Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@WalterPinkman, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar
    Bu sene totem yapıp 3 senedir dışardan takip ettiğim foruma üye oldum. 🙂
    2018 de ilk başvurumdan sonra GC çıkmasa da işi şansa bırakamam diyip 2019'un Ekim ayında F1 Vizesi ile New York'a giriş yaptım. Ama maalesef belki de hayatımın içerisinde beni en son yakalamasını isteyeceğim dönemde Pandemi beni New York'ta yakaladı. 2020 Mart ayında apar topar ani bir dönüş yaptım. 2020'nin sonunda Ankara Anlaşması üzerinden Londra'ya yerleşme düşüncesi ile ECAA Vizesine başvurdum ama onda da vizenin bitiş döneminde başvurmam sebep olsa gerek 4 ay bekleyişin ardından sıcağı sıcağına bir red almış bulunmaktayım.
    Biliyorum bu kadar talihsiz biri olarak bu sene de bana vurmayacak loto. Ama bu sene %1 şansımı %2 ye çıkarmak için kız arkadaşıma da başvuru yaptım. Belki onun şansı güler yüzümüze. 🙂
    Umarım bu sene Orta Doğu'dan çıkış biletinin tüm kontenjanı düşük case'ler ile bu forumdaki arkadaşlara çıkar 🙂

Hosgeldiniz 🙂 size ve diger tum forum uyelerine bol sanslar.

• Teşekkür ederim sevgili @crazycells hoşbulduk 🙂

• Geçen sene işbu vakitler burada geçirdiğimiz panik atakları hatırlıyorum da, bu sene ilk kez başvuranlara gerçekten, cidden ve gönülden sabır diliyorum 😃

• @Ali-Dmr Evet ilk başvurunun heyecanı ve bekleyişi çok farklı oluyor 😃 Sonraki seneler mayıs çok daha hızlı geliyor, bir bakmışız açıklanmaya son 1 ay kalmış. Galiba seneler geçtikçe ''HAS NOT BEEN SELECTED'' yazısını sindirmek daha kolay oluyor, ''bu sene de olmadı, ekime takvim de işaret koyayım da başvuru kaçmasın'' moduna giriliyor 😃

• Çekilişi kazanacağıma gönülden inanıp haritadan yer seçerken zart diye ''Has not been selected'' ı görünce beş gün kendi kendime terapi yapmıştım haha 😃 Günler geçmez artık derken su gibi aktı.

• ⭐⭐⭐

@Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Çekilişi kazanacağıma gönülden inanıp haritadan yer seçerken zart diye ''Has not been selected'' ı görünce beş gün kendi kendime terapi yapmıştım haha 😃 Günler geçmez artık derken su gibi aktı.

@Ali-Dmr 5 gün mü seninki baya iyi 🙈 şaka bir yana da ilk de çıksaydı ne güzel olur Du ama o heyecan başka 😁

• Ben kalbim dayanmaz diye alternatif yollara başvurdum o yüzden 😃

• @Ali-Dmr ne gibi alternatif ? Önerebileceğin bir durum var mı ?

• @Emtee Hocam ben Kanada Öğrenci Vizesi aldım. 2 yıllık programın ardından devlet 3 yıl da çalışma izni veriyor. Bu 3 yıllık çalışma izninin ilk yılını doldurunca göçmenlik başvurusu yapacağım. Maksat eğitim+iş ile yeterli Kanada tecrübesi puanı toplayıp kalıcı oturum izni alabilmek. Takip eden süreçte de vatandaşlık alabilmek.

• ⭐⭐

ilk basta basvurmayacagim yazmistim param olmadigi icin simdi kararimi degistim basvuracagim çalsiiyorum 1 yila parami biriktirip ustune kredi cekerim cikarsa herkese basarilar bende yerimi alayim

• @ayvalik10 bunun nasıl halledildiğini biliyormusun? Türkiye de yaşayan birinin Amerikada yaşayacak adres bulması benim için imkansız sanırım.

• ⭐⭐

@Erkand başvurular Ekim'de yapılıyor Mayıs'ta sonuçlar açıklanıyor, dert etme çıksın çıkmasın şansını denemiş olursun ayrıca çıkması da çok düşük bir ihtimal

• ⭐⭐

@Engin-Tokur emin olmamakla birlikte oradaki irtibat bürosu adresi verilebiliyor daha sonra da
    adres değiştirme hem havaalanında girişte hem girişten sonra ilgili büroda yapılabiliyor

• ⭐⭐

@gariban evet biliyorum o zamana kadar birikimimi yapacagim cikarsada ustunu kredi ile tamamlayacagim, düşük bir ihtimal olsada ihtimal vardir o kadar kisiye çikti onlarada dusuk ihtimaldi ama çikti:) belki ilk katilimda çikar beni belli olmaz

• Yasaklı

Yine ortalık karışmış ABD' de.
    Daunte Wright isimli bir gencin polis müdahalesi esnasında öldürülmesi yüzünden.

İnsanların olaya bakış açısını merak ediyorum. Aşağıda bodycam görüntüsü mevcut. Yorumlarda polise şok tabancan var iken neden silahını kullanırsın diye giydirmişler.

Edit:
    Bireysel yorumum.
    Gencecik bir insanın hayatını böyle saçma bir şekilde kaybetmesi acı verici.
    Ancak; Tepki olarak sokağa dökülen insanların amacı sanki sadece sağı solu yağmalamak, kendi bireysel kinlerini sağa sola, polise kusmak için yakaladıkları fırsatları değerlendirmek gibi geliyor bana. ( Baya izledim olayları, araştırdım ve bireysel olarak bu çıkarımı yaptım. )
    Olay anı için ise şok tabancası at doldur şeklinde kullanılan ve hedefi ıskaladığınız anda tekrar atmanız anlık olarak imkansız olan bir alet. Tam kelepçelenmek üzere iken böyle bir hamle yapan kişinin çok büyük bir suçu olabileceğini ve kaçabilmek için polislerin canına kıyabileceğini düşünerek polisin hamlesinin tamamen bireysel görüşüm olarak normal olduğunu düşünüyorum. Her şeyin bodycam ile kayıt edildiğinin bilincinde bir bireyin hakkını her türlü savunabileceğini, teslim olmanın en iyi yol olduğunu buna rağmen böyle bir girişimde bulunmasının düşündüğümün dışında bir sebebi olamayacağını düşünüyorum.

Siz hayalini kurduğunuz coğrafyada yaşanan bu olaylar ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Daunte Wright isimli bir gencin polis müdahalesi esnasında öldürülmesi yüzünden.

İnsanların olaya bakış açısını merak ediyorum. Aşağıda bodycam görüntüsü mevcut. Yorumlarda polise şok tabancan var iken neden silahını kullanırsın diye giydirmişler.

Edit:
    Bireysel yorumum.
    Ancak; Tepki olarak sokağa dökülen insanların amacı sanki sadece sağı solu yağmalamak, kendi bireysel kinlerini sağa sola, polise kusmak için yakaladıkları fırsatları değerlendirmek gibi geliyor bana. ( Baya izledim olayları, araştırdım ve bireysel olarak bu çıkarımı yaptım. )
    Olay anı için ise şok tabancası at doldur şeklinde kullanılan ve hedefi ıskaladığınız anda tekrar atmanız anlık olarak imkansız olan bir alet. Tam kelepçelenmek üzere iken böyle bir hamle yapan kişinin çok büyük bir suçu olabileceğini ve kaçabilmek için polislerin canına kıyabileceğini düşünerek polisin hamlesinin tamamen bireysel görüşüm olarak normal olduğunu düşünüyorum. Her şeyin bodycam ile kayıt edildiğinin bilincinde bir bireyin hakkını her türlü savunabileceğini, teslim olmanın en iyi yol olduğunu buna rağmen böyle bir girişimde bulunmasının düşündüğümün dışında bir sebebi olamayacağını düşünüyorum.

Siz hayalini kurduğunuz coğrafyada yaşanan bu olaylar ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bunla ilgili bence bir çok yorum yapılabilir, yaşam hakkı en önemli haktır sonuçta, saldırganlıktan ziyade kaçmaya çalışıyor kendince.

kaçmasına izin verilebilirdi arabayla kaçıyor en fazla 3-5 km sonra durdururlardı gene
    arabaya dayamak yerine direk yere de yatırabilirdi
    bu liste böyle uzar gider ama sonuçta adamda gözüken bir silah olmadığı ve tek amacı kaçmak gibi duruyorken vurmalı çok doğru gelmiyor bana, geçen gün bir tane daha video izlemiştim gene böyle bir durumda hastanede sahış silah çekiyordu adamlar kendilerini ve o an etrafta zarar görebilecek herkesi korumak adına adamı vurmuşlardı onda kasıt farklıydı mesela

• Bu ileti silindi!

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Edit:
    Bireysel yorumum.

Öncelikle videoyu anlamak gerekiyor. Videodaki asıl olay taser ile tabancanın farkını bilmeyen bir memurdan oluşuyor. Elindeki tabancayı taser sanıyor ve taser ateşlediğini sanıp tabancasını ateşliyor, ateşlerken bile 3 defa taser diye sesleniyor hatta. Ben suçu departmana ve bölgedeki yetkililere bağlıyorum, bu durumun incelemesini yapan donut operator gibi. Eğer sen polislerin bütçesini kesersen/azaltırsan & onların kaliteli eğitim görmesine engel olursan böyle manzaralarla karşılaşmaya alışacaksın. Şimdi bu kadın yüzüne bir sürü polis öldürülecek.

Bu olaylar yeteri kadar eğitimli olmamaktan kaynaklanıyor. Eğitimlerin seviyesinin düşme sebebi de law enforcement'lara verilen bütçenin azaltılması. Bu George Floyd olayından sonra ciddi anlamda çoğu departmanda gerçekleşti hatta. Amerikanın en büyük polis teşkilatlarından biri olan LAPD bile geçtiğimiz zamanlarda baya defund yedi.

Olay hakkında konuşacak olursam kişinin vurulması tamamen saçmalık. Eğer kişi arabasına bindiği esnada gloveboxa ulaşsaydı ya da koltuğun altına ulaşıp tabancasını vb alsaydı Tennessee v. Garner caselawı altında polisler bunu tehdit olarak algılayıp silahla müdahalede bulunabilirdi. Hatta kişinin cinayetten sabıkası olduğunu bilinseydi silahı olup olmadığı bilinmese bile etrafa zarar verebilecek durumdaysa yine vurulabilirdi. Mesele şu ki ortada ne silah var, ne de aşırı büyük bir olay. Sıradan bir warrant. Yüksek stresli durumda polis sakin olamıyorsa, nefesini kontrol edemiyorsa, elindekinin taser mi silah mı olduğunu ayırt edemiyorsa polis olmayacak. Ki kaldı ki herhangi yüksek stresli bir durum da yok, bahsettiğim gibi sıradan bir olay. Bir sürü caselawlar polisin hayatını korumaya yetiyor zaten, yukarıda bahsettiğime ek olarak Terry v. Ohio'yu bile söyleyebilirim. Sen bir LEO isen (law enforcement officer) ne yapman gerektiğini çok iyi bileceksin, çatışma esnasında kaç mermi ateşlediğini bile sayacaksın. Polisin yasal olarak savunulacak bir yanı yok, olay başlı başına büyük bir drama zaten.

• Yasaklı

@kaanvercetti

Süper yaklaşım. Ben biraz eksik bahsettim konudan bilerek. Bayıldım yaklaşımına kardeşim. 🙃

• Yasaklı

@tolgasatir

Aynen hocam, olayları birbirinden ayırmak gerekiyor.
    Direkt önyargılı olmamak gerek. Polisin hatalı olduğu, bu tarz pozisyonlar varken haklı olduğu ve desteklenmesi gereken çok fazla olayda mevcut.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |