Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Dream-Metal Deger verdiklerini sanmiyorum. Korumak konusundada pek emin degilim.Severek askerlik yapanda daha gormedim

Yargı dağıtıyorsun yine 🙃

• Askerlik zor bir meslek ve bence herkesin uzun yillar devamli yapabilecegi bir is degil. Fiziksel ve mental olarak hazir ve dayanikli olmaniz gerekiyor.

Ben isim geregi askerlerle birlikte calistigim zamanlar oluyor ve moral ve motivasyonlarinin hep cok yuksek oldugunu gordum.

• Officerlarda motivasyon daha yuksek cunku maddi/manevi daha iyi compensate ediliyorlar. Enlisted %90’i nefret ederek yapiyor 😃

• @tfnsylmz Evet bu konuda hakli olabilirsiniz.

• @Mst Hala ordudayim .3 ay civari bir surem kaldi.

• @Richmond Sözleşmeni yenilemeyeceksin değil mi ? Biden’ dan sonra değişen herhangi bir şey oldu mu acaba ?

• @tfnsylmz siz hala aktif olarak orduda bulunuyorsunuz değil mi ? Vatandaşlık işlemlerinde ilerleme kaydettiniz mi ? Vatandaşlık aldıktan sonra officer olmayı düşünüyor musunuz ? Onun ne kadar bir eğitimi var ? Aşamaları neler acaba ?

• @Mst, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz siz hala aktif olarak orduda bulunuyorsunuz değil mi ? Vatandaşlık işlemlerinde ilerleme kaydettiniz mi ? Vatandaşlık aldıktan sonra officer olmayı düşünüyor musunuz ? Onun ne kadar bir eğitimi var ? Aşamaları neler acaba ?

Evet kontratimi 1 sene daha uzattim su an 2 senem var. Vatandasligimi yakin zamanda aldim covid ve kore'de bulunmam sebebiyle 1 sene surdu. Evet officer'a basvurmayi dusunuyorum yakin zamanda pakedimi toplamaya baslayacagim, vatandaslik icin bekliyordum. 12 hafta OCS (Officer Candidate School) daha sonra da commission aldiktan 2 sene icinde BOLC (Basic Officer Leaders Course) gitmek gerekiyor. Officer disinda dusundugum baska bir sey daha var eger ikisinden de olumsuz yanit alirsam 2 senem bitince cikacagim.

• @Mst, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz siz hala aktif olarak orduda bulunuyorsunuz değil mi ? Vatandaşlık işlemlerinde ilerleme kaydettiniz mi ? Vatandaşlık aldıktan sonra officer olmayı düşünüyor musunuz ? Onun ne kadar bir eğitimi var ? Aşamaları neler acaba ?

Bu arada officer olmanin farkli yollari da var Green-to-Gold, ROTC vs. Benim halihazirda universite degreem oldugu icin OCS'e basvuracagim.

• @Mst sözleşme yenilemeyeceğim . Bidenden sonra değişen bişey yok

• @tfnsylmz anladım. Bende lisans mezunuyum. Army ciddi olarak düşünüyorum tıpkı sizin gibi officer ve ilersini.

• @Richmond Üniversiteye gidecek misiniz?

• Merhabalar,
    @Richmond ve @tfnsylmz acaba Basic Training sırasında silah eğitiminde zorluk yaşadınız mı? Ben de geldiğim zaman Orduya katılmak istiyorum ama hayatımda hiç silah tutmadım. Çok zorlanır mıyım?
    Teşekkür ederim.

• @SonSamuray, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhabalar,
    @Richmond ve @tfnsylmz acaba Basic Training sırasında silah eğitiminde zorluk yaşadınız mı? Ben de geldiğim zaman Orduya katılmak istiyorum ama hayatımda hiç silah tutmadım. Çok zorlanır mıyım?
    Teşekkür ederim.

zorlanmadim. cogu kisi hayatinda silah tutmamis olabiliyor zaten, ben de dahil. size en temelden uygulamaniz gereken fundamentallarla birlikte ogretiyorlar. steady position, sight picture, breath control, trigger squeze vs.

• @tfnsylmz yeni sistemi denedinmi acayip zevkli ama egitim zayiati artar gibi duruyor xd

• @SonSamuray tufanin dediklerine katiliyorum

• @Mst amacim o ama bakalim

• Yasaklı

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz yeni sistemi denedinmi acayip zevkli ama egitim zayiati artar gibi duruyor xd

Yeni sistem nedir 🙃

• Yasaklı

@Richmond
    Sighting muhabbetini mi diyorsun? Şu kasketle silaha koyulup nişan alınmadan kullanılan yeni saçma sapan nişan teknolojisi?
    Bu kapı tekmeleme muhabbetleri için mantıklı olabilir ama 😃 silahı içeri uzat sık 😃

• @Ping-PONG valla benim hosuma gitti. Hic expert olamamistim onceden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |