Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Gundemi uzun suredir mesgul eden bir olayla ilgili hem sohbet edelim hemde bilgi paylasalim diye acmak istedigim bu basligi. Onceleri Turkiye - Amerika para transferleri icin kullandigim bitcoin halkin hucum etmesiyle alevlenerek devam ediyor. Bu mecrada yatirim yapmak isteyenlere yardimci olacagimiz bir baslik olarak dusunelim.

Bitcoin ve turevleri oldukca riskli urunlerdir ve gelecekte SIFIR olabilecegini dusunerek yatirim yapmak gerekir

Bitcoin, Turkiye'de ve bir cok ulkede artik kabul gormus para birimi/yatirim araci olma yolunda ilerliyor. Turkiye'den bir cok kullanabileceginiz borsalar bulunuyor. BTCTurk bildigim kadariyla Turkiye'de kurulan ilk bitcoin borsasi ve Milli Takim Ana Sponsoru eger aratirsaniz her gun yeni yeni acilan borsalari goreceksiniz.

Amerika tarafina bakacak olursak Robinhood, Paypal ve Cash App'de hisse senedi gibi yatirim imkani sunan bir arac olarak sunuluyor. Cash App'de Bitcoin transferlerine izin veriliyor fakat Robinhood ve Paypal icin ayni durum degil.

Daha onceleri eminim medyadan duymussunuzdur batan veya hacklenen borsalar oldu bu nedenle borsa'da duran paranin sizin oldugun ispatlamaniz mumkun degil fakat bir cok kripto para cuzdanlari - donanim ve yazilim olarak sunuluyor. Eger isterseniz bir cok kriptopara'nin tum hesaplarini bilgisayarinizda tutup cuzdani da bu program icerisinden yonetmek mumkun.

Bu basligi yatirim tavsiyesi vermek icin acmadim fakat eger merak eden dostlarimiz var ise onlari dogru yonlendirmek isterim. Borsalarda bir cok coin inisli cikisli hareketler sergiliyor birtanesi 10x yapiyor diger 100x yapiyor felan felan...

Alacaginiz kripto paranin ne oldugun bilmeden giris yapmaniz ciddi kotu sonuclar dogurabilir. Ozellikle Turkiye'de bir coin yukselmeye basladimi artik kahve sohbetlerinde su kadar yukselmis alalim felan gibi diyaloglari cok gorur olduk ve sonunda insanlarin ellerinde patliyor. Bu duruma FoMO - Fear Of Missing Out deniyor ve bir cok coin ve borsanin amaci budur. Borsada ciddi bir hareket yaratip size en ust fiyattan satip karini alir cikarlar aman dikkat!

Eger ki alt coinlerle ilgileniyorsaniz bunun icin bir cok borsa mevcut benim ve genelin kullandigi borsayi bulmak icin CoinMarketCap'den en yuksek hacimli borsalari bulabilirsiniz.

Binance borsasinda islem yapmayi dusunurseniz Binance Borsasinin coini olan BNB'yi masraf odemeleri icin secip %10 tasarruf edebilirsiniz bununla beraber -> Binance Kayit <- referans kodlu linki kullanip %20 ek komisyon orani alabilirsiniz. Binance borsanin ozelligi dunya genelinde cok kullaniyor olmasi ve bir cok altcoin alim satimina destek veriyor olmasi. Binance borsasi oyle bir konumda ki burda listelenen coinler ciddi deger kazanmakta.

An itibariyle listenin ikinci sirasinda Coinbase yer aliyor ve bu borsa benim icin olmazsa olmazlardan. Cunki coinbase'i Amerika'da ki hesabiniza baglayip direk hesaptan debit-credit yapip alim satim yapabiliyorsunuz. Turkiye borsasindan aldigim Bitcoin veya bir alt coini alip Coinbase'ye yollayip saatler icerisinde Chase bank hesabima cekebiliyorum. Burda dikkat etmeniz gereken aldiginiz coin'in iki firma tarafindan destekleniyor olmasi. Ornegin; son zamanlarda Visa'nin is birligi yapacagini duyurdugu USDC - Stabil USD coini dolar olarak alip hesaba cekmek mumkun.

Bazi bankalar kriptoparalara karsi savas acip yapilan islemler sonrasinda hesabini kapatabiliyor fakat benim basima gelmedi!

Son olarak suan guncel olarak kullandigim transfer yontemini aciklayayim. Cash App - Bitcoin transferine izin veriyor demistim ve Turkiye borsasindan aldigim Bitcoin'i CashApp'e transfer edip sonrasinda hesabima cekiyorum burda gecmesi 2 gunu kadar bulabiliyor bilginiz olsun fakat CashApp'in kartini alip aninda harcama yapmaniz mumkun.

Eger dusuk miktarlarda Bitcoin transferi yapacaksaniz odeyeceginiz transfer ucretleri caninizi eminim cok yakacaktir fakat bir yila yakin suredir BTCTurk'u kullaniyorum ve yatirma/cekme'de masraf almiyor guncel tablo

Son olarak Binance %20 indirimli kayit ve CashApp 'den $5 kayit linkleri

Uygun gorulurse bu basligi canli olarak tutup asagida yazilan sorularin cevabini da eklemek istiyorum umarim faydali olur.

Bitcoin ve turevleri oldukca riskli urunlerdir ve gelecekte SIFIR olabilecegini dusunerek yatirim yapmak gerekir

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG @TughanTug arkadaşlar hazır açılmış başlık buldum burada devam edilebilir😀

• Yasaklı

@bidünya

Millet yorumlarda başlamış, güçlü sat çığırtkanlıkları yapmaya. Ben kredimi kapattım. İçerideki para kar olan miktar. 1.5 doları göreceğine inanıyorum. 😃

• Oo güzelmiş burası ben de konu açalım diye düşünüyordum buradan devam ederiz 😃 şöyle dipte olan bi coin arıyorum biraz grafik bakayım gözüme bir şey takılırsa yazarım 😃

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG ben yorumlara çok fazla bakmamaya baksamda kulak asmamaya çalışıyorum😀 grafik bilgisiyle hareket ediyoruz eşimle. Onun grafiği benden daha iyi tamamen ona güvenerek hareket ediyorum şu an😂

• ⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: Bitcoin ve Altcoins

Oo güzelmiş burası ben de konu açalım diye düşünüyordum buradan devam ederiz 😃 şöyle dipte olan bi coin arıyorum biraz grafik bakayım gözüme bir şey takılırsa yazarım 😃

E hadi bekliyoruz bakalım yatırım tavsiyelerini😀

• Yasaklı

Bende yeni tavsiyelere açığım 😃

• ⭐⭐⭐

Doge için ne diyorsunuz 👀

• Yasaklı

@bidünya, içinde söyledi: Bitcoin ve Altcoins

Doge için ne diyorsunuz 👀

Hiç yanaşmadım. Yakından takip eden arkadaşlarım var ama hiç al demediler.
    Genelde büyük potansiyel gördükleri zaman tavsiye ediyorlar.

Edit:
    Patlama yaşayacağını biliyorlarmıydı, öngörülen bir durummuydu onu bile bilmiyorum. 😃

• ⭐⭐

Evet ongoruluyordu. Ama guvenemedik. Cunku sadece elon musk in tweetleriyle artip hemen dusuyordu. Su an inanilmaz bir volume var. haftasonu $1i gorur diye dusunuyorum. 1 aya 8 olursa sasirmayacagim. Ama dibi de boylayabiliriz. Yatirim tavsiyesi degildir diyip nokta koyayim 😁

• Doge patlama yapacağı tahmin ediliyordu. 3 ay önce 0.009 dolardan aldım iyi bir yükselişten sonra uzun süre stabil seyredince yaklaşık 1 hafta önce 0.6 dolar civarından sattım ve bnb aldım. Şuan doge 0.33 dolar ve ben başımı vuracak duvar arıyorum 🙂 Bnb den de zarar etmedim kar ettim ama dogenin son 1 haftadaki yükselişini görünce üzülmemek elde değil

• ⭐⭐⭐

Açıkçası kendi adıma benim kripto borsasında geçmişim çok eski değil. Borsa İstanbul’dan terfi ettim😅yani coinlerin tarihini hikayesini filan hiç bilmem. Arada bir haberlerine bakardım hepsi o. Dediğim gibi tamamen grafik bilgisi ile ilerliyoruz. Amma velakin doge son bir kaç gündür iyi kazandırdı cidden iyili girmişim pişman değilim✌😂

• @goodluck Elon Musk'a SEC anlaşmasını ihlal etmesinden dolayı dava açıldıktan sonra şahsen ben dogeden böyle bir hamleyi hiç beklemiyordum çok büyük sürpriz oldu benim için. ( Amatör bir şekilde ilgileniyorum bir uzmanlığım vs yok)

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz bu kötü olmuş ya ama fırsatlar bitmez çokta şeyetmemek lazım😀

• @bidünya Tabi ki öyle kripto piyasasında bir günde zengin olunabileceği gibi yine bir günde batmak da mümkün o yüzden her şeye hazırlıklı olmak ve bunun bilincinde olarak yatırım yapmak gerekiyor. Bu zamana kadar güzel para kazandım, kaybettiğim paralarla da güzel tecrübeler kazandığımı düşünüyorum bu da bir tecrübe oldu 🙂

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz dün sabah yine sübliminal bir tweet atmıştı doge ile ilgili😀sonra aldı yürüdü zaten sağolsun iyice popüler oldu sayesinde. Gerçi ben iki kez kar satışı yaptım. Kârımın kârınj da içerde bıraktım artık nereye giderse gitsin.

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: Bitcoin ve Altcoins

@bidünya Tabi ki öyle kripto piyasasında bir günde zengin olunabileceği gibi yine bir günde batmak da mümkün o yüzden her şeye hazırlıklı olmak ve bunun bilincinde olarak yatırım yapmak gerekiyor. Bu zamana kadar güzel para kazandım, kaybettiğim paralarla da güzel tecrübeler kazandığımı düşünüyorum bu da bir tecrübe oldu 🙂

Kesinlikle öyle biz de zamanında borsada az tecrübe kazanmadık😂zamanla öğrendik eğitimler falan derken tabi profesyonel değiliz ama kendimizi idare edebilir duruma geldik 🙂

• @bidünya Bakalım hükumetin kripto paraya karşı bu tutumu neler getirecek bütün dünya kripto paralar ile ödemeleri yaygınlaştırırken Türkiye Cumhuriyeti olarak şaşırtmıyoruz ve biz kripto paralarla ödemeleri yasaklıyoruz

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz “En ufak medeniyette alayınızı yakarım” diye bir caps görmüştüm bugün😀telefondan fotoğrafı yükleyemedim

• Yasaklı

@bidünya, içinde söyledi: Bitcoin ve Altcoins

@nevzatyildizz “En ufak medeniyette alayınızı yakarım” diye bir caps görmüştüm bugün😀telefondan fotoğrafı yükleyemedim

Ben de gördüm onu bugün. AROG dan bir resim vardı. 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |