Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar h2b vizesi için amerikada iş arıyorum. Amerikada vasıfsız alanında göçmen iş ilanı siteleri nelerdir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

New York eyaletinin Calisma Bakanligi'nin iki tane sitesi var...

Su linkte New York'taki isleri listeliyorlar:

Surada ise New York disindaki isleri:

• Çok teşekkür ediyorum size

• @crazycells Paylaşımınız için teşekkürler. New York dışı için bildiğiniz başka site/kaynak var mı?

• Koca amerikada sadece 4 iş ilanı olabilir mi? Yoksa corona yüzünden işçi alımı mı yok acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugba_nyc_love, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Koca amerikada sadece 4 iş ilanı olabilir mi? Yoksa corona yüzünden işçi alımı mı yok acaba?

Su an icin ABD ekonomisine katki yapmayacak tum H vizelerine yasak var (ayrica diger calisma vizelerine de). Trump'in kararnamesi sona erene kadar yeni vize alamazsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Haliax, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

@crazycells Paylaşımınız için teşekkürler. New York dışı için bildiğiniz başka site/kaynak var mı?

Maalesef bilemiyorum. Fakat diger eyaletlerin "Deparment of Labor"larinin sitelerini inceleyebilirsiniz. New York'ta varsa, digerlerinde de benzer bir sayfa vardir diye tahmin ediyorum.

• @crazycells Selamlar, Trump'ın kararnamesi sona erdi mi resmen acaba 1 Ocak 2021 itibarıyla? Teşekkürler

• Eğri oturup doğru konuşalım.
    Yönetimin işverenleri baskıladığı bir ortamda, işverenler para harcayıp kimseye H vizesi almak istemez. Hele ki bu süreç 1 yıla yakın sürüyor vs. vs. Çok büyük istisnalar haricinde. Unutmayın H1B ile sizi getiren firmaya siz maaş açısından da avantajlı olmuyorsunuz. ABD'lilere verdiği kadar maaş vermek durumunda size de. Dolayısıyla maaş konusunda da bir artısı olmuyor.
    Trump etkisi ile gelinen noktada, her ne kadar Biden seçilmiş olsa da, şunları dikkate almak lazım;

• Ne kadar Özgün bir iş yapıyorsunuz?
    • Sizinle aynı işi yapan birini ABD'de bulması işveren açısından ne kadar ihtimal dahilinde?
    • CV-Resume'niz ne kadar sağlam?
    • Sizi diğer adayların önüne geçirecek şeyler neler?
      Kısaca, bulunmaz hint kumaşı mısınız?

Kendi adıma konuşacak olursam, özgün bir iş yaptığımı düşünüyorum. Dünya'da da pek az olan bir mühendislik dalındayım. 2-3 tane H1B için iş görüşmesinin sonunda, devam etmeme kararı alındı.

H vizelerinin bir süre daha bize faydalı olabileceklerini düşünmüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@skywalker, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

@crazycells Selamlar, Trump'ın kararnamesi sona erdi mi resmen acaba 1 Ocak 2021 itibarıyla? Teşekkürler

Yasaklar Mart sonuna uzatilmis maalesef. Ama Biden'in goreve basladiktan sonra bu yasaklari kaldirma ihtimali hala var.

• @crazycells Teşekkürler

• H1B / H2B Amerika'da surekli oturum almak icin uzun bir surec. Tavsiyem EB3 programina bakman. Ayrica isveren'in vermesi gereken maas 'ta H vizelerine gore daha dusuk ve Direk Green Card aliyorsun calisma izni degil.

• Arkadaşlar ben yeniden birkaç iş başvurusu yaptım. Geri dönüşler aldım ama hepsi şuanda ülke içinde olan h2b vizesine sahip olanları arıyoruz diyor. Acaba benim özgeçmişimi mi beğenmediler yoksa artık h2b vizesine şirketler sponsor olmak istemiyor mu? Bu durumu anlayamadım. En çok Hangi şirketler e h2b vizesine sponsor oluyor? Bunları nerden bulabilirim?..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar ben yeniden birkaç iş başvurusu yaptım. Geri dönüşler aldım ama hepsi şuanda ülke içinde olan h2b vizesine sahip olanları arıyoruz diyor. Acaba benim özgeçmişimi mi beğenmediler yoksa artık h2b vizesine şirketler sponsor olmak istemiyor mu? Bu durumu anlayamadım. En çok Hangi şirketler e h2b vizesine sponsor oluyor? Bunları nerden bulabilirim?..

Bu tur bir sponsorluk her zaman bir risk. Kisinin vize alip almayacagini bilmiyorsunuz, hem zaman hem de para kaybedeceksiniz. Siz sirketlerin yerinde olsaydiniz, boyle bir pandemi doneminde, vize islemleri cok yavas veya tamamen durmusken, X ulkesinde yasayan birini mi tercih ederdiniz? Yoksa halihazirda tum bu islemlerden gecmis ABD'de yasayan birini mi? 🙂

• Evet ama çok çaresizim. Amerika benim hayattaki tek aşkım tek hayalim. Oraya gitmekten başka birşey istemiyorum. İmkanım olsa zaten f1 yada turist vizesiyle giderdim. İmkansızlıktan dolayı H2B için uğraşıyorum. Gerçekten çok mutsuzum. Beni bu aşk öldürüyor. Amerikaya kavuşamazsam kendimi kaybedeceğim...

• Biraz araştırdım, H2B vizesi de H1B gibi lottery'e tabi imiş. Herşey yolunda gitse bile yüzde 30 gibi bir ihtimal ile vizeyi alıyorsunuz.
    Dolayısıyla çok bel bağlamamak da önemli. @crazycells 'in bir önceki gönderide söylediklerine katılıyorum. İşçi alımı yapacak olsam ne para kaybetmek ne de zaman kaybetmek isterim. Hele ki böyle bir dönemde.

Daha önce ABD'ye gittiniz mi bilmiyorum ama eğer üniversite okuyorsanız Work And Travel gibi programlar (bu sene açık olur mu bilmiyorum) ile şansınızı deneyebilirsiniz. 4 ay orada kalır, duruma bakarsınız.

Kendinizi kaybetmeyin 🙂

• merhabalar arkadaşlar bir konuda sizlerden bilgi almak istiyorum eşimin kardeşi amerikan vatandaşı ve 5 seneye yakın tır şöforlüğü yapıyor tır kendisine ait ve kardeşine yani eşime H2B vizesi ve sponsorluk konusunda nasıl yardımı olur ve çok fazla bir ücret ödermi sponsorluk?Şimdiden teşekkürler değerli arkadaşlar .

• Yardımcı olamaz. O arkadaşın bir işveren olması gerekiyor h2b vizesi için.
    5 yıldır amerikada yaşamasına rağmen hala bu kadar cahil ve bilgisiz olmasıda ayrı bi komedi.

• @tugba_nyc_love merhanalar cevaladığınız için teşekkürler 13 yıldır yaşıyor 5 yıldır abd vatandaşı ben onun haberi olmadan sizlere sordum oda pek bilgili değil gerçi ama bize sponsor iş bulabilir tanıdıkları ile sanırsam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yardımcı olamaz. O arkadaşın bir işveren olması gerekiyor h2b vizesi için.
    5 yıldır amerikada yaşamasına rağmen hala bu kadar cahil ve bilgisiz olmasıda ayrı bi komedi.

Hickimse vize sureclerinin nasil isledigini bilmek zorunda degil. Siz Turkiye'deki vize sistemi hakkinda bilgi sahibi misiniz? 🙂 Kimler nasil vize alabilir, nasil Turk Vatandasi olunur, bu surecler hakkinda bilginiz var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |