalime yaklaşabildiğimi düşünmek içimi rahatlatıyor. Bütün vize türlerine bakın, şartlarınıza uyan, gözünüze kestirdiğiniz biri olursa gereklerini sağlamak için bugünden başlayın hala vaktimiz var.

• @tolgasatir Abi sen de en kötü kazandığın dolarlarla ev alana vatandaşlık veren Avrupa ülkelerinden birinden vatandaşlık alırsın 🙂 Amazon işini ben de çok araştırdım, inceledim ancak yardım almadan olmuyor maalesef ve paket fiyatları benim şuan için ona ayırabileceğim bütçeden çok fazla. Umarım bu konuda çok daha iyi yerlere gelirsin bol kazançlar elde edersin.

• ⭐⭐⭐

@Deep-Blue-78, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@abrakadabra Bence bu iş sadece greencarda başvurmakla olmaz. Dediğin gibi gitmek isteyen insan azmedecek, çabalayacak, bir şeyler yapacak. Defalarca yazdım tek yol greencard olarak bakan bir insanın kazanma olasılığı sadece %2.

Aynen öyle. Diğer yollar da kolay değil evet, ama isteyen herkesin başarabileceği kesin. Ben açıkçası evli olduğum ve 1 küçük çocuğum olduğu için, en kestirme yol bu diye başvuruyorum. Öyle veya böyle bir gün herkes istediğine kavuşacak, eminim.

Sabah bir başlıkta yazdım aynısını. Ben 23 yaşında bekar biriyim, çoluğum çocuğum yok. Yaşı ilerlemiş ya da evli, çoluk çocuklu insanların greencard dışında farklı maceralara atılmaktan çekinmelerini kesinlikle anlayabiliyorum ve hak veriyorum ama benim gibi genç ve tek tabanca insanların greencardı tek seçenek olarak görmelerinin tek açıklaması var o da tembellik.

Yaş çok iyi. Farklı bir ülkeye gitsen bile her sene GC'ye başvurmayı sakın unutma

İnşaat mühendisliği okuyorum ve yeni mezun mühendis vizesi ile 1.5 yıl Avustralya'da çalışıp, yaşayabiliyorum. Tecrübe kazanmış bir şekilde gitmiş olmak için vizeye hemen başvurmayacağım falan tahmini 3-4 sene içinde gitmiş olurum. Gidene kadar sürekli greencarda başvuracağım, gittiğim zaman da başvuracağım çünkü Avustralya'da kalabileceğimin bir garantisi yok maalesef. Eğer orada kalamazsa kazandığım para ile de dil okulu, master gibi yollarla bir şekilde her kapıyı zorlayacağım. Keşke greencard çıksa hiç uğraşmadan gidebilsek ama çok zor maalesef. Emek vermeden olmuyor.

Hiç merak etme, sen 30 olmadan her türlü Amerika'da yaşıyor olacaksın zaten.

Vaktinde uyanan arkadaşlarımızdan biri, bence de bu yaşta bu farkındalıkla yolu açık.

Kesinlikle öyle. Keşke o yaşa dönebilsem. Şu an Amerika'daydım 🙂

Son bir kaç senedir bunu düşünüyorum o kadar anlamsız o kadar gereksiz işler yapmışım o kadar şeyi pas geçmişim ki 🤦🏻♂🤦🏻♂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |