Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells abilerim iş var da ben mi girmedim ülkedeki işsizlik oranlarını bilmiyorsunuz sanki. Devlet özel farketmiyor torpilsiz kimse kimseyi bir yere yerleştirmiyor.. Ben bunu konsolosluğa böyle mi anlatayım? Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.. zaten pandemiye denk geldik bir de .Güzel bir dil okulu ile sağlam bir puan alıp en azından dönünce kurumsal şirketleri denemek istiyorum. Her şey bu kadar mı zor olur ya..

• @marcus94, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells abilerim iş var da ben mi girmedim ülkedeki işsizlik oranlarını bilmiyorsunuz sanki. Devlet özel farketmiyor torpilsiz kimse kimseyi bir yere yerleştirmiyor.. Ben bunu konsolosluğa böyle mi anlatayım? Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.. zaten pandemiye denk geldik bir de .Güzel bir dil okulu ile sağlam bir puan alıp en azından dönünce kurumsal şirketleri denemek istiyorum. Her şey bu kadar mı zor olur ya..

Vize alman zor. avustralya basılı vizesi olanı bile ülkeye almıyor, irlanda da dil eğitim vizeleri askıda ilerleme yok diye biliyorum ama danışmanlık şirketleri para kazanmak için kayıt kabul ediyor. Genelde mevcut durumda çalışıyor olman, vize görüşmesinde sana avantaj sağlıyor ama çalışmıyor olman vize alamaycaksın anlamına gelmez. İlgili ülkelere dil eğitimi almak amacıyla gitmek isteyenlerin, facebook üzerinde kurmuş oldukları gruplar var, bence o gruplara katıl.

• @Concorde tamamdır hocam aynen facebooktaki grupları bir inceleyim teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells abilerim iş var da ben mi girmedim ülkedeki işsizlik oranlarını bilmiyorsunuz sanki. Devlet özel farketmiyor torpilsiz kimse kimseyi bir yere yerleştirmiyor.. Ben bunu konsolosluğa böyle mi anlatayım? Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.. zaten pandemiye denk geldik bir de .Güzel bir dil okulu ile sağlam bir puan alıp en azından dönünce kurumsal şirketleri denemek istiyorum. Her şey bu kadar mı zor olur ya..

dogrudur, fakat surec bu sekilde ilerlemiyor maalesef.

Vize alabilmek icin, konsolosu dil egitiminden sonra Turkiye'ye geri doneceginize ikna etmeniz gerekiyor.

• umarım hepimiz bir şekilde gideriz, kimse kimseye ben gideyim sen gelme lan ayı demiyor 🙂 Ekşi sözlükte yazan arkadaşla görüştüm master programı için başvurmuş okulu ocak ayında başlıyormuş.Bunu bildiren bir mail atmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

umarım hepimiz bir şekilde gideriz, kimse kimseye ben gideyim sen gelme lan ayı demiyor 🙂 Ekşi sözlükte yazan arkadaşla görüştüm master programı için başvurmuş okulu ocak ayında başlıyormuş.Bunu bildiren bir mail atmış.

evet, deneyimi okuyunca zaten bir dil okulu icin olmadigi anlasiliyor. lisans, master, doktora basvurulari icin vize alan kisiler var. Fakat dil okulu icin henuz son zamanlarda olumlu ornek duymadik...

• @crazycells bir sorum olacaktı (anladığım kadarıyla gayet bilgilisiniz) ben j1 vizesiyle amerikaya gidip 3ay çalışsam o parayla dil okuluna girebiliyor muyum (25k dolar kazanabilirim) 1 yıl bir banka hesabında durmasını mı istiyorlar yoksa paranın?

• Öncelikle herkese merhaba,
    Uzun zamandır okuldan dolayı forumda yazmaya fırsat bulamadım bu yüzden çok özür diliyorum.
    Sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    Bu sene Türkiye'de üniversiteye başladım ama lisans eğitimimi ABD de almak istiyorum. Bu sebepten dolayı Türkiye'deki okulumu dondurup ABD'de eğitimime tekrardan başlamak istiyorum. Bu yüzden bütçeme uygun birkaç okul belirledim ve onlara başvurmak için araştırma yapmaya başladım. Başvuracağım okul türü: Community College (2+2 'lik bir program planlayıp college bittikten sonra üniversiteye geçerek BSc diploması almayı düşünüyorum.)
    Araştırmam sırasında bilgi aldığım bir yurtdışı eğitim danışmanı bana ABD vizelerinin ekim ayına kadar kapalı olduğunu ve verilmediğini söyledi. Bu doğru mu? Doğruysa kararın yönetim değişikliği sonrası iptal olma ihtimali var mı? (ABD hukukunu bilmediğim için soruyorum)
    (Başvuracağım okulların başlangıç tarihi 30 Ağustos 2021.)

Tüm forum üyelerine sağlıklı günler diliyorum.

• ⭐⭐⭐

selamlar amerikada mali müşavirlik yapabilmek için denklik olup olmadığını soracağım illinoisteki kurula ama süreci kendim başlatmak yerine profesyonel bir destek alsam diyorum böyle bir hizmet veren bir danışmanlık şirketi varmı bilen varmı acaba

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

selamlar amerikada mali müşavirlik yapabilmek için denklik olup olmadığını soracağım illinoisteki kurula ama süreci kendim başlatmak yerine profesyonel bir destek alsam diyorum böyle bir hizmet veren bir danışmanlık şirketi varmı bilen varmı acaba

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1339/muhasebe-cpa/2?page=1
    Bu konuyu inceleyebilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Concorde zaten o konuda aktif olarak yazışıyoruz. sonuçta olursa öğrenci olarak gidileceği için burada sordum bu konuda danışmanlık veren bir kurum bilen varmı diye

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aliyıld1rım, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells bir sorum olacaktı (anladığım kadarıyla gayet bilgilisiniz) ben j1 vizesiyle amerikaya gidip 3ay çalışsam o parayla dil okuluna girebiliyor muyum (25k dolar kazanabilirim) 1 yıl bir banka hesabında durmasını mı istiyorlar yoksa paranın?

Hayir, 1 yil boyunca hesapta durmasina gerek yok. Zaten ABD'ye gittiginizde banka hesabi acacaginiz icin 1 yillik olmayacak hesabiniz, dolayisiyla hesap dokumunun 1 yillik olmamasi, oldukca normal bir surec.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmr, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Öncelikle herkese merhaba,
    Uzun zamandır okuldan dolayı forumda yazmaya fırsat bulamadım bu yüzden çok özür diliyorum.
    Sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    Bu sene Türkiye'de üniversiteye başladım ama lisans eğitimimi ABD de almak istiyorum. Bu sebepten dolayı Türkiye'deki okulumu dondurup ABD'de eğitimime tekrardan başlamak istiyorum. Bu yüzden bütçeme uygun birkaç okul belirledim ve onlara başvurmak için araştırma yapmaya başladım. Başvuracağım okul türü: Community College (2+2 'lik bir program planlayıp college bittikten sonra üniversiteye geçerek BSc diploması almayı düşünüyorum.)
    Araştırmam sırasında bilgi aldığım bir yurtdışı eğitim danışmanı bana ABD vizelerinin ekim ayına kadar kapalı olduğunu ve verilmediğini söyledi. Bu doğru mu? Doğruysa kararın yönetim değişikliği sonrası iptal olma ihtimali var mı? (ABD hukukunu bilmediğim için soruyorum)
    (Başvuracağım okulların başlangıç tarihi 30 Ağustos 2021.)

Tüm forum üyelerine sağlıklı günler diliyorum.

Su basligi da incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/359/amerika-da-transfer-öğrenci-olmak-üniversite

Dediginiz gibi su anda pek cok okul sadece online egitim veriyor, online egitim verildigi icin ABD'ye girmeniz sart olmadigindan vize almaniz su an daha zor diye dusunuyorum. ama genelde universite/college egitimi icin konsolosluk daha anlayisli (dil okulu vizelerine gore).

O nedenle siz bence hazirliklarinizi yapip basvurunuzu yapin, 7-8 ay sonra vize alma ihtimaliniz bence hala var. Eger islemleri tamamlayamazsaniz zaten okulla konusup, sureci 1 donem kaydirip tekrar deneyebilirsiniz diye dusunuyorum. Bol sanslar dilerim.

• @crazycells
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Var olan 10 yıllık turist vizesiyle f1 basvurusu yapıldıgında her ihtimali göz önüne alarak f1 vermedikleri takdirde turist vizesinin iptal olma durumu var mıdır

• @basakksn, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Var olan 10 yıllık turist vizesiyle f1 basvurusu yapıldıgında her ihtimali göz önüne alarak f1 vermedikleri takdirde turist vizesinin iptal olma durumu var mıdır

konsolosun iradesinde bu konuda ne yapacağı ama geçmiş örneklere bakılırsa evet iptal ediliyor. mantığıda şu "ben senin abd ye gittiğinde döneceğine inanmadığım için f1 vizesi vermiyorum, o zaman turist vizesiyle de dönmeyebilirsin"

• İnternette araştırdığımda bulamadım bunu okuduğunuz kaynak neresi acaba incelemek adına

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basakksn, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Var olan 10 yıllık turist vizesiyle f1 basvurusu yapıldıgında her ihtimali göz önüne alarak f1 vermedikleri takdirde turist vizesinin iptal olma durumu var mıdır

Boyle durumlar oluyordur ama eger hayatinizda onemli bir degisiklik olmadiysa vizeye dokunmayacaklardir bence. Sanirim sayin @DustyBlue da "iptal edilebilir" anlaminda yazmis...
    Cogunlukla baska vizeye basvurunuzda pasaporttaki diger vizelere dokunmuyorlar cunku.

ama mezun olmussaniz, calismiyorsaniz yani Turkiye'ye sizi baglayan hicbir sey yoksa ve konsolos sizin gercek amacinizin "ogrencilik" olmadigina kanaat getirirse o durumda diger vizeleri degerlendirme durumu olabilir, ama bunun cok sik goruldugunu dusunmuyorum.

• @crazycells teşekkür ederim yanıtınız için

• 22 Eylül2021 e kadar geri geldi randevum hadi bakalım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |