Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

newyorkdada sokağa cıkma yasağı varmı
    tr deki gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka, içinde söyledi: New York

newyorkdada sokağa cıkma yasağı varmı
    tr deki gibi

sokaga cikma yasagi yok, ama magaza ve dukkanlarda 2 metre kurali var (genelde cogunluk dikkat ediyor); ayrica restoranlarda da masalar arasi acildi ve kapasite %25'e dusuruldu. Heryerde de maske kurali var, maskesiz hicbir yere giremiyorsunuz.

• FB_IMG_1611421037488.jpg

• ⭐⭐⭐

Sayın @MySea size bu görseli soracaktım. Ekran görüntüsü almış bulundum.

SAVE_20210204_180516.jpg

• FB_IMG_1614042499473.jpg FB_IMG_1614042281994.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea ilk fotografta Manhattanhenge var. Yilda iki defa gunesin batisi veya dogusu Manhattan adasinin izgara seklinde dizayn edilmis sokaklariyla ayni hizaya geliyor. Dolayisiyla adanin bir ucundan diger ucuna bakinca gunesi ayni fotograftaki gibi binalarin arasindan gorebiliyorsunuz, tabii gunes harekete devam edecegi icin bu durum 10-15 dk suruyor sadece...

• FB_IMG_1614546931645.jpg FB_IMG_1614546454760.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea good old days.... insanlar maskesiz, ic ice, cafe'lerde takilip egleniyorlar.... hey gidi gunler...

• @crazycells Bu yaz tekrar baslar diye dusunuyorum. Gecen haftasonu uzun bir aradan sonra ilk defa buradaki en buyuk mall'deydim. Food courtta yemek yenilen bolgeyi uyari seritleri ile cevirmisler ve masalar arasinda belli mesafeler koymuslar. Tum masalar tiklim tiklim doluydu ve insanlar yemek yiyorlardi. Tum restaurantlarda acik ve faaliyetteydi. Ben sadece take-out service bekliyordum ama oldukca sasirdim.

Sonra baska bir yerdeki bir mekandan coffee aldim ve orada da oturmak icin ve coffee almak icin sira vardi, sadece oturma yerlerini uzak mesafeli ayarlamislardi.

Yalniz en dikkat ceken sey, oturup yemek yiyenler veya coffee icinler haric, herkesde maske vardi.

• ⭐⭐⭐

@MySea su siralar gecinmek icin delivery yapiyorum. Ugradigim restoranlari 3 grupta toplayabilirim.

• Sadece take-out hizmeti verenler
    • Dine-in hizmetini bazi masalari iptal ederek mesafeli sekilde verenler
    • Dine-in hizmetini eskisi gibi verenler

Ozellikle son gruptaki restoranlara girdiginizde pandemi bitmis gibi dip dibe insanlar.

• @keysnambır Bazi barlardada aynen sizin bahsettiginiz son grup gibi durumlar. Giriste maske ile giriyorsunuz, oturup ickinizi soyleyince artik maske falan kalmiyor. Barda herkes yanyana muhabbet icinde 😄

• Yasaklı

Arkadaşlar ben zaman buldukça bu tür başlıkları okuyup yerleşecek eyalet/şehir arıyorum. Nyc de tanıdığım var, abd ye ilk gittiğimde nyc ye gideceğim, çünkü abd hakkında hiçbir tecrübem bilgim yok ve doğru dürüst ingilizce bilmiyorum. O yüzden tanıdık birisi olduğu için ilk başlarda nyc ye gideceğim.

Tek başına gideceğim. Vasıfsız biriyim, meslek yok, dil yok. Sizce benim gibi birisi nyc de başarabilir mi? Korkuyorum ne yalan söyleyeyim. 😞 delivery işi yaparak geçimimi sağlayabilir miyim? Bir de nyc de araba kullanmak zor ve pahalı mı?

Green kart kazandım ama inanın sevinmekten çok korkuyorum ama gideceğim kafama koydum sadece merak ettiğim benim gibi vasıfsız birisi nasıl iş bulur. 😞 Bir de şehir hayatını pek sevmiyorum, ömrüm istanbul da geçti nyc de istanbul gibi. New york’un büyük göller kısmında acaba iş bulabilir miyim? Oralar daha yeşillikli ve tenha yerler. Bir de alakasız olacak ama boston nasıl acaba yaşamak için?

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov newyork amerikanın en pahalı şehri tanıdık biri olması bir avantaj
    en az 30.000 dolarla gelmen gerekli tanıdığın varsa bu rakam aşaşığı çekilir diye düşünüyorum delivery yaparak ancak newyorkda bir oda tutabilirsin... nyc de araba kullanmak diğer şehirlerde farkı yok tek zorluğu kar olması kanadaya yakın
    dil işine gelince gider gitmez bir dil kursuna yazıl üniversitelerin ücretsiz dil kursu var..
    dil için Long Island universitesini tavsiye ederim green cardlılar için ücretsiz dil kursları var

• @Orhan-Cabarov NYC ilk geldiginizde yeni bir baslangic yapmak icin cok kolay bir sehir degil, o yuzden iyi bir hazirlik ile gelmeniz gerekir. Umarim tanidiginiz size gerekli yardim ve ilgiyi gosterir!

• Yasaklı

@yapay-zeka
    @MySea
    Öncelikle teşekkür ederim. Evet en pahalı şehir diye şimdiden korkuyorum. Şuan yaklaşık 20.000 dolarım var, gelene kadar biraz daha artıracağım ama 30 olmaz, 25 bin olur muhtemelen.

New york şehri dışında new york eyaletinin başka hangi şehirleri yaşamam için iyidir sizce? Bir yandan florida ve texas eyaletlerini araştırıyorum ama ben soğuk iklimden hoşlanıyorum, sıcak nemli yerleri, yıl boyunca yaz olan bir yerde yaşamak istemiyorum. 😞

Arkadaşım nyc de diye ilk başta mecbur oraya gideceğim, gönül orada tutunup yaşamak istiyor ama olurda pahalı diye geçinemezsem başka nereleri tavsiye edersiniz?

Bu başlığa sormam doğru mu bilmiyorum ama new york eyaleti, büyük göllerin oralar veya Boston tarafları nasıldır iş ve geçim konusunda.

Kurs bilgisi için teşekkür ederim. Vizeyi alıp gelebilirsem ilk işlerimden biri kursa gitmek olacak ama bir şey kafamı karıştırıyor. İngilizcem kötü, oradaki kurslardaki eğitimi anlayabilir miyim? Soru sorabileceğim türk hocalar olmayacaktır muhtemelen.

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov ny diğer şehirlerini pek bilmiyorum dil işini çözmeden başka şehirleri tavsiye etmem newyork için
    sanırsam @freeworld albany de yaşamış imzasında var danış istersen @crazycells de newyorkda yaşıyor gelir se yazar

• Yasaklı

@yapay-zeka Teşekkür ederim hocam, amerikaya gelene kadar okuyup araştırmaya devam edeceğim. Önceliğim hep amerikanın kuzey-doğu eyaletlerinin birisine yerleşmek. Büyük göller bölgesi veya kuzey-doğu sahil kısımları. Soğuk- karlı iklimi seviyorum. 🙂

Ama bir yandan bakıyorum, yeni gelecekler için en mantıklı yerlerden birisi texas Houston diyorlar.

SSN gelene kadar kursa yazılıp dil öğrenirim bu süreçte. Dil öğrendikten sonra hem çalışıp hem de meslek veya kurs tarzı bir şeyler okuyup vasıflı biri olmaya çalışacağım.

• @Orhan-Cabarov NJ'nin Kuzeydogu bolgeleri ev kiralamak icin daha uygun olabilir. Union City, West New York falan diye arastirin. NYC'e gore daha ucuzlar ve daha uygunlar. Oralarda yasayip, NYC'de calisan cok insan var.

• Birde Rochester, NY diye arastirin. Orada Uber yapan birisinin youtube videolari vardi.

Benzer Başlıklar

• 33
  • 4
  • 2
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |