Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@HAYAT diğer yollarla yurt dışına çıkmak. İngilizce dil okuluna vize verilmiyor sana ingilizce ne katacak diyorlar. Meslek kurslarıyla Kanada için sorduk maliyeti çok. Ama en iyisi ve yüksek ihtimalle gidiş yapılabiliyor. İş de bulunca vatandaşlık daha kolay genede ben başvuru yapmadım. En iyisi GC.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG şu kanada pr için tüm soruları sor ve tğm yolları öğren. Acilen b ve c planı yapalım. Gc ihtimali zaten düşük bari alternatif şeylere odaklanalım

Aynen 4 te orada olucam. Dönünce yazarım. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 abi gelmiyon mu bizim bu taraflara yaw

• Çok saçma bir soru olacak ama merak ediyorum : gc çıkarsa 6 ayda bir giriş çıkıl yapılmalı ABD ye. Türkiye'deki okullar 4.5 aylık iki periyod açık. Acaba burada memuriyeti devam ettirip 4.5 ayda bir giriş çıkış yapsak ne olur ?

• @HAYAT, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

: gc çıkarsa 6 ayda bir giriş çıkıl yapılmalı ABD ye. Türkiye'deki okullar 4.5 aylık iki periyod açık. Acaba burada memuriyeti devam ettirip 4.5 ayda bir giriş çıkış yapsak ne olur ?

burada bu işi döndürebiliyorsan amerika için sorun olmaz. birde belirli bir geliri aşınca vergi vermen gerekiyordu sanırım ama memur maaşıyla skalaya giremezsin muhtemelen 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@HAYAT 1. seferde veya 2 de birşey olmaz ama 3. de gc nizi elinizden alma ihtimalleri var.

• ⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman sorun olur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 ben danışmanlık aldım çocuklu memur aile için zor dediler. Genede okul ile girilebiliyor maliyetli. Senin statünün faydası olabilir, bence deneyin

Vallahi benim bi arkadaşım eşi ve 2 çocuk ile okul üzerinden gitti. Buradan bi danışmanlık firması ile önce İngilizce sonra direkt olarak okula geçiş yaptı. İşin güzel tarafı pandemiden dolayı dersler ve sınavlar hep evden oldu bu sene okulu da bitiyor pr almaya çalışacaklar. Eşi hatta hemşire @Rhonster ilgisini çeker belki. Ben de eşimi bi okula kaydettirip kendim full time çalışacak şekilde plan yapıyorum. 8 mayıs tan sonra tüm tuşlara basacağım.

• @gariban Dil okulu gibi bir seçenekten bahsetmedim. Zaten daha da okumam yeter 3. üniversitemi okuyorum şu anda bıktım 🙂 . İş bulup sponsorluk ile gitmekten bahsetmiştim ben.

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@HAYAT diğer yollarla yurt dışına çıkmak. İngilizce dil okuluna vize verilmiyor sana ingilizce ne katacak diyorlar. Meslek kurslarıyla Kanada için sorduk maliyeti çok. Ama en iyisi ve yüksek ihtimalle gidiş yapılabiliyor. İş de bulunca vatandaşlık daha kolay genede ben başvuru yapmadım. En iyisi GC.

Maliyeti çok derken ne kadar mesela?

• Yasaklı

Forumda @mehmet-JS adında bir abimiz var. Kanada konusunun altında insanlara (bende dahil) çok fazla şey öğretmiş saolsun. Kendisi ile arkadaş olduk ve bireysel durumumla ilgili dee baya sohbet ettik değerli bilgilerini paylaştı. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. 🙂 Aynı zamanda kendiside DV2022 bekleyeni.
    Mehmet Abimden öğrendiklerimle yola çıkarak baya bir araştırma yaptım Kanada ile ilgili ve bana sıcak geldi nedense.
    @Melih-Tokal bu arada sana not geçeyim aklıma geldi. Kanada da çok rahat jet pilotu olabilirsin. Sadece 5 yıl vatandaşlığı beklemen lazım. İstersen bir araştır. 🙂

Kanada hakkında bilinen çok fazla yanlış var gibi geldi bana. PR a sahip olmak ABD' ye göre çok daha kolay aslında.
    İklim dışındaki konuların çoğunda Kanada ABD ye takla attırır gibi bir çıkarımda yapmadım değil.
    Ben Alex efendi hazretleri ile görüşmeye gidiyorum. Beni bekleyin anacımmmm 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@HAYAT banada soğuk merak etme 😃

Bana da soğuk ama maalesef benim adım hıdır elimden gelen budur. Maalesef sırf gidebilmek için gidiyorum. Açıkçası abd den daha avantajlı konuları var. Mesela sosyal devlet olduğu için her türlü yardım alınıyor sağlık o kadar büyük sorun değil gibi...

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 kanada için zor be abi hem soğuk hemde pahalı benden pas 😃

• @Rhonster Ama kanuna aykırı bir durum yok hatta bir avukatı dinledim youtubeden kanunda 1 sene yazar ama kulaktan dolma herkes 6 ayda bir giriş çıkış yaoın derler demişti

• @denizci10 Bu yaştan sonra düşündüğün tek şey kemiklerimin ısınması 😂 😂 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@HAYAT girişte bir kaç kez bunu yaptıktan sonra size şu soruyu soracaklar sen buraya turist olmak için mi geldin göçmen olmak için mi geldin malesef göçmen vizesini turist vizesiymiş gibi kullanamazsın elinden alırlar bunun bir çok örneği var.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 abi gelmiyon mu bizim bu taraflara yaw

Abi 2 yıldır ne anneleri ne de kayınvalideleri görebiliyorum en son 2019 ramazan bayramında gelmiştim. Gelirsem haber veririm mutlaka. 10 temmuz da bodrum a gideceğim inşallah ağustosta da kayınço nun düğünü için mersine geleceğim. Aksilik olmazsa görüşürüz.

• @Rhonster Peki 3 kişilik bir aileden bir kişi bunu yapsa mesela çokukla ben orada eşim giriş çıkış yapsa yine de sorun olur mu?

• Yasaklı

@HAYAT, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster Peki 3 kişilik bir aileden bir kişi bunu yapsa mesela çokukla ben orada eşim giriş çıkış yapsa yine de sorun olur mu?

Vatandaşlık görüşmesinde herkes bireysel olarak değerlemdirilir.

• ⭐⭐

@denizci10 maliyet dolar üzerinden olunca bizi aşacak kadar 15binler konuşuluyordu. O dönem o kadar yoktu şimdi yeniden denenebilir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |