Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster

Eee niye u yaptın şimdi hani çaresi vardı😡
    Yüzemiyor muyuz yani 😭

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 yüzebiliyorsun o kadar insan boşamı Clearwater Beach a akın ediyor çok güzel diye 😃

• @Rhonster

Köpek balığı ? Onu nasıl yapıyoruz ? Kışt diyince kaçmaz ki! Çare vardı çare nerde o 😭

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 orasını da sen araştır ben korkmadığım için hiç düşünmedim 😃

• ⭐⭐

Florida candir gerisi heyacandir diyecegim Florida heyacanin ta kendisidir. Her yer donar Florida yanar. Ucan eyalettir Florida. Her yil eylul ayinda kasirgalar ayagimizi yerden keser. Baya dokturmussunuz ben bu kadar bilmiyorum Florida hakkinda

• Tampa, FL geçici iş olarak bazı işlere baktım. Kargo Paketleme vb işlere dikkatimi şu çekti kargo işlerinde Amazonun paketleme işini hiç bulamadım ama UPS, DHL, vb şirketlerin işi vardı merak ettiğim konu neden Amazon paketleme işi yok ? O bölge de iş yapmıyor mu dicem de kesin yapıyordur ama çok şaşırdım.

• Köpek balıkları sanıldığının aksine insanı yemezler ve insanlara zarar vermezler, yani köpekbalıklı denize girmekten çekinmenize gerek yok. Araştırması vardı, tahrik etmemeniz yeterli olacaktır. ☺

• @kaanvercetti, içinde söyledi: Florida

Köpek balıkları sanıldığının aksine insanı yemezler ve insanlara zarar vermezler, yani köpekbalıklı denize girmekten çekinmenize gerek yok. Araştırması vardı, tahrik etmemeniz yeterli olacaktır. ☺

Öğrendiğim kadarı ile bir sörfcülere saldırıyorlarmış genelde bir de amfibi komando lara. Onların giydikleri siyah dalgıç kıyafetleri sebebiyle fok balıklarına benzetiyorlarmış. 🤣🤣🤣

• ⭐⭐⭐⭐

• @goodluck Florida beni çok heyecanlandırıyor... 😃 Umarım gider görürüz 😃

• ⭐⭐

Ben Philadelphia da baslamistim. Ankarali oldugum icin dedim bu ne!! Ankara’dan kacip Gene Ankara’ya gelmis gibi oldum 😁 Florida dahil birkac is ihtimali varken sirf haritadaki yeri guzel ve deniz kenari diye 1 gunde karar alip ertesi gun Florida’ya surmustuk. Yasadigim yer emekli yeri olsa da sakin sakin iyi geliyor. Cok uzatmafan Evimize cim bicme hizmeti satmak icin gelen birisi esime can i speak with your parents diye sormustu 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 bugün Miami South Beach uzun aradan sonra gittim. Tüm Miami oradaydı . 6 feet kuralı tam manasıyla 3 feet inmişti. Senin Köpek balığı problemini de bildiğim için bir an düşündüm. Zaten köpek bu gün köpek balığı önce ölüm riski korona üzerine idi . Hiç kimsenin plajda maskesi yoktu. Bildiğiniz tam Menekşe plajı gibi idi. Kısa bir ara sonra bir iguana kardeş ziyaret etti . Abartmıyorum gerçekten oldu. Bayağı muhabbet ettik onun bir ara karnı acıktı Ağacın düşen yapraklarını yedi. Sonrada kayboldu. Onu görünce benim karnım acıktı Çantamdan Battal boy çizi kraker tarzı bisküvi yemeğe başladım. Yanıma hemen bir yavru martı bitti . Daha önceden doğum günümü martılarla kutladığım için antrenmanlıyım. Onu beslemeye başladım. Daha sonra İstanbuldaki simit muhabbetti gibi etraftaki bütün martılara havada bisküvimin tamamını dağıttım. Çevremdeki insanlar beni şaşkınlıkla seyrettiler Bazıları video çekti . Sonra havanın sıcaklığı nedeniyle Ege kıvamındaki sıcaklıkta olan denize girdim. Hava rüzgârlı olduğu için fazla açılmadan serinlemeye çalıştım. Köpek balığı tedirginliği varmıydı? Hayır çünkü belli aralıkla o kadar can kurtarma varki ilerlemene izin vermiyorlar. Sonra denizden çıkarken bir yuvarlak lastik parçası ve etrafında küçük beyaz midyeler olan bir şey buldum. Karaya çıktım daha sonra içinde bulunan canlılar çıkıp kafalarını gösterdiler. Şimdi günün özetine gelelim Floridayı seviyorum. Bütün kıta dönüp dururken Ben denize girdim . Hemde Ocak ayı ve tropikal fırtınanın haricinde tüm sene. Bundan güzel keyif var mı ? Halkı konusunda dersen buranın bir parçası olduğun sürece çok iyi anlaşırsın. Rastlantı sonucu geldim ve burası benim kaderim dedim Sonucunda Hispanikler beni kabullendiler Zenci bir mahallede Türkiye’den daha çok dostum var Türk arkadaşım sadece 3 kişi . Olay köpek balığı değil evinin bir çatısı olsun Fırtınada uçmasın ve de yetecek şükredecek kadar maaşın olsun Herşey hikaye. Dünya dümdüz pembe Denizin sahipleri renkli kişilikler Monotonluk arıyorsan git kuzeye kışın bitmesini bekle Geyiklerle muhabbet et.

• @redsat2000 Hocam güzel yazınız için teşekkür etmek istiyorum.
    Sormak istediğim bir konu var Tampa.FL kiralık evlere baktığımda yorumlarda hep börtü, böceklerin evi bastığını böcek dolduğunu söyleyenler var bu konu doğru mu ? Doğru ise ne gibi önlemler alınıyor ? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı paylaştığım apartman bulma linklerdeki kalırsan sürekli ilaçlama yapılıyor zaten

• ⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı böcek bütün florida'nın hatta sıcak iklimin problemi onlar için firmalar filan var.

• @redsat2000

Güzel yazı olmuş abi, eline sağlık.
    Yani benim köpek balığı korkum var ama çokta dert olacağını düşünmüyorum. Latife yapıyorum birazda.
    Ama aslında onlarında çözümü var. Kalkandere’ lileri yılın 3 ayı bedava tatile davet etsinler Florida sahillerine bak bir daha köpek balığı uğruyor mu kıyılara 🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 insan hiç görmediği birşeyden nasıl korkar yaw 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı, içinde söyledi: Florida

@redsat2000 Hocam güzel yazınız için teşekkür etmek istiyorum.
    Sormak istediğim bir konu var Tampa.FL kiralık evlere baktığımda yorumlarda hep börtü, böceklerin evi bastığını böcek dolduğunu söyleyenler var bu konu doğru mu ? Doğru ise ne gibi önlemler alınıyor ? 🙂

@Halil-İbrahim-Kamacı bununla ilgili walmartta büyük bir reyon var . Müşteriler bu aralar ultrason özellikli cihaz alıyorlar . Eski yöntem Tiki marka büyük tütsü çubuk kullanıyorlar . Ve de kimyasal bazlı zehirler kullanıyorlar. Ama da temizlemek çok zor belli etapla ilaçlamak gerekiyor evi

• @Rhonster, içinde söyledi: Florida

@Fevzi-ÖZYURT-0 insan hiç görmediği birşeyden nasıl korkar yaw 😃

Gördüm gördüm 🤣

Tam 10 sene önce Equatorial Guinea de iş için 5 hafta bulunmuştum. Başkentinde Malabo diye geçiyor. Okyanusun ortasında tropical adaydı. Canlı canlı tır büyüklüğünde balina bile gördüm. Su püskürtüyordu. 🤣

Edit :
    Atlas okyanusunun doğusunda Afrika’ nın batı yakasında Cameroon kıta sağınlığında bir tropical ada. Sipopo kasabasında çalışıp, adanın merkezinde biryerde kalıyorduk. Sipopo/Malabo diye yazıp google a bir bak. Efsane cennet gibi biryerdi.
    Köpek balığı korkusundan denize giremedik.
    Hastalık korkusundan kızlarla takılamadık.
    Berbat bir gençlik hatırasıydı 🤣
    Ama cennet nasıl biryer diye sorsalar, örneklerinden biridir diyebilirim.
    Klasik Afrika lılar yoktu. Ada sakinleri kalıplı, kaslı iri yarı insanlardı normal Afrika lılara göre. Afrika lılar çok güzel insanlar ama ben çok sevmiştim. Beni İspanyol sanan bir mafya babasıyla gece club ünde kavga etmiştim. (İspanyol sömürgesi olduğu için zamanında nefret ediyorlarmış.) sonra olay tatlıya bağlanıp arkadaş olmuştuk. Heineken ısmarlamıştı bana🤣

Ada da biz Türk’ lerden önce bizim yaptığımız projenin aynısını yapmak için gelen Çin liler vardı. Kalitesiz olduğu için proje yenisini yaptırıyorlardı. Afrika Birliği Konferans Salonu projenin adı. Çok büyük bir projeydi. Çin lilerin 3 senede diktiği yapının 4 katı büyüğünü Türk firması 6 ayda dikmişti.

Çin lilerden nefret etmiştim. Pislik herifler, aynı sitede farklı binalarda kalıyorduk. Otobanda araba çarpan köpeği siteye götürüp balkonunda pişiren Çin liyi (bütün site çok kötü kokmuştu) çok kötü dövmüştük.

Zenci ler hayvan gibi herifler fındık kadar Çin lişerdrn korkuyorlardı. Ne yaptılarsa adamlara, Çin lilerde Türk gördün mü kaçacak delik arıyorlardı. Türk mahallesinde zenci kardeşlerine sahip çıkan mafya babaları gibiydik. 🤣🤣🤣

Ulan ne günlerdi be, anlatırken mutlu oldum. 🤣

Edit2:
    Bir de ABD de olan arkadaşlar bir soru sorayım. Zenci diyince ırkçı mı oluyor? Ben o işleri pek anlayamadım. Kalben öyle düşünceler içinde olmadığım için pek umursayıp araştırmadım. Yarın öbür gün ırkçı diye dayak yemeyeyim sağda solda 🥴

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 psikolog çoğunlukla çocukluğunuza inelim der ya Senin hesap onun gibi yaşanmışlık var sende de . Zenci demek burada sıkıntılı bir durum. Ben Bro yada Man tabiri kullanıyorum. Aralarında saygınlığını kazandığında bana Mr Kilinc geçtiler . Gençler Ugar veya Bro şeklinde sesleniyorlar . Benim ilk kilise ziyaretimde mahalleme konuşma yaptım Ben kimim neyim ve yaşam felsefem üzerine . O gün beni içlerine aldılar Onların resmî bir üyesiyim. Onların ruhunu anlıyorum . Bu arada iş yerinde ve mahallemde hispanik grubu saymazsak tek gerçek beyaz benim. Bunun şu an hiçde önemi kalmadı . Mahallenin çoçuğu olmayı başardım . Bu açıdan çok zor bir yerde sıkıntı olmadan yaşamımı sürdürüyorum. Normalde bulunduğum bölge Miami Harlem tekin bir yer değil

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |