Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@punısher, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar yarın sonuç saati 19.00’damı 20.00’damı açıklanıyor?

19:00

Oooo ablam da saat paylaşmaya başlamış. Oldun sen oldun. 🤣🤣🤣

az daha takılayım buralarda ip mi ne onlarınızı bulcamm evinizden aldırcam sizi :))

Beni aldırırsan başına kalırım. Evlat olsam eldivenle sevilmem ben. Ne etcen beni 🤣🤣🤣

• @Alprnylmaz Sen dv2022 kazansan bile 2021 Ekim ayında henüz mülakata girmemiş olacağın için çok çok yüksek ihtimalle dv2023 e de başvuracaksın. Yani bu dv2021 e özel bir durum değil zaten her sene kazananların çok büyük bir kısmı sonraki senenin çekilişine de yeniden katılıyor. Geçen sene 128 bindi başvuru sayısı ben 110 bin civarı olacağını düşünüyorum bu sene, sen 150 bin. Geçen muhabbeti dönmüştü bu şekilde tahminler yaptık istatistikler açıklandığında doğru bilene dv2023 greencard çıkacak 🙂

• @istanbuladami bende başvuru sayısının az olacağını pek düşünmüyorum, genç nüfus için pasaportta sorun değil çünkü öğrencilere 25 yaşına kadar ücretsiz pasaport veriliyor. Geçen sene az olmasının sebebi bence insanların hazırlıksız olmasıydı. DV2020-DV2021 sorunları yaşandı, ülkede ki genç nüfusun kaçmak için çabalaması derken ben başvuru sayısının son 3 yılın en yüksek sayılarından olduğunu düşünüyorum

• @Alprnylmaz 2021 başvurularında başladı bu şart

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@punısher, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar yarın sonuç saati 19.00’damı 20.00’damı açıklanıyor?

19:00

Oooo ablam da saat paylaşmaya başlamış. Oldun sen oldun. 🤣🤣🤣

az daha takılayım buralarda ip mi ne onlarınızı bulcamm evinizden aldırcam sizi :))

Beni aldırırsan başına kalırım. Evlat olsam eldivenle sevilmem ben. Ne etcen beni 🤣🤣🤣

Ben bi çözeyim evinizden aldırıp sıpıtırım okyanus ötesine sabır ve dua ile 🤪

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Emre-Kalafat
    Hey lanet olasıca;
    Nenemin posta kutusuna bomba koymanın bedelini ödeyeceksin. 😡

Hey Lanet olsun adamım sen en büyük sorunun o koca beyaz kaba etinin omuzlarının üstünde duruyor olması.

• @Alprnylmaz başvuru şartları çekilişten yaklaşık 1 ay önce duyuruluyor diye biliyorum. Son dakika açıklanan bir şey değildi yani

• Yasaklı

Ben bir duş alıp konuşanların yeni bölümünü izlemek istiyorum ama 20 sayfa olur bura diye korkuyorum. Az konulun biraz, gelicem 1 saaye 🤣

• ⭐⭐⭐

Başvuru sayısı o sayısı bu sayısı bilmiyorum ben ama tek bildiğim %50 şansım var ya çıkacak ya çıkmayacak ben çıkan tarafta olmak istiyorum şans bir kere gülsün yaaa bir hayalin peşinden gidelim işte ne olcak 🙏

• @nevzatyildizz @istanbuladami evet çünkü pasaport çıkartmak 3-4 günlük iş, bazı arkadaşlar son dk olunca insanlar pasaport çıkartamadı ondan başvuru sayısı azaldı demişti de başvurmak isteyen yine başvururdu bence

• @quikless Pasaport şartının duyurulmasından itibaren son başvuru tarihine kadar yaklaşık 2 ay gibi bir süre vardı diye hatırlıyorum. Pasaport çıkartmak ise sadece birkaç günlük bir iş yani ortada bir hazırlıksız yakalanma durumu olduğunu düşünmüyorum. Halihazırda pasaportu olan ve çekilişe başvuracak bir arkadaşım ben mülakatta 15 bin dolar para gösteremem nereden bulacağım o kadar parayı diyerek başvurmaktan vazgeçti. Burada en önemli faktörler bence gerçekten gitmek istemeyen insanların boşuna pasaporta para vermek istememesi ki öğrenci pasaportu defter bedeli bile şuan 180 tl ve ülkemiz şartlarında maalesef o bile insanların öylesine verebileceği bir para değil, ikincisi ise gerçekten gitmek istese dahi maddi imkansızlıklardan dolayı şartları sağlayamayan insanların başvurmaması.

• @nevzatyildizz 2 ay öncesinde duyuruldu diye hatırlıyorum, pasaport çıkarmaya gitmiştim inanılmaz bir yoğunluk vardı. Forumdan bir arkadaşımız iki memuru konuşurken duymuştu hatta "bu ayda yapılan başvurular bütün seneye bedel" tarzında birşey söylemiş, bizim moralleri baya düşürmüştü tabi 😂

• @Alprnylmaz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@nevzatyildizz @istanbuladami evet çünkü pasaport çıkartmak 3-4 günlük iş, bazı arkadaşlar son dk olunca insanlar pasaport çıkartamadı ondan başvuru sayısı azaldı demişti de başvurmak isteyen yine başvururdu bence

benim tahminim 140.000 civarı başvuru bu sene 3850(yani maximum) tane hak atansa türkiyeye şanş maxiumum %2.75 olur . kısacavası %1 diye hesaplayın üzülmeyin.

• @quikless bu açıdan düşününce gerçekten de rekor katılım olabilir ancak özellikle dv2022 başvuru zamanı yani ekim gibi pandeminin abd de rekor kırması, doların aşırı artışı, abd batıyor söylemleri ve o dönemki ciddi ırkçılık olayları sebebi ile çoğu kişinin gözü korktu. Üstelik pasaport harçları da fazlasıyla artınca çevremde abd ye göç etmeyi düşünen durumu iyi bir aile bile "oralar eskisi gibi değil gidilmez" diyerek planı iptal etmişti. Bu sebeplere dayanarak başvuru sayıları geçen seneden daha az bile olabilir diye düşünmüştüm. Yani öyle bir ümidim vardı 😃 😃 😃

• @Emre-Kalafat %2,5 olsa eşiyle beraber başvurunlar için toplam %5 bence gayet iyi oran olur

• @Emre-Kalafat Oran sadece işin matematiği. Yoksa %5 bile olsa gerçekten düşük bir oran ve o orana ümit bağlayıp hayaller kurmak çıkma ihtimali düşük olduğu için insana zarar verir diye düşünüyorum. Bizim yapmamız gereken başvurmak, çıkmasını istemek, çıkmazsa da fazla üzülmeyip yolumuza devam ederek farklı çıkış yolları aramak, bunun yanında Ekim ayında yeniden başvuru yapmak bence 🙂

• sekizkarakter

• @istanbuladami Arkadaş çevremde kime sorsam yurt dışına gidiyorum diyor

• arkadaşlar oranlara çok takılmayın moraliniz bozulur. Bekar arkadaslara sesleniyorum biriyle evlenip gitme olasılığınız daha yüksek 🙂

• @Harvard kesinleştirip tüm şartları sağlamışlarsa ne mutlu onlara 🙂 darısı gerçekten de ihtiyacı olup bu işi ciddi ciddi düşünüp hakkını verecek olanların başına diyelim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |