Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster Amerika için söylemişler de ben inanmıyorum türkiye kadar olamaz

• @İrem-Özbey Türkiye kadar olamaz zaten. %30 dan bahsediliyor Türkiye için 😬

• @ayvalik10 vallahi benim umrumda da değil, gittiğimde 15 olacağım ve çalışacağım, ne iş olsa yaparım, bulaşık da yıkarım, yerleri de temizlerim yeter ki çalışma hayatını öğreneyim, kendi paramı da kazanayım

• ⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey %2 3 lük bir oran türkiye deki gibi göz korkutan birşey değil 🙂

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

1 Holo (HOT): 0.059399 TL
    Yıl sonu beklentisi 1000 TL
    5.000 Liralık alın unutun.
    Yılbaşında 60.000 liranız olsun.
    💪🏿

Şu an 0.19500 tl sen baya geride kalmışsın sanırım. Ben 0.005 den almıştım. Yarısını sattım bekliyorum şu an da. Bazıları sene sonu için 1 dolar olacak diyor bazı çöp olabilir diyor. Merakla bekliyorum açıkçası.

Token almayın derim algo steem xrp ont ltc tipi coinlere bakın coin her daim iyidir

• Yasaklı

@gariban

Benim listede bu şekilde 10 tane beklenti var. Bu en güvendiğim diye paylaştım. Normalde paylaşmayı sevmiyorum.

YTD 🤣

• Houston’a gidecekler yada 2.ci plan olarak görenler sayımızı bilelim 😲🙂 yada görelim 👋🏻🙃

• ⭐⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Houston’a gidecekler yada 2.ci plan olarak görenler sayımızı bilelim 😲🙂 yada görelim 👋🏻🙃

+1. Beni liste başı yazabilirsin.

• valla ben ya üst kuzey eyaletler yada kalifornia izmirli olarak sıcaktan nefret ettiğim için kuzey düşündüm hep ama kaliforniyanın cazibesi beni hep çekmiştir bakalım gc çıksında en büyük derdim hangi eyalet seçsem acaba olsun 😃 🇺🇸

• *ispanyada konsolosluklar hizmet vermeye baslamis..

• @gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

*ispanyada konsolosluklar hizmet vermeye baslamis..

Çok iyii

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@GrayCollarDude şu anda 50 eyaletin hepsinde de şartsız uber yada lyft yapamazsın. Şimdi dallas baktım 3 yıllık istiyor. Hadi şart yok diyelim senin hesabın aktif olması için geçen süreyi öğrenmek istiyorsan aşağıki sayfa da yaz bakalım sana kaç ay sonra açıldı diyecekler. Burada ki kişiler eski mustafa var en son giden miami de görürse yazsın.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/91/uber-ve-lyft-şoförlüğü

Öncelikle,
    Benim söylediğim;
    "Bu şart eyaletten eyalete değişiyor, bazı eyaletlerde iki firma için bu şart hiç yok veya bir firma için yok."
    ben sadece ehliyet şartı bilginin yanlış veya güncel olmadığını belirttim, Uber/Lyft konusunda da detaya girmedim, diğer konularla ilgili yorum da yapmadım ve bu bir bilgidir, bir duyum değil dedim. Kaynak ise resmi site ve sürücü yorumları. İlave olarak sadece arz/talebe göre şartların uygulanmadığı duyumunu sürücülerden aldığımı paylaştım.

Sonuç olarak, ehliyet şartı konusu ayrı, karşılaşılacak diğer muhtemelen zorluklar konusu ayrı.

Ehliyet şartı ile ilgili biraz daha detay bilgiler:

Mesela:
    Lyft:
    Mesela Dallas–Fort Worth için 1yıl ehliyet şartı yok, diğer bazı eyaletler/şehirler için var gözüküyor, eğer mevcutta bu şart var ise Lyft resmi kaynaklarını güncellememiş demektir. Bu da şartların her halükarda arz/talep/yasa durumlarına göre ve de eyalete göre değişebileceğini gösterir dolayısıyla GC alanlar giriş yapacağı zaman hem resmi kaynaklardan hem sürücü yorumlarından güncel durumu sorgulamalıdır
    https://help.lyft.com/hc/en-us/articles/115012925687
    "
    The following states require at least one year of licensed driving experience:
    California
    Hawaii
    Illinois
    Massachusetts
    Minnesota
    Oregon
    Pennsylvania
    Vermont
    Washington
    If your license is recently reissued, or you've not received a license issue date, further steps may be taken during your application process.
    Lyft doesn't accept identification from Puerto Rico, U.S. Virgin Islands, or other U.S. territories as proof of driving history.
    "

Uber:
    Uber resmi sitesinde alttaki gibi genel bir bilgi var, genel olarak 23 yaş altında değil isen -şimdilik- 1 yıl ehliyet şartı istiyor, eyalet bazlı şartları ise göremedim, güncel kullanıcı yorumlarına bakmak veya app üzerinden başvuru yaparak şehir bazında da teyit edilebilir.

Minimum requirements
    There are a few minimum requirements to meet before you can sign up to drive with Uber:

Meet the minimum age to drive in your city
    Have at least one year of licensed driving experience in the US (3 years if you are under 23 years old)
    Have a valid US driver’s license
    Use an eligible 4-door vehicle

https://www.uber.com/us/en/drive/requirements/

• @gokhanbagatur Ben yakın zamanda tüm konsoloslukların çalışmaya başlayacağını düşünüyorum. ABD dün itibariyle 18 yaş ve üzerine aşılama yapmaya başladı. Kendi vatandaşlarını korumaya aldıktan ve ülkeye gelecek olan insanlara aşı yaptırdıktan sonra Türkiye ya da herhangi bir ülkedeki vaka sayısıyla ilgilenmeden konsoloslukların çalışabileceğini düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum 🙂

• @Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Houston’a gidecekler yada 2.ci plan olarak görenler sayımızı bilelim 😲🙂 yada görelim 👋🏻🙃

Ben fakat ehliyet için şimdilik direksiyon testi şartı var, bu düşündürüyor. Başka ülkeden Ehliyeti olandan direksiyon testi istemeyen eyaletlere(New Jersey vs.) yönelebilirim.

• 2022de buradaki herkese şans güler inşallah 🙂

• @Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

🤠🤠✋✋👍 +1

• Ben Türkiye'de bir devlet kurumunda 657 memur olarak çalışıyorum. Mesleğimi severek yapıyorum ve görece iyi de kazanıyorum (6bin Tl). Fakat özellikle son zamanlarda yaşananlar, ülke gündemi, kamuda bile adam kayırma, torpil, iltimas olayları öyle arttı ki yaptığım işten zevk alamaz oldum. Çok rahatlıkla bir "kurum müdürünün" tamam demesiyle olabilecek işleri; "Torpilin yoksa olmaz, malum partiden birini aratmazsan olmaz, ben tek başıma onaylayamam" gibi sözleri birinci ağızdan ve açık açık, hiçbir çekince olmadan duymak beni o kadar rahatsız etti ki... Eşimin aklında amerika fikri vardı ve bu sene onun için başvuru yapmıştık, benim hala bu kötü giden düzeni değiştirmek için bir umudum vardı fakat onu da bırakmadılar maalesef. O yüzden bu sene kendi adıma başvuruyu kaçırdığıma çok ama çok üzülüyorum. Ama dediğim gibi umarım eşime çıkar da biz de amerikada bir düzen kurarız. Şimdiden başvuran tüm arkadaşlara bol şans diliyorum. Bu süreçte youtube'da yayınladığı videolarla amerika ve özellikle houston konusunda bize rehberlik eden, cesaretlendiren ve yol gösteri rol oynayan @semavi Kadir Bey'e de şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Mutlu haberler almak dileğiyle...

• Yasaklı

@GrayCollarDude

Bu direksiyonda ne var bu kadar zor 🙃

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@GrayCollarDude

Bu direksiyonda ne var bu kadar zor 🙃

Herkesin yeteneği farklı.
    Siz yazılı sınavdan çekinirken(kaynak: Bir yorumunuz), biz de direksiyondan çekiniyoruz :d yoksa Abd özelinde bir zorluk var demiyorum.

• @nevzatyildizz valla uK inanilmaz bir basariya imza atmis durumda hem asilamada hemde kullanilan asinin gerceten faydali oldugu hususunda ... yanilmiyosam dun kaybedilen hasta rakami 10 du..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |