Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben direk il olarak yazdım. Eski kimlikte KONAK yazıyordu ama yeni kimlikte baktım göremedim. O sebepten city dediği için Izmir yazdım geçtim. Umarım problem teşkil etmez 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bence de yanlis anlasilmalari onlemek icin biz kendimiz icin iyiyi dileyelim @önder-çalışkan bey 🙂

baskasi icin negatif sonuc dilemeye gerek yok.

City diyor yani direk ili yazmamız gerekmiyor mu 🙂 özellikle herhangi başka bir şey yazılmasın diye yanına açıklama yapmışlar. Bence direk İl yazmak gerekli 😃

• @efeozgur35 yani çok kez tartışıldı bu konu. Onceki yazilari okuma firsatiniz olursa bir cok kisinin gerekli aciklamayi yapmis olacagini goreceksiniz. İnsanlar bu forumda birbirlerine yardimci olmaya calisiyorlar, fakat nihayi karar size ait tabi. Onceki yazilan iletileri okumanizi tavsiye ediyorum. 140 .sayfadan sonra ozellikle. Fikir sahibi olacaksinizdir.

• @crazycells Geç cevap için üzgünün bildirim gelmedi. Hiç evlenmedim çocuk eski kız arkadaşımdan. Oradaki doğum belgesinde soyadımı verdim. Türkiye'de çocuksuz görünüyorum ve istesem de şuan bildirim yapamam annesinin'de yanımda olması gerekiyormuş. Annesi'de anlamsız biçimde çocuğu Türkiye'ye kaçırırım diye Türk vatandaşlığı almasını istemiyor. Annesin'den fotoğraf istedim bakalım gönderirse başvuru yapıcam.

• yerimizi alalım bakalım

• @frk34 sorun olmaz.Adresinizi en yakın zamanda nüfus müdürlüğünün e-devlet hizmetlerinden de güncellerseniz iyi olur.

• Merhaba 2012 yilinda bosandim . ilk evliligimden bir kizim var. Fakat 2 yildir kendisini goremiyorum. Basvuruda kullanabilecegim uygun bir resmi yok ne yapmaliyim

• @crazycells
    Merhaba hocam ben başvururken

City/Town : MERKEZ
    District/country/province/state : ZONGULDAK

şeklinde kayıt oldum sizce sıkıntı olur mu?

• Washington D.C de Diversity (Green Card) çekilişlerine katılmak için geçen sene getirilen, çekilişe başvuracak asıl başvuru sahibinin geçerli bir pasaportu olması gereklidir şartının iptali isteğiyle dava açılmış, davanın muhatabı Amerika Dışişleri Bakanlığı dava ismi
    E.B. v U.S. Department Of State

Benim anladığım kadarıyla davanın amacı getirilen pasaport şartının hukuksuz olduğu, 30 günlük yorumlama süresinin beklemediği ve istisnadan yararlanılıp kuralın devreye sokulduğu, pasaport kuralının fakir ülkelerdeki insanlar için mağduriyet oluşturduğu ve bunun Çeşitlilik vizesinin ruhuna aykırı olduğundan bahsedilmiş, bu sebeplerden ötürü pasaport şartının kaldırılması talep ediliyor

Dava dosyasını incelemek isterseniz pdf mi aşağıya bırakıyorum, dava dv 2022 başvuru süreci sonundan daha önce sonuçlanırmı bilmiyorum, dava sonucunda ne tür kararlar çıkabilir onuda kestirmek çok zor ama gelişmelerden haberdar oldukça burayı bilgilendireceğim ⬇

38 EB MSJ plus exhibits-169.pdf

• @Muhtaradana @crazycells

Başvuru esnasında

City/Town : MERKEZ
    District/country/province/state : ZONGULDAK

Şeklinde doldurdum sizce sorun yaşar mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana ilk olarak teşekkürler. ilgili .pdf'in exhibit kisimlarini okudum. normalde dv2020ler için açılan davada da yargıç'a aktarilan can alıcı noktalar hep buralardi çünkü. ilgili kisimlarda pasaport kuralindan magdur olanlarin hikayelerine yer verilmiş. bir tanesi ilgili çekti. fildişi sahili kökenli ve uzun yıllardır ailesiyle birlikte newyork'ta yaşayan bir adam, kardeşini görmek istediğini ve gidemediğini, kardeşinin de onlarla birlikte abd'de göçmen olarak yaşamasını istediğini anlatmış. 2019a kadar uzun süre lottery'ye başvurmuş ama çıkmamış. 2019'da gelen pasaport kurali yüzünden de artik basvuramiyormus. adam kardeşini çok özlediğini bildirmiş ve bu kural yüzünden kavusamadiklarini anlatmış..

tarafsız gozle bakarsak bu tür hikâyeler cok saglam temelli değil. çünkü; diyelim ki çıktı, o zaman nasıl pasaport cikartip vizeyi pasaporta bastıracak bu arkadaş? elbette o tür ulkelerde bu durum cok zor ancak dava için yeterli olur mu bilmiyorum.

gelelim bizim taraftaki duruma;
    pasaport kuralınin şahsen bizler için faydalı olduğunu düşünüyorum. bunu bu grup kurulduğunda da çokça konuştuk. sacma sapan firmaların insanlar adına başvuru yapmasına (belki gitmeyecek insanlar bunlar) sebep oluyordu. geçen yillara göre başvuru sayısının %50 azaldığına birebir şahit olduk bu kural sayesinde. evet! bu sefer de gerçekten gitmek isteyenler başvurdu ama bu bence sürecin izlenebilirligini ve istatistiksel olarak tahmin edilebilirliğini arttırdı.

her ne kadar, dünyanin en pahalı pasaportunu kullansak da şahsı kanaatim bu kuralın kalkmamasi yönünde. elbette adaletin kestiği parmak acımaz.. zaman ne gösterecek bakalim.

• @Bora-Uzunlar Merhaba, yasal olarak kızınızı görmeye hakkınız varsa bir şekilde görüşmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Kızınız okul çağındaysa bir ihtimal okulundan fotoğraf temin edebilirsiniz. Ama üniformalı fotoğraflar sanırım kabul edilmiyor. Forumdaki arkadaşlar daha doğru cevap verecektir.

• Posta kısmında adresi yazarken no 9/4 yazdım (Adresim böyle). Sistem kabul etti. Bu "/" işaret sorun olurmu?

• Fotoğrafın arka planı illa bembeyaz mı olmalı?

• @frk34, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Posta kısmında adresi yazarken no 9/4 yazdım (Adresim böyle). Sistem kabul etti. Bu "/" işaret sorun olurmu?

Sistem kabul etmeseydi uyarı verirdi. Kabul etmişse sorun yoktur.

• @dreamcountry Kirli beyaz da olabilir dostum.

• @Mylife Cevabın için teşekkürler. Evin duvarı açık bej şeklinde, acaba sorun olur mu?

• @dreamcountry sana attığım linki incele dostum herşeyin net cevabı orda.

• Merhaba, tirnak batmasindan dolayi ayagimda iltihap var da bu hastanedeki kontrollerde sorun yaratir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |