Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sigmoidalmammal 3 gün oldu galiba ama cayma hakkına sahipmiyim bilmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke bende böyle hatırlıyorum 14 günlük bir cayma süreniz var diye

• ⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke, içinde söyledi: Green Card için arayan sahtekar numaralar

@sigmoidalmammal 3 gün oldu galiba ama cayma hakkına sahipmiyim bilmiyorum

250 yi boş verin. Sözleşmeyi kağıt olarak imzalamadıysanız sorun olmaz. Kağıt imzaladıysanız cayma hakkınızı kullandığınızı ve ücret iadesi istediğinizi belirten bir mesaj yazın. Bir daha sizi aramazlar zaten. Bu tarz firmalara da bir daha ödeme yapmayın, ilgilenmeyin. Paranızı ve zamanınızı harcamayın. Aklınıza takılan her tür soruyu burada arayın ve ya bulamazsanız ilgili başlıkta sorun. Başvuru sürecinden, kazanıp da konsolosluğa gidene, hatta Amerikaya yerleştikten sonra bile ihtiyaç duyacağınız her konunun cevabı burada bedava var.

• ⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal green card içindi ve konuşurken bana bu formu doldurttu https://dvprogram.state.gov/ESC/(S(yoaa0cf1vkprxdfjopevpp4v))/CheckStatus.aspx daha sonra ben parayı yatırdıktan sonra araştırmak istedim ekşi sözlükteki yorumları okudumm ve hani bizzat passaportum yoktu onun için siteye yönlendirdi filan epey yardımcı oldular ben aslında kredi kartı şifremi unuttum gibi yalan söyledim ama bana şuan başvurunuzu yaptım ücretinizi ödemezseniz hakkkınız yanar dediği için ödedim aslında

Bu siteden kendi yaptığınız başvuruyu DV2022 için tamamladınız mı? Confirmation Numberiniz elinizde mi? Bu numarayı ve ya başvuruda kullandığınız mail bilgilerini danışmanlık sitesiyle paylaştınız mı? Eğer (ve inşallah) kazanırsanız sonucunuzu kendiniz kontrol edin. İşlemlerinizi kendiniz burada sorarak sürdürün. Firmadan da sizi arayan olursa ilgilenmeyin. Engelleyin. Babam savcı, sizin yaptığınız suçmuş, açık adresinizi bir daha verirmisiniz deyin, bir daha sizi aramazlar. 🙂

• @ibrahimasar EVETT TAMAMLADIM AMA CONFİRMATİON NUMBERI NASIL ALICAM BİLMİYORUM YARDIMCI OURSANIZ SEVİNİRİM

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar EVETT TAMAMLADIM AMA CONFİRMATİON NUMBERI NASIL ALICAM BİLMİYORUM YARDIMCI OURSANIZ SEVİNİRİM

Tamamlayan siz iseniz Conf. Number en son sayfa olarak karşınıza çıkar. O sayfadaki 2022 ile başlayan rakamı not almış ya da resmini çekmiş olmanız lazım idi. Muhtemelen siz başvuruyu tamamladığınızda acente sizden (sayfada bir şifre çıkacak onu bize verin) falan diyerek sizden almış olabilir. Yani bütün işi size yaptırıp gene de para almış olabilirler. Onlara böyle bir rakam verdiyseniz mail yoluyla attıysanız o rakamı bulmayı deneyin. Örnek olarak bulabilirsem ben conf sayfasının görselini atacağım buraya ek olarak.
    Üzülmeyin, eğer başvuruda kullandığınız mail adresi aktif ve erişiminiz varsa, başvuru sonucunu kontrol ekranında conf. number i unuttum diye bir seçenek var. Doğum tarihi, soy isim ve mail bilgilerini girerek (eğer bu bilgiler ilk girdiğiniz verilerle eşleşiyorsa) mail olarak size gönderilebilir. Fakat bu adresleri ve bilgileri acentaya vermiş olabileceğinizi de tahmin ediyorum. Hiç değilse mailinizin şifresini unutmayacağınız şekilde değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
    Daha da olmazsa bu yıla kayıp gözüyle bakın. Bir şey olmaz. Seneye tekrar başvurursunuz. Benim böyle 5 yılım kayboldu...

Teilnahmezertifikat-GreenCard-Lotterie3__ResizedImageWzgwMCw2ODFd.jpg

• çokkk teşekkür ederimm mail adresim onlarda var ama şifresini bilmiyorlarr

• @ibrahimasar Ekran Alıntısı.JPG böyle dedi

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke şuan alamazsınız 8 mayısta sonuçlar açıklandıktan sonra bir buton aktif olacak öyle alacaksınız şuanki bulunan dv2021 için siz dv2022 ye başvurdunuz.

• BEN 4 GÜN ÖNCE BAŞVURMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİM GALİBA DV2021 İÇİN 2020 DE YAPMAK GEREKİYOR BAŞVURUYU BENCE OYÜZDEN ETTKİSİZ OLABİLİR

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melike-böke Dört gün önce herhangi bir şeye başvuru yapmış olamazsınız. Başvurular şu anda açık değil. Ekim ayında yapılıyor. Siz sadece aracı kuruma bilgilerinizi verdiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke malesef gelecek yılı beklemek zorundasınız başvurular sadece ekimin ilk haftasıyla kasımın ilk haftası oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐

BEN 4 GÜN ÖNCE BAŞVURMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİM GALİBA DV2021 İÇİN 2020 DE YAPMAK GEREKİYOR BAŞVURUYU BENCE OYÜZDEN ETTKİSİZ OLABİLİR

Siz herhangi bir çekililşe başvurmamışsınız. Acentaya para kaptırıp bekleme modeline geçmişsiniz. Acentanın size verdiği linke bakacağım bakayım nereye çıkıyor.

• ⭐⭐⭐⭐

um

Bu sayfa açılmıyor. DV nin kapanmış başvuru sayfası. Bunu nasıl doldurdunuz ki?

• açıktı been girdiğimde. bu arada aradım caymak istediğimi söyledim ama kızıp telefonu kapadılar ücretsiz hhakkınız olduğunu bilin filan dedi bizden aldığınız için başka kimseden danışmanlk alamıcaksınız dedi
    bende almak iistemiyorum dedim ama cayamk istediğğimi söylediğimde herhangi bişey yapmadı acaba 14 günlük sürenin dolmasını filan mı bekliyor

• ⭐⭐⭐⭐

nlük sürenin

Cevapların bölük biraz takip edemiyorum. Kağıt form imzaladıysan, sende de bir nüshası vardır. İmzalamadıysan uğraşma hiç.
    Eğer kağıt form imzaladıysan sende de nüshası varsa cayma hakkı ile ilgili ne yapman gerektiği yazıyordur. yazmıyorsa bile, böyle bir bilgi yoksa, sende kağıt yoksa vs., işletmeye mail attığın yazışmalar vardır.
    Bunlardan birine cevaben

............ Tarihinde işletmeniz Atlantik Danışmanlık (ünvanın devamı ve doğrusu neyse yazarsın) 250 TL bedel ödeyerek Green Card çekilişine katılım amacı ile şu tarihte imzalanmış (onaylanmış) sözleşmemi 6502 sayılı Tüketicinin Haklarının korunması kanunun tarafıma tanıdığı 14 günlük cayma bedeli hakkımı kullanarak fesh ediyorum. Ücretin ......... numaralı hesabıma geri iadesi, 6698 sayılı KVKK yasası uyarınca işletmeniz nezdinde bulunan kişisel verilerimin silinmesini talep ediyorum. Aksi halde bu iki madde başta olmak üzere kanunun lehime işlediği tüm yasa maddeleri üzerinden dava hakkım saklı olmak üzere,

Gereğinin yapılmasını saygıyla arz ederim...

Yaz gönder. Parayı yollasınlar ya da yollamasınlar. Bilgilerini sildir. Bu yıl ekim başında kendin buradan destek alarak başvur.

• MERHABA ÇOK TEŞŞEKKÜR EDERİM ÖNCELİKLE YARDIMLARINIZ İÇİN İLK OLARAK BUNU YAZIP EPOSTADAN GÖNDERDİM 1 SAAT SONRA DA ARADIM BEN SÖZLEŞMEMİ İPTAL ETMEK İSTİYORUM KARARIMI DEĞİŞTİRDİM DEDİM BAŞVURUMU BENİM ADIMA YAPMANIZA GEREK YOK FİLAN DEDİM ONLARDDA BİRAZDA BAĞIRDI MELİİKE HANIM GALİBA GÜVEN PROBLEMİNİZ VAR BEN SİZE PATENTİMİZİ FİLAN GÖSTERDİM ONAYLI BİR ŞEKİLDE DANIŞMANLIK YAPIYORUZ DEDİ AKLINIZ KALMASIN FİLAN DEDİLER BENDE SORUN GÜVEN DEĞİL AİLEM İZİN VERMİYOR DEDİM BİRDEN SİZ BİZE DOLANDIRICI MI DEMEK İSİYORSUNUZ GİBİSİNDEN SÖYLENMEYE BAŞLADI BEN DEDİM SİZE ÖYLE BİR İMADA BULUNMADIM MADEM BU KADAR ZORUNUZA GİDİYOR İPTAL ETTİRMEM BÖYLE Bİ MADDE KOYMASAYDINIZ DEDİM HERHALDE SALAK ZAANNETİNİZ DEDİM KENDİ KENDİNİZE HAKARET ETTİRİP HAKERET VE İFTİRADAN DAVA MI AÇMAYI PLANLIYORSUNUZ DEDİM KENDİNİZE GELİN BÖYLE Bİ SÜREÇTE BÜTÜN KANUNLAR BENİM LEYHİME , BABAMIN SAVCI OLDUĞUNU SÖYLEEMEDİM GALİBA DEDİM . TAMAM MELİKE HANIM DEDİ BEN KAYDINIZI SİLİYORUM BİR DAHA ARASANIZDA SİZE YARDIMCI OLMAYIZ BİZDEN BAŞKASININ DAN ALAMICAKSINIZ BU DANIŞMANLIĞI BENDE İNŞALLAH ALMAM DEDİM KAPADIM . SİLİCEM KAYDINIZI DEDİ ACABA YARIN TEKRAR ARAYIP TEĞİT Mİ ETSEM

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melike-böke forumda yazarken kucuk harf kullanmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke Geçmiş olsun. Paranızı geri alamasınız da yeniden ve farklı biçimlerde dolandırılmaktan kurtulmuş olursunuz. Başvuru dönemi Ekim ayının başında başlıyor. Bir aylık bir süreç. Forumu takip ederseniz nasıl başvuracağınızı aşama aşama öğrenirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |