Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bakma abi 😃

• Screenshot_10.png

Tampa'yı unuttum sanma @Rhonster 😃

• il_1140xN.248589526.jpg

Çıkarsa kartpostal atarım 😃 @Rhonster

• ⭐⭐⭐

@Ferhat-977 dil puanı istemeyen community college bulsam balıklama atlayacağım. Bunuda göz önünde bulundurun derim çünkü çoğu ielts yada toefl istiyor 😭 yalvardıklarım bile olduşartlıkabul edin vs diye 50 tane okula mail attım kuzeyde ama ııhh yok 😭 alt kısımları bilemiyorum tabi 🙁

• ⭐⭐⭐

@denizci10 çok özel değilse msjdanda cevap verebilirsiniz tabi siz bilirsiniz bir sorum olacak coffeeshop için e2 bütçeniz nedir Bende bi hediyelik eşya dükkanı düşünüyorum ya da mantı 😂 annem yani çok güzel mantı veyoğurrt yapar 😂 baya bi kafamız karıştı okul mu iş mi vizeden red yeme korkusu sardı bu aralar 8 mayısı bekliyoruz ama kötüsü içinde b planı yapmaya çalışıyorum

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu bunu ben de merak ediyorum sen de bana mesaj at öğrenince😅

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 çok özel değilse msjdanda cevap verebilirsiniz tabi siz bilirsiniz bir sorum olacak coffeeshop için e2 bütçeniz nedir Bende bi hediyelik eşya dükkanı düşünüyorum ya da mantı 😂 annem yani çok güzel mantı veyoğkalanıurrt yapar 😂 baya bi kafamız karıştı okul mu iş mi vizeden red yeme korkusu sardı bu aralar 8 mayısı bekliyoruz ama kötüsü içinde b planı yapmaya çalışıyorum

100 bin den biraz fazla bütçem ama 50 bin lik bir iş kurmak istiyorum çünkü e2 için avukat ve diğer masraflar da 10 bin tutuyor ondan. Geri kalanı da hem acil müdahale olarak kullanacağım hem de araba ev kirası gibi ilk aylardaki maliyet için kullanacağım.

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@clourpoint oo abi nerelerdesin sen ya kayıplardasın 😃

Sağol Ekrem.buralardayım. arasıra foruma giriyorum.sen ne yaptın ?hayat nasıl gidiyor?

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint bende de aynı abi bekliyorum o kadar 😃

• Yasaklı

Arkadaşlar, bildiğim kadarı ile E2 için şirketin minimum %50 sine sahip olmak diye bir madde var. Bir araştırın derim. 2 kişi bir araya gelerek aynı işte karar kılınırsa hem masraflar teke indirgenebilir hem de iki kişilik sermaye ile kazanç bölünsede daha sağlam adımlar atılabilir. Sonuçta bu kurduğunuz iş sizin için hem kuracağınız hayatına giden yolda masrafları karşılayan hem de resmi giriş yolu. Zengin olacağım diye düşünmüyorsunuz bu işlerle? Öyle bile olsa tutunduktan sonra başka işlere adım atabilirsiniz bence

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar şu Giresunlular nasıl yapmış bilen varmı benim anne tarafı da Giresunlu ama gidemeyen kısmından😂

@MySea nin paylaşımına bakarsak bir Rum vasıtasıyla başlamış macera.
    Görülen o ki birbirlerine destek olmak ve güvenmek konusunda başarılı olan kasabalar bu işi iyi beceriyor.
    Köyce Fransanın bir bölgesine gitmiş Ispartalılar biliyorum.
    Almanyanın bir bölgesine yerleşen Afyonun bir ilçesinden kişiler var, Denizlinin Sivasın, Yozgatın, çeşitli ilçelerinden kişler topluca bir birlerine destek olup Almanyaya Hollandaya, Fransaya yerleşiyorlar. Küçük yerlerde güven unsuru daha belirgin. Canım ciğerim, o da faydalansın unsuru da öyle.
    80 lerde doğmak yerine 65-70 lerde doğsak hepimiz bir yolunu bulup gitmiştik amerikaya. 85 den sonra işler sıkılaşmış. 2001 den sonra daha da sıkılaştı. 2016 dan sonra en sıkılaştı.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar ben de gidersem gönendeki bütün arkadaşlarıma ön ayak olmak istiyorum valla minik bir gönen communitysi olmak isterim😂

• ⭐⭐⭐

@denizci10 oo dolarsa çok güzel para, 50 bin dolarada güzel bir iş olabilir. Bende 30-40 bin arası var işte kara kara düşiniyoruz iş mi okul mu diye, yıllık cpa maaşlarını düşününde okula yatırım yapmam biraz daha ağır basıyor. İş tutmayabilir batıp geri dönmeside var ne bileyim iki ucu değnek 😂 en iyisi sessizce 8 mayısı beklemek

• @ahsenaydgdu Amerika tecrübem yok ancak eğitim konusunda dijital pazarlamayı düşündünüz mü hiç ? Daha teknik bir iş belli
    Programlar analizler vs yapılıyor. Sektör de oraya doğru kaydığı için fikir vermek istedim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar, bildiğim kadarı ile E2 için şirketin minimum %50 sine sahip olmak diye bir madde var. Bir araştırın derim. 2 kişi bir araya gelerek aynı işte karar kılınırsa hem masraflar teke indirgenebilir hem de iki kişilik sermaye ile kazanç bölünsede daha sağlam adımlar atılabilir. Sonuçta bu kurduğunuz iş sizin için hem kuracağınız hayatına giden yolda masrafları karşılayan hem de resmi giriş yolu. Zengin olacağım diye düşünmüyorsunuz bu işlerle? Öyle bile olsa tutunduktan sonra başka işlere adım atabilirsiniz bence

Haklısın fakat yine aynı miktarda yatırım istiyorlar. Yani 50 bin lik bi iş için 2 kişi başvuramaz. 100 binlik bi işe 2 kişi 50 şer bin ile başvurabilir. Yani sonuç olarak değişen bi durum yok. Sadece şu olur çok güzel bi fırsat yakalarsın 100 binlik paran yoktur o zaman bi ortak bulup 50 şerden girersin. Yıksa diğer türlü aynı hesaba geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 oo dolarsa çok güzel para, 50 bin dolarada güzel bir iş olabilir. Bende 30-40 bin arası var işte kara kara düşiniyoruz iş mi okul mu diye, yıllık cpa maaşlarını düşününde okula yatırım yapmam biraz daha ağır basıyor. İş tutmayabilir batıp geri dönmeside var ne bileyim iki ucu değnek 😂 en iyisi sessizce 8 mayısı beklemek

Dolar tabi. Ben her şeyimi satıp gidecek şekilde plan yapıyorum. Her şey derken evdeki eşyalardan tutun da emekliliğe kadar ne varsa. Ayrıca ek olarak eşim üstünden de yaklaşık 100 bin tl lik bir kredi çekmeyi planlıyorum. Ben de bi o kadar alırsam 200 bin eder o da 25 bin falan yapar (puan parayı hesaba dahil etmedim). Yani ben oraya gittikten sonra bir daha asla geri dönmemek üzerine plan yapıyorum. Ya herro ya merro...

• Meraba arkadaşlar .bu yil bende bas vurucam green carta. benim problemim Akdeniz Anemisi taşıyıcısı yim bu sorun olurmu?.kazanirsam hayel kiriklina uramiyim.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar abi ben ne anne ne baba tarafında böyle birlik beraberlik hiç görmedim hayatımda hem de hiç bir konuda o yıllarda da doğsaydım herhalde hiç bir şey değişmezdi😂

• @Ping-PONG Köpek balığı eti çok lezzetli yalnız bir kere yeme fırsatım oldu ama baya iyi 😃

• @denizci10 hocam 36 yaşınıza kadar 100 bin doları nasıl biriktirdiniz. Ne iş yaptığınızı merak ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |