Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@smesut DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells
    Biz bize ve bilgi bekleyenlere yeteriz
    Demirbaşlar a kaydet bizi ;))

aynen oyle 🙂

• @yapay-zeka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

mezun forumdan sonra usa-turkde kapatılmış bügün girdiğimde gördüm

Ne kadar gereksiz yazi ve bilgiler olsada, acikcasi senelerin birikimi olan bir bilgi havuzu yatiyordu orada. Sayfalar dolusu deneyimler, duygu ifadeleri vs gibi bir cok kaynak vardi. Demek hepsi gitti, saglik olsun.
    Sayin @crazycells hocam da burada cok daha guzel bir ortam kurmak icin oldukca emek veriyor ve en kaliteli ortami yavas yavas kuruyor. Bu da bir gercek.

• @yapay-zeka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Son aktif mesaj Ocak'ta atılmıştı galiba. Oregon'da yaşayan öğretmen bir bayan admin vardı.Bayağı takılıyordum zamanında orada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@yapay-zeka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Ne kadar gereksiz yazi ve bilgiler olsada, acikcasi senelerin birikimi olan bir bilgi havuzu yatiyordu orada. Sayfalar dolusu deneyimler, duygu ifadeleri vs gibi bir cok kaynak vardi. Demek hepsi gitti, saglik olsun.
    Sayin @crazycells hocam da burada cok daha guzel bir ortam kurmak icin oldukca emek veriyor ve en kaliteli ortami yavas yavas kuruyor. Bu da bir gercek.

sayin @FreeWoRLD maalesef diger forumlarda kimse bu sayfalara bilgi bankasi seklinde bakmiyor. Amac ticari oldugundan para kazandirmiyorsa sonu geliyor. Neyseki bizim amacimiz farkli.

• Bir arkadaşımın arkadaşı kazanmış bu sene, ne yapayım diye sordu hemen forumun reklamını yaptım gir oku herşey yazıyor diye 😁

• Haklisiniz sayin @crazycells

• Güzel ağaç güzel meyve verir @crazycells emeğin çok büyük teşekkürler bunun icin

• Selam bir sorum olucaktı. Adım cemil çekilişe katılırken Türkçe karakter kuralı gereği CEMII olarak adım yazıyor elenirmiyim acaba CEMIL mi olacaktı büyük L olmadığı için böyle yaptım.

• @jammel
    Çekiliş açıklandı zaten . yeni çekiliş başvurularıda başlamadı.
    yazınızda herhangi bir sorun gözükmüyor bu arada.

• @smesut dv 2019 seçildim ben 24 binlerdeyim saol bilgi için. 6 ay sonuç bekledik 1 yılda gitmeyi beklicem. İnsan sıkılıyor ve aklına böyle şeyler gelip takıntı yapıyor. Beklicem artık

• @jammel
    Yazıdaki i Büyük ı şeklinde yazılmış,
    L de küçük L şeklinde yazılmış zaten değilmi ? bu şekilde algıladım ve bu şekilde sorun yok merak etmeyin . Hayırlı olsun bu arada.

• Benim de CaseNumber 20XXX %70-80 olasılıkla görüşmeye çağırılırız gibi geliyor. 1 yıla yakın süre beklenecek. Açıklanalı 15 gün oldu ama sanki aylar geçmiş gibi geldi.
    1 sene nasıl geçecek hiç bilmiyorum.

• @toprock
    Geçer geçer merak etmeyin.

boş zamanlarınızda ;

• Forumdan ABD ye gidenleri incelersiniz
    • Forumdan Bölgesel Yaşam Maliyetlerine Bakarsınız.
    • Youtube dan ABD deye gidenlerin Vloglarını Takip Edersiniz.
    • İngilizce deslerine bakaarsınız (Hızlı konuşma için şahsi tavsiyem Ferhat Yıldız Videolarıdır )
    • Eyaletleri incelersiniz. + ve - yönleriyle detaylandırırsınız.
    • Eyalete karar verince eyaletin en güvenli en huzurlu en yakın En ucuz veya okulu en iyi bölgelerini tespit edersiniz.
    • Sonra o bölgelerde ev fiyatlarına bakarsınız.
    • Sonra araba nereden alınıra bakarsınız. araştırırsınız.

Zaten bu arada numara yakınlaşmış olur.

• ilk gidince nerede kalınır ı incelemeye geçersiniz
    • arabasız idare edilirmi yoksa en yakın dealer mi bakmak lazım kiralamak mı geçici çözüm olur ona bakarsınız.

Biraz daha numara yaklaşmış olur.

• Uçak bileti fiyatlarına bakarsınız.
    • Hangi havayolu iyidir ona bakarsınız.
    • Hangi havayolu daha çok bavul götürmeye izin veriyor ona bakarsınız

Randevu tarihi belli olur .

• Doktor randevusunu hangi tarihe alsam iyi olura bakarsınız
    • Ankarada oturmuyorsanız nerede kalınır nasıl yapılıra bakarsınız .
    • Ödemeleri Nerede Ne kadar yapıyoruza Bakarsınız

-- Böyle Geçer Gider,,, 👍

Daha devam edeyim.

Vizenizi alırsınız yeni bir heyecan başlar.

• Buradaki işleri ne yaparızı düşünmeye başlarsınız
    • Evi Eşyaları ne yapacağınıza karar verirsiniz.
    • Uçak biletini alırsınız.
    • Yanınıza Alacaklarınızı hazırlamaya başlarsınız.
    • Yanınıza hangi ilaçları ne kadar alacağınıza Karar verip onları hazırlarsınız.
    • Bu dönemde Evdeki eşyaları Hibe mi edeceksiniz satacakmısınız onlar ile ilgilenirsiniz.
    • Elektrik - su - telefon - internet ne yapacağım ne zaman kapatacağım nasıl kapatacağım karar verirsiniz.
    • Uçak bileti aldığınızdan zaman daha hızlı geçer eşyaları eritemedim işleri yetiştiremeyeceğim derdine bile düşersiniz 😁😁

• @smesut
    X bankasından Y bankasına transfer olurken 2 ay ihbar sürem vardı. O iki ay ne hissediyorsam şu anda da aynı şeyleri hissediyorum. İşime konsantre olamıyorum, yatarken, kalkarken, yemek yerken, araba kullanırken.. Aman allahım, her saniye aklımızda. Eşim ve ben göz göze geldiğimizde mutluluğumuzu gözlerimizde görebiliyoruz.

21412341 adet youtube videosu izlemişizdir. Amerika'ya göçen Türklerin VLOG'larını takip ediyoruz.
    geriye dönüp bakıyoruz ki daha 15 gün olmuş. @smesut geçmez abi zaman, mümkün değil 🙂
    DS-260'ı doldurmak istiyoruz, ama adres bilgilerimizi toparlamaya çalışıyoruz hala. Nüfus dairesi 2007 yılından sonraki adresleri gösterir bir belge verdi bize. Ama Üniversitede 4 yıl hangi adreslerde kaldık teknik olarak bunu hatırlamamız imkansıza yakın olduğu için endişelenip formu doldurmuyoruz.
    (ikametimizi üniversitede kaldığımız yerlere hiç almamıştık. Hep baba evindeydi ikametimiz)

@smesut verdiğiniz bilgiler çok kıymetli.
    Amerika'ya gittiğimizde çocuğumuz 3. sınıf yaşına gelmiş olacak. Yani ilkokul 3. sınıf eğitimine orada başlayacak. Tabii ki her zaman öncelik onun.
    Eyalet işinde de Houston'ı gösteriyor oklar. bilemedim. Sizin bir tavsiyeniz var mı ?

• @toprock
    Benim favorim Avatarımdan da belli oluyordur sanırım.
    iklim olarak Türkiye ye yakın olan Çocukların soğuktan , gripten hastalanması ile çok fazla sıkıntı yaşamayacağınız bir eyalet.
    Vergiler anlamında , Amerikanın 3.büyükşehiri olması anlamında , hayatın çok pahalı olmaması anlamında , göçmene alışık nüfus olması anlamında + ları olan bir eyalet.
    2. ve 3. ü sıraları North Carolina Ve Florida alır benim gözümde.
    Vergiler anlamında ve Türklerin tercihi anlamında New Jerseyde göz önünde bulundurulabilir.

Ben eyaletleri incelerken Geçim olarak uygun olması , Göçmenlere alışık olması , satış - eyalet .. vs vergilerin düşük olması veya hiç olmaması , mevsim değişkenleri , iş olanakları ... gibi gibi kıstaslar le değerlendiriyorum açıkçası.

Eyalet belli olunca çocuğun gideceği okul sizin ikamet bölgenizde mecburen olacağı için öncelikle çocuğunuz için iyi okulu olan bölge belirlemeniz gerekecek.

Forumda pekçok rehber konu var.
    Benim Amerika rehberi konum var.
    Amerika için faydalı linkler konusu var.
    Amerikada yaşayanlardan Yaşam maliyetleri konusu var.
    Bavul hazırlama konusu var ..

Var da var. Bereketli bir forum mübarek 😁

• @smesut Aynen sizinde belirttiğiniz eyaletleri düşündük bizde.
    1- Houston
    2- North Carolina
    3- Florida
    4- New Jersey

Zillow.com sitesinde okul puanına göre filtreleme yapabiliyoruz. Trulia.com'dan da suç haritasına bakarak maksimum faydayı sağlayabiliriz diye düşünüyorum.
    Özellikle ilk mesajınızdaki tavsiyelerinizi dikkate alacağım, çok güzel bilgiler bunlar. Bu forumu, youtube vloglarını hatim ederim herhalde gidene kadar.

• @smesut evet aynen öyle yazıyor saol içime su serptin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Bir arkadaşımın arkadaşı kazanmış bu sene, ne yapayım diye sordu hemen forumun reklamını yaptım gir oku herşey yazıyor diye 😁

iyi etmissiniz, elinize saglik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takip DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Güzel ağaç güzel meyve verir @crazycells emeğin çok büyük teşekkürler bunun icin

estagfurullah sayin @Takip , sizin gibi uyelerimiz olmasaydi foruma girmek icin bahanem olmazdi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Selam bir sorum olucaktı. Adım cemil çekilişe katılırken Türkçe karakter kuralı gereği CEMII olarak adım yazıyor elenirmiyim acaba CEMIL mi olacaktı büyük L olmadığı için böyle yaptım.

neden buyuk L 'nin olmadigini dusunuyorsunuz? Eger kucuk L harfi olarak yazdiysaniz sorun yasamazsiniz. Zaten DS260 formunuzda isminizin yaziyor olmasi lazim, ne yaziyor orada? L harfi var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |